Šodien vārdadienu svin Karīna, Gaits, rītdien - Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Dzinējmedības 2014/2015

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 83 lietotāji. Komentāru skaits 395. Pēdējais viedoklis 01.12.2014. 23:57
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Slēpts
01.09.2014. 13:10
Aigar, ne tikai medību jomā.
Jau labu laiku, braucot ar auto, iedegoties luksoforā sarkanajam (par dzelteno pat nerunāsim) , bremzējot skatos spoguļos, vai kāds
"jefiņš", ka pildīšu tos likumus? Nēē, visu mūžu neesmu ievērojis tos.
"neielidos pakaļā.
Padomju cilvēks un to atvases ir radīts apiet likumu ar līkumu.
Bet es negribu BŪT padomju cilvēks- un es vēlos sagaidīt ATBILDĪGAS personas lēmumu - un to ievērot.
Un ja kas nepatīk, tad par to cīnīties legālā veidā.
Par to jau es "cepjos", ka atbildīgā ministrija un dienests, kaut kādu imitāciju dara...
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
01.09.2014. 15:25
Jā PIEKRIST VAR ,Ivaram Ozoliņam ir taisnība no cilvēciskā viedokļa ,tikai iteresanti kāpēc visi likumi rakstīti cilvēkam parastam un tikai viņam tos ir jāievēro ,bet varbūt tas ar nolūku lai viņš tos pārkāptu un viņu sodīt un tikai ar naudas sodu, soda jau vinīgi tos kam var tikt "klāt" ,kas nav ierēdnis ,deputāts kam čupa ar radiem un vajadzīgiem cilvēkiem??????
Slēpts
01.09.2014. 16:06
Likumi tiek rakstīti un laboti tāpēc, ka subjekti , kas to dara uz lietu kopību skatās tikai ar savām personīgā patērētāja acīm.
Un kamēr pārējie kā muļķi piekritīs un klusi sēdēs savās biksēs tā ari būs.
Man svaigā atmiņā ir Medību noteikumi, kad vienas no itkā lielākās Mednieku (klubu) pārstāvošas organizācijas vadības , jautājumā par prožektoru izmantošanu - nu nekādi nevēlējās lai tos var lietot arī lapsu un jenotu medībās.- pamatlozungs- Tie kam iecirknis par mazu , lai saņemtu cūkas licenci - izšaus MŪSU cūkas.
Paldies medniekiem.lv un citiem, kas šo normu izlaboja. Un ja visi , ieskaitot mani klusētu- tad nekas nenotiktu...
Man gan visvairāk nepatīk valsts ierēdni, kas saņem algu , no maniem nodokļiem, bet likumus taisa sev....
Vajag lietas sautk īstajos vārdos, un gan jau ar laiku būs labāk.- kā reizi vēlēšanas tuvojas:)
Pēteris Grigorjevs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-20 23:27
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
01.09.2014. 18:27
Ozoliņa kungs tikai nevajag cepties. Neviens te nemudina pārkāpt likumus, ideja ir tā kā apiet kārtējo stulbo lēmumu nepārkāpjot likumu. Pasakiet kāda vella pēc nevar rīkot dzinējmedības Kurzemē. Vai tikai tāpēc, ka "Latvijas dzinējs aizdzīs cūkas līdz Zilupei".Varbūt tiešām kāds šo teicienu ir paņēmis nopietni. Par karantīnas zonām jautājumu nav.
Slēpts
01.09.2014. 19:53
Grigorjeva kgs!
Nekad neesmu teicis ka Ventspilī nevajag rīkot dzinējmedības.
Es esmu par to ,ka ja lēmums ir tas ir jāpilda. Cita lieta, ka Zemkopības ministrijā medību noteikumus gatavoja dzinējmedibu noliedzējs, tad ne par ko neebrīnīšos.
Ko dara VMD,to vispār neeviens nezin.
Bet lēmuma pieņemšana IR jāatstāj profesionāļiem..
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-10-16 15:44
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
04.09.2014. 10:46
Cien. mednieki - kā jau vakar rakstīju, ir pienācis laiks parādīt vai spējam mobilizēties. Esmu izveidojis inciatīvu - kurai nepieciešams tikai tik daudz, kā īsā laikā savākt pēc iespējas vairāk parakstus: saite - šeit: http://manabalss.lv/i/702
Atceraties, ka parakstīšanās ir bez maksas, protams, ja gribat ziedot manabalss.lv, tā ir Jūsu privātā darīšana (labi, ka tāds resurss ir, protams).
Iniciatīvas būtību esmu aprakstījis, bet vēlriez daži argumenti:
-esošie pasākumi=mazefektīvi - ĀCM turpina izplatīties. Ir jādara kaut kas radikāls;
-gaidīt līdz oktobrim šoreiz nav laika;
-decembrī dzinējmedības būtu jāpārtrauc, lai lieki nedzenātu cūkas, kuras riestos un tāpat kuiļi var vazāties;
Atļauja rīkot dzinējmedības uz cūkām šobrīd NENOZĪMĒ, ka jums par visām varēm briežu un aļņu riestu vietas jādzenā. Kaut gan, iespējams, cūku populācijas dēļ, ir vērts vienu sezonu patraucēt šo zvēru riestu. Bet domājiet paši.
Ja atbalsta iniciatīvai nebūs liela, tad paldies par uzmanību, nekādas aktivitātes netiks turpinātas - savukārt, ja atbalsts būs un oficiālās varas struktūras to neņems vērā, kas novedīs pie ĀCM tālākas izplatības (par šo man šaubu nav vispār), tad būs cita runa.
Diskusijas šeit par šo iniciatīvu vairs neturpinu, ja atbalsti - paraksti, ja nē - tad neparaksti. Paldies.
Jānis Šmits
Jānis Šmits
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 23:42
Atrašanās vieta: Kurzeme
Aprīkojums: IŽ-12; TOZ-57T; Benelli Duca di Montefeltro; Sabatti Rover 870 308.win
04.09.2014. 16:30
Pieredze rāda, ka piemēram vēl oktobrī rīkot dzinejmedības reizē ar sēņotāju aktīvu piedalīšanos nav produktīvi, kur nu vēl tagad, kad sēņošanai pati kulminācija. Turklāt sēņo arī ģimenes ar bērniem, un bērnu vecāki (arī es) šaušanu savā tuvumā var uztvert saasināti. Nevajag provocēt konfliktsituācijas, tas nespodrina mednieka tēlu sabiedrībā. Medības uz gaidi vai pieiešanu ir daudz produktīvakas, ja tiešām ir vēlme medīt un ja tie paši potenciālie pārdesmit dzinējmedību dalībnieki aktīvi medīs individuāli. Aicinu nebalsot! Paldies!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
04.09.2014. 16:35
Daudz produktīvākas - kolektīvajās medībās vienā dienā nokrīt tikpat, cik individuāli aktīvajiem biedriem medījot ikdienu, gandrīz 2 nedēļu laikā. Jums ir cita statistika? OK, tad medījat! Iespēja rīkot dzinējmedības ir tikai IESPĒJA, KURU VAR NEIZMANTOT! Tāpat kā pavasarī, kad pagarināja šo iespēju - vai kāds spieda iet un dzīt?
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
04.09.2014. 16:44
Jāni, bet Tu mani ieintriģēji. Tu saki, ka tagad, septembrī, gaides medības ir daudz produktīvākas. Lūdzu, padalies ar recepti, kur sēžat un kāda ir tā produktivitāte :)
Jo mani novērojumi parāda, ka lauki, kuri ir uzarti, cūkām vairs nav interesanti. Barotavas apmeklē slinki, turklāt, pašreiz jau naktis ir tik garas, ka no rīta ir diezga maza jēga meklēt cūkas. Iznāk ļoti vēlu - nu jā, tagad būs Pilnmēness, tas drusku kko atvieglos, bet tomēr - padalies ar savu recepti!
Jānis Šmits
Jānis Šmits
Pēdējo reizi manīts 2019-10-13 23:42
Atrašanās vieta: Kurzeme
Aprīkojums: IŽ-12; TOZ-57T; Benelli Duca di Montefeltro; Sabatti Rover 870 308.win
04.09.2014. 16:57
kolektīvajās medībās vienā dienā nokrīt tikpat, cik individuāli aktīvajiem biedriem medījot ikdienu, gandrīz 2 nedēļu laikā

Pareizi! Atslēgas vārds "aktīvajiem biedriem"! Sāciet ar mobilizāciju savā kolektīvā. Dzeniet uz mežu gaides medībās visus tā saucamos neaktīvos biedrus un ,ja viņiem būs vēlme samazināt cūku skaitu, rezultāti neizpaliks. Protams grūti, miegam laika paliek maz, cūkas jādīrā pašiem, neviens neilej, akniņas neuzcep...:) Tādus jau protams uz mežu var dabūt tikai dzinējmedībās pie klātiem galdiem...