Šodien vārdadienu svin Romāns, Romualds, Romualda, rītdien - Osvalds, Arvils
toptitle

Lielais raksts

Īss pārskrējiens pāri izstādei "Jagd & Hund 2016" Dortmundē


2016-02-16 20:16

Šī gada 9.-14. februārī Vācijas pilsētā Dortmundē atkal notika mūspuses medniekiem jau itin labi zināmā medīblietu izstāde “Jagd & Hund”, kuru šoreiz apmeklēju arī es. Uz izstādi gan biju ieradies bez kāda sevišķa mērķa iegādāties ko konkrētu, drīzāk jau meklēt kaut ko jaunu un interesantu.

Andris Zariņš

Ceļš daudz laika un grūtību neprasa – vispirms ar "Ryanair" līdz Ķelnei, tur pārlaižam nakti, 06.30 ceļamies augšā un laižamies ceļā uz Dortmundi. Nonākam pie izstāžu kompleksa durvīm brīdī, kad līdz izstādes atvēršanai palikušas 10 minūtes, kuras varam pavadīt skaļi runājošu un smejošu, medību uzvalciņos satērptu vietējo mednieku sabiedrībā. Beidzot kompleksa vārti paveras, un ceļojums medību biznesa piedāvājumu pasaulē var sākties.

Uzreiz gan jāsaka, ka visā izstādē bija tikai kādas četras piecas reāli interesantas lietas, jo viss pārējais precīzi atbilda latīņu teicienam - semper idem, semper fidelis (vienmēr tas pats, vienmēr uzticīgs). Atsevišķas halles atgādināja vienkārši milzīgu medīblietu lielveikalu.

Viena no lietām, ko jau sen meklēju, taču salīdzinoši augstā cena līdz šim bija atturējusi no tās iegādes, bija suņu drošības bruņuveste. Līdz šim vienīgais redzētais nopietnais piedāvājums, kas gatavots no kevlara, maksāja nedaudz virs 600 EUR. Un lūk, veiksme! Jau pēc pirmajiem piecdesmit izstādes metriem 4. halles stūrī uzduros meklētajam. Firmas “Muller & Sohne GmbH” pārstāvji piedāvā pašam izmēģināt saplēst bruņuvesti ar īlenu un nazi. Mēģinu arī – un, kā jau gaidīts, tas neizdodas. Cenas piedāvājums – 200-300 EUR, atkarībā no vestes izmēra. Interesantākais ir tas, ka šīs vestes ir nevis sērijveida, bet gan tiek šūtas pēc izmēra! Ņemot vērā to, ka šosezon par viena kuiļa plēsuma lāpīšanu savai laikai samaksāju pāri par 300 EUR, jautājums par cenas pamatotību atkrīt pats no sevis.

Suņa aizsargveste

Nākošajā hallē iekrīt acīs minikomplektiņš ieroča stobra tīrīšanai. Ideja tāda pati kā “Bore-Snake”, tomēr šāds izpildījums mani personīgi uzrunā vairāk. Tā ir neliela bundžiņa, kurā ir viss nepieciešamais ātrai stobra apkopei visiem kalibriem – no 4,5 mm pneimatikas līdz pat 12. kalibram. Protams, te papilnam dabūjami arī visādi filca paliktnīši gan ieroču kopšanai, gan pat mednieka dibengalam, sēžot tornī!

Ieroču tīrīšanas mini komplektiņš

Kameru un optiku piedāvājums izstādē šķiet bezgalīgs, taču tuvu visas ir tapušas pasaules lielākajā fabrikā - Ķīnas Tautas Republikā. Nu, vismaz to sastāvdaļas jau nu noteikti… Taču arī šajā piedāvājumā atrodas kāds meža kameras modelītis – “Minox DTC 400 Slim”, kas piesaista manu uzmanību. Bet ne jau savu MMS funkciju vai citu tehnisko parametru dēļ – kamera vienkārši ir ļoti plāna, tikai 2,7 cm!

Plāna dzīvnieku novērošanas kamera

Tālāk viss atkal sagriežas kaut kur jau redzētu tēlu un lietu kaleidoskopā – līdz brīdim, kad uzduros dīvainas formas nazim. Pirmajā iespaidā liekas – vai tas vispār ir nazis vai arī kāda absintu pārdzēruša Pikaso sekotāja abstrakcija par medību tēmu? Taču, noskatoties video, viss top skaidrs. Firmas “Leomatik” piedāvājums ir lielisks, tomēr atceros, ka lidoju vienīgi ar rokas bagāžu, tāpēc nevaru nazi uzreiz ņemt līdz. Tiek nolemts to pasūtīt vēlāk caur internetu.

Unikāls zvēru dīrāšanas nazis

Tas nu būtu īsais kopsavilkums par tēmu “Noderīgais no izstādes Dortmundē”!

Ar cieņu,

vienmēr Jūsu Andris Zariņš

Komentāri:

Oskars Priedītis 2016-02-16 21:26

varētu būt labs, kāda bij izstādes cena? Internetā iet pa 285eur

Māris Bērziņš 2016-02-17 17:47

Jā, šis ir trīs vienā!!! Iespaidīgi, vēl jo vairāk tāpēc, ka vecajā Eiropā visas iekšas tiek izmestas ārā.

Andris Zariņš 2016-02-22 12:11

Izstādē bija , ja nemaldos kādi 170 euro...

Kārlis Doze 2016-03-04 00:23

Tev, Andri, vajadzeja to nazi istäde nopirkt un pa pastu sev pasam zu Latviju atsütit. Bütu letäk sanäcis, ja vien Tev nav ipasi "gali" , kuri sagädäs so preci vel aizvien pa tiem pasiem 170 Eiro.

Janis Kozulis 2017-08-02 17:44

Laba lieta varetu but katra mednieka sapnis cirvi nevajag asumu ari tura.Kur var iegadaties un kada ir cena.Saujam garam un ne spalvas.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Sekojot modes tendencēm datu aizsardzības jomā, kā arī respektējot Vislatvijas mednieku portālā reģistrēto lietotāju iespēju..