Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Stārķu populācija

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 43 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 21.08.2014. 18:25

Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
22.07.2014. 12:53
Viktor!
Par ko raksta kolēgi ir 100% taisnība, jo kā jau iepriekš minēju agrāk pie manas mājas dzīvoja apmēram ap 100 laukirbīšu, bet katru gadu tas skaits samazinājās. Jo kapēc samazinajās, jo pēdejos kaut kur 5 gadus vismaz apmetās mūsu pusē vairak un vairāk stārķu. To laukirbju pat bija daudz kaut arī lapsu bija pa pilnam. Tagad lapsas ir riktīgi paretinātas, bet ne zaķu ne laukirbju vairāk nepaliek. Respektīvi kas retina visu to, logiski ka stārki, jo pie manas mājas katru gadu dzīvo ļoti daudz stārķu kas neligzdo, bet vienkārši dzīvo blakus un noēd visu kas kustās. kamēr stārķu pavasarī vēl nebija tik daudz to pašu varžu bija pilnas malas, tagad reti kur to pašu vardi ieraudzīsi. Zaķu ar paliek katru gadu ne vairāk, bet otrādi mazak, jo lapsu un ješku ir ļoti maz, bet stārķu vairāk un vairāk. Tagad vēl šī gada paaudze iemācījās lidot un sāka ķemmēt laukus. Es pats kā dabas mīlis jau 32 gadus esmu novērojis visu procesu dabā un varu pateikt ka agrāk to stārķu nebija tik daudz kā tagad un katru gadu to paliek vairak un vairak. Toties uz zemes mītošo dzīvnieciņu un putnu paliek mazak un mazāk. Saprotams ka visam dabā ir jābūt kaut cik līdzsvarā, nu bet kad pārāk daudz paliek kaut kā tad tas ir vairāk skāde nekā labums. Bet tas ka tagad stārki ir mainījis vai tiešāk pasakot palielinājis savu ēdienkarti tas ir fakts, un diemžēl tas papildinājums sāk sastādīt stārķa ēdienkartes lielāko daļu, jo pamatbarības kā vardes peles un kurmiji paliek mazāk, un respektīvi jāēd kaut ko, jābaro jaunā paaudze, tāpēc arī tiek notiesāts viss ko var savā rīklē sadabūt!!!
Viktors Pērkons
Pēdējo reizi manīts 2020-04-28 08:24
Lietotāja statuss: Lietotājs
22.07.2014. 13:37
Mans ieteikums ir tāds. Ir jāsadarbojas un jāļauj ornitologiem un zinātniekiem veikt pētījumus, lai tie aprēķina balto stārķu spiedienu uz zaķiem, laukirbēm, strupastēm utt. Un tad izdarīt secinājumus, kas ir balstīti uz zinātniskiem un korektiem rezultātiem.
Edgar, kā Tu vari zināt, ka peles un kurmji ir palikuši mazāk? Lai Tu to zinātu, Tev būtu bijis iepriekšējos gadus jāveic sīko grauzēju monitorings. Piemēram, katru gadu, vienā un tajā pašā mēnesī, vienā un tajā pašā pļavā izvieto 20 peļu slazdus. Un tad salīdzināt, pa gadiem, cik peles Tu noķēri 2009. gadā un cik peles tu noķēri šogad. Tad Tu arī redzētu pamatotus rezultātus. Bet tagad es kaut kā neticu, ka Tu esi staigājis pa pļavu un skaitījis peles. Tas pats par vardēm. Varžu daudzumu ļoti ietekmē gan tas, kā vardes ir pārziemojuša,gan tas, kāds ir bijis pavasaris (silts/auksts, sauss/slapjš u.c.) Lielu spiedienu uz varžu populācijām izdara arī lauksaimniecības ķīmija un meliorācija. Visas šīs sakarības ir jāskatās ne tikai no vienas puses, bet no daudzu lietu kopuma.
Ja ornitologi veiktu balto stārķu barošanās pētījumus, tie varētu aprēķināt vidēji/aptuveni cik lielu ietekmi tie atstāj uz Latvijas faunu. Un vai tie apdraudz pārējo sugu eksistenci.
Ok, tagad mums ir novērojumi, ka zaķu paliek mazāk, laukirbes un citi uz zemes ligzojošie putni tāpat, vardes, peles, kurmji tāpat. Varbūt stārķis ir tikai viens no iemesliem, kāpēc šie dzīvnieki paliek mazāk. Varbūt ir vēl desmit citi iemesli, kapēc šo dzīvnieku daudzums mūsu apkārtnē samazinā. Par to ir jāpadomā, nevis visu vainu uzreizi uzvelt stārķiem.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
22.07.2014. 14:13
Es nesaku ka pie visa vainīgs ir tikai stārķis, bet stārkis ir viens no tiem lielajiem faktoriem vai kā saka ierosinātajiem kas samazina abinieku, mazo putnu un zaķu populāciju. Protams ietekmē arī lauksaimniecības darbības vai nedarbības, kā arī citi faktori. Ok var būt daļēji piekritīšu ka varžu populāciju kas pavasarī bija ļoti liela, to palīdzēja samazināt lauksaimniecības ķīmija, bet ir ļoti daudz pļavu kur to ķīmiju nepielieto, bet vienalga tā izretināt varžu populāciju vien ķīmija nevar, tai ir jāpalīdz ar ī no malas, kā to dara stārķi. Jo pļaujot to pašu pļavu pie mājas ar zāles pļāveju pats personīgi ļoti daudz vardes esmu izsviedis no lielās zāles uz nopļauto lauku, bet tas svētelis staigā pakaļ un tās ķersta. Protams ka kādai arī izdodas izsprukt, bet diemžēl ne visām, un baidīt stārķi nav vērst, atlido 10 m, un talāk dara savu nedarbu!!!
Par strupastu uzskaitem. Man pat nevajag veikt uzskaiti, jo viss ir redzams ka uz plaukstas. Kad pienāk rudens tad agrāk visos graudaugu laukos strupastu bija pa pilnam, ziemā zem sneiga ļoti daudz bija alu sistēmu, bet tagad lai atrastu kādu strupasti ir jāpacenšas, ziemā to alu sistēma nav tik attīstīta kā iepriekšejos gadus, protams tas labi ka mazak to grauzeju, bet tas arī liek aizdomāties kāpēc tas paliek mazāk. Protams viena lieta ķīmija otra lieta stārkis. Pat krievu laikos kad lietoja vispār ne dabai draudzīgu ķīmiju strupastu bija vairāk nekā tagad. Vel kāpēc paliek vairak starķu, jo agrāk baltajam stārkim nebija tik labvēlīga vide kā tagad. Lauki tiek uzkopti, nopļauti, platības ir izcirstas un paradās jaunas pļavas. Pavasarī ir sejas laiks, simtiem ha kur baroties, pļaujas laikā ar simtiem ha ir kur baroties. dzīvo uz nebēdu. Protams strupaste ar savu lielo dzimstību kaut cik atjauno savu populāciju, bet pie tāda trieciena ko veido stārķi tie nevar atjaunoties kā bija vismaz kādi 5-7 gadi atpakaļ. Pat agraāk rokot kartupeļus pilni lauki bija to, tagad labi ka norokot 1 ha kartupeļu kādu vienu ieraudzīsi. . Protams ka vajag visu izvērtēt, noanalizēt un novērtēt. Bet besī āra ka ir tādi zinātnieki kas dzīve to pašu strupasti nav redzējuši, nav redzejuši ne to pašu meža cūku, vilku vai kādu citu dzīvnieku un gudrojas ka ir tā un šitā, kaut arī paša dabā viss notiekās pilnīgi viss savādāk. Daudzi tā gudrojas ka līdz tadai demagogijai aiziet ka tāda sajūta ka viņi ne tikai nav lasījuši par paša dzīvnieka biologiju un barības bāzi, bet izdomā kaut ko jaunu un fantastiksku.
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 15:17
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
22.07.2014. 14:21
Veči,tas profesors ir kārtējais lohotrons,Palasiet cik gramatikas kļūdu ir viņa komentā pl.12:09 !
Viktors Pērkons
22.07.2014. 15:09
Labi Dzintar, ka Tu esi intelekta kalngals! Neko gudrāku par kārtējo apvainojumu uzrakstīt nejēdz. Tagad Tev vismaz ir arguments, jo 12:09 esi atradis manā rakstītajā garmatikas kļūdas! Bravo. Lūdzu, nevelc savā bedrē večus, kas kaut ko saprot un grib saprast vairāk par norisēm dabā!
P.S. Tavā pēdējā ierakstā: "Veči,tas profesors ir kārtējais lohotrons,Palasiet cik gramatikas kļūdu ir viņa komentā pl.12:09 !" es nemeklējot redzu vismaz 2 kļūdas un tur ir tikai viens, varbūt divi (īsti nevar saprast) teikumi. :)
Ja argumentēti kaut ko izstāsta un grib argumentēti kaut ko dzirdēt pretī, tad tas nepatīk, un vienīgais, ko var pateikt ir LOHOTRONS. Uzkāpu laikam uz varžacs. (Atvainojos par kļūdām!)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
22.07.2014. 15:28
Dārgais grafomān,nemokies,ej spēlēties uz citu smilšu kasti!
Andris Stīpnieks
Andris Stīpnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-03-09 15:40
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
22.07.2014. 15:31
Viktor, nemokies. Strīdēties ar Dzinču un vēl internetā - tas ir tāpat kā piedalīties paralimpiskajās spēlēs ;)
Viktors Pērkons
22.07.2014. 15:32
Youtube video
Viktors Pērkons
22.07.2014. 15:36
Fufuk, es esu "piedūries". Man ir interesanti un jautri redzēt, cik tālu cienījams vīrs var iet. :)
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
22.07.2014. 15:50
Es jau nekur neeju,tepat vien esmu un ar Fufuku arī esmu kašķi metis,tikai tiešsaistē,vari viņam paprasīt ko krievu medību patronu konstruktors(špikotājs) Ivanovs ir teicis par zinātniekiem,un šajā jautājumā es viņam stabili piekrītu!:D:D:D