Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību izmaksas Latvijā uc pasaulē, salīdzinājumi, informācija

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 25 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 15.07.2016. 12:13

Slēpts
27.06.2016. 16:05
Ja par tēmu- tad man laikam arī būs lielākās izmaksas uz degvielu un mašīnu- var jau Uģis stāstīt , ka jābrauc ar elektromobīli- bet ar jeep tomēr ērtāk.
lielas tās degvielas izmaksas nav- ap 10 Eur uz 100 km- tad nu viss atkarīgs cik bieži brauc- man uz/no medībām, ja gaide 110 km- ja dzinējmedības tad 150-170 km.
izmaksas apģērbam, ieročiem- munīcijai- tās lielākas ir uzsākot medniecības procesu- vēlāk, jau seifa izmērs neļauj papildināt kolekciju.
Un lai analizētu konkrēti- visas izmaksas būtu jāpieraksta- bet to nu nevar darīt- , ja nu kundze atrod pierakstus?? parasti jau izmaksas tiek dalītas uz pusi vai pat trijās daļās- lai miers mājās...
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
27.06.2016. 16:16
Vai tomēr kolektīvajās medībās jūs paši arī ar pasātiņu? Lai neaizd..šas salons vai ne!!!

Kolektīvajās medības ar savu Hilux vedu gan, aļņus, gan cūkas, gan briežus, gan dzinējus, gan suņus... Pats arī savu mašīnu tīru un mazgāju. Vairāk par salona "neaizdiršanu" piesargājos, lai kāds muļķis smadzenēs nesāk dir.....
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2023-07-25 17:14
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
27.06.2016. 16:33
Es medībām paņēmu džipu un izmantoju tikai pa laukiem. Esmu braucis gan pa kvartālstigām, gan pa purvu alni vilcis. Kādreiz dabūju cūkas licenzi, tagad 10 eiro pa dienu. Tā kā pašam suns un vēl korišam 3 laikas, tad ielas auto rudenī no iekšpuses izskatās tāpat kā no ārpuses.
Uldis Putniņš
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
27.06.2016. 17:03
Man , kaut kā ,pa pēdējiem gadiem, ir nostabilizējusies atziņa, ka to pāris lielo medījumu dēļ prātīgāk ir sarunāt kādu ,kam ir traktors un par to adekvāti samaksāt. Sezonā šī summa ir niecīga salīdzinājumā ar džipa izmaksām ( nodokļi, tekošais remonts, degviela),ja to lieto tikai medību vajadzībām.Arī kolektīvajās medībās izmantojam traktoru par kura renti saimniekam samaksājam. Savukārt medījumus līdz 100 kg, piebarojamo barību pārvietoju uz kravas platformas kuru var pievienot jebkuram autombīlim ,kas aprīkots ar piekabes āķi. Taču izmantot pikapu, jo sevišķi,ja tas ir attiecīgi aprīkots un labā tehniskā kārtībā ,nenoliedzami ir kaifs.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
27.06.2016. 17:16
Uldi,ir jau taisnība-rudenī audi iekšpuse tāda pati kā ārpuse,tāpēc arī gatavošu veco TransSport tikai medībām.Nu,nevaru aizbraukt no masta un nepaņemt suņus,lai cik viņi briesmīgi kurā brīdī arī neizskatītos. Tāpat sivēnu vai cūku. Ieklāj plēvi un aiziet.Par izmaksām visiem tāpat skaidrs. Par transporta izmaksām-līdz objektam 30km. Vai kaimiņa Vito vai mans Audi-degvielas izmaksas aptuveni līdzīgas.Cenšamies braukt ar vienu.
Slēpts
27.06.2016. 17:30
Tad jāierēķina arī internets kurš tiek izmantots, lai tīmeklī pētītu lietas par medībām, tāpat telefonsarunas, gultasveļa, komunālie un visas lietas, kuras nolietojas saistībā ar medībām utt :D
Bet katrs dara kā grib un kā var atļauties, man galīgi vienalga vai 1.6D vai 4.2 benzīns ... bet tgd varam ''pamērīties krāniņiem'' , kurš medībām tērē vairāk ,kuram neekonomiskāka mašīna :D
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
27.06.2016. 19:01
Māri Medniek, Tu esi zelta cilvēks, bez sarkasma.
Un es visu to, ko raksti saprotu, kā ari ja ir līdzekļi kāpēc nē - tieši vajag, bet ja neizrauj džipu no konteksta tad doma man bija nedaudz cita.
Es runāju par īstenā mednieka komplektu - IZ, Optisan un 5l džips :) ā fufaiku aizmirsu!
Slēpts
27.06.2016. 19:52
Uģi, vai labāk būs Blaser, Sitka gear, LC un plikas vasaras riepas?Ak, jā vēlams dzinējs mašīnā, kas pēc medībām mājās aizved...
Uģis Gizmo
Uģis Gizmo
Pēdējo reizi manīts 2023-07-18 12:57
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Mežā
Medību stāžs: Pietiekami
Aprīkojums: Ir
Suņi: Patīk
27.06.2016. 21:07
Ivars Tu jau aizej galējībās!
Bet vispār, ja apstākļi spiestu tad džips būtu pirmais no kā atteiktos! Nopirktu kārtīgu somu un dalīšanas komplektu + 1x papildus vajadzētu mežā ieiet - ja par grūtu paliktu iet un nest vilktu tos aļņus ar traktoru!!!
P.A. Par Blaser tikai vienreiz jāsamaksā ;) un ir arī lētāki par Sitka - tik pat kvalitatīvi apģērbi!
Slēpts
28.06.2016. 00:30
Vot šitādam vai tamlīdzīgam dampim nodokli maksāt, uz skati taisīt un bākā saliet (ja arī pa ceļu grib pabraukt), un vēl nesabojāt pa mežu... Ja arī varētu, tad diez vai gribu- tur viss kaut kas cits interesants sanāk.