Šodien vārdadienu svin Terēze, Gundega, rītdien - Raimonds, Laine, Vilnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pirmā karabīne

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 92 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 16.09.2019. 16:41

Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
07.05.2013. 16:10
Ģirt, ne visur to var izdarīt.
Kad vienā no ārpusrīgas veikaliem lūdzu lai man to optiku karabīnei, četrus gadus pirkt lolotai, viegli pieknibina klāt,
lai varu ieplecot, piemērīties - tad skaļi ne pa kam, nē un viss, saskrāpēšot kārbu.
Dokumentus paprasīja, rokās ieroci paturēt ļāva, nu piemetu pie vaiga, jēga ta kāda, ar optiku acs augstums ta cits,
laide neregulējama.
Kad es vēl pēdējo mēģinājumu, lūgumu - paturi to optiku ar roku pie kārbas, nemaz nestiprinam, paliksim apakšā lupatiņu, pat lai nepieskarās, lai nenoskrāpē, es ieplecošu, paskatīšos.
Vēl skaļāk un piktāk - nu nē, un viss, ierocis pa 1.5 T ir jāpērk no letes, nekādas piemērīšanās, pakaitināju par izšaušanu pirms pirkuma - tas gan, no manas puses, bija ļoooooti nekorekts uz bezkaunīgs jautājums.
Loģika - Vācu brends, laba cena, slikta plinte tādu cenu nemaksā, ko tur mērīties, dod naudu, atļauju, es tev rori un staigā.
Nu bet, ja bail noskrāpēt, uztaisi plastmasas rori, divu optisko tēmekļu mulāžu, zemo ar sliedi, augsto ar riņķiem, ar plastmasas stiprinājumiem, kas neskrāpē. Abas puses būtu priecīgas, viens notirgotu, otra puse būtu gandarīta.
Šoreiz, klasiski, vinnēja pārdevējs, klients aizgāja neapmierināts un neko nenopirka!
Es biju šokēts, izgāju no bodes kā ar aukstu ūdeni apliets, vēl labu brīdi sēdēju mašīnā un domāju: kas tiko notika,
kāpēc mani tā pasūtīja!?
Bet tā jau labs, jauns veikals, plašs sortiments, liels, gaišs, ar lieliem glāžu logiem,
varbūt pārdevējam melnā diena bija. Tieši uz šo es ceru, jo mēģināšu piemērīties vēlreiz..., varbūt tomēr!
Nu sūds par izšaušanu, ticu šim brendam, bet par to plecā krišanu, tas taču vismaz 50% no laba trāpījuma!
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
07.05.2013. 15:58
Es gan biju domājis 222,223,22-250.Lai var arī pa kādu ruksi vai buku droši paņemt.Masene pamatā tomēr ir sportam domāta.Un ja nešauj sacensībās , cik tad gadā reizes izšauj mednieks-parastais? 100? Diez vai.un pat ja 100 ,tad gada griezumā tie ir 28-60 santīmi dienā. Tāpēc arī mans viedoklis ir ,ka no sākuma ar 223 pašaudās gan pa šautuvi ,gan pa mežu un grāvjiem, saprot ap ko lietas grozās un tad paņem ko niknāku. Tas ,ka man ir 300 wm nenozīmē ,ka ar viņu galvenais ir trāpīt dzīvniekam un viss būs ok.Kolektīvajās medībās jau tā lielā jauda bišķi palīdz, bet paļauties uz to nedrīkst.
Bet par plecā krišanu Ģirtam ir absolūta taisnība. Kāpēc tad sporta šāvēji aplipina laides ar visādām uzlikām un apkarina ar smagumiem? Tieši tādēļ,lai labāk kristu plecā un precīzāk varētu trāpīt.Un kad atrod īsto ,pareizo formu ,tad pasūta meistaram koku.Man ir draugs. Medī gadus 4. Tikai šogad saprata, ka prot šaut, jo līdz šim kreilis būdams, medīja ar labroča ieroci, kam laide 5 cm pa garu.Šāva daudz, bet parasti garām. Šogad, pēc ilgas pierunāšanas, uzbūvēja sev ieroci un no 8 šāvieniem garām aizpūta vienu reizi.Pats saprata, ka uztraukumā norāvis pa zemu.Jo kā teicis vecmeirtars Haralds Blauss "stobrs šauj, bet trāpa laide". Un tas neattiecās tikai uz bisēm.
Slēpts
07.05.2013. 14:41
tad jau jāprasa bodē, lai saskrūvē kopā ar izvēlēto optiku, savādāk tā plecā krišana tāds bezjēdzīgs kritērijs.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
07.05.2013. 14:11
308 kalibrs ir viens no populārākiem kalibriem medību kolektīvos. Nezinu kā Rīgā, bet pie mums pēdejā laikā arparādījās 30 06 kalibri, citi kalibri kaur kur ir pie kāda, bet ļoti maz var teikt uz rokas pirkstiem var saskaitīt. Pie mums 308 kalibra munīcijas cik uziet, bet 30 06 gan nedaudz mazāk. Bija gadījumi kad medību procesa laikā beidzās munīcija un nestaipīsi taču tu veselu arsenālu līdzi un gadījās ka pienācās aizņemties no kolēģiem kādu patronu. Pašam divas reizes tā bija, kaut ari munīcijas bija diezgan daudz. Kā saka kā Diāna iedot veiksmīgu dienu tā arī ar to munīcijas krājumu kā ir tā ir.
Piekrītu Mārcim ka pirmais gludais, otrais masene, bet trešo var jau kaut ko kodīgāku, tikai kalibra izvēle lai paliek tavā ziņa. Daudziem patīk 308, man 30 06, citiem visādi magnum kalibri. Kā kuram tā sirds tuvāk ir, bet jāiegaumē, jo savādāks kalibrs jo arī cenu ziņā munīcija var būt dažāda, jo vidēji 80 saņiem, un beidzot ar pāris latiem vismaz. Jo retāks kalibrs jo dārgāka munīcija.
Par ieroci, to jāpiemet pie pleca, un jāpatausta, ja patīk tad jāņem, ja nekrīt plecā vai kaut kas nepatīk, tad aizdomājies vai ir vērts to ņemt, jo tuvāko gadu laikā tas būs vienīgais vītņotais.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
07.05.2013. 13:29
Ja godīgi tagad vajadzētu sākt visu no sākuma darītu tā. Vispirms nopirktu gludo, tad kādu mazo vītni (5,6mm) un tad ,kādu no 7mm.
P.S.243 nav slikts,drīzāk labs, dikti kodīgs, bet pie patreizējās likumdošanas ,lai katrs rīkojas kā grib.Es vasarā lietoju.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
07.05.2013. 13:17
Atļaušos minēt, ka Mārcis ieteiks .300WSM un .243 Manuprāt nav ne vainas..
Atgriežoties pie mana iepriekšējā komentāra par itāļu traperi ar Hanael Jaeger 10 - viņam 7x64. Kā arī lielākai daļai pārējo kolēģu..
Bet tas laikam nav nevienam pārsteigums..
Viesturs Celms
Pēdējo reizi manīts 2024-02-28 23:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
07.05.2013. 13:07
Jautajums Marcim kurus kalibrus tad vins ieteiktu?
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
07.05.2013. 12:15
Edgar! Bet es par ko? Kāda jēga šodien ir no šīs starppatronas (308)? Vecajos laikos, 90tajos, kad ar munīciju bija kā bija. Tad jā. 308 salīdzinot ar otru tolaik pieejamāko ,7,62*39, bija kā diena pret nakti.Nu par 3006 vispār nav ko runāt.Standarta šautenes -ložmetēja patrona.Ja 1995 gadā tev piederēja Tika ar 308 win, tu biji gandrīz vai" medību karalis" Domāju ,ka daudzi atcerās šos laikus. Bet šodien? Ir pietiekami daudz citu kalibru kas medībām ,manuprāt ir piemērotāki,gan jaudas, gan ātruma gan,šaušanas komforta ziņā Un munīcijas iegādē arī problēmu nav.Cita lieta ir ,ka cilvēks ,jau pēc dabas ir kūtrs. Ja jau reiz lielālai daļai pazīstamo mednieku ir 308,tad ko tur daudz domāt un interesēties, strādā un ir labi. Ja pašam patīk , tad vispār nav ko runāt! Jāpērk! Gala beigās ne jau kalibrs nosaka to vai tu esi krietns mednieks.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
07.05.2013. 10:29
Es svētdien Itālijā (var teikt Austrijā, Dienvidtirole; pirmā valoda vācu..) biju iemaldījies vietējo brīvprātīgo ugunsdzēsēju korporativkā :) Divi džeki tur baigie mednieki izrādās, nopļāpājām visu vakaru tikai par medībām, ieročiem utt.Viens saka - viņam besījot ārā tie vācieši,austrieši utt ar saviem Blaseriem un Saueriem.. Šamējais lielījās (mednieki laikam visur vienādi..), ka , lai arī viņam esot lētākā plinte visā apkaimē (tā kā ir bijis Polijā medīt, lieto vārdu DOSIA tās apzīmēšanai:) viņš nomedījot daudz vairāk nekā citi :)) Pozicionē sevi kā tādu pēddzini / traperi ! Lielīja to visu vakaru. Trešdien braukšu ciemos, teica iedošot pāris reizes pa kluso izšaut. Prikols visā ka tā plinte ir Hanael Jaeger 10... Mums Mossberg 4x4, viņiem Jaegers 10... Par tādu Mossbergu viņi nemaz dzirdējuši nebij ( runāju gan tikai ar 2 medniekiem). Bet nu sausais atlikums - Ar Hanaeli Jaeger 10 Itālijā/Austrijā medī īstie mednieki (tipa traperi) :))
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2022-01-27 10:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
07.05.2013. 09:45
Nesen, pēc pazīstama ieroču meistara ieteikuma, nopirku pirmo karabīni, Haenel Jaeger 10, Hubertā. Pagaidām esmu ļoti apmierināts. Uz pavasara bebriem iemēģināts ļoti veiksmīgi. Tāpat ar vaļējiem tēmekļiem. Optikai naudiņu vēl krāju. Pērkot Hubertā ar veikala saimnieka dāvātu atlaidīti sanāca pāris Ls zem 700. Jaukākais, kas man iepatikās, ka Gatis ņemot vērā šo pirkumu piedāvāja Meoptas r1 3x12 RD optikai jau ļoti būtisku atlaidi. Domāju šomēnes šo iespēju izmantot.