Šodien vārdadienu svin Romāns, Romualds, Romualda, rītdien - Osvalds, Arvils
toptitle

Lielais raksts

LATMA: Latvijas dzīvniekus ārvalstniekiem?


2013-06-17 22:33

Haralds Barviks, LATMA valdes priekšsēdētāja vietnieks

Pēc 12.jūnijā notikušās Saeimas Tautsaimniecības, agrārās, vides un reģionālās politikas komisijas sēdes, kurā tika skatīti Medību likuma grozījumi, sacelta milzu ažiotāža. Zemnieku Saeima, pēc sava pārstāvja necienīgās un pat bērnišķīgās kājas pieciršanas un draudēšanas sēdes laikā, sajutusi dūmu pulvera smaku, turpjna savu demagoģiju, aiz mežacūku postījumiem slēpjot savus patiesos nodomus – Latvijas medniecības sagraušanu dāņu un zviedru interešu labā.

Ja sākumā domājām, ka suņu un kaķu jautājums būs tas sāpīgākais, izrādās, ka Zemnieku Saeima, ignorējot visas iepriekšējās vienošanās, uzbruka ar smago artilēriju, ar Zemkopības ministrijas parlamentārā sekretāra E.Smiltēna palīdzību iesniedzot priekšlikumus, kas praktiski likvidētu medības, kādas tās zinām mēs šodien. Pirmkārt, E.Smiltēns Zemnieku Saeimas pavadā iesniedza priekšlikumu, kurā būtu noteikts, ka likums deleģē Ministru kabinetu noteikt medību tiesību apriti, kā arī medību tiesību izmantošanas pirmtiesības un to īstenošanas kārtību. Šķietami nevainīgs puknts, ja vien zem tā neslēptos vesela shēma, kā savās ķetnās sagrābt valstij piekrītošās vai piederošās medību platības burtiski no meža padzenot mūsu pašu mednieku kolektīvus, kas tur vēsturiski medījuši. Otrkārt, Medību likumu girbēja pataisīt par mežacūku iznīcināšanas likumu, paredzot, mežacūku medībām nepieciešami ne mazāk kā 1000 hektāru, ieskaitot meža zemi un lauksaimniecībā izmantojamo zemi. Ja iepriekējā redakcijā minimālajai meža zemes platībai bija jābūt vismaz 200 ha, tad pēc jaunās versijas, pietiktu tik ar 0,01 ha meža, lai rapšu un labības laukos sāktos nežēlīga mežacūku iznīcināšan. Jāpiebilst gan, ka Zemnieku Saeima iepriekš ir mudinājusi šaut tieši sivēnmātes, lai samazinātu mežacūku skaitu. Nesaprotami gan ir tas, kādēļ dzīvnieku aizsardzības organizācijas tik ļoti satraucas par slepkavniekiem kaķiem, bet tām nemaz neuztrauc bez mātes palikuši bada nāvei nolemtie mazie neaizsargātie sivēni. Laikam nav tik jauki kā kucēni un kaķēni.

Pēc tam, kad Zemnieku Saeimai neizdevās uzbrukums Saeimas komisijā, tā savu asiņaino žulti izplatīja medijos, apelējot pie sabiedrības un norādot, ka "šobrīd valstī samazinās iedzīvotāju skaits, palielinās sējumu platības un mežacūkām palielinās barības bāze."

Pēc viņu viedokļa tagad Saeimas simts balsīm būs jāizvēlas – mežacūkas vai latvieši. Izvēle patiesībā ir daudz vienkāršāka – meži ar vai bez dzīvniekiem.

Mednieku uzdevums ir regulēt medījamo dzīvnieku skaitu tā, lai netiktu apdraudēta to populācija, savukārt zemes īpašnieku pienākums ir darīt visu, lai neveicinātu postījumus. Sadarbojoties zemniekiem ar medniekiem ir iespējams risināt postījumu problēmu. Jāgrib tik runāt un vienoties. Ar likumu nevar iemācīt cilvēkiem sarunāties, taču ar likumu var panākt to, ka Latvijā medību tiesības par bargu naudu tiek izpārdotas ārvalstniekiem, kuriem jau nu vairs nerūpēs tas, cik daudz mežacūku, aļņu, staltbriežu un stirnu mīt mūsu mežos.

Komentāri:

Lauris Saliņš 2013-06-18 09:32

Vai LATMA ir Latvijas cūkaudzētāju asociācijas biedrs?

Andris Zariņš 2013-06-18 09:58

Lauri! Es jau Tev mēģināju paskaidrot, ka divriteni divreiz izdomāt nevajag. Visā Eiropā veģetācijas periodā darbojas princips - mežā miers uz lauka elle! Tas nozīmē ka mežacūkai ir jānodrošina miera zona kurā viņa var netraucēti uzturāties. tur arī viņu var intensīvi piebarot! Ja tev ir tikai 1000 ha kukurūzas, tad miera zonu tu viņām nenodrošināsi un postījumi pieaugs. Par to ir veikti ELO apmaksāti pētījumi. Dīvaini ir tas ka mūsu Zemnieku Saeima cenšas pierādīt, ka mūsu situācija ir savādāka nekā citur Eiropā un mūsu cūku postījumi jāapkaro savādāk...Nesaprotu tas ir iedzimta spītīguma, vai iedzimtas inteliģences trūkuma dēļ?

Lauris Saliņš 2013-06-18 14:20

Bet tieši tā, Andri!
Velosipēdu nav jāizgudro no jauna - visur Eiropā meža cūka ir nelimitēts medījamais dzīvnieks, tikai Latvijā mazvērtību nomāktiem zēniem kautko kādam gribas aizliegt. Latvijā pirmās brīvvalsts laika posmā problēmu nebija, tikai tagad, 21.gs. elitārie zēni grib diktēt dzīvi citiem.
Par IQ gribi pastrīdēties?
Mežā miers uz lauka elle, labi skan. Bet esi reāls.

Lauris Saliņš 2013-06-18 14:28

Un par Barviku - divkosība, meli, sabiedrības apzināta maldināšana, liekulība, jo : http://mezi.lv/2010/02/haralds...

Edgars Krilovs 2013-06-18 15:37

Siliņa kungs, salīdzinot pirmo brīvvalsts situāciju ar tagadējo Jūs parādījāt pinīgu muļķību laukaimniecībā un garonomijā!!!! Cūka vairoja intensīvi tad, ja ir ko ēst! Salīdzinot ar pirmo brīvvalsti gan laiksaimniecības platības, gan tā jaukā kukurūza tikai paliela cūkas racionu!!! To ka cūku populācija ne tikai Eiropā bet pat ASV (kur 1000ha bez neviena meža cūkas dzīvo tikai kukurūzā) pieaugusi proporcionāli lauksaimniecības intensitātei nav nevienam jāpierāda. Jautājuma būtība ir cita, vai mēs stulbie latvieši atkal atdosim visu ārvalsnieku pārziņā jeb beidzot sāsksim vai mēģināsim savā zemē PAŠI ievest kārtību, bez vācu baroniem, dāņu saimniekiem utt. Ar cieņu Mg. agr.

Lauris Saliņš 2013-06-18 16:38

Krilova kungs - ja esiet latvietis, tad manu uzvārdu vismaz pareizi uzrakstiet!
Par pašnoteikšanos ir runa, ja neesiet sapratis - savā zemē saimniekošu es, nevis LMS, LATMA pieaicinātie viesmednieki no velsviņzinkurienes, par kuriem Barvika kungs nebeidz priecāties (mellais bizness taču)
Grādu variet nerakstīt, jo kā vēsta laba paruna - nepalīdz cilvēkam divas augstākās izglītības, ja nav pamatizglītības.

Edgars Krilovs 2013-06-18 16:50

Ko darīt, ierēdnis ir un paliek ierēdnis! Nav svarīga būtība bet gan papīra formālā būtība! Salinš Silīns Pizdrilinš! Tādu saimnieku uz savas zemes es redzu čupām, es ir saimnieks es te darīsu visu kas man patīk, tu pa manu zemi nevazāsies, eu stulbie mednieki manos 10 ha ar pāris ha meža cūkas vius noraka bebri visu nograuza, tev medniek ir pienākums man visu nosargāt un atmaksāt, bet pa manu zemi tu nevazāsies!!!!

Edgars Krilovs 2013-06-18 16:55

Mēs pāris šādiem es mans par bebru 150Ls paprsījām, jo kad bija līgums uz pārdesmit ha jāslēdz nezināja cik paprasīt.... tad bija spalvas gaisa, jums ir pienākums!

Lauris Saliņš 2013-06-18 17:52

Krilovs ir un paliek vitenpiskas krilovs

Andris Zariņš 2013-06-18 18:16

Nu te arī ZS diskusiju kultūra....:( Argumentu vietā birku karināšana, zinātnisku darbu un pētijumu atsauksmju vietā fizioloģijas elementu pieminēšana ...:(

Man ir konkrēts jautājums Laurim, kā viņš domā nodrošināt miera zonu mežacūkām savā 1000 ha teorētiskajā kukurūzas lauka medību iecirknī? Un pie kāda rezultāta šada saimniekošana viņaprāt novedīs ilgtermiņā?

Lauris Saliņš 2013-06-18 20:56

Kurš tad te birkas karina? praktiski neviens lauksaimnieku priekšlikums netiek diskutēts un analizēts in general. Kurš, Andri mans teikums ir aplams un nepareizs? Tas, ka Latmas vadītājs klaji apmelno ZSA un pats izdabā nerezidentiem ir manis paustā tukšā birka???? Nokāp uz zemes...
Izstāsti man lūdzu precīzi - kur Latvijā ir atrodams 1000ha kukurūzas lauks? Labprāt aplūkotu. Es kukurūzu neaudzēju un ceru to nedarīšu

Andris Zariņš 2013-06-18 21:31

Lauri!

1. Vislielāko pateicību mežacūku savairošanā vari pateikt nevis medniekiem, bet gan kolēģiem zemniekiem, kukurūzas un rapša audzētājiem. Par to liecina pētijumi!

2. Nevar analizēt pēc būtības pretrunīgus, civillikumam neatbilstošus un bieži profānus priekšlikumus! (Tas pie jautājuma par ZS priekšlikumu neapspriešanu)

3. Tu neatbildēji kā taisies nodrošināt miera zonu mežacūkām medību objektā kas sastāv no 100% lauksaimniecības zemju

4. Tu neatbildēji uz jautājumu, kā Tavuprāt izskatīsies mežacūku populācija pēc Jūsu priekšlikumu pieņemšanas, pēc kādiem teiksim desmit gadiem....

P.S. Par birkām daudz nekomentēšu, bet izteikumi par vitenpisku utt. par iedzimtu inteliģenci neliecina.....:(

Artis Aniņš 2013-06-18 21:31

Lielākā problēma ir tajā faktā , ka mednieki dzīviekus medī , bet zemnieki grib tos vienkārši apšaut (domāšana kā Hitleram ww2).

Juris Zariņš 2013-06-18 21:58

Uzreiz pasaku, ka neesmu nevienā no pusēm, bet vienmēr neklusēju, kad kāds izdara vispārīgus secinājumus bez jebkādas atsauces. Tas par to, ka "Latvijā pirmās brīvvalsts laika posmā problēmu nebija". Avots periodika.lv tikai fakti:
1938/39 gada dzīvnieku uzskaite valsts mežos 1220 meža cūku! Nav tā kā salidzināms ar šiem laikiem. Un turpat ieliekot meklēšanā "meža cūku postījumi", izlec 1938.gada raksts par postījumiem Rucavas pusē desmit zemnieku saimniecībās! Un tālāk vēl ntie raksti. Tā kā jāmeklē atbilde kāpēc, visdrīzākais, lokālu iemeslu dēļ tas ir noticis. Bet tas ir cits stāsts.

Ivars Vizners 2013-06-18 22:08

kāds te laikam dzīvo mucā , jautājums kur pašlaik notiek komercmedības ,atbildēšu latvijas valsts mežos un privātajos mežos , valsts mežu nomnieki un privāto mežu īpašnieki nav ieinteresēti lai rastos tiem konkurenti ,ir tak izdevīgi na haļavu vasarā cūkas piebarot tur kur neviens tās nedrīkst šaut ,un koplīgumus ar neslēdz ar zemju īpašniekiem ,jo tad paliks mazāk cūku ko pārdod, drīzāk varētu ieviest obligātu koplīgumu slēgšanu ar piegulošo zemju īpašniekiem,.

Andris Zariņš 2013-06-18 23:17

Ivar! Īsti nesapratu.... Bet attiecībā uz zemju īpašnieku uzņemšanu mednieku klubā ir doma attiecīgu regulējumu ieviest atbilstošajos MK noteikumos. Protams irjautājums ko darīt, ja attiecīgais zemes īpašnieks izrādās sūdabrālis.... Bet principiāli regulējumam par obligātu zemes īpašnieka piesaisti klubam jābūt! Principā visos normālos kolektīvos tas jau brīvprātīgā kārtā ir spēkā šodien.

Par to konkurenci filozofēt ir muļķīgi, jo Eiropas pieredze pierāda (arī Latvijas starp citu) liecina, ka nevis konkurence, bet gan sadarbība ir problēmu risinājuma bāze, jo konkurējot mēs varam tikai Auzās iebraukt!!!!

Ivars Vizners 2013-06-18 23:30

Ne gluži zemes īpašnieku ,bet medību tiesību lietotāju ,jo šobrīd ir tāda situācija ,ka zemes īpašnieks medību tiesības nodod konkrētai personai ,jo starp kolektīva biedriem ir bijuši tādi sūdabrāļi kuri gan izbraukā sējumus ,gan nekaunās pagalmā šaut un zemnieki vairumā gadījumu vairs ar kolektīviem līgumus neslēdz, tiek izveidots individuālais iecirknis kurš piekļaujas kādam konkrētam mežam ,bet kolektīvs principa pēc koplīgumu neslēdz ,tapēc būtu vajadzīga regula ,kas šo situāciju atrisina.

Lauris Saliņš 2013-06-19 12:48

Andri, bet tev ir vienaldzība, ja Tavu uzvārdu kropļo?!
Bet Tu neatbildēji kur ir Latvijā sastopams vienlaidu 1000ha tīrums
100% l/s zemes piederēšana īpašumā ir utopija. No man piederošām zemēm meži ir 4%, citiem lauksaimniekiem droši vairāk, lūdzu 100ha arī savāktu tam mieram, bet likumā paredzēt 200ha obligāti meža zemi - nu tā ir atklāta necieņa pret lauksaimniekiem un nozari.
Tu vislaik paļaujies uz citu valstu pētījumiem. Bet pašu novērojumi ir mazsvarīgi? Nav man informācijas, ka VMD būtu jautājuši zemniekiem viņu viedokli par dzīvnieku blīvumu, to struktūru, izmaiņām. Tieši lauksaimnieki ir tie cilvēki, kuriem meža dzīvnieki ir ikdiena, tā, ka tas padoms priekšdienām...
P.s. Pirms stundas pie mana tīruma melnais stārķis stāvēja :)

Raitis Freimanis 2013-06-19 14:36

Mežacūkas nav tas trakākais. Man būtu neizsakāms prieks, ja Latvijā lauksaimniecībā aizliegtu izmantot glifosātu saturošus preparātus, no šiem preparātiem arī samazinās iedzīvotāju skaits. Tad Saeimai nebūtu jāizvēlās mežacūkas vai latvieši. Un šeit lielā mērā grēko tieši zemnieki. Angliski lasošajiem - http://www.foeeurope.org/weed-...

Guntars Polis 2013-06-19 15:56

Lauri Saliņ-Tu saki ka: Tieši lauksaimnieki ir tie cilvēki, kuriem meža dzīvnieki ir ikdiena, tā, ka tas padoms priekšdienām...
Tu man liekas kļūdijies vārdā "ikdiena"vai Tur nav slēptais vārds "problēma".Palasot te to zs murgus saprotu ka viņi vienam vārdam atrod vairākas nozīmes-atkarīgi no situācijas.
Un tam lauksaimniekam ir pilnīgi visas iespējas tak nokārtot mednieku eksāmenu un iestāties kolektīvā ar kuru ir līgums noslēgts.Tad var pats sēdēt kaut 24h un MEDĪT cūkas pēc medību noteikumiem un ētikas.
Medīt ar lieliem burtiem ir tapēc ka liela daļa zemnieku cik saprotu to vārdu definē kā izšaut vai izslaktēt.Šij gadījumā meža cūku mātes.

Arnis Puksts 2013-06-19 16:19

Grozījumi situāciju diezgan radikāli mainīs:
1.Būs īpašas pašvaldību komisijas, kuras problēmu situācijas izvērtēs (un tās izdos administratīvos aktus, kurus varēs apstrīdēt/pārsūdzēt, attiecīgi, "čomu" būšanas ilgtermiņā tiks likvidētas);
2.Paplašinātas legālo medību iespējas - nakts redzamības tēmekļi (medī visu nakti, jebkurā gadalaikā un jebkurā mēness fāzē!) un pusautomāti ar kaut vai 40 patronu aptveri (kas, attiecīgi, ļaus milzu baru dzinējmedībās nolikt :)). Un tas ir būtiski!

Attiecīgi Zemnieku Saeimas konkrēto pārstāvju bērnišķīgā uzvedība tiešām vedina uz pārdomām par kaut kādiem solījumiem vai saistībām pret kaut ko neizpildi. Tā teikt, pakaļa deg?
Vai nu patiešām dažiem vajadzētu vienkārši pieaugt un saprast, ka paša izfantazētais *superīgais* risinājums ne vienmēr ir labākais variants. Tāda ir dzīve.

PS. Galu galā, kungi (ZS un viņu supports) - ja pēc divām, trijām sezonām JOPROJĀM SITUĀCIJA NEBŪS UZLABOJUSIES, tad jums visi trumpji rokās, tad pretargumenti izskatīsies kā bērna šļupsti. Bet, davai, tagad nepiediršat aku, no kuras pašiem būs jādzer. Redziet, var nākties kādā brīdī sākt maksāt medniekiem par killeru pienākumu veikšanu. Un maksāt nāksies ļoti daudz :) Komercmedības un Jūs paši nespēsiet ne vella, ja demogrāfisko un emigrācijas tendenču (un arī cūkgaļas neēdāju masu importa dēļ :)) vietējo mednieku skaits samazināsies par 50% Respektīvi īstermiņā šitā štelle varbūt arī sevi attaisnotu, bet ilgtermiņā, jūs paši būtu pirmie, kas ciestu. Protams, neceru, ka analītiskās prognozēšanas spējas jums ļaus modelēt šādas situācijas. Taču, galvenais, tagad ļaujiet jaunajam normatīvajam regulējumam iedzīvoties - un,ja tas patiešām nestrādās, tad karogs jums rokās. :)

Lauris Saliņš 2013-06-19 16:28

Nu protams, Guntar! Mednieki tā suga, kas nekad nekļūdās, tikai lauksaimnieki. Kas saistās ar cūku māšu šaušanu - protams tas jādara, lai normalizētu cūku blīvumu, un bez žēlastības. Kad skaits būs normalizējies, un varēs runāt par saprātīgu risku lauksaimniekam un normālu sugu daudzveidību savvļā, tad arī medījam pēc labākajām medību tradīcijām.
Un pie cūku pārblīvuma nav vainojams neviens lauksaimnieks, bet gan "elitārie" medību formējumi, kuri nodarbojas, -jās ar meža cūku nobarošanu (fūre kukurūzas graudu nedēļā mežā)

Dainis Ručevskis 2013-06-19 18:20

Lai dzīvo miljons cūku Latvijā, un tad pēc trīs gadiem visiem viss būs skaidrs.

Ivars Vizners 2013-06-19 22:03

ES zinu kolektīva biedru kurš bez minstināšanās nošaus sivēnmāti ,un arī biedru kuram pieder 1000ha zemes ,kurš par sivēnmātes nošaušanu izslēdz no kolektīva bez vārda runas , taka šeit kaut kas neštimmē.

Jānis Ģirnis 2013-06-19 23:53

Ivar, atbilde slēpjas cilvēkos!

Āris Graudiņš 2013-06-20 16:48

Vai vietalvas zēni nevarētu ar Lauri tā draudzīgi aprunāties un smadzenes nolikt vietā?

Lauris Saliņš 2013-06-20 17:51

Varam Āri Tev smadzenes sakārtot un nolikt vietā. Bet kas Tev tām pa slimību ir? Kāds ir ārstu slēdziens?

Mārcis Holenders 2013-06-20 22:47

Pēdējā laikā medijos ieraugot tēmas kas saistītas ar medībām man sirds sažņaudzas..
Jo... kas ir medības ? man šis vārds asociējas ar super agriem rītiem kad pa tumsu,vēl maziņš būdams, es nezu tēva bisi uz mūsu koletīva vadītāja māju, cenšoties paspēt viņa veiklajam solim pakaļ. mežā kārtīgu darbu padarot [izdzenot kādus 4 mastus] saņemu uzslavu no pieredzējušiem vīriem kas man bija lielākais gandarījums kāds var būt bērnam.
Paaugoties noliku mednikeu apliecību un turpinu medīt platībās kur manas dzimtas uzvārds ir jau 3 paaudzē un ceru ka vēl tik pat ilgi vismaz ā arī būs.
aizejot uz mežu tagad, katru vakaru pasako Diānai par lielisko medību dienu un viņas laipno sirdi! es'sēžu tornī/pielavos, vai gaidu bebrus, , , es esmu mežā.. strādāju ceļu torņus un pļauju zāli, veicu visus darbu lai mežs būtu kārtīgs.
es izbaudu to ko nozīmē būt medniekam un uzņemos atbildību kāda jāuzņemas medniekam.
mēs visi kā viens kas ir mednieki esam parakstījušies uz apliecībām ka sargāsim tradīcijas un ka ievērosim likumu. un es savu parakstu tā pat vien tur neliku- liku ar lielu godu un pacilātību sirdī.
bet tagad kad skatos kādi kašķi notiek un kā mūs nospiež uz ceļiem -ES direktīvas- šnepes nav un nebūs vairs.. šobrīd no vilkiem nav glābiņa latgales galā.. un vēl kaudze šādu sliktu lietu..

Es medīju te un gribu lai mani dēli te medī un viņu dēli.
tiem kam ir vēlme šo visu uztaisīt par komercpasākumu. ejiet ratā un vēl sazin kur. kā arī zemnieki kas raud ka slikti bet uz kompromisu neiet. arī jūs ejiet ratā .
ja ir vēlme iznīcināt tādu sociālo grupu kā mednieki, tad tā arī skaidri sakiet. jo skatos ka pēc pensionāriem un visiem jau nospiestajiem uz ceļiem, mēs esam nākamie.
bet vienu varu pateikt visiem kas tur augšā gudri lemj par likumu ko paši neizprot.. !! ja jums ir tiesības lemt par medniekiem-kaut paši tādi neesat- tad dodiet medniekiem lemt par jums. un redzēsim cik ātri meklēsiet kompromisu ....

Laimonis Jukša 2013-06-21 14:36

Mārci , pastāvēs kas pārmainīsies un viss kas notiek , notiek uz labu ! :)

Pēteris Ščerbiņins 2013-06-24 20:52

Paldies Mārci Holander, ka uzrakstījāt savas domas un man liekas ka lielākais vairums LV mednieku domā tieši tāpat !

Lauris Saliņš 2013-06-24 21:46

Mārča koments Ok, bet ir viens BET. Zemnieki vienmēr ir samierinājušies ar kompromisiem, pret tiem vērstiem nihilismiem, bet ir brīdis, kad paliek šķērmi ap dūšu. Īpaši brīdī, kad niecīga elitāristu bandiņa grib nolobēt medības ar lokiem, tajā pašā brīdī notušējot sapampušu problēmu un publiski paužot atklātu demogoģiju.

Atis Everss 2013-06-30 20:28

Netaisos nevienm ne piebalsot, ne pārmest. Uzskatu, ka zemnieki nevar prasīt nosargāt savu ražu medniekiem vien, ja pats neko nedaru. Mums labs piemērs ir zemnieks ap savu kartupeļu lauku izvietoja lapmpiņas, kas pa dienu uzlādējas no saules un pa naktu spīd. Rezūltātā mežacūkas tur negrib iet. Tas ir tikai piemērs, bet ja saimnieks pats nedomā un liek vainu uz medniekiem, tas tā neiet krastā. Bet nevar arī saimnieku aizmirst, jot ikai ar apbusēju sadarbību var nonākt pie kompromisa un nevajag pieņem absurdus lēmumus. Runājot par padomju laikiem uzskatu,ur ir dažādi ietekmējoši faktori, tas pats karš, kas neļāva mežacūkām vai citiem zvēriem pieņemt šos apmērus. Būtiski ir tas, ka postijumi bija arī tad un ir tagad. Vienkārši šobrīd sistēma pieļauk kautkādas "stulbas" darbības, kuru rezultātā ir iespējams kādam indivīdam iegūt personīgu labumu. Mednieks vispirms ir dabas draugs un tikai pēctam šāvējs...

Jānis Ķibermanis 2013-07-08 14:36

Hm, vai Lauris zin kā jāpļauj pļava vispā?


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Sekojot modes tendencēm datu aizsardzības jomā, kā arī respektējot Vislatvijas mednieku portālā reģistrēto lietotāju iespēju..