Šodien vārdadienu svin Jāzeps, rītdien - Made, Irbe
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - KLAIŅOJOŠIE SUŅI

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 23 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 25.03.2010. 12:00

Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-08 23:00
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
17.03.2010. 12:34
Nu istu klejotaju no majas suna var atskirt... Seviski tos kas ap Marupes miskasti ganas! Mana statistika ir videji 3-4 klejotaji gada. Vienkarsi Pieriga tie lopi ir kaut ka vairak neka laukos... Bet nu jau ir ta ka dazreiz man jau pat zvana un saka kur kas redzets, ta ka cilveku apziniba ir manama un ari izpratne par klejotaju nodarito postu dabai!!! Lielaka problema, jeb daramais, ir nevis sausana, bet tiesi izglitojosais darbs! To ir gruti darit vienatne, tur ir nepieciesama organizeta pieeja!
Aivars Mirkšs
Aivars Mirkšs
Pēdējo reizi manīts 2013-03-30 13:44
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Rīgas rajons
Medību stāžs: Nenoteikts
Aprīkojums: Canon EOS 400D
Medību trofejas: 7
17.03.2010. 12:42
Ja pa tiem klaidoņiem ir šauts ( no tuvas distances), bet nav trāpīts. Kāda varētu būt suņu turpmākā rīcība? Nāks atkal uz to pašu rajonu ( pie barotavas), vai meklēs drošākas takas?
Slēpts
17.03.2010. 13:59
Suniem jabut piesietiem vai voljera! Un tas nekas ka vienam laukos otram nezin kur, ja saimnieks nesajedz vai negrib saprast ta ir vi'na problema un tad lai nece'l traci ka pazuda suns. Manuprat varetu pagasta vai rajona avizes ielikt rakstu par to lietu, izskaidrot kas un pa kam, ieliekot no likuma pantu par tiem 200m., lai saimnieki zina kas gaida su'nukus kas klejo. Man ari ir laika un es ari saprotu ka vi'nai pec sezonas beigam gribas izskrieties, nu bet jadoma ka to izdarit un kur.
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2021-07-24 16:16
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
17.03.2010. 15:26
Kā tu domā tos 200m ? No mājas vai zemes robežas? Piemēram man suns 200 ha gana govis.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
17.03.2010. 15:37
Laimoni, labs jautājums! man domāt, ka manā īpašumā mans suns var darīt ko grib, protams, izņemot Valsts īpašuma, šoreiz meža dzīvnieki, bojāšanu. Bet ja mans suns atrodas īpašumā, bet vairāk kā 200m no mājas un kāds izdomās pa viņu šaut, tad domājams, šis kāds dabūs pakaļā pīļu skrotis, jo es aizstāvēšos pret uzbrukumu manam īpašumam :D
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
17.03.2010. 15:41
Laimoni,protams no mājas,bet ja kaut drusciņ iedziļinās Tavā jautājumā-atkal likuma nepilnība.Situācijas ar pieradinātiem un mazāk pieradinātiem 4-kājainajiem draugiem var būt vidažādākās.
Slēpts
17.03.2010. 16:18
Laimoni neko darit tads ir likums, un medibu likumu medniekam butu tad 'sad japalasa ari!
3.pants. (1) Medības ir darbību kopums vai atsevišķas darbības, kad, izmantojot medību šaujamieročus, rīkus, metodes vai paņēmienus, tiek izsekoti vai meklēti, ķerti, sagūstīti, ievainoti vai nonāvēti medījamie dzīvnieki. Medībām pielīdzināma medību platībās klaiņojošu suņu un kaķu, kā arī izbēgušu nebrīvē turētu dzīvnieku medīšana (pēc īpašnieka rakstveida lūguma medību tiesību lietotājam). Par klaiņojošiem suņiem (izņemot šķirnes medību suņus) un kaķiem atzīstami jebkurā gadalaikā medību platībās tālāk par 200 metriem no apdzīvotām vietām vai dzīvojamām mājām brīvi klejojoši kaķi un suņi bez uzpurņa vai reģistrācijas žetona.
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2021-07-24 16:16
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
17.03.2010. 16:28
Nu kaut kādu žetonu piekabinu suņukam un viņš ir neaizskarams.
Slēpts
17.03.2010. 16:29
Un vel, ja tavs suns (teiksim laika) ar 'zetonu, bus nokerts pie nokostas stirnas, tad tev bus jaatlidina valstij zaudejumus ka par malumedibas no'sautu stirnu - tobi's baigo pi'ki. Ta ka ir temats pardomam... priek's su'nu saimniekiem. Gribetu redzet ka ziema suni gana govis!!! Pa sniegu!!! Un pat ja ta butu tad 'sie suni nedzenas pa me'zu stirnas. Un mednieki normali cilveki un redz un saprot kas ir klai'nojo'sais suns. Nevajag no medniekiem padarit me'zo'nus, kaut vai gimene ne bez kropliem...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
17.03.2010. 17:06
Žetons Viktoram :)
Tieši tā - ne medību šķirnes suns medību platībās: no kātiem nost+ja var identificēt, piederību, tad saimniekam administratīvo atbildību par dzīvnieku turēšanas noteikumu pārkāpumu, ar suņa nāvi kā cēloņsakarīgo rezultātu; tātad, tā kā saimnieks pārkāpa normatīvo aktu prasības, suns ir gājis bojā [mednieks pildīja savu pienākumu], līdz ar to, pie atbildības jāsauc saimnieks; ja suns jau ir nokodis stirnu - lai saimnieks vēl maksā arī par medību saimniecībai nodarītajiem zaudējumiem un nelikumīgām medībām.
Medību šķirnes suns - identificējam un lai saimnieks maksā, gadījumā, ja suns kaut ko nokodis.
Tad, kad vieglprātība sāktu "ķert" makā - tad suņa atrašanās medību platībās būtu nejaušība, nevis kā pašreiz - likumsakarība.