Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
22.01.2014. 08:08
Aigars Remess raksta:
"Nu,nu Žanna, pamēģini tādu bebru inkubātoru, kā Babītes ezers iztīrīt NO BEBRIEM, ja nav kāda ĪPAŠA stimula....Cik tad ir tādu mednieku , kas slaktē vienkārši prieka pēc?"
Par to jau es arī runāju!
Tas bija Arņa citāts, Aigar!
Mums jau pašiem savs inkubators! ;) Bebri nāk pa upi un ir purvi, kur tu nemaz nevari godīgi iekšā tikt. Pie manas mājas arī ir savs inkubators- Aizputes Kūdraspurvs. Tur medī cits kolektīvs un mums arī atļauj, un vienalga bebru skaits ir liels...
Tajos laikos, kad bebrus iznīdēja, āda, ja nemaldos maksāja 160 rubļus, tā bija inženiera mēneša alga! Ja tagad par bebra ādu maksātu 100 eiro, piemēram, es teltī purva vidū dzīvotu! Un es nebūtu viena, domāju, pus kolektīvs pārvāktos uz mežu uz pastāvīgu dzīvesvietu! :D
Pāris gadi, un bebrs būtu Sarkanā grāmatā un nevis licencēts, bet vispār medīt aizliegtu!
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
22.01.2014. 09:01
Tajos laikos, kad bebrus iznīdēja, āda, ja nemaldos maksāja 160 rubļus, tā bija inženiera mēneša alga! Ja tagad par bebra ādu maksātu 100 eiro, piemēram, es teltī purva vidū dzīvotu! Un es nebūtu viena, domāju, pus kolektīvs pārvāktos uz mežu uz pastāvīgu dzīvesvietu! :D
Pāris gadi, un bebrs būtu Sarkanā grāmatā un nevis licencēts, bet vispār medīt aizliegtu!
Ja notiek brīnums un kāds par bebru ādu rīt no rīta vai parīta sāk dot 100 erikus, Tev Žanna tik un tā būtu jāievēro medību noteikumi, savādāk visi ieņēmumi aizietu soda naudās par m a l u m e d ī b ā m. Ja tagad kādu pieķer ar to pašu lukturi uz plintes bebru postījuma vietas, pieļauju ka palaidīs.....BET JA ZINĀS, KA TU PAR TO NOŽMIEGTO BEBRU 100 EIRIKI PEĻŅU IEGŪSTI,nebūs nekādas žēlastības.
Uz šodienu redzu, ka medību inspekcija strāda ļooti profesionāli. Redzu kā viņi tiek galā Babītes ez. ar organizētajam ,labi ekipētam un labi informētam maluzveinieku bandām.Par tam jau katrs būs dzirdējis no masu saziņas līdzekļiem.
Tēma jau ir par medību noteikumu normām.
Par bebru iznīdēšnu un to ka kādreiz viņi latvijā nebija.Dudzi domā ka bebri bija iznīcināti kara laikā ,tad vajag biški vairāk painteresēties par vēsturi.Bebri šeit dzīvoja jau tad kad mūsu zemīti nesauca pa Latviju un ļoti lielos daudzumos no bebru ādām šuja bruņuvestes pret iekarotāju bultām ,gaļu ēda mūki jo dēļ astes kas itkā atgādina zivi ar zvīņām viņi uzskatīja bebru par zivs radinieku un nav grēks lietot gaļu uzturā .Tad vēl bija ļoti daudz dabīgo ienaidnieku bebram vilki ,lūši,lāči,ērgļi.Tāka jau pirms vācu baronu laikiem bebrs vairs šeit nebija,ja mēs pagaišajā gadsimtā nebūtu ieveduši bebrus atpakaļ viņi būtu šijā laikmetā atnākuši paši no krievijas .Taka izmedīt viņus var vajadzīgs tikai stimuls ,ja tais laikos kad pie mums atļāva izredzētām personām viņus ķert kad maksāja āda 85-120rbļ būtu ļāvuši medīt parastam medniekam diez vai tā būtu tagad problēma ar berbru skaitu!!!!
pa tiem briežiem ir drīzāk tā, ka nevēlas nomedīt visu limitu laikā, nu nevar tā būt, ja brieži dahuja, bet nomedīt nevar, ka pat jāļauj mēnesi ātrāk sākt un vēlāk beigt
Cik nu bijusi saskarsme ar šādu vietu medniekiem - vēlme nomedīt ir un tiek medīts. Bet medības tomēr nav veikals, tā kā - nu nav tik vienkārši!
Par bebriem - lukturi NEDRĪKST! Vajadzēja panākt direktīvas izņēmumu brīdī, kad stājāmies ES (patiesībā mazliet pirms) - Tautas partija un Jaunais laiks toreiz bija pie varas, paši iebalsojāt - tagad šo jautājumu cilāt ir naivi un bezjēdzīgi. Mums tagad ir atļauti lukturi un nakts optika uz konkrētām sugām. Medniekiem.lv bija par to, lai atļauj uz visām sugām, uz kurām nav aizliegts - bet, diemžēl, dažiem personīgie uzskati un ambīcijas ir svarīgākas, tādēļ uz ondatrām un Amerikas ūdelēm neizdevās panākt, ka ir atļauti. Paldies sakiet citu organizāciju runasvīriem :)
Jā, ir pilnīgi skaidrs, ko mednieki būtu masveidā darījuši, ja būtu atļauts uz ondatrām un ūdelēm. Tāds bija mērķis, ņemot vērā situāciju vietumis ar bebriem. Bet mēs jau nemākam solidāri šos jautājumus risināt (visā pasaulē medniekiem tā vai citādi šādi jautājumi ir jārisina - un veiksmīgi arī risina, jo citādāk nevar) un apiet mums neizdevīgos citu sabiedrību (pirms LV iestājās ES) radītos likumus ar līkumu. Diemžēl - no pašu mednieku vidus bija pretestība. Žurnālos, forumā - artifakti ir palikuši, visi varoņi zināmi :) nemākam būt vienoti, skatīties uz visu plašāk, ārpus savas šaurās personīgās pārliecības prizmas - nu tad saņemam un ēdam. Nākošreiz varbūt būsim gudrāki. Kaut gan - diez vai...
Nebūtu medniekiem.lv - lukturi un nakts optikas būtu tikai uz meža cūkām palikuši! Tagad vismaz ir klāt arī lapsas un jenotsuņi - kas saprot, tas pratīs šo pareizi izmantot. Prasība, ka nakts laikā jāmedī tikai un vienīgi no paaugstinājumiem nudien nav nekas jauns, līdz ar to - iespējas ir, vajag tikai pašam saprast ko un kā. Prasība, ka pēc veiksmīga vai neveiksmīga šāviena nekavējoties jākāpj lejā - nav un tā nebūtu racionāla. Tātad, saliekot šos aspektus kopā scenārijs laikam jau ir skaidrs, kā pareizi rīkoties!
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
22.01.2014. 10:36
Par bebriem - lukturi NEDRĪKST! Vajadzēja panākt direktīvas izņēmumu brīdī, kad stājāmies ES (patiesībā mazliet pirms
)
ES direktīvas autori zin,ka LV bebrus medī izmantojot lamatas???
Jā, ir pilnīgi skaidrs, ko mednieki būtu masveidā darījuši, ja būtu atļauts uz ondatrām un ūdelēm. Tāds bija mērķis, ņemot vērā situāciju vietumis ar bebriem. Bet mēs jau nemākam solidāri šos jautājumus risināt (visā pasaulē medniekiem tā vai citādi šādi jautājumi ir jārisina - un veiksmīgi arī risina, jo citādāk nevar)...
Aizliegtas ir lamatas, kas (vadoties no izmantošanas apstākļiem) darbojas neselektīvi - bet bebru lamatas, ja tās tiek izmantotas pareizi, darbojas selektīvi. Jā, reizēm bebru lamatās iekļūst viena cita suga, kuras iekļaušanu medījamo sugu sarakstā nez kādēļ citas organizācijas neatbalstīja - bet tas tomēr notiek ļoti reti.
Caunu lamatās gadās, ka iekļūst sermulis - bet arī tik reti, ka tie būtu pieļaujami izņēmumi. Cits jautājums - ko ar to sermuli vai ūdru darīt, bet uz to es nemācēšu atbildēt - var uzrakstīt uzziņas pieprasījumu DAP un tad rīkoties kā uzziņā būs minēts. Uzziņa rada tiesības konkrētajam tiesību subjektam rīkoties tai atbilstoši un netikt sodītam. Bet tikai tam, tādeļ jāraksta ir katram pašam.
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
22.01.2014. 13:48
Jā šī diskusija ir diezgan laba un pat ir interesanti lasīt, bet Arni taisnība jau tev ir un es ar domāju tāpat ka starpība starp Bebru ,briežu govi, stirnu un citu sugu mātītēm nav nekāda, jo medijot vienu vai otru gadās medību termiņi kuros šīs visas mātītes ir grūsnas. Bet pieskaroties aspektam par grūtniecību tās vidus fāzēs vai pat vēlāk kad ir ļoti labi saskatāms nākamais dzīvnieks vēderā jau kļūst morāli jūtīgs. Tas vis atgādina abortu, kur redz līdz noteiktam vecumam to var veikt bet vēlāk nē.. Un kāda gan tur starpība mēs tāpat izbeidzma dzīvību.
Arī decembrī nomedītāj briežu govij ļoti labi redzēt embriju un pat viegli noteikt dzimumu, tad ko, nemedīsm pēc riesta nevienu sugu mātīti.Gribu redzēt iznākumu.
Pats personīgi esu pret janvārī medījamām briežu govīm un kā augstāk minēja Ģirts V., ja nevar laicīgi nomedīt tos briežus, tad nav kaut kas kārtībā ar uzskaiti vai arī ar pašu medību procesu (neprecīzi šauj,nepārzina mastus un dzīvnieku uzturēšanās un pāreju vietas, kā arī nepareiza medīšanas formula).
Par bebriem man ir neitrāla nostāja, daudzi aizbildinās, ka pavasarī viskrutāk, bet uzdodiet sev šo jautājumu no otras puses, kāpēc krutāk? A tāpēc, ka citu jau nav ko medīt tā lai būtu patīkama atpūta un nu lielākā daļa aizbildinās ar to ka vienīgais laiks, kad var ar bebru tikt galā, a kāpēc tie bļāvēji necīnās ar bebriem un neliek lamatas vai ar suņiem, nolaižot ūdeni, kur tas ir iespējams, a tāpēc ka tajā laikā ir kaut kas lielāks un garšīgāks medījams.
Nezinu cik Mārcis Mūrnieks ir nomedījis bebrus, pieļauju ka kādi 30 jau šosezon ir un gan jau viņš ar pateiktu, ka ir iespējams tikt galā laicīgi.
Piemēram mūsu med. platībās ar bebriem ir tikts skaidrībā un viņu ir tik cik sēklai nepieciešams un es pat apskaužu Jums, kuri sūdzas ka netiek galā.
P.s. med. platība ir vairāk kā 6000ha ar purvirm ezeriem un upēm nu protams arī ar grāvjiem.
Agri par tiem limitiem piekrītu, jo piemēram pie mums kādus 5 gadus atpakaļ redzēt kādu stalto bija retums, tagad to tik daudz savairojās ka traks var palikt. Drīz būs tā ka dzenot katru mastu būs iekšā staltie, bet pats interesantakais limitu nekādu nedot. Interesanti cik viņiem vajag uzskaitē lai iedotu vienu stalto 40-50 vai???
Jo reali jau sanāk ka to ko redzam ir kādi 40 staltie, bet licenzese nav. Un tagad dzenot jaunaudzes lielākoties visiem kas nav apstrādāti ar kimikālijam ir nokostas galotnes. Tas sanāk ka dzīvnieku skaist ir nesamērīgi liels ar iedoto limitu un katru gadu postījumi tikai pieaug.
Par to ka ir jau redzami ebriji tas pats arī stirnām jau novembra beigās medījot tās ir jau grūsnas.
Par bebriem. Nevajag salīdzināt vienas platības ar otram, jo katra vieta ir individuāla, vienā vietā izmedīt ir ļoti vienkārši kur cita vietā notiekās mūžīga cīņa, jo areāls ir dazads un arī ir no kurienes papildināties. Protams ja visi ķertos pie bebriem var teikt izmedīt varetu, bet tas pagaidām ir izdarāms ļoti grūti.
Pie mūsu 13 000 ha lielas platības ir kur izvērsties un paretināt, bet reāli visur paspēt nosēdet pagrūti.
Par medīšanu pavasarī, tas ir vismaz kaut kāds sloku medību lieguma aizvietotājs.
Kāpēc pavasarī ir vieglāk medīt, kaut arī rukši ir arī medījami, tomēr bebra medības atgādina nedaudz man sloku medības, otrs bebrs ir kļuvis aktīvāks nekā rudenī kā arī dienas ir garākas salīdzinājumā ar rudeni, kā arī zāle un lapas nemaisa.
Turpretī rudenī dienas ir jau īsas un bebri lien āra ļoti velu, pavasarī jau 5 vakarā var redzēt ņemoties pa krūmiem. Vēl par pavasara medībam, vasarā mazāk laika atliek medībām, jo pietiekami daudz ko citu jādara, it īpasi lauku cilvekam, bet pavasarī it īpasi parīlī vēl nekādi lielie darbi nesakās, nav vēl sākusies tā pati šēšana un citi vasaras iktdienas darbi, kamēr vasarā labi ka ur ruksiem reizi nedēļā tikt vari. Es tagad runāju par lauku cilveku nevis pilsetnieku kuram dzīvoklī nav ko darīt.
"Nu,nu Žanna, pamēģini tādu bebru inkubātoru, kā Babītes ezers iztīrīt NO BEBRIEM, ja nav kāda ĪPAŠA stimula....Cik tad ir tādu mednieku , kas slaktē vienkārši prieka pēc?"
Par to jau es arī runāju!
Tas bija Arņa citāts, Aigar!
Mums jau pašiem savs inkubators! ;) Bebri nāk pa upi un ir purvi, kur tu nemaz nevari godīgi iekšā tikt. Pie manas mājas arī ir savs inkubators- Aizputes Kūdraspurvs. Tur medī cits kolektīvs un mums arī atļauj, un vienalga bebru skaits ir liels...
Tajos laikos, kad bebrus iznīdēja, āda, ja nemaldos maksāja 160 rubļus, tā bija inženiera mēneša alga! Ja tagad par bebra ādu maksātu 100 eiro, piemēram, es teltī purva vidū dzīvotu! Un es nebūtu viena, domāju, pus kolektīvs pārvāktos uz mežu uz pastāvīgu dzīvesvietu! :D
Pāris gadi, un bebrs būtu Sarkanā grāmatā un nevis licencēts, bet vispār medīt aizliegtu!
Pāris gadi, un bebrs būtu Sarkanā grāmatā un nevis licencēts, bet vispār medīt aizliegtu!
Ja notiek brīnums un kāds par bebru ādu rīt no rīta vai parīta sāk dot 100 erikus, Tev Žanna tik un tā būtu jāievēro medību noteikumi, savādāk visi ieņēmumi aizietu soda naudās par m a l u m e d ī b ā m. Ja tagad kādu pieķer ar to pašu lukturi uz plintes bebru postījuma vietas, pieļauju ka palaidīs.....BET JA ZINĀS, KA TU PAR TO NOŽMIEGTO BEBRU 100 EIRIKI PEĻŅU IEGŪSTI,nebūs nekādas žēlastības.
Uz šodienu redzu, ka medību inspekcija strāda ļooti profesionāli. Redzu kā viņi tiek galā Babītes ez. ar organizētajam ,labi ekipētam un labi informētam maluzveinieku bandām.Par tam jau katrs būs dzirdējis no masu saziņas līdzekļiem.
Tēma jau ir par medību noteikumu normām.
Cik nu bijusi saskarsme ar šādu vietu medniekiem - vēlme nomedīt ir un tiek medīts. Bet medības tomēr nav veikals, tā kā - nu nav tik vienkārši!
Par bebriem - lukturi NEDRĪKST! Vajadzēja panākt direktīvas izņēmumu brīdī, kad stājāmies ES (patiesībā mazliet pirms) - Tautas partija un Jaunais laiks toreiz bija pie varas, paši iebalsojāt - tagad šo jautājumu cilāt ir naivi un bezjēdzīgi. Mums tagad ir atļauti lukturi un nakts optika uz konkrētām sugām. Medniekiem.lv bija par to, lai atļauj uz visām sugām, uz kurām nav aizliegts - bet, diemžēl, dažiem personīgie uzskati un ambīcijas ir svarīgākas, tādēļ uz ondatrām un Amerikas ūdelēm neizdevās panākt, ka ir atļauti. Paldies sakiet citu organizāciju runasvīriem :)
Jā, ir pilnīgi skaidrs, ko mednieki būtu masveidā darījuši, ja būtu atļauts uz ondatrām un ūdelēm. Tāds bija mērķis, ņemot vērā situāciju vietumis ar bebriem. Bet mēs jau nemākam solidāri šos jautājumus risināt (visā pasaulē medniekiem tā vai citādi šādi jautājumi ir jārisina - un veiksmīgi arī risina, jo citādāk nevar) un apiet mums neizdevīgos citu sabiedrību (pirms LV iestājās ES) radītos likumus ar līkumu. Diemžēl - no pašu mednieku vidus bija pretestība. Žurnālos, forumā - artifakti ir palikuši, visi varoņi zināmi :) nemākam būt vienoti, skatīties uz visu plašāk, ārpus savas šaurās personīgās pārliecības prizmas - nu tad saņemam un ēdam. Nākošreiz varbūt būsim gudrāki. Kaut gan - diez vai...
Nebūtu medniekiem.lv - lukturi un nakts optikas būtu tikai uz meža cūkām palikuši! Tagad vismaz ir klāt arī lapsas un jenotsuņi - kas saprot, tas pratīs šo pareizi izmantot. Prasība, ka nakts laikā jāmedī tikai un vienīgi no paaugstinājumiem nudien nav nekas jauns, līdz ar to - iespējas ir, vajag tikai pašam saprast ko un kā. Prasība, ka pēc veiksmīga vai neveiksmīga šāviena nekavējoties jākāpj lejā - nav un tā nebūtu racionāla. Tātad, saliekot šos aspektus kopā scenārijs laikam jau ir skaidrs, kā pareizi rīkoties!
)
ES direktīvas autori zin,ka LV bebrus medī izmantojot lamatas???
Arni - tas nu galīgi nebūtu risinājums....
Caunu lamatās gadās, ka iekļūst sermulis - bet arī tik reti, ka tie būtu pieļaujami izņēmumi. Cits jautājums - ko ar to sermuli vai ūdru darīt, bet uz to es nemācēšu atbildēt - var uzrakstīt uzziņas pieprasījumu DAP un tad rīkoties kā uzziņā būs minēts. Uzziņa rada tiesības konkrētajam tiesību subjektam rīkoties tai atbilstoši un netikt sodītam. Bet tikai tam, tādeļ jāraksta ir katram pašam.
Pats personīgi esu pret janvārī medījamām briežu govīm un kā augstāk minēja Ģirts V., ja nevar laicīgi nomedīt tos briežus, tad nav kaut kas kārtībā ar uzskaiti vai arī ar pašu medību procesu (neprecīzi šauj,nepārzina mastus un dzīvnieku uzturēšanās un pāreju vietas, kā arī nepareiza medīšanas formula).
Par bebriem man ir neitrāla nostāja, daudzi aizbildinās, ka pavasarī viskrutāk, bet uzdodiet sev šo jautājumu no otras puses, kāpēc krutāk? A tāpēc, ka citu jau nav ko medīt tā lai būtu patīkama atpūta un nu lielākā daļa aizbildinās ar to ka vienīgais laiks, kad var ar bebru tikt galā, a kāpēc tie bļāvēji necīnās ar bebriem un neliek lamatas vai ar suņiem, nolaižot ūdeni, kur tas ir iespējams, a tāpēc ka tajā laikā ir kaut kas lielāks un garšīgāks medījams.
Nezinu cik Mārcis Mūrnieks ir nomedījis bebrus, pieļauju ka kādi 30 jau šosezon ir un gan jau viņš ar pateiktu, ka ir iespējams tikt galā laicīgi.
Piemēram mūsu med. platībās ar bebriem ir tikts skaidrībā un viņu ir tik cik sēklai nepieciešams un es pat apskaužu Jums, kuri sūdzas ka netiek galā.
P.s. med. platība ir vairāk kā 6000ha ar purvirm ezeriem un upēm nu protams arī ar grāvjiem.
Jo reali jau sanāk ka to ko redzam ir kādi 40 staltie, bet licenzese nav. Un tagad dzenot jaunaudzes lielākoties visiem kas nav apstrādāti ar kimikālijam ir nokostas galotnes. Tas sanāk ka dzīvnieku skaist ir nesamērīgi liels ar iedoto limitu un katru gadu postījumi tikai pieaug.
Par to ka ir jau redzami ebriji tas pats arī stirnām jau novembra beigās medījot tās ir jau grūsnas.
Par bebriem. Nevajag salīdzināt vienas platības ar otram, jo katra vieta ir individuāla, vienā vietā izmedīt ir ļoti vienkārši kur cita vietā notiekās mūžīga cīņa, jo areāls ir dazads un arī ir no kurienes papildināties. Protams ja visi ķertos pie bebriem var teikt izmedīt varetu, bet tas pagaidām ir izdarāms ļoti grūti.
Pie mūsu 13 000 ha lielas platības ir kur izvērsties un paretināt, bet reāli visur paspēt nosēdet pagrūti.
Par medīšanu pavasarī, tas ir vismaz kaut kāds sloku medību lieguma aizvietotājs.
Kāpēc pavasarī ir vieglāk medīt, kaut arī rukši ir arī medījami, tomēr bebra medības atgādina nedaudz man sloku medības, otrs bebrs ir kļuvis aktīvāks nekā rudenī kā arī dienas ir garākas salīdzinājumā ar rudeni, kā arī zāle un lapas nemaisa.
Turpretī rudenī dienas ir jau īsas un bebri lien āra ļoti velu, pavasarī jau 5 vakarā var redzēt ņemoties pa krūmiem. Vēl par pavasara medībam, vasarā mazāk laika atliek medībām, jo pietiekami daudz ko citu jādara, it īpasi lauku cilvekam, bet pavasarī it īpasi parīlī vēl nekādi lielie darbi nesakās, nav vēl sākusies tā pati šēšana un citi vasaras iktdienas darbi, kamēr vasarā labi ka ur ruksiem reizi nedēļā tikt vari. Es tagad runāju par lauku cilveku nevis pilsetnieku kuram dzīvoklī nav ko darīt.