Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Lielais raksts

Pastiprinoties salam, aicina barot meža dzīvniekus


2013-02-19 11:41

Aukstums un dziļās sniega kupenas ir smags pārbaudījums meža dzīvniekiem, īpaši pārnadžiem - stirnām un staltbriežiem, kuriem ziemas mēnešos piekļuve barībai var būt sevišķi apgrūtināta. Ikviens var palīdzēt meža dzīvniekiem pārvarēt bargos laikapstākļus, pareizi tos piebarojot - nekaitējot pašiem dzīvniekiem un nenodarot postījumus mežaudzēm.

Par dzīvnieku dzīves apstākļiem ziemā rūpējas mednieku kolektīvi, taču arī zemnieki, mežu īpašnieki, dzīvnieku un dabas draugi mežā var izlikt barotavas. Dzīvnieki ziemas otrajā pusē ir novārguši, jo visas uzkrātās rezerves jau ir izmantotas. Visgrūtāk meža dzīvniekiem klājas tieši februārī un martā, kad barības dabā ir maz un tā ir grūti pieejama.

Rolands Orlovskis, Brieža dārza un Latvijā lielākā medību centra “Purnavu muiža” īpašnieks: „Vēloties palīdzēt meža dzīvniekiem, svarīgākais pamatprincips ir regularitāte un barības kvalitāte. Pie viegli un regulāri pieejamas barības pieradušiem dzīvniekiem barības trūkums var sagādāt daudz lielākas problēmas, nekā vietās, kur piebarošana netiek veikta. Nepareizi piebarojot zvērus, var kaitēt ne tikai pašiem dzīvniekiem, bet arī laukiem, mežiem un to īpašniekiem, tāpēc svarīgi ievērot pareizus piebarošanas principus.”

Kas jāzina par meža dzīvnieku barošanu ziemā?

  • Meža dzīvniekus ietiecams barot ar sienu un sulīgu skābbarību, piemēram,  burkāniem, kāļiem, bietēm, āboliem, kartupeļiem.
  • Nav ieteicama barības likšana tieši uz zemes, labāk izveidot speciālu sili, kur dzīvniekiem mieloties.
  • Neaizmirstiet izņemt barību no iepakojuma papīra vai plastmasas, pirms novietojiet to barotavā.
  • Ja barošana uzsākta, tā jāturpina visu ziemu
  • Barotavas vēlams izvietot sausā vietā, ne ilggadīgajās ganībās.
  • Nedrīkst uzsākt piebarošanu blakus jaunaudzēm vai lauksaimniecībā izmantojamā  zemēm.
  • Barotavu atrašanās vietu vēlams saskaņot ar zemes īpašnieku.
  • Pareizi nodrošinot dzīvniekiem nepieciešamās barības vielas, iespējams arī samazināt postījumus saimniecībām un mežaudzēm.

Autovadītāju ievērībai!

Ziemas nogalē meža dzīvnieki arvien biežāk redzami pārvietojoties gar ceļmalām barības meklējumos. Kad meža dzīvniekiem organismā trūkst sāls, tie ziemas apstākļos meklē uz ceļa braucamās daļas nokaisīto sāli. Tāpēc šajā laikā autovadītājiem ir jābūt īpaši uzmanīgiem mežaudžu tuvumā.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.