Šodien vārdadienu svin Ineta, Inta, Intra, rītdien - Sindija, Sintija, Elfrīda
toptitle

Lielais raksts

Ziema laiks... cik svarīgs ir kvalitatīvs apģērbs!?


2012-02-01 19:30

Laiks un progress iet uz priekšu. Arī vecāsmammmas adītā vilnas zeķe nav pēdējais modes kliedziens, bet gan silta un bezgala mīļa mantiņa. Bet vai vecās labās lietas palīdz visās dzīves situācijās? Vai arī vienkārši ir atrodamas labākas un praktiskākas alternatīvas?

Kādreiz, vēl PSRS laikos, dienējot padomju armijā, tā saucamajā “učebkā”, mans baterijas biedrs no Sibīrijas teica man tā: “Atceries, Andri – īsts sibīrietis ir nevis tas, kurš labi panes aukstumu, bet gan tas, kurš atbilstoši silti ģērbjas!” Ejot gadiem, arvien vairāk un vairāk pārliecinos par šīs domas patiesumu. Nekad neesmu īpaši mēģinājis ietaupīt uz pirkumiem, kas nepieciešami medībām. Protams, naudas vienmēr ir tik, cik tās ir, bet der atcerēties arī to, ka skopais maksā divreiz. Var gadīties arī tā, ka skopajam otra iespēja maksāt vairs netiks dota... Tieši tā, netiks dota, jo pareiza apģērba izvēle var glābt dzīvību un veselību!

Gribu pastāstīt Jums tikai nedēļu vecu notikumu, kas apliecinās augstāk minēto....

Ziemas diena Olaines purvos. Ir salenktas cūkas. Problēma tāda, ka nosegt mastu pa ceļiem var, bet ir šaubas, vai izdosies cūkas dabūt ārā no purva. Suns ir tikai viens, teritorija liela, bet praktiski necaurejama. Visur izstrādātie kūdras lauki, kas ir appludināti, bet zem sniega krustu šķērsu stiepjas meliorācijas grāvji. Medību vadītājs Guntis liek arī man doties dzīt. Zinot purva apstākļus, nometu mašīnā virsjaku un ar Reksu dodos uz tālo dzinēja “numuru”.

Sākam dzīt. Reks aizskrien. Pārējos divus dzinējus ne redz, ne dzird, jo attālums līdz blakus dzinējam ir kāds puskilometrs. Nogājis metrus divsimt pa izstrādāto kūdras lauku, nonāku pie aizsaluša šķērsgrāvja. Grāvis divmetrīgs, ar apmēram 1-1,3 metrus augstām kantēm. Uzmanīgi nolaižos pa kanti līdz ledum. Ledus aizdomīgs kā Vinnija Pūka bites… Domāju – mēģināšu lēkt vai slidināties pāri. Ja nu ielūzīšu, tad dziļāk par celi gan jau nebūs... Zem kājām parādās maza plaisa, gluži kā krievu humora šovā “Naša Russia” – ”treščina pošol, pošol...” Saprotu - jālec! BET... ledus pazūd un arī es pazūdu... Īsi sakot, esmu līdz kaklam aukstā ūdenī!

Plinti turu izstieptā rokā virs galvas un ar kājām cenšos sataustīt grāvja dibenu. Bet dibena nav. Mēģinu pieķerties pie grāvja kantes, bet ieķerties kūdrā ir nereāli. Labi, ka apmācības daivingā ir iemācījušas vienu lietu - panika uz ūdens ir droša nāve. Gar acīm kā prezentācijā aizpeld punkti par iespējamajām darbībām...

Divus metrus no manis otrā krastā (tai skaitā nepareizajā krastā) vientuļa priedīte virs ledus pasniegusi savu apakšējo zaru kā palīdzīgu roku. Laužu ar elkoņiem ledu un lēnām pārvietojos priedes virzienā. Pastiepju roku, pievelkos un pāris sekundēs esmu ārā no purva grāvja. Tagad jāiet meklēt apkārtceļš, jo otrreiz peldēt pāri grāvim īpašas vēlmes nav.

Tā nu es nogāju vairāk nekā 2 km pilnīgi slapjš, bet nenosalu nemaz! Un lielākā pateicība par to jāsaka firmas Böcker termoveļai! Siltumu turēja ideāli. Protams, arī pirms šī ekstrēmā notikuma biju ar to apmierināts, bet pārbaude “kaujas apstākļos” bija kā kvalitātes zīmes uzspiešana!

 

Autors Andris Zariņš

Gramatiskais cenzors Ilgvars Zihmanis

Komentāri:

Mārcis Cielava 2012-02-01 22:27

Tev ir talants uz rakstīšanu. Man bija interesanti.

Andris Zariņš 2012-02-01 22:37

Paldies Mārci par uzsavu, bet bez šī talanta man vēl ir epohāls slinkums! :D :D Ja to pārvarētu, tad droši vien uzrautu arī kādu novelīti...:D :D

Ints Freibergs 2012-02-02 08:16

Vēlreiz apstiprinās sen zināma patiesība- laika apstākļi nav vainīgi, vainīgs tikai un vienīgi apģērbs. Arī šai gadījumā baikas apakšbikses nebūtu bijis tas labākais variants:)

Zintis Lapiņš 2012-02-05 13:16

Ja autors būtu tērpies pufaukas biksēs, vai pufaikā, tad visdrīzāk viņu vēl šodien meklētu!

Jānis Reblis 2012-02-06 18:40

es dzinējos ejot gērbjos salmo makšķernieku kombenzonā kas 3 min tur uz ūdens, bet ielūzis vēl nēsmu, un paldies, stāsts tiešān pārdomāts prieks lasīt!

Georgs Andersons 2012-02-13 19:09

Varbuut kaads zina kur var iegaadaaties vecaas labaas pufaiku bikses? Man teevam kaadreiz taadas bija, bet nu jau nav neviena ne otra. Cik zinu ar vinaam d........nesala.


Ja vēlaties ievietot portālā savu rakstu, sūtiet to uz e-pasta adresi info@medniekiem.lv. Neaizmirstiet pievienot informatīvos materiālus. Raksts noformējams atbilstoši gramatikas noteikumiem un sūtāms rediģējamā formātā, piemēram doc, txt.

Nesen šo rakstu apskatīja
Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Aplūkojam medībām veltītu muzeju Lietuvā, Mindūnos

Medību tradīcijas un kultūra ir sena. Katrai valstij tās ir individuālas, līdz ar ko – interesantas. Ja vēlaties paplašināt savu..

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

LVM izstrādātas vadlīnijas, kā veidot un uzturēt mednieku atpūtas vietas

Līdz ar jaunajiem būvnormatīviem AS “Latvijas valsts meži” (LVM) nolemts ieviest kārtību saistībā ar mednieku atpūtas vietām uzņēmuma..

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

LVM un Aizsardzības ministrija vienojusies par militāro mācību organizēšanas principiem LVM platībās

Valsts aizsardzība ir valsts virsfunkcija. Tādēļ medniekiem nāksies rēķināties, ka viņu nomātās platības AS “Latvijas valsts meži”..

Jauns Huberts veikals Rīgā

Jauns Huberts veikals Rīgā

2018.gada 2. novembrī savas durvis vērs jaunais Huberts veikals Rīgā.

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Lietotājiem turpmāk iespējams slēpt savus datus "ārpasaulei"

Sekojot modes tendencēm datu aizsardzības jomā, kā arī respektējot Vislatvijas mednieku portālā reģistrēto lietotāju iespēju..