Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medības ar nakts optiku .

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 41 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.08.2016. 15:08

Slēpts
20.07.2015. 23:00
Nedrīks tāpēc, ka nav atļauts, GATI.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 10:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
20.07.2015. 23:42
Veči Jautājums nebija pa nakts optikām , bet par iemesliem ,kāpēc nedrīkst medīt visus zvērus pa nakti ar nakts redzamības tēmekļiem .Gribas dzirdēt viedokļus .Varbūt kāds tur augšā varētu pabīdīt izmaiņas šajā jautājumā .Varētu piemēram uz bebrīšiem ilgāk pasēdēt .Vilkus varētu pavaktēt .Intresantāk būtu uz cūkām sēdēt .

Saka ka papīrs pacieš visu un cilvēks skatās kas uz tā papīra uzdrukāts. Kādam labpatikās uz papīra uzdrukāt to ka bebru nevar ar naktenieku medīt un esam spiesti to ievērot bet tie ir cilvēka likumi, neesmu dzirdējis ka bebram daba būtu devusi imunitāti pret trāpijumiem, kas radušies šaujot no ieroča, kas aprīkots ar nakts optiku.
Slēpts
20.07.2015. 23:45
Manā skatījumā, cilvēki nemednieki tam vēl nav gatavi. Un vai to vajag? Nē.
Varbūt sākam vispirms par medniekiem kā tādiem atstāt labu iespaidu, savādāk ( http://www.medniekiem.lv/troph... ) tas tēls nav nedz ko labs.
Meža cūkas, lapsas un jenotsuņi, pa lielam ir palsudināti, tā teikt, ārpus likuma. Vis skaidrāk tas tika pateikts tad, kad MC atļāva medīt visu gadu. Naktinieki bija tikai loģisks turpinājums, plus pusautomāti.
Naktinieku, pa lielam, var izmantot pie barotavas vai postījumu vietā, zinot , ka tur tā cūka atnāks. Nu neiesi tai piķa melnajā tumsā Tu visu laiku tur cilāt.(Tas, ka viņš palīdz labāk novērtēt dzīvnieku krēslā ir cits stāsts.) Ne briedi, ne alni, ne stirnu Tu postījuma vietā nesagaidīsi, izņemot barības trūkuma laikā pie barotavas, sāls kluča vai skābsiena ruļa. Izceļam vārdus-POSTĪJUMA VIETĀ. Pārējos gadījumos lielākoties tā būs nejaušība.
Nākamais solis ir padarīt MC par nelimitētajiem. MC pa lielam jau var pielīdzināt nelimitētajiem, nezinu īsti nevienu normāla izmēra kolektīvu, kur atļaujas būtu pietrūkušas un nevarētu dabūt vēl.
Meža cūkai, kā nekā ir daudz vairāk gaļas no kā ražot konservus, nekā bebram, tādēļ arī tā būs maliķu iecienītāka, tādēļ arī vēl limitēta. Tie bļembuki vienkārši daudz vieglāk palīdz kontrolēt maliķus. (Kā nekā piesieti kolektīva teritorijai.) Tā vismaz Valsts Meža dienests domā, bet palasot iepriekšējo rakstu šeit pat forumā, saprotams, ka mūsu pašu godīgajiem bāleliņiem pilnas galvas ar idejām, kā likumam apiet ar līkumu, pārlēkt pāri vai izlīst pa apakšu.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 10:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
20.07.2015. 23:56
Tā vismaz Valsts Meža dienests domā, bet palasot iepriekšējo rakstu šeit pat forumā, saprotams, ka mūsu pašu godīgajiem bāleliņiem pilnas galvas ar idejām, kā likumam apiet ar līkumu, pārlēkt pāri vai izlīst pa apakšu.

Nu pats jau arī ar tām idejām neskopojos kaut arī praksē viņas piekopt netaisos bet ja jau tā ideja galvā iešaujas tas nozīmē ka likums to netieši pieļauj un būs ļaudis kas to arī izmantos savā labā.
Slēpts
21.07.2015. 09:19
Gati, īsi sakot, tas ir noteikts kaut kādos eiropas dokumentos, tākā aizmirsti par citiem dzīvniekiem ar naktenieku
Slēpts
21.07.2015. 09:23
av jau tik traki ar tiem zaļajiem - viņi skaitās norakstāmi,kad to veiktspēja nokrīt līdz 50% no sākotnējās.
pirmajai paaudzei tas notiek pēc 1000 darba stundām
otrajai pēc 2500 - 10000
trešajai - 10000 un uz augšu
pašam ir vairāki norakstīti armijas EOpārveidotāji,senākie vēl no 80to gadu vidus,
no tiem tik viens tāds pavārgāks(izraēļu 2.paaudze).
pārējie iet uz urrā.
vārdu sakot,drīzāk jums tas ķīķers noriebsies nekā jūs izlietosiet tā resursu.

tās stundas ir kā teikt priekš pilnīgas tumsas, pat pilnmēness jau to skaitītāju straujāk griež uz priekšu, neskaitam vēl citus spilgtus objektus, kurus netīšām palaiž optikā
Slēpts
21.07.2015. 09:45
Par medībām ar nakts redzamība ierīcēm.
Laikam jau LMS vadībai bija pareizas aizdomas, ka atļaujot tos lietot vairāk kā uz cūku, panesīsies malumedības.
Pateicoties medniekiem.lv noteikumos pielika klāt arī lapsas un jenotus-jo tieši tos uz barotavām kopā ar cūkām var smuki "paretināt"
Neatļāva amerikas ūdeli, jo bija aizdomas , ka mednieks parastais ar nakts optiku , vaktējot ūdeles nespēs pretoties kārdinājumam nomedīt bebru. Bet bebrs ir kaut kādos Eiropas sarakstos..
Vispār , pēdēja laikā lasot forumu, liekas , ka mednieku, kas grib un ievēro noteikumus ir gaužām maz... Iespējams , ka tas vēl ir padomjulaika mantojums, bet nu pa visām vīlēm tas lien laukā....
Jānis Vesets
Jānis Vesets
Pēdējo reizi manīts 2020-06-04 11:04
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rendas, Kabiles meži, izcirtumi un purvi
Aprīkojums: Titan 6 .30-06, Finn Classic 12.cal.
Medību trofejas: 3
21.07.2015. 10:21
liekas , ka mednieku, kas grib un ievēro noteikumus ir gaužām maz

Manuprāt, te jau vairāk ir diskusija par dažādu likuma normu loģiskumu un atbilstību reālajai situācijai un veselajam saprātam. Citādi sanāk, kā Imantā, kur uz 4 joslu brauktuves ar atdalošo zonu pa vidu vairāk kā kilometra garumā ir uzlikts ātruma ierobežojums 30, un pēc tam atbildīgās amatpersonas vaimanā par tiesisko nihilsimu, jo 99% autovadītāju spļauj virsū likumam :)))
P.S. Bet par tēmu Māris Millers loģiski un pamatoti izteicās.
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-05-29 10:09
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
21.07.2015. 11:28
Manuprāt, te jau vairāk ir diskusija par dažādu likuma normu loģiskumu un atbilstību reālajai situācijai un veselajam saprātam.

Gribēju teikt to pašu, nav te nekāda sakara ar padomju laiku domāšanu, ja Eiropā ir tas bebrs aizsargājams tak lai sargā tikai kapēc mums no tā jācieš? Dēļ bailēm ka bebru pārpilnajā Latvijā izšaus parāk daudz bebru arī amerikas ūdeles turpina dzīvot ierasto dzīvi.
Slēpts
21.07.2015. 11:41
Nu tieši te jau ar izpaužas padomjlaiki- lai arī ir aizliegts, tik un tā ja dikti gribās- drīkst.
nu NEDRĪKST gan!
Iemesli ir minēti daudz un dikti- ir ES regulas , kas daudz ko nosaka.
Un Latvijā ir Medību likums un Medību noteikumi.
Ja kādam ir interese- tad vajag visu tās priekšā un rakt.
Un tad , kad ir izrakts- tad vajag doties pie lobijiem- piemēram tiem , kas super ātri izbīdīja cauri klusinātājus, praktiski bakstoties uz tukša gaisa:) un sagaidot pozitīvu rezultātu - medīt to ko likums atļauj.
Šobrīd izskatās, ka nopērkam naktenieku, saprotam, ka cūku vairāk nav- un ješkas medīt negribās, a brieži ta staigā- un jautājumu, ierosinājumu jūra..