Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Atšķirība starp strādājošu medību šķirnes suni un strādājošu nešķirnes suni???

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 30 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.12.2010. 11:07
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Kārlis Doze
Kārlis Doze
Pēdējo reizi manīts 2021-03-27 14:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Dobele
Medību stāžs: no 2004.g.2.oktobra
Aprīkojums: TIKKA T3 308.;TOZ-16 22LR; Browning BAR Zenith 30-06.+ Zeiss Victory V8 2,8-20x56, Иж-56-3 22/28 + Burris Eliminator III 3-12x44. Mitsubishi L200
Suņi: LV dzinējs,suns
Medību trofejas: 6
19.12.2010. 11:07
Taisnība par krustošanu. To arī nevajadzētu tīšām darīt.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
18.12.2010. 20:10
Kārli, jā, šādas metodes, kā Tu apraksti, tiek plaši izmantotas dzīvnieku audzēšanā un to darbība saistās ar heterozes efektu. Ir gan specializēti broileru un dējējvistu krosi, gan cūkkopībā labi pazīstamā trīsšķirņu krustošana, arī suņu audzēšanā, lai iegūtu dzīvniekus ar labākām darba īpašībām, piemēram, šobrīd populārie vācu aitu suņa un beļģijas aitu suņa krustojumi, ko plaši izmanto daudzu valstu spēka struktūrās. Ir tikai viens "bet"- šādus krustojumus tālāk audzējot, darba īpašības pasliktinās, jo heterozes efekts darbojas tikai pirmajā paaudzē. Bet praktiskai izmantošanai (mūsu gadījumā medībām) šādi krustojumi ir ļoti labi.
Vēl jāpiezīmē, ka vislabāk heterozes efekts darbojas, krustojot viena produktivitātes virziena dzīvniekus, piemēram LVDz+taksis, jagds+foksis, diez vai mēs uzlabosim kādas īpašības krustojot pekinieti ar krievu kurtu :))
Un vēl- nav labi, ja šķirnes suņi ir vārgi, tas nozīmē, ka selekcijā kaut kas ir nogājis galīgi dimbā!
Kārlis Doze
Kārlis Doze
Pēdējo reizi manīts 2021-03-27 14:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Dobele
Medību stāžs: no 2004.g.2.oktobra
Aprīkojums: TIKKA T3 308.;TOZ-16 22LR; Browning BAR Zenith 30-06.+ Zeiss Victory V8 2,8-20x56, Иж-56-3 22/28 + Burris Eliminator III 3-12x44. Mitsubishi L200
Suņi: LV dzinējs,suns
Medību trofejas: 6
18.12.2010. 13:21
par tēmu- pilnībā piekrītu dažiem kolēģiem, kas izteicās par lāčiem. Arī pērtiķiem var iemācīt braukt ar auto. Tur arī ir tā lielā atšķirība.
Bet ir arī medaļas otra puse. 90. gados mans tēvs tīšām krustoja Latvijas dzinējsuņa kuci ar Takša suni (abi mednieki, kas strādā) un iegūtais rezultāts- kucēnu gēni bija krietni virs vidējā. pat tie pilsētas mednieki, kuri par Ls5 bija iegādājušies šos "takšus" varēja būt gandarīti par suņa sniegumu un daudzpusīgumu dažādos medību veidos. Taču papīru nebija (un arī neizjuta vajadzību pēc tādiem).
Par šķirnes suņu audzēšanu un lielās naudas pelnīšanu. Līdzko sāk par to domāt, tā gals ir klāt. Šķirnes suņi (konkrēti runāju par Bīgliem) ir ļoti vārīgi. Mums vairākas kuces nomira, kad sāka ģimenes locekļi domāt par to, ka kucēni var nest peļņu. Tāpēc neviens arī nesaka, ka suņu audzēšana ir labs peļņas veids.
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
17.12.2010. 14:27
Var būt ieteiksiet mums, muļķiem, kā ar šķirnes suņu audzēšanu var nopelnīt?

1.Vai man tas būtu jādara?
2. Vai esmu atļāvies kādu nosaukt par muļķi? Nē. Tad attiecīgi nevajag patvaļīgi piedēvēt nebaudītu prieku - brīžiem patiesi ir kārdinājums, bet pagaidām vēl spēju atturēties.
Juris Bērziņš, ar ko jūs nodarbojaties?

Leju eļļu ugunī un sildos. :) No šī pamatdarba brīvajā laikā audzinu vienu takšu puiku - Latvijas selekcionāru meistarstiķi.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
17.12.2010. 13:48
Es atbildi patreiz esmu dabūjus, un nekas nekur nav jāmāca, viss reizēm kā pasakā pats no sevis notiekas - Zanīt! Es pat vēl esmu redzējis kā lācis ar moci brauc, takš što.... ne par to mums te bija teksti, vsjo!
Zane Cecina
Zane Cecina
Pēdējo reizi manīts 2022-10-31 14:11
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jūrmala
Suņi: Vācu īsspalvainais putnu suns
17.12.2010. 13:45
Raimond, visas šīs lietas ir saistītas - uz tēmas nosaukumu atbilde ir pavisam vienkārša - lāci arī var iemācīt dejot, bet vai lācis ir dejotājs?
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
17.12.2010. 13:39
beidzat te smidinat... Tēmas jautājums bija kāds.......... IZLASIET VĒLREIZ
Tēmas nosaukums - Atšķirība starp strādājošu medību šķirnes suni un strādājošu nešķirnes suni???
... par suņu biznesu un hobiju sakat jaunu tēmu, te ne par to jautājums tika pacelts, neesat smiekligi!
Zane Cecina
Zane Cecina
Pēdējo reizi manīts 2022-10-31 14:11
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jūrmala
Suņi: Vācu īsspalvainais putnu suns
17.12.2010. 13:27
Ar to gribēju teikt, ka iedzīvotāju ienākumu līmenis atškirsies vienmēr. Viss ir atkarīgs no prioritātēm. Savam pirmajam sunim naudu krāju 2. gadus, tā lūk, ja gribās labu suni - šķirnes suni, risinājumus atrod.
Zane Cecina
Zane Cecina
Pēdējo reizi manīts 2022-10-31 14:11
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jūrmala
Suņi: Vācu īsspalvainais putnu suns
17.12.2010. 13:19
Ivar salīdzinājums pilnīgi nevietā - jūsu izvēle pirkt vai nepirkt no šīs sievietes kucēnu. Āfrikā cilvēki cilvēki cieš badu un viniem dolārs vērtīgs, tad viņu skatījumā mūsu lauku cilvēki ir miljonari
Zane Cecina
Zane Cecina
Pēdējo reizi manīts 2022-10-31 14:11
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jūrmala
Suņi: Vācu īsspalvainais putnu suns
17.12.2010. 13:16
Piekrītu Žannai, es arī labprāt uzzinātu.
Juris Bērziņš sen - kā jau iepriekš izteicos, LV medniekiem vajadzēs vismaz gadus desmit un stingru kontroli no attiecīgiem dienestiem, iemācīties attieksmi pret medību suni, medību būtību, lai rezultātā būtu mednieks ne malumednieks. Par manu profilu - pilnīgi un galīgi garām, esat iepazinies ar manu konta izrakstu??? Esmu nedību suņu - puiku īpašniece - suņiem kurchāram 5 gadi, bīglam 2. Šogad pirmo reizi abi suņi tika izmantoti vaislas darbā, jā, pavairošana - ko īstenība sauc par vaislas darbu, ja tiek pildītas prasības ir mana sirdslieta, taču naudaslieta - to var teikt tikai tas, kas nav iegādājies šķirnes suni un nav ieguldījis viņā līdzekļus. Maniem puikām vajadzētu vismaz 1x mēnesī piedalīties vaislas darbā jo īpaši kurchāram, lai atpelnītu 5cos gados ieguldīto. Bet es savus suņus esmu vedusi no Eiropas audzētavām, kas nodarbojās ne tikai ar izstādēm, bet arī ar medībām, apzinos, cik maksā kucens pie attiecīgi ieguldīta darba un protams novērtēju to audzētāju zināšanas - kas manā skatījumā nebūtu jādāvina par brīvu.
Juris Bērziņš, ar ko jūs nodarbojaties? Ja tā ir kāda tirdzniecība, vai varu saņemt preci no jums par brīvu - bet kvalitatīvu ar visiem dokumentiem, savādāk padomāšu, ka jūs esiet tirgotājs - naudas kārotājs:DD