Šodien vārdadienu svin Ineta, Inta, Intra, rītdien - Sindija, Sintija, Elfrīda
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Lietuvā atklāts Āfrikas cūku mēris

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 45 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.06.2014. 16:17

Juris Žukovs
Pēdējo reizi manīts 2020-06-03 20:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību stāžs: kopš 1980 g.
Suņi: bija super krievu eiropas laikas
Medību trofejas: 1
31.01.2014. 14:30
Gribēju ielikt šo:
" 30.janvārī Pārtikas un veterinārais dienests rīkoja sanāksmi, lai ar ieinteresētajām pusēm pārspriestu situācija, kas radusies pēc tam, kad Lietuvā konstatēts Āfrikas cūku mēris.
Harald Barviks, kurš piedalījās šajā sēdē, situāciju vērtē kā ļoti nopietnu. Sešos Lietuvas reģionos, kur izsludināta karantīna, mežacūkas tiks iznīcinātas 100%. Pārējā Lietuvas teritorijā - izšaus 90%. Iemesls - samazināt mežacūku populācijas lielumu un minimizētu kontaktu, tādā veidā pasargājot veselās mežacūkas no inficētajām.
Lai nepieļautu situāciju, kāda ir radusies Lietuvā, PVD, klāt esot Valsts meža dienesta, vienojās par iespējamiem risinājumiem:
- pagarināt dzinējmedību sezonu uz mežacūkām
- Latvijas teritorijā ievērojami samazināt mežacūku populāciju ar mērķi, lai arī nākotnē varētu notiktu mežacūku medības
- katras nomedītās mežacūkas analīzes jānodod pārbaudei PVD
"Situācija tāda, ja mēs to nedarām šodien, tad iespējams, ka mežacūku medības Latvijā nebūs iespējamas vēl daudzu gadus. Ja sērga nonāk Latvijā, tad izredžu sagalbāt populāciju būs daudz mazāk. Āfrikas cūku mēris nav ārstējama, pret to nav izgudrotas vakcīnas. Saprotu, ka mednieki ar šo lēmumu būs neapmierināti, bet runa ir nevis par individuālu kolektīvu interesēm, bet gan par Latvijas mežacūku populāciju kopumā," skaidro Haralds Barviks. "Tādēļ aicinu medniekus ar sapratni izturēties pret tuvākajā laikā pieņemtajiem lēmumiem!"
Mežacūku skaita samazināšanas akciju plāno īsu un strauju, nevis ilgtermiņā. Mērķis ir nevis izšaut mežacūkas un iegūt gaļu, bet gan samazināt iespēju, ka dzīvnieki saslimst ar Āfrikas cūku mēri, kā arī nodrošināt to, lai populācija spētu atkal atjaunoties. "
Avots: Latvijas Mednieku asociācija
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2020-06-02 11:37
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
31.01.2014. 14:32
Bet par kādu naudu tad to eksksvatoru nopirks, bebru dambju ārdīšanai?
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-05-30 22:17
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
31.01.2014. 16:58
Arnis Puksts Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
06.01.2011. 16:21
Saskaņā ar ziņu: http://www.apollo.lv/portal/ne...
Var teikt, ka tepat kaimiņos ir konstatēta ļoti bīstama cūku slimība. Cerams, atbildīgie dienesti būs uzdevumu augstumos...
Pirms 3 gadiem šī tēma izvērsās tikai pāris komentāros. Laikam tāpēc ,ka Krievijā. Kādā sakarā toreiz šī ziņa izpelnījās tik mazu uzmanību ? Vai tikai zem šī visa nestāv laba eiropas naudiņa apakšā? Jo pēc būtības sitoācija ir tieši tāda pati.
Lauris Saliņš
Lauris Saliņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 16:40
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Vietalva
Medību stāžs: no 2000g
Aprīkojums: Haenel Jager 10, iž12
Suņi: laikaRenis
Medību trofejas: 6
31.01.2014. 20:34
Tas jau sāk izklausīties, ka dažiem medniekiem medības sāk pārtapt par peļņas avotu.

Nu, ja cilvēks tikai kladē pieraksta ciparus un no realitātes ir tā patālāk, tad tiešām - uz papīra tas ir bizness! Bet ir arī reālā pasaule. Kautgan kārtīgam latvietim vien cūciņ dienā vaidzētu :)
Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-21 18:29
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
31.01.2014. 20:57
Piekrītu Arnim.. Tas nav normāli, ka vienā Latvijas galā kolektīvam ar 5k hektāriem ir 250 licenzes, bet tai pat laikā otrā Latvijas galā kolektīvam ar 13k hektāru ir 40 licenzes. Un nejau tapēc ka nebūtu cūkas.. Latvijā īsti uzskaite nestrādā tā kā tai vajadzētu strādāt.
Aigars Mihailovs
Aigars Mihailovs
Pēdējo reizi manīts 2019-06-27 12:04
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Mērsrags-Kuldīga
Medību stāžs: no1988 gada
Aprīkojums: pietiekošs,bet sapņu plintei vēl tiek krāts
Suņi: nav
Medību trofejas: 3
01.02.2014. 00:03
"Mežacūku skaita samazināšanas akciju plāno īsu un strauju, nevis ilgtermiņā. Mērķis ir nevis izšaut mežacūkas un iegūt gaļu, bet gan samazināt iespēju, ka dzīvnieki saslimst ar Āfrikas cūku mēri, kā arī nodrošināt to, lai populācija spētu atkal atjaunoties. " - Šito nesaprotu,varbūt ar funktieri man kas nav kārtībā, bet vairāk izskatās, ka tiek strādāts lielfermu ražotāju interesēs. Kur viņi bāzīs savas kautķermeņu tonnas,ja valstī deklarēsies ACM, robeža ciet un mūsu bāliņi to nespēj notiesāt. Valstij ar skāde, būs jāizmaksā šmiem visādas kompensācijas. Nesaprotu arī kā to ātrumu domā panākt -ar tabletītēm vai kā... To, ka, lai sāktu atjaunoties, vispirms ir jāiznīcina - sapratu. Kaut nu mūsu gaišās galvas nestrēbtu karstu.
Jānis Jasinskis
Pēdējo reizi manīts 2017-12-22 21:56
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
01.02.2014. 00:15
- pagarināt dzinējmedību sezonu uz mežacūkām

Un ko dzenāt ja atļauju vairs naff?
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
01.02.2014. 02:11
Eniņa kungs - es tiešām nesapratu, par kādu peļņu ir runa? Vai par nobrauktajiem ~350km turp un atpakaļ un vēl kādiem 80 pa platībām? Vai varbūt par graudu tonnām, kas uz tādu platību sanāk tāda nopietna un kuras maksā?
Mednieki esam ~30, medījam citus zvērus - vienīgie no visiem apkārtnē atšāvām 100% visus iedalītos limita aļņus, tajā skaitā teļus - bija iedoti 11. Stirnas šogad nemedījām, jo pēc bargajām ziemām to ļoti maz - limita kritums ir rakstāms ap divciparu reizēm. Kad bija - tad nomedījām arī tās. Ā, jā, arī bebri principā nu ir zem kontroles - gaide+suņi un dambju jaukšana+beidzamā laikā slazdi (šur tur arī vilki/lūši piepalīdzējuši) - problēmu vietu faktiski vairāk nav.
Un kas tur slikts? Mēs ejam, medījam, gaļu paši apēdam. Kur tur ir peļņa nudien nesaprotu :)
Kr4, dažreiz dažiem, it kā visnotaļ cienījamiem un prātīgiem cilvēkiem, kaut kas "aiziet ciet" - citādāk to sviestu nevar izskaidrot...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-04-16 18:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
01.02.2014. 02:29
Bet tajā sanāksmē, pieņemtais lēmums gan izskatās, ka ir histēriska meža cūku izšaušanas akcija, pret ko Bērziņa kungs bija divas lapas iepriekš!
Jāatzīst, ka medniekiem.lv tur pārstāvēti netika - vai nu aicinātāji aizmirsuši aicināt, vai nu uzaicinājums noklīdis, nu gadās, kaut gan šī nav pirmā reize, kad gadās, tā kā laikam jau sanāk tāda kā diskriminācija, razberjomsja...
Lai nu kā, bet gribētos tad arī otras organizācijas paziņojumu, šajā par histērisko atzīstamā meža cūku izšaušanas pasākumā, kas kā izskatās sekos! :)
To piebildi beigās par to, ka tā nav gaļas ieguve, drusku nesapratu!!! Mēs ko, tagad šausim un vēl par savu naudu utilizēsim - gaļu, par kuru dabiskāku nopirkt nevar? Pie kam šeit, Latvijā, kur nav NEVIENS ACM gadījums? Kā vārdā? Tur kāds ir galīgi saspiedies?
Respektīvi, ja tas lēmums būs tāds, ka mēs pat nevaram apēst tās cūkas - tad aicunu skaļi protestēt pret tādu šaušanu! Lobiji gan labi pastrādājuši...dāņiem kājas aukstas laikam...
Līdz ar to - gaidam tad jaunumus no frontes un tad domājam rīcību, gan jau pirmdien būs saražoti papīri...
Slēpts
01.02.2014. 10:44
Precizēsim: tajā sanāksmē sprieda par iespējamiem risinājumiem, lēmumi pieņemti netika. Jā, jāatzīst, ka viens no galvenajiem problēmas risinājuma paņēmieniem, ko piedāvā PVD (pēc analoģijas ar Lietuvas PVD) ir mežacūku skaita samazināšana Latvijā līdz 15 000 gabalām ( pēc VMD aprēķiniem populācijā esot ap 70 000 gab., sezonas beigās normāli medījot ap 40 000 gab.). Latvijā ir apmēram 1500 mednieku klubu, tātad tika piedāvāts atstāt sēklai 10 mežacūkas uz vienu klubu vidēji. Kā lai to nosauc citādi, kā par totālu izšaušanu?
Tajā pašā laikā, balstoties uz citu valstu pieredzi, PVD atzīst, ka galvenais ĀCM izplatības veids ir antropogēnais jeb cilvēciskais faktors gar lielajām auto maģistrālēm, kur slimība var pārvietoties ar ātrumu 300 km gadā. Tikpat labi šis virziens var būt Latvijai pretējā virzienā, to mēs nezinām.
Šobrīd ir tas moments, kurš tiešām ir svarīgs visiem medniekiem un nedrīkst mētāties ar pārsteidzīgiem un radikāliem paziņojumiem visu neapsverot. Šoreiz medniekiem jāatrod VIENS KOPĪGS risinājums, kurš nesagraus medību saimniecību. Šis nav tas laiks spodrināt savas spalvas un mēģināt pierādīt, ka mēs, lūk, esam tie vienīgie pareizie.
Nākošā sanāksme, ko organizē PVD, notiks trešdien un domāju, ka nevienu mednieku organizāciju pārstāvi no tās ārā nedzīs.