Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Gludstobra ierocis ar maināmiem čokiem


Slēpts
07.10.2017. 21:49
MP izcils ierocis, kur cilindrs nav cilindrs, bet hvz kas ???? un tad kad kāds nobeigs ieroci, cerams teiksi, ka brakis, nevis nepareiza lietosana
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
07.10.2017. 22:46
Es nerunāju par kvalitāti, bet par šaušanu bez ieskrūvētiem čokiem. Ja jau šim ierocim nesačakarēja vītni, tad kāpēc lai sačakarētu dārgajiem. Nu, kā tā lode var ķert vītni? Es nevaru iedomāties, cik neprecīzi tai lodei jāiet. Un, bez čoka šāva kāds no Latvijā labi zināmiem ieroču tirgotājiem ar prestižas itāļu firmas ieroci. Kāpēc Tu domā, ka MP cilindrs nav cilindrs? Es domāju, ka problēma nav sašaurinājumu precizitātē. Zini tādu ieroču ražotāju kā "PERAZZI"? Stenda bise sākas no 6500 EUR (tas, ja nav dzirdēts par to). Viņi ieročiem bez maināmiem čokiem nevar garantēt precīzu urbumu - tas nostaigā līdz 0,1mm (+-). Lūk te ir hvz kas. Bet cilvēki maksā.
Jānis Upmalis
Pēdējo reizi manīts 2023-08-01 12:05
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Medību trofejas: 1
07.10.2017. 22:54
Es arī nesaku, ka man pilnīga taisnība. Vienkārši, pamato, kā, šaujot ar lodi, bez ieskrūvēta čoka var sačakarēt vītni? Šaujot vispār var sačakarēt ieroci. Jebkuram medību (nevis sporta) ierocim pēc 100 tūkstošiem šāvienu vajadzētu būt "metamam". Bet es to nevaru apgalvot - neesmu mēģinājis. Horizontālajai IŽ-58 pietika ar 5 tūkstošiem - labu ieroci sačakarēju.
Rolands Kļava
Pēdējo reizi manīts 2024-04-15 07:09
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
08.10.2017. 11:24
Tēmas jautājums bija par ložu šaušanu ar izņemtiem čokiem. Es uz to atbildēju ar savu konkrēto pieredzi.
Ārpus tēmas.
Vai cienītais Vārnas kungs ir pārbaudījis, izmērījis un salīdzinājis daudzu MP jeb citu, daudz augstākas klases, ieroču cilindru urbumus? Ja jā, tad lūdzu rezultātus studijā!
Arī viņam personīgi zināmo "izšauto čoka vītņu" skaitu gribētu uzzināt.
Neaizstāvu krievu ražojuma ieročus, daudz kas varētu būt labāk nostrādāts, taču konkrētais MP27 ir mazbudžeta ierocis un tika iegādāts un sagatavots tikai un vienīgi šaušanai šautuvē pa kustīgu mērķi. Tā nu ir iznācis ka šovasar mani draugi ar šo konkrēto ieroci ieguva 1.vietu Minhauzenā 50m, uzvarēja vienā no Latvijas Kausa SK-35 posmiem, kā arī oficiālās sacensībās atkārtoja Latvijas rekordu pa skrejošu 10 šāvienos= 100punkti. Pašam arī daži rezultāti nav peļami, bet uz uzvarām vēl nedaudz jāpagaida.
Īsumā iznāk ka ar Vārnas kunga pieminēto " cilindrs nav cilindrs, bet hvz kas" arī var diezgan ciešamus rezultātus sasniegt.
Tagad ar bažām gaidu, kad ugunslīnijā parādīsies Ģirts ar REĀLU IDEĀLU CILINDRU!
Slēpts
08.10.2017. 13:12
nāksies apbēdināt, nav man nevienam ierocim cilindra :)
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
08.10.2017. 13:36
kā tā lode var ķert vītni?

Ne jau lode ķer vītni, bet tā draza, kas paliek aiz lodes.
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2024-03-14 00:16
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz, ,blaser R8
Suņi: viens boksers
08.10.2017. 16:33
...tie , kas šauj skrejošo cūku stendā normăli praktizē šaut ar izskrūvētu čoku. Ierocis ,protams ,jātīra un jāeļļo. Īpaši jātīra vītne pirms atkal skūvē maināmo čoku. Maināmo čoku kvalitâte krievu ieročiem ir pabriesmīga,precīzāk -virsmas gludums,vēl precīzāk - virsmas negludums.,:).ja šauj ar skrotīm konteinerā ,tad tas nav būtiski ,cik uz čoka iekšējās virsmas urbja atstātā un neizpulētā "smalkā vītne" to plastmasu apgrauž. ja saucamais cilindrs ar savu nepārāk cilindrisko izmēru pirms izlidošanas no stobra "aprauj" lodi , tad ietekme uz precizitāti ir būtiska.