Šodien vārdadienu svin Meldra, Meldris, Melisa, rītdien - Marija, Marika, Marina
Top Image

Forums

Tēmas nosaukums - Saeima apstiprinājusi grozījumus Medību likumā

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 39 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 16.03.2016. 00:07

Ints
Pēdējo reizi manīts 2023-01-05 15:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
14.12.2015. 18:17
Māri vēl saprotamāk.
Ja no tevis graudus pērk mednieks (gala patērētājs) viņš tev samaksā 121 no ka tev ieņēmumi ir 100 un 21 valstij.
Ja no tevis graudus pērk lopbarības ražotājs(nav gala patērētājs) viņš tev samaksā 121 no ka tev ieņēmumi ir 100 un 21 valstij, bet viņš 21 no valsts paprasa atpakaļ un šaja ķēdītē neviens no jums valstij PVN nenomaksā nomaksās gala patērētājs nopērkot pienu olas gaļu.
Bet tēma ir pilnīgi par citu tēmu labāk turpināsim par to.
Slēpts
24.02.2016. 15:05
Esmu palaidis garām jaunos J. Bāra sagatavotos grozījumus medību likumā
http://tap.mk.gov.lv/lv/mk/tap...
kas interesanti - izrādās tie ir publicēti un neviens neko nav ne iebildis ne komentējis:)- izcils ierēdniecības darbs.
2. Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē Projekts sabiedriskai apspriešanai tika publicēts Zemkopības ministrijas tīmekļa vietnē (no 06.08.2015. līdz 20.08.2015.).
3. Sabiedrības līdzdalības rezultāti Pēc projekta publicēšanas Zemkopības ministrijas tīmekļa vietnē atsauksmes, iebildumi vai priekšlikumi nav saņemti.
Pamat būtība- jau Medību likumā tiks ierakstīti konkrēta apjoma sodi par medību likuma, medību noteikumu un iespējams par piebarošanas noteikumu pārkāpumu..
Vispār jau interesanti- man likās ka priekš tam ir Administratīvo Pārkāpumu Kodekss (APK), kur tiek atrunāts konkrēto noteikumu un likumu pārkāpumi. Un parasti pie sodu palielināšanas maina vienkārši APK nevis konkrētu likumu..
Bet nu Zemkopības ministirijai ar atbildīgo ierēdni par medībām patīk izcelties:)
Slēpts
24.02.2016. 15:34
Papildinājums- sodos visur figurē vārds "vienība"
ja tā ir minimālā alga- (370 ) eur vispār kosmoss, ja neapliekamais minimums (75) eur ar nav maz..
ieraudziju aŗi par piebarošanu
(20) Par savvaļā dzīvojošo medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumu pārkāpšanu piemēro aizrādījumu vai uzliek naudas sodu fiziskajām personām no divām līdz piecdesmit vienībām, bet juridiskajām personām – no desmit līdz divsimt vienībām.
šobrīd APK nosaka vienkārši
Par medību noteikumu pārkāpšanu vai citāda veida dzīvnieku izmantošanas, vai savvaļā dzīvojošu medījamo dzīvnieku piebarošanas noteikumu pārkāpšanu —
uzliek naudas sodu fiziskajām personām no trīsdesmit līdz trīssimt piecdesmit euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas, bet juridiskajām personām — no septiņdesmit līdz septiņsimt euro, konfiscējot pārkāpuma priekšmetus un izdarīšanas rīkus vai bez konfiskācijas.

par piebarošanu
tātad šobrīd starpība starp privāto barotāju un BIEDRĪBU, KLUBU ir divas reizes, J. Bārs piedāvā starpību palielināt līdz 4 reizēm...
lai vai kā izskatās ir tikai viens virziens- sodi TIEK PALIELINĀTI!
tad ŗēķiniet paši cik maksās limintētā pārvietošana bez marķiera
(5) Par limitētā medījamā dzīvnieka pārvietošanu no vietas, kur tas nomedīts, ja nav aizpildīta medību atļauja, uzliek naudas sodu no astoņām līdz simts vienībām, piemērojot vai nepiemērojot medīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu uz laiku līdz vienam gadam.
Māris
Māris
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
24.02.2016. 16:21
Pamazām kļūstam par policejisku valsti.:(
Aigars
Aigars
Pēdējo reizi manīts 2025-06-27 06:19
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
24.02.2016. 16:35
kas interesanti - izrādās tie ir publicēti un neviens neko nav ne iebildis ne komentējis:)- izcils ierēdniecības darbs.
2.Sabiedrības līdzdalība projekta izstrādē Projekts sabiedriskai apspriešanai tika publicēts Zemkopības ministrijas tīmekļa vietnē (no 06.08.2015. līdz 20.08.2015.).

Painteresējies, kurš tika aicināts uz ZM padiskutēt par šo - http://www.latma.lv/lv/aktuali...
......un sapratīsi...... kā shēma darbojas.Tur ir netik liela problēma ZM ierēdnī, kā pašpasludinātajos "mednieku pārstāvjos"......
Slēpts
24.02.2016. 20:42
Aigar!
Neticu, ka ideja iestrādāt sodus likumā nāca no medniekus oārstāvošām organizācijām. Jo sodi ir arī šodien. Man personīgi liekas, ka ierēdnim īsti nav ko darīt, nu tad nodarbojas ar absurde papīru gatavošanu- lai būtu ko atskaitīties.
Atkārtošos, es neesmu lasīji nevienu likumu, kur būtu iekša sodi, pie tam vēl nosacītajās mērvienībās.
Interesanti, ka anotācijā ir minēts, ka papildus ienākumi budžetā nav plānoti no šī likuma izmaiņām.
Satiktu uz ielas Dūklava kungu, noteikti pavaicātu, kāda mārutka pēc...
Aigars
Aigars
Pēdējo reizi manīts 2025-06-27 06:19
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
24.02.2016. 20:48
Neticu, ka ideja iestrādāt sodus likumā nāca no medniekus oārstāvošām organizācijām.

Bet, kāpēc nav pretenziju no šīm organizācijām????
Slēpts
24.02.2016. 21:32
Interesanti, ka anotācijā ir minēts, ka papildus ienākumi budžetā nav plānoti no šī likuma izmaiņām.

Tad tikpat liela iespēja ir ka kāda iestāde vienkārši tiks nobarota pa tiešo ja jau ienākumi nav plānoti???
Slēpts
24.02.2016. 21:41
Cik dzirdēju, plānots likvidēt APK un sodus iestrādāt speciālajos likumos. Domāju, ka ierēdņi ir par slinku, lai ko tādu darītu no brīva prāta. Visticamāk ir kaut kāda ES direktīva vai regula. Noskaidrosim!
Man vislielāko izbrīnu izraisīja soda mērvienība - vienība??? Kas tā tāda? Vēl viss kaut kā nesienās kopā, ja priekšā nav Ieroču aprites likums, kas reglamentē ieroča izņemšanu par pārkāpumiem.
Aigars
Aigars
Pēdējo reizi manīts 2025-06-27 06:19
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
25.02.2016. 08:34
Domāju, ka ierēdņi ir par slinku,.....

Es tomēr sliecos vainot mednieku" pārstāvjus" ,ar kuriem šie ierēdņi, izvēlas kontaktēties, tiklīdz šiem uz galda nokļūst, kaut kāda, EIRO regula vai direktīva.
Vajadzētu , Māri , noskaidrot Melanitta fusca un Clangula hyemalis sakarā- kā nu tā ir sanācis, ka šīm divām Latvijā medījamo migrējošo ūdensputnu sugām , nav veikts monitorings!!!!!...... kaut gan gandrīz 20 000 naudas vienību, tiek piešķirts, IK GADU NO MEDNIEKU "OBŠAGA" M S A F.