Šodien vārdadienu svin Ģederts, Ģirts, rītdien - Didzis, Gaidis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Tēma iereibušiem cilvēkiem

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 50 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 08.08.2022. 20:52
Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Slēpts
04.03.2020. 13:14
Mans Fotons ar oriģinālo piegaismotāju priģels 120 -150.metri un arī stipri graudaina, neskaidra bilde. Ar šo fokusējamo ķīnieti ,940to piegaismotāju līdz 300.m. velk normāli, bet arī tik no torņa, jo tad nav gaišais, izgaismotais priekšplāns.
Slēpts
04.03.2020. 13:44
Protams nočņiks, kas maksā četrciparu skaitli, ir laba lieta uz ko tiekties. Ja maciņš neatļauj ko dārgu, lētais Fotons, priekš medībām, diezgan normāls verķis.Tik tas resnais krusts un oriģinālais piegaismotājs gan galīgi garām. Rezerves bačām arī jabūt kabatā. Apkārtnes vērošanai izmantoju nakts redz.monokli, un Fotonam pievienoto piegaismotāju, tad nav tik traki, bačas izvelk vairākas medības.
Slēpts
04.03.2020. 14:26
Tālmērs ir laba lieta, kurš man vēl jāiepērk. Ne tik pazīstamās medību teritorijās, nakts melnumā, ar nočņiku grūti noteikt attālumu. Bet esu jau piešāvies, - ja Fotona krusta punkts pa visu lapsu, tad tas ir apm 250 - 300.m... :D:D Ar saviem soļiem esu mērijis attālumu un to pašu attālumu pārmērijis ar visparastāko, veco laiku mērnieku rīku, trīs kārtiņu salikumā. Uz līdzena lauka, starpība minimāla. Bet tā kā nesen iegādājos plinti 223 kalibrā, tad tie daži metri tuvāk tālāk, priekš medībām, šim kal. pilnīgi ne ko nemaina. Kad biju mazā kalibra plintes meklējumos, domāju par 22WMR vai Hornet, vai 222. Toreiz daži mednieki un arī pistoļmeistars Janka ieteica - ņem 223šo un negribēsi vairs no rokām izlaist. Paklausiju un tiešām, mans 3006 jau labu laiku seifā skumst. Ar to tik labas grupas savākt neizdodas. Tas kal. man priekš pārnadžiem un tuvākām distancēm.
p.s. (paldies Jāni P par ieteikto mazā kal. pareizo izvēli. Dažreiz jau Tu arī ko prātīgu uzraksti..)
Slēpts
04.03.2020. 14:38
Tam fotonam ir kautkāds mildot vai līdzīgs tīkliņš attēlojams? Lapsai gan vajag ko smalkāku. Pamēģini samērīt cik liels lops kādā attālumā ietilpst un viss. Es zinu - ja stirna ir mazāka par 4 mil skaustā - ar 22wmr var droši nešaut :)
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
04.03.2020. 15:08
Es parasti sauju uzreiz no abam pistolem:) :D
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
04.03.2020. 15:37
22wmr vispar nekam nederigs kalibrs,ieklautu izmirstoso/bezjedzigako kalibru saraksta!
Slēpts
04.03.2020. 16:22
Šo tavu viedokli jau esmu dzirdējis. Bet tieši tiem mērķiem kam viņu lietoju ir pilnīgi normāls. Bises man nepatīk, bet piesaukt lapsu/buku līdz 60m un tuvāk māku. Un tad jau ar 22wmr ir pilnīgi pietiekami. Lielajiem man ir cita plinte.
Slēpts
04.03.2020. 16:41
Katrs lalibrs ir savām vajadzībām un attiecīgajām distancēm. Zinu večus kas 22Wmr pat ļoti slavē. Un kāpēc nē? Piem uz bebriem, kur 22.lr tomēr drusku pa knapu, bet tuvās distancēs, baigais spridzeklis. Stirnām un visādiem nelimitētajiem līdz 100-130.m. ar 22Wmr, arī ok. Bija man tādā kal. skaista plintīte, bet nācās pārdot, jo bieži vien gan jauda, gan precizitāte, tālākās distancēs pietrūka. Arī diezgan paskaļš, jo likums šim kal. neļauj likt galā bunduli.
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-30 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
04.03.2020. 16:47
Protams,ka ir tada lieta kaa:katrai patronai savs pielietojums,bet 22wmr es nesaskatu pilnigi neko,ne cepts/ne varits un cena kosmoss patronai attieciba pret price/performance ir -258!
Slēpts
04.03.2020. 16:48
P.s. (...bet tuvās distancēs 223šais, baigais spridzeklis...)