Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Bebru ādas

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 25 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 12.03.2015. 16:43
Ar medībām saistītās tēmasDarījumi

Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-05 15:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
12.03.2015. 16:43
Šautu bebru aknas izmantoju pārtikā, bet man lielākā daļa ir ķerti ar lamatām to iekšas neizmantoju, bet izbaroju suņiem.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
12.03.2015. 16:35
Int tu pamēģini nieres, aknas un sirdi izvārīt un sataisīt no tās paštēti, ļoti garšīga, garšīgāku vēl nēesmu ēdis, jo bebra aknas ir saldenas, ceptas ar ļoti gardas :)
Slēpts
12.03.2015. 11:12
par ģērēšanu.
Aizvedu pagājušo gadu 7 ādas izmaksāja man aptuveni 100 EUR. man lieka s, ka man bija sadalīts trijos izmēros.
Cena ir atkarīga no izmēra. mazāka mazāk- lielāka vairāk.
Kopā ar čomu vedam maija sākumā- un jūnija beigās ir gatavs. Apmēram 2 mēneši.
Jūlijā parasti viņi iet atvaļinājumā.
šuvēja uzšuva cepuri- esot bijis prieks strādāt..
ādās iesit ar naglu kaut kādu caurumu kombināciju, ko pieraksta uz kvīts- cik man bijis- savas saņēmu atpakaļ.
Vienīgais iebildums - ir bijis , ka lielai ādai , kas bija pietiekami apaļa - atpakaļ ir ar "izgriezumiem" - nosacīti - stuti pi eķepām izgriezti..
Nemāku izstāstīt..
Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-05 15:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
12.03.2015. 10:47
Mans suns apēd 1 nieri mazliet aknu visu galvu un ķepas apvārītas noloba, atkaulotu kaulu labprāt skrubina tīru gaļu nelabprāt ēd. Trofejai novārītu glavas gaļu kura noskrubināta arī nelabprāt cik 1 reizē apēd tik arī ir. Savukārt mātei suns liels un tas ēd gandrīz visu asti nelābprāt.
Cik ilgi tur ģērē ādas un cik izmaksā. Kā ir ar ādu identitāti nesanāk, ka atdod citas?
Slēpts
12.03.2015. 10:21
Int!
Šajā tēmā neviens Ivars neko nav komentējis- bet ja Tu jautāji man, tad jā es vedu ādas ģērēt uz Šauļiem.
Bet par bebra gaļu- mans taksis no bērnības tika barots ar jēlu bebra gaļu.
Bet pēdējos gadus, tā īsti ēst negrib- stiepj uzreiz uz dārzu kaut kur norakt. Ribas apēda un uzreiz atvēma..
Apvārītu ēd, bet nu tomēr ar gariem zobiem.. Nezinu- laikam izlepis...
Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2023-01-05 15:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
12.03.2015. 09:58
Galvas gaļa bebram ir savādāka un suņi to ēd labprāk kā pārējo gaļu iesaku iedot pagaršot ēd gan apvārītu, gan jēlu. Ivar tu ādas ģērēt ved uz Šauļiem?
Slēpts
12.03.2015. 08:29
ibiom, tā jau ir necieņa pret suni - dot ādu un galvas kausus :D
Ja es dodu sunim bebru, tad tikai svaigu gaļu - nav žēl, nevis kaut kādus athodus
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
12.03.2015. 07:54
Mārci es sen saku ka pie tādām cenām un čakara kāda ir ar ādām nav vērts ņemties ar tām ādām. Agrāk kad ādas maksāja baido naudu tad jā katrs bebrs bija zelta vērtē, bet tagad par tiem 3-5 eiro par bebru tas ir smiekla samaksa. Pilnīgi pietiek ka tagatavo desas no bebra un dziedzeru uzlējumu. Tāpēc ādas atdodu sunim, tas pats apēd ko vēlas, it īpaši galvas kausu, jo pēc masenes trāpījuma galvas kaus ir lupatās saplēsts. Nu ne gandrīz lupatās, bet vismas 4-5 daļās saškelts ir! Tāpēc diemžel trofeja ar nesanāk nekāda, ja tikai rāmenieces trāpīts!!!
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
11.03.2015. 08:24
Ja no viena bebra desās var nopelnīt ap 35-40 EUR . Vidēji 8kg pa 6 EUR/kg atskaitot desu meistara naudu. Tad kāda velna pēc ar tām ādām ņemties.Ja nu tik ,cik pašam nepieciešams. Kreņķi vien. Sāls jāpērk,rūpīgi jādīrā, kaut kur jāglabā, jāvaktē ,kad kāds atbrauks un uzpirks.No kupča jānoklausās lekcija, kas tās par sūda ādām, par kurām vairāk pa 3 EUR maksāt nevar utt. Ja to ādu nav vismaz 200 gab, nu labi 100, tad nav jēgas ķēpāties. Un cik tad pie mums ir to mednieku ,kas pa sezonu, tas ir kamēr ir ledus, noķer 100 bebrus? Patreiz ķertie jau tūlīt būs uz robžas.Šautie vispār uzreiz iet zemākā kategorijā, tā pat kā tie ,kam kaut mazākais griezumiņš gadījies. Ūdens sāks silt, pazudīs pavilna un čušš. Nevienam kupcim vairs nebūs vajadzīgs.Arī Šauļu fabrīķis ādas tikai līdz marta beigām ņem.
Slēpts
10.03.2015. 20:35
Vai šogad ādas iepērk, kur un kad? Vidzeme.