Šodien vārdadienu svin Dagne, Dagnis, rītdien - Imgarde, Irmgarde
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - vai ejot dzinejos no pastobres jaiznem patronas.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 20 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 28.10.2008. 19:45

Slēpts
20.08.2011. 16:14
Sveiks Valerij!
Ja nav zudusi interese par lodes ātrumiem no Back Bored un klasiskā diametra stobriem, varam sarunāt kādu dienu nomērīt. Cik saprotu, Tev arī līdz Zvārdes šautuvei nav tālu (ja neko nejaucu, tad esam tur tikušies, kad A. Arājs pirms pāris nedēļām Tikkai lika virsū bāzi, riņķus un optiku).
Emīls
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
28.10.2008. 19:45
Ja kolektīvā ir strādājoši suņi-laikas,tad kādreiz var dzinējam plinte lieti noderēt.Ja suņi tiek sivēnu barā,tad gadās,ka paņem vienu-spīdzināšanai,tādos gadījumos jādodas palīgā atbrīvot no cieššanām.Ir gadījies,kad suņi tur ievainotu,lielāku lopu,kāds grēks dzinējam doties palīgā?
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
28.10.2008. 19:28
".. Un tad vēl ziemā neiet otrs šāviens vaļā. .."
Neiet vaļā divu iemslu dēļ:
1) lietota "sasalstoša" smērviela;
2) vazāta līdzi dzinējos, pievazāts mehānisms ar sniegu, skujām un citu drazu.
Cenšos dzinējos iet bez plintes un arī citiem to iesaku.
Rolands Melnacis
Rolands Melnacis
Pēdējo reizi manīts 2014-06-09 23:10
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 2
28.10.2008. 15:40
Iepriekš teiktajā arī vienam bija patronas tikai pastobrē, bet mašīnas jumtā caurums. Man arī divstobrene vai vienstobrene labāk patīk pārlauzta pārnēsājot - 100% drošība, ka stobri tukši. Bet ērti gan tas nav un nepierasti gan. Par dubulto pārbaudi piekrītu Arnim - pašam ir gadījies, kad kāpju mašīnā vai padodu ieroci citam medniekam (piem, ja jāvelk medījums), pirms tam vēlreiz atlaužu bisi un ir bijušas reizes, ka "tukšajos" stobros tomēr ir palikušas patronas! Ir cilvēki, kas saka, ka visi ieroči vismaz reizi mūžā šauj nepielādēti! Tad, nu es arī tā domāju un vienmēr cenšos ar ieroci rīkoties kā ar pielādētu (piemēram, kontrolēt stobru virzienu, lai tie nekad nebūtu pavērsti nepareizā virzienā).
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
28.10.2008. 13:35
Visam augstāk minētajam par drošību piekrītu,drošībai ir jābūt,bet nevajag pārspīlēt.Ja paši mednieki būsim tik bailīgi,tad nemaz nešaubos,ka kādam biznesa nolūkos nerodas priekšlikums medniekus ietērpt bruņu vestēs(tak drošāk),un māsim ar galviņām,jā,jā,tā vajag.Ja runājam par pusautomātu(pašam tāda nav),tad patronas pastobrē nekādus draudus nerada ne parnēsājot, ne pārvadājot,protams ja stobrs tukšs.
Indulis Laiva
Indulis Laiva
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
28.10.2008. 13:11
Izlasot augstākminēto jāšaubās vai tā viena liekā patrona gludajos pusautomātos atsver kreņķus ar pārlādēšanos starp mastiem, parasti jau viņi arī žvadz tā ka dzirdama pa visu kavartālu. Un tad vēl nevar mainīt kārtību. Un tad vēl ziemā neiet otrs šāviens vaļā. Vai tad nav vienkāršāk ar divstobrenīti?
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-03-21 23:45
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
28.10.2008. 10:49
Ja vēl par drošību - vidrošāk ir turēt atvilktus aizslēgus un tukšas aptveres - tad jebkurā brīdī uzmetot ierocim skatienu zini, ka tas ir izlādēts. Vai arī aptvere var būt pilna, bet kabatā. Kaut gan - no formālā viedokļa arī tā pārvadāt ieroci nedrīkst.
Arī pārlaužamo ieroci pirms, piemēram, kāpšanas mašīnā, lieku reizi pārlauzt un paskatīties nekad nenāk par ļaunu.
Bet pats galvenais - nekad neturēt pirkstu uz sprūda, ja vien nav paredzēts to nekavējoties spiest, tb, nav uzsākta tēmēšana - man tā ir neliela problēma, jo pirksts kaut kā automātiski tur nostājas. Tomēr problēmu apzinos un sevi kontrolēju.
Tā kā gludajiem p/a un arī pumpjiem aptveres parasti ir cauruļveida, tie dzinējmedībās tiešām ir samērā neērti - secinājums pareizs...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2020-03-21 23:45
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
28.10.2008. 10:41
Atstāt teorētiski nedrīkst. Ja to policists nokonstatētu, noteikti piešūtu nevērīgu glabāšanu.
Un, ja ieroci nozags - atkal tas pats...bet no otras puses - kur gan citur lai to atstāj? Kad es lielveikalā iegāju "pilnā ekipējumā" ar diviem ieročiem uz pleciem [protams, apvalkos] kopumā reakcija bija interesanta :)
Andris Strazdiņš
Andris Strazdiņš
Pēdējo reizi manīts 2018-12-27 14:48
Atrašanās vieta: Jelgavas nov.
Medību stāžs: no1993
Aprīkojums: Finn classic (12/12)(12/7x65), CZ 512(22WMR)
27.10.2008. 22:44
es arī nesaprotu tos kas iet dzīt, un ņem ieroci līdz, bet vai drīkst atstāt ieroci mašīnā bez īpašnieka?
Rolands Melnacis
Rolands Melnacis
Pēdējo reizi manīts 2014-06-09 23:10
Medību trofejas: 2
27.10.2008. 22:15
Es tomēr piekritīšu Verneram - ja kaut kas ir izdomāts drošībai, nevar būt teksts, vai vajag? Es nemaz tik ilgi nedzīvoju, bet visādas muļķības esmu atskatījies. Esmu redzējis šāvienu ar kaujas ieroci kolēģim vēderā (paldies dievam, ka patrona bija tukšā - tikai pulveris ar aizlocītu čaulītes galu), esmu redzējis šāvienu automašīnas grīdā (vēl tagad šad un tad iedomājos, ka veiksmīgi - cilvēkam patika stobru uz pēdas virspuses balstīt). Nu, ir jau laikam ar to pusautomātu pagrūti dzinējmedībās. Karabīnei arī man nepatiktu staigāt ar izņemtu aptveri, bet katreiz ņemt patronas ārā arī besīgi. Dzenot vispār nav ko ņemt ieroci līdzi - lieks smagums.