Šodien vārdadienu svin Marianna, Ginters, Guntra, rītdien - Matīss, Modris, Mariss
toptitle

Lielais raksts

Šautuve un ieroču darbnīca gandrīz Rīgas centrā


2015-07-13 08:32

Medniekiem rīdziniekiem, kuriem nepieciešami šautuves vai ieroču darbnīcas pakalpojumi, vairs nav nepieciešamības šīm vajadzībām obligāti mērot ceļu ārpus Rīgas. Pārdaugavā, Raņķa dambī 24a, atrodas tieši tāds komplekss, kāds šādos gadījumos vajadzīgs. Viss ir vienuviet - 50 m gara iekštelpu šautuve, ieroču remontdarbnīca un neliels veikaliņš. Orientieri nokļūšanai - sākotnēji Preses nams vai "Z-Towers" debesskrāpji, tad RTU sporta komplekss vai pareizticīgo baznīca tieši Meža ielas pretējā pusē.

Nota Bene! Ierodoties šautuvē un ieroču darbnīcā, līdzi jābūt ieroča atļaujai un personu apliecinošam dokumentam (pasei vai ID kartei). Autovadītāja apliecība NEDERĒS.

Šautuve. SIA "Walters"

50 metrus garā šautuve, kas pieder SIA "Walters", izvietota RTU sporta kompleksa ēkas pagrabstāvā. Savukārt ēka atrodas Pārdaugavā, netālu no Vanšu tilta un Balasta dambja - tātad gandrīz vai Rīgas centrā. Nekādu izskaistinājumu, tikai viss nepieciešamais. Tai skaitā ieroča atbalsta galds ar statīvu, aizsargaustiņas un TV kamera mērķu apskatei, tā teikt, „neatejot no kases”. Ložu uztvērējs ir pienācīgi izbūvēts un der kā gludstobra, tā vītņstobra ieroču munīcijas izmēģinājumiem.

Pretēji tam, kā dažs labs varētu nodomāt, medību ieroču piešaušanu un pārbaudi itin labi var izpildīt arī 50 m distancē. Gludstobra ieročiem šāds attālums ir pieņemams jebkurā gadījumā. Savukārt par vītņstobriem var teikt tā – tiek lēsts, ka apmēram 70 % Latvijas karabīņu īpašnieku šauj ar populārajiem .308Win un .30-06 kalibriem, kuru ložu trajektorijas izpētītas pietiekami labi, lai piešaudē varētu iztikt arī ar 50 m attālumu. Pakalpojuma cena – 15-20 EUR. Cita starpā var pieminēt, ka SIA „Walters” šautuvē apgūta arī digitālo nakts tēmēkļu piešaušana.

Šautuve piedāvā arī tādu pakalpojumu kā munīcijas piemeklēšana konkrētai karabīnei - atbilstoši stobra vītnes solim (twist rate) un stobra nolietojuma pakāpei. Savukārt, piemēram, divstobrenēm iespējams noskaidrot, kur trāpa viens stobrs un kur otrs, un saņemt attiecīgas tēmēšanas un šaušanas rekomendācijas. 

Ieroču darbnīca un veikals. SIA "Norveks Sports LV"

Pāris teikumos var izteikties tā - SIA "Norveks Sports LV" ieroču darbnīca savu iespēju robežās spēj remontēt praktiski visus "stobrus", sākot no lētajām IŽ-18 vienstobrenēm līdz tādām dārgām markām kā „Blaser” vai „Perazzi”. Iespējams izremontēt arī tēmēkļus - kā „sarkanos punktus”, tā arī optiku. Tai skaitā arī lētos Āzijas ražojumus, kuru Latvijā joprojām nav mazums. Kas attiecas uz tiem retajiem gadījumiem, kad iznāk nepatikšanas ar „premium” līmeņa tēmēkļiem, tad vislabāk ir sazināties ar tēmēkļa izplatītāju un ražotāju.

Saprotams, darbnīcā iespējama arī tēmēkļa uzstādīšana, tostarp stiprinājuma planku likšana uz gludstobriem. Var izgatavot arī vajadzīgos tēmēkļa kronšteinus, pie kam itin plašā variantu un cenu diapazonā – sākot no vienkārša kronšteina par 50 EUR līdz pat specializētam variantam par 500 EUR, ja tāds kādam nepieciešams. Tēmēkļa uzstādīšana tiek veikta operatīvi – no rīta atvedot vajadzīgās sastāvdaļas, pa dienu tiek veikti visi nepieciešamie darbi, turpat šautuvē notiek arī piešaušana, un vakarā ar gatavu ieroci var doties medībās.

Darbnīca veic kā tekošo, tā arī starpsezonu ieroča apkopi – izjaukšanu, tīrīšanu un konservējošā rūpnīcas eļļojuma aizvākšanu. Sevišķi svarīga tāda apkope ir pusautomātiskajām sistēmām, kuru pilnīga izjaukšana un samontēšana ir visai sarežģīts darbs.

Darbnīcā pieprot arī tādu lietu kā ieroča laides izgatavošana pēc individuāla pasūtījuma. Visbeidzot, šeit iespējams īstenot arī tādu pašlaik aktuālu un modernu pasākumu kā klusinātāja uzstādīšanu, iegriežot stobra galā vītni un uzstādot Šveices firmas "B&T AG" produktu. Cita starpā - "B&T AG" pirmām kārtām specializējusies armijas, policijas, specvienību un augsti kvalificētu sporta šāvēju vajadzībām, bet pārējiem pieejami šo klusinātāju civilie un "piezemētākie" varianti.

Blakus ieroču remontdarbnīcai atrodas neliels veikaliņš, kurā iespējams dabūt kā populāru kalibru patronas, tā arī šo to no apģērbiem, apaviem, ieroču kopšanas līdzekļiem, pārvalkiem un citiem nelieliem aksesuāriem.

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Šautuve Walters

Kā nokļūt

Adrese - Raņķa dambis 24a, Rīga (orientieris – RTU sporta komplekss vai pareizticīgo baznīca tieši pretējā ielas pusē). Iespējama ērta nokļūšana arī ar sabiedrisko transportu (piemēram, 3. autobusu). Iebraukšana - sporta kompleksa pagalmā aiz „šlagbomja”, nosaucot paroli „Uz šautuvi”. Ieeja šautuvē – ēkas galā, pagrabstāvā, ļoti labi redzama no ielas. 

Darba laiks:

  • I-V: 10:00-19:00
  • VI: 10:00-15:00
  • VII: pēc iepriekšējas vienošanās

Tālrunis:

  • +371 29222279
  • +371 67089554

E-pasts: info@walters.lv

Komentāri:

Jānis Klūga 2015-07-14 10:26

Ir būts un redzēts. Aizvedu savu veco mīļo tozu remonta. Visu ko prasīju sadarīja. Remonts +paciņa leišu sportenes+ šautuve sanaca 55euro. Pieredze pozitīva :)

Normunds Lisovskis 2015-07-15 13:59

Zināma vieta. Ar attieksmi un cenām viss kārtībā.Veiksmi

Ugis Veinbergs 2015-11-23 22:48

Biju piešaut karabīni iepriekš nepiesakot, viss ok , vīri, laba vieta


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Laima slimība suņiem

Laima slimība suņiem

Pavasaris tuvojas straujiem soļiem un līdz ar to ir pamodies viens no lielākajiem draudiem mūsu mīluļiem- ērces. Vairāk par pašu ērces..

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.