Šodien vārdadienu svin Magda, Magone, Mērija, rītdien - Krista, Kristiāna, Kristiāns, Kristīne
toptitle

Lielais raksts

Medības - vaļas prieks vai nepieciešamība?


2017-12-06 22:27

Publicējam ierakstu no Latvijas Radio raidījuma Krustpunktā.

Mēs to darām, jo ir aktualizējusies diskusija par medībām un sabiedrības vairuma interešu vai uzskatu ievērošanu. Par mednieku publisko tēlu un dažādu mākslīgi uzpūsto skandālu ietekmi uz mednieku tēlu.

http://lr1.lsm.lv/lv/raksts/krustpunkta/medibas-valas-prieks-vai-nepieciesamiba.a79533/

Kas šajos laikos ir medības? Droši vien - vairs ne iztikas pelnīšana. Tātad izpriecas, vaļasprieks? Bet varbūt bizness? Vai nepieciešamība? Diskusijas gada nogalē raisījās pēc tam, kad Alūksnes pusē viena medniece bija pozējusi ar nošautu lūša māti, kuras mazuļi līdz ar to tika nolemti bada nāvei. Par medību jēgu un atbildību runājam ar Latvijas Mednieku savienības valdes locekli Jāni Zandbergu un biedrības „Dzīvnieku brīvība” pārstāvi Sandri Ādmini.

Komentāri:

Ivars Ozoliņš 2017-12-07 14:06

Cepuri nost Zandberga k-ga priekšā.
Lielisks orators!Gatis Sakne 2017-12-07 16:59

Gribētos piebils ,visiem dabas aiztāvjiem ,pēdiņās protams, izņemot skaļu kliegšnu ,un propagandas izplatīšnu nēsu redzējie no jūsu puses,tikai pablāuj un prasa ziedojumus,mednieks manā uzskatā ir viss lielākais dabas draugs ,kas to dara par saviem līdzekļiem.Tas nomedīšanas brīdis ir tikai īss moments,no visa apjoma kas notiek, pirtms un pēc tam.Par to,ka nevajag ēst gaļu teorētiski cilvēks var izdzīvot pielāgoties tam.BET lai padomā par to kas notiktu ja 5 gadus nenomedītu nevienu dzīvnieku viņu būtu tik daudz ,ka lauksaimniecība nebūtu iespējama,avāriju būtu daudz vairāk,plēsēji uzbruktu mājas mīluļiem arī cilvēkam vai par to cik ātri dzīvnieki vairojas un tuvradniecības dēļ kristos to gēnu kvalitāte ir kāds padomājis,tad tiešām nebūtu pilsētas iedzīvotājiem ko ēst ,tad tā dziesma būtu savādāka.Protams starp medniekiem arī ir melnās avis ,kam uz dabu nospļauties ,gribas cerēt ka viņi iet mazumā.

Jānis Suveizda 2017-12-07 22:56

jā,tam dzīvnieku draugam īsti argumentu nebija,tādi vispārīgi bla bla bla.Zandbergs malacis,visu argumentēti izskaidroja,pat Tomsons,šķiet,bija mednieku pusē.

Andris Zariņš 2017-12-10 00:31

Vācijā piemēram mednieku organizācijas ir oficiāli atzītas kā dabas aizsardzības organizācijas!

Lauris Prusis 2017-12-30 21:04

Tātad virpotājs nemāca skursteņslauķi un lauka arējs nemāca f1 pilotu vai konkrētāk - nebāz savu degunu tur kur Tu neko nesaproti!...
Tāpēc dārgie dabas dzivnieku mīlētāji! Droši dzīvojat kopā ar jebkuru lopu, tas arī būs Jums pasargāts un neviens tam pāri nedarīs, ja nu vienīgi kāds plēsīgs dzivnieks kuram nav ne likumdošanas ne notekumi! Vienīgi ieteikums -ārpus pilsētas, jo kaimiņiem nepatiks jūsu ferma, ir tač daudz neapdzīvotu lauku īpašumu visos latvijas apgabalos!
Medībām nav vispār nekāda sakara ar gadsimtu, situmenergija joprojām lielākoties tiek iegūta ar koku dedzināšanu un tā vēl joprojām varētu nosaukt ērtuma ieguves avota cenu pret dabu!
Katram ir savas intereses, savs saprāta līmenis un azarts! Cienīsim viens otru un bez liekiem aizvainojumiem!

p.s.
Neviens mednieks ar atvērtu ieroci un nošautu lomu caur pilsētu un starp bērniem nekad nav gājis, a Jūs dzivniekmīļi savus kustoņus pat uz pārtikas vekalu un sabiedrisko ēstuvi ņemat līdzi!

Bertina JURMALA 2018-04-22 21:56


visiem jusu aizdevuma un finansejuma vajadzibam no 5000 eiro lidz 150,000000 eiro Ludzu, sazinieties ar mums, izmantojot musu e-pasta adresi: servicepeakgroup@hotmail.com , lai iegutu vairak informacijas
PALDIES


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Sekojot modes tendencēm datu aizsardzības jomā, kā arī respektējot Vislatvijas mednieku portālā reģistrēto lietotāju iespēju..