Šodien vārdadienu svin Umberts, Herberts, Dailis, rītdien - Inese, Inesis, Ēriks
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pilnīga bezpriģela popularizēšana jeb sačakarējam suņu būšanu Latvijā pilnīgi?


Slēpts
18.02.2015. 16:24
Jā Uldi- čipots ir bijis- tā ir vienkārši nolaidība- kuru saņemot Suņa pasi - ciltsrakstus noteiki ir jāizlabo.
Egil, nav jau tev gads jāgaida- vari pasi saņemt ātrāk- bet parasti jau kādu laiku pagaida- lai izslimo visas bērnu kaites, un tad kad ir normāli apvēlies- izaudzis normālā augumā un izskatā- nobildē un izņem pasi:)
Es gan nezinu , vai tagad bildi vēl liek iekšā:)
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
18.02.2015. 16:08
Vienīgā nepareizā vieta šajā ir - ka kucēns NAV bijis čipots , kad šos pagaidu papīrus izrakstīja.

Pēc Egīla ieliktajām bildēm uns ir potēts un čipots 20.01, bet "stiprie" papīri ir izsniegti 23.01. Tā kā sanāk ka ir bijis čipots. Vienkārši nolaidība.
Egils Līcis
Pēdējo reizi manīts 2023-09-23 19:56
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
18.02.2015. 15:51
Maniem iepriekšējiem 2 suņiem (laikai un taksim, kuri jau medī citos medību laukos), kucēna dokumenti bija tādi paši. Pēc gada vecuma izņēmu suņa pasi. Palasot komentārus, rodas iespaids, ka cien. A.Remesim ir personīgs konflikts ar LMKA, kuram nu lej dubļus virsū.Atvainojiet, ja kļūdos.
Slēpts
18.02.2015. 15:17
Egil.
papīri nav safabricēti- vienkārši katrā klubā VAR būt SAVA kārtība- un uz šī papīra ir latviski un angliski ir rakstīts derīgi 1 ( vienu) gadu.
Šie NAV ciltsraksti- šis ir pagaidu dokuments, kas atrodas pie suņu audzētāja- un kurš pārdodot kucēnu iedod šo papīru līdzi.
Pēc tam Tu ar šo papīru - un ar suņa vārdu griezies LMKA un viņi Tevi ierakstīs kā suņa īpašnieku un izsniegs tādu dokumentu , kāds ir Aigara laikai.
Tāda kārtība vismaz tur bija, kad Aigars bija pie varas:)
Vienīgā nepareizā vieta šajā ir - ka kucēns NAV bijis čipots , kad šos pagaidu papīrus izrakstīja.
p.s tas ir mans personīgais viedoklis. Kā ir pareizi - tas jāprasa LMKA vadībai- kā tas process tagad notiek.
p.p.s Arī tālajā 2009 gadā, aizpildot Aigara laikas pasi ir nepilnība- zem suņa bildes nav datuma, kad bilde ir ielīmēta:)
Varbūt ciltsraksti bija pilnīgi citam sunim:):):)
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
18.02.2015. 15:00
Egil, gan jau nav gluži safabricējis, vienkārši nepilnīgi aizpildījis dokumentu
Egils Līcis
Pēdējo reizi manīts 2023-09-23 19:56
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
18.02.2015. 14:35
Iemesls tam ir Jāņa Jēkabsona (LMKA ciltsdarba vadītāja) kompetences trūkums.Jānis Jēkabsons paraksta tiesības uz LMKA izdotajiem suņu ciltsrakstiem ieguvis, ne jau tāpēc,ka ir svīdis suņu izstādēs un darba pārbaudēs, bet gan afēru rezultātā. Un te ir rezultāts....

Tātad izrādās, ka mana suņa ciltsrakstus safabricējis afērists biedrs Jēkabsons? Un visi LMKA izdotie suņu ciltsraksti ir kaķim zem astes?
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
18.02.2015. 14:06
vienīgais dokuments, uz kura pamata suns vispār tiek kaut kur reģistrēts un viņam tiek izsniegti izcelsmes dokumenti ir metiena apskates (aktēšanas) akts!

!!!!!!! Vai tad Es tam nepiekrītu???
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
18.02.2015. 13:47
Māri, foruma sadaļa ir vērtīga, tur es Tev piekrītu! Tie, kuri ir spējīgi domāt, tie domā. Tikai tāpēc es te vēl kaut ko rakstu. Man īstenībā visa šitā peļu graušanās ir pie pakaļas! Man ir prieks, kad man zvana manu kucēnu saimnieki, kuri ir apmierināti ar to, kā strādā viņu suns vai kad man zvana mednieki, kuri redzējuši kādu no maniem kucēniem praktiskās medībās un grib tādu pašu un tieši no manis! Un tur nav runa par biznesu, jo jebkurš normāli domājošs cilvēks, kam skolā ir bijusi sekmīga atzīme matemātikā, saprot, ka ar 150-300 Eiro par kucēnu sanāk tāds krievu bizness, kā anekdotē (Nosper kasti šņabja, pa lēto pārdod un naudu nodzer!)
Aigar, nu netēlo muļķi atkal! vienīgais dokuments, uz kura pamata suns vispār tiek kaut kur reģistrēts un viņam tiek izsniegti izcelsmes dokumenti ir metiena apskates (aktēšanas) akts! Un to saimnieks uz rokas nesaņem, tas glabājas klubā.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
18.02.2015. 13:19
Aigars piesienas pie tā , ka dotajā dokumentā nav aizpildītas visas ailes.
Kaut gan viņš visu par šo sistēmu zina- bet vēl ar vien tēlo muļķi:)
Cik es esmu sapratis- kucēniem piedzimstot LMKA tiek izsniegti PAGAIDU cilstraksti- jo kamēr nav pagājušas astoņas nedēļas - kucēna saimnieks ir parasti ir nezināms.

Nu jau tagad TU tēlo muļķi.....
Šie saucamie pagaidu tiek izsniegti, kad jau ir zināmi čipa Nr. un saimnieki. Vienkārši ir izdevīgi saņemt maksu no audzētaja un pēc tam vēlreiz no īpašnieka.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
18.02.2015. 13:11
jo balstoties uz šo papīru vēlāk tiek izsniegti pilnvērtīgi , atbilstoši likumam dokumentēti ciltsraksti.

Ivar - nekas tamlīdzīgs. Tā saucamā "Šķirnes medību suņa pase" NAV ciltsraksti, bet gan reģistra dokuments konkrētajā kantorī.To arī LMKA praktikantam apskaidroja sanāksmē ZM gan LKF vadītāja gan ZM ciltsdarba speciālisti.
Vēlreiz pievienoju mana suņa reģistra dokumentus, bet tie NAV ciltsraksti:
1.http://registrs.medibusuni.lv/...
2. Foto ar reģistra dok.LMKA
Paši svarīgākie ciltsraksti manam sunim ir IZDOTIE KF Jaroslavjas MMB. Visi pārejie ir reģistra dok. kuri izdoti pamatojoties uz šo dokumentu.
Tas pats ir ar Egila suņa dokumentu. Tieši šis "pagaidu"ir pats īstākais.
Aigars Remess