Šodien vārdadienu svin Krišs, Eglons, Ksenija, rītdien - Sigurds, Zigurds
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - browning pusautomata tirisana??


Slēpts
30.04.2010. 13:50
Es tiru katru reizi pec medibam, neskatoties uz to ir šauts vai ne.Kapec? Tapec ka pirms medibam iztiru stobru no eļļas ar sauso lupatu un pec medibam ja bija šauts tiru ka parasti, ja nebija šauts iesmereju stobru ar eļļainu lupatu un no arpuses ari.
Par maseni ari esmu noverojis, ka pec tirišanas pirmais šaviens aiziet garam, ja iztiri, sauso stobru, iet O.K. Maseni tiru nu teiksim reizi menesi, jo šauju bieži, ta sakot "uzturu formu".
Slēpts
01.05.2010. 21:50
Tīru pēc katras šaušanas - sapūšu ar balistolu, izvelku dažas reizes cauri Boresnake šņori un izslauku ar filca prapīšiem. Minimālais pēc desmit šāvieniem izmantoju Robla Solomil kapara slāņa noņemšanai. Pirmais šāviens parasti ir garām, ja stobrā ir palikusi eļļa pēc tīrīšanas.
Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2020-01-24 11:39
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz,savage ,blaser R8
Suņi: viens boksers
07.05.2010. 00:49
...ja ir vēlme ieroci saglabāt ilgai lietošanai tad ierocis ir obligāti jātīra pēc katras šaušanas un arī pēc straujām temperatūras maiņām.pēc medībām lietū ,rasā,kaut arī nav šauts. šeit es domāju pulvera degšanas sārņu iztīrīšanu no stobra un aizslēga mehānisma daļām un ieeļļošanu ar neitrālu eļļu. ja ieroci nelieto ilgāk,tad ļoti ieteicams pēc apm. nedēļas veikt pārtīrīšanu.stobra atkaparošana medību ierocim arī pēc 100 šāvieniem būs gana rūpīga apiešanās. lai sačakarētu lielisku stobru pietiek vienu vienīgu reizi izšaut un atstāt neiztīrītu,katram brīva izvēle.,:)). protams ,katrs stobrs atšķirīgi pretojās rūsēšanai,domāts pa ieroču markām,stobru kvalitātēm.pacietīgāki ir baltie,jeb nerūsējošā tērauda stobri,un Krievijas ražojuma hromētie. bieži pirmā ieroča bojāšāna notiek jau veikalā kur pēc kotrolšāvienu veikšanas neiztīrītā karabīne savā nodabā cīnās ar "kariesu" un gaida savu glābēju-pircēju.,:) ir vēl Latvijā veikali ar tādām netīrītām plintēm!? kā ar to cīnīties-vienkārši,nepirkt,un vēl pateikt skaļi ,visu ko domā šajā sakarībā. ir jau no mednieku puses dažādi piegājieni ieročiem . piem.viens mednieks stobru netīra vispār un apmēram ik pēc 2-3 gadiem pērk jaunu. viņam plinte ir šaušanai,nevis tīrīšanai un kad stobrs sāk mētāt lodes ,tad tiek no vecā vaļā.,:),savukārt dzirdēts ,ka Gulbenes pusē cits mednieks pa vienu nakti jaunam stobram visu vītni līdzenu izpulējis.,:))