Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Lielais raksts

PVD "uzpirks" nomedītos meža dzīvniekus


2012-10-23 19:18

No nākamās nedēļas Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) ar finansiālu atlīdzību motivēs medniekus nomedītās lapsas un jenotsuņus nodot laboratoriskai izmeklēšanai.

Pasākums tiks īstenots, lai pārliecinātos par šī gada pavasarī veiktās meža dzīvnieku trakumsērgas vakcinācijas efektivitāti, portāli Meži.lv informēja PVD pārstāve Ilze Meistere.

Kopumā PVD plāno pieņemt un izmeklēt 2 560 dzīvniekus. Mednieku kolektīvi nomedītos dzīvniekus var vest uz sava reģiona PVD pārvaldi, kur par katru nomedīto paraugam derīgo dzīvnieku mednieks saņems ”kompensāciju” septiņu latu apmērā.

Papildus informācija par formalitātēm un apmaksas kārtību ir pieejama PVD pārvaldēs.

Savvaļas dzīvnieku vakcināciju pret trakumsērgu PVD veic kopš 2005. gada. Pateicoties tai, pēdējo sešu gadu laikā konstatēto trakumsērgas gadījumu skaits strauji samazinājies. Ja 2005. gadā tika konstatēts 421 dzīvnieku saslimšanas gadījums ar trakumsērgu, tad šogad šādi gadījumi ir bijuši vien divi.

Kā liecina 2011. gadā PVD veiktie vakcinācijas efektivitātes pētījumi – 67 % no izmeklētajām lapsām un jenotsuņiem ir ieguvuši imunitāti pret trakumsērgu.

Trakumsērgas apkarošana ir  ne tikai viena no Latvijas, bet arī Eiropas Savienības prioritātēm. Tā PVD izstrādāto trakumsērgas apkarošanas programmu ir apstiprinājusi un līdzfinansē Eiropas Komisija.

Saskaņā ar trakumsērgas apkarošanas programmu, savvaļas dzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu jāveic vēl divus gadus pēc pēdējā reģistrētā trakumsērgas gadījuma valstī.

Speciālisti uzsver ka trakumsērga ir bīstama, neārstējama dzīvnieku un cilvēku veselību un dzīvību apdraudoša infekcijas slimība. Trakumsērgas rezervuārs dabā ir savvaļas dzīvnieki, galvenokārt – lapsas un jenotsuņi. Mājdzīvnieki, visbiežāk suņi un kaķi, ar trakumsērgu inficējas pēc kontaktēšanās ar slimiem savvaļas dzīvniekiem. Vienīgais efektīvais trakumsērgas profilakses pasākums ir savlaicīga mājdzīvnieku vakcinācija pret trakumsērgu.

Komentāri:

Mārcis Holenders 2012-10-23 19:37

nodod lapsu- atradīs trakumsērgu- uzliks karantīnu tavam iecirknim.
labāk nodīrā un ved ādu uz leišiem un dabū vairāk naudas nekā te piedāvā..

Ģirts Vārna 2012-10-23 19:54

ja atradīs trakumsērgu, tad vismaz zināsi cik tev atlicis, a tā nodosi ādiņu un vēl citus aplaidīsi ;)
A ja atradīs kaut kur trakumsērgu, tad lapsas iepirks vēl divus gadus ;)

Mārtiņš Augusts 2012-10-24 09:03

var jau pateikt, ka biji medībās pie kaimiņa )))

Jānis Leimans 2012-10-30 17:25

Vienreiz nodevu, 7Ls ieskrēja kontā apmēram pēc 9 mēnešiem:)


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.