Šodien vārdadienu svin Karīna, Gaits, rītdien - Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Meža gaļas uzpircēji

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 32 lietotāji. Komentāru skaits 76. Pēdējais viedoklis 21.09.2016. 09:01

Līdzīgās tēmas

Ar medībām saistītās tēmasDarījumi

Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2016-09-12 12:55
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Medību stāžs: No 2003. gada
Aprīkojums: Browning Bar Longtrac 30-06, Leupold, Fabarm XLR 12kal., Red Dot
Medību trofejas: 4
18.09.2013. 11:07
Komentējot Ivara Ozoliņa rakstīto : "Un kad šadam kolektīvam lauksaimnieki izvirza materiālās pretenzijas par postījumiem , tad viņi pēkšni kļūst nabagi un maziņi...." Viss jau ir atkarīgs no tā, kāds medību kolektīvam ir noslēgts līgums ar zemes īpašnieku. Ja ir paredzēta materiālā atlīdzība, par postījumiem, tad tik kolektīvs lai maksā. Tikai domāju, ka tādu līgumu nav. Tā kā pieprasīt no kolektīva kādu atlīdzību ir prettiesiski un pilnībā nepamatoti. Jo zemes īpašnieks no kolektīva var prasīt tikai to, kas ir atrunāts līgumā un noteikts medību likumā.
Par tēmu: "cik zemu jākrīt", iespējams cilvēks medī kolektīvā, kur uz 50 biedriem ir 10 licences, aizbrauc uz medībām 3x gadā un tad jau tā ir kā ir...
Slēpts
18.09.2013. 11:58
Andrim Bērziņam.
Es pilnīgi atbalstu Gunāra Bruģa teikto.
Man medības ir HOBIJS. Ja ar hobiju sāk pelnīt naudu , tad tas vairāk nav HOBIJS, bet BIZNESS.
Un ja tas ir BIZNESS, tad ir jāmaksā VISIEM- arī lauksaimniekiem par viņu platību izmantošanu, jo bez lauksaimnieku laukiem ne briežiem, ne cūkām grūti būs iztikt.
Protams var pierādīt pretējo- liekam žogu apkārt un tad jau redzēs...
Zoodārzā arī varot šaut..
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
18.09.2013. 12:11
Kāda runa vispār par peļņu. Parādi man kādu kurš ar medībām ko nopelna(es tādus nepazīstu)? Lētāk gaļu nopirkt centrāltirgū. Runa ir par to, ka no iegūto naudu Tu kā papildus līdzekļus ieguldi savās medību platībās. Ir tādi "hobijisti" dafigā redzēti. atbrauc 3x gadā uz medībām, savāc savu porcijiņu, samaksā biedru naudu un praktiski viss. Un kad jāstrādā,: ai man nav laika, kad vajag pirkt graudus, kukurūzu, burkānus utt.,: tad vai, priekškam zvēru tāpat pietiek, man aldziņa maza. Protams, ka zvēru pietiek, jo redz ir tādi cilvēki kuri vairāk iegulda līdzekļus un vairāk strādā un domā kā uzlabot medību platības un kur gūt līdzekļus.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2018-09-17 23:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
18.09.2013. 12:58
Kaut kāda vaukšķēšana, tā ir kolektīva iekšēja problēma, kur ko kā reālizē, dāvina vai utilizē!
Jautājums bija reāls par ko citu šājā diskusijās sākumā. Pilnībā pievienojos Andra Bērziņa komentam.
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-10-16 15:44
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
18.09.2013. 13:23
Andrim Bērziņam lielā mērā ir taisnība. Izņemot vienā. Normatīvie akti saka, ka postījumu gadījumā medību platību lietotājam ir jāmaksā, IZŅEMOT TAD, JA LĪGUMĀ IR NOTEIKTS SAVĀDĀK! Tā ir liela atšķirība! Protams, pirms maksāšanas ir izvērtējams - cik daudz un kā kolektīvs izpilda limitu, cik daudz, ko un kā zemes īpašnieks darījis postījumu novēršanai, u.tml. Protams, pašreiz MK noteikumi tiek ķidāti, redzēsim sauso atlikumu galu galā kas iznāks no kabineta...
Kārlis Zīvārts
Kārlis Zīvārts
Pēdējo reizi manīts 2018-11-01 09:48
Atrašanās vieta: Līgatnes meži
Medību stāžs: 12 gadi
Aprīkojums: Iž 27E 12kal; Merkel mod.30 12x2 - 7x57r; BK 3M 22Lr; Savage axis 308 win
Suņi: takšels
18.09.2013. 13:55
Mums arī tas "Medījumu iepirkumi" kantoris jau vairāk kā gadu nav samaksājis. No kolēģiem dzirdēju, ka neesam vienīgie.
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
18.09.2013. 14:25
To Arnis Puksts
Neesmu iedziļinājies Medību likumā un MK noteikumos, mazliet papētiju bet nekur neatradu, kur būtu rakstīts, ka "kolektīvam" ir jākompensē zaudējumi. Vari man pateikt kuros tieši normatīvajos aktos tas ir atrunāts. Labprāt iedziļināšos šajā jautājumā.
Aigars Zaļkalns
Aigars Zaļkalns
Pēdējo reizi manīts 2018-01-28 17:35
Mednieku organizācija: Brocēnu MK
Atrašanās vieta: Saldus
Medību stāžs: 11
Aprīkojums: Toz 34, Ata Arms, Blaser R8
Suņi: nav
Medību trofejas: 9
18.09.2013. 14:56
Vīri, es gaidīju un vēlējos uzzināt korektas atbildes par diskusijas tēmu, taču kā jau vienmēr – diskusijas tēma tiek pastumta malā...un sākās – pārmetumi, „gaļenieki”, „veģitārieši” utt.! Kā jau minēju, naudu gaida kolektīvs, tātad tiek īstenotas kolektīva intereses, nevis katrs individuāli no kolektīva, kuram tiek "atmests" no iegūtā. Kur Jūs liksiet baura laikā nomedītos buļļus? Septembris nav decembris, ar (–) grādiem.
Vismaz Kārlis sapratis diskusijas tēmu :) Paldies.
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
18.09.2013. 15:06
+1 Aigaram. Es jau laikam sataisīju to OFF TPOIC. Par likumu tālāku iztirzāšanu vajadzētu pārcelties uz šejieni: http://www.medniekiem.lv/discu...
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
18.09.2013. 15:22
To Aigars Zaļkalns
Jums kādi papīri ir uz rokas, par to, ka esat nodevuši viņiem produkciju un ka viņi ir parādā. Kādi ir apmaksas nosacījumi, līgumi utt. Vienkārši no informācijas: man sia "žuj huj" ir parādā neko nevar pat īsti ieteikt. Un ja iedevāt uz goda vārda, tad tikai kā jau minēja, sāli stobrā.