Piekrītu Jurim!
Jo cik pašiem nācās saskarties ar to ka par postījumiem uzzini tikai tad kad pagāja jau krietns laiks, vai vispār rudens pusē un nonāk līdz tam ka tipa tikai mes esam vainīgi ka notika tā vai šitā. Bet ir taču telefona numuri uz kuriem var piezvanīt un pateikt ka tur un tur notiekās postījumi. Un kad uzdot jautājumu a kāpēc nezvanīji, tad pat pateikt neko nevar, vai atbilde ir tāda aizmirsās, vai telefona numur tipa pazuda.
No sākuma gribētos redzēt ko tas pats zemnieks no sākuma iesāk lai samazinātu tos postījumus, nevis vainotu visā tikai mūs medniekus.
Kāpēc nevar vienkārši piezvanīt un pateikt tur un tur rukši rok, bet nē labāk nedarīt neko, bet vēlāk valsts līmenī raudāt ka redziet sliktie mednieki neko nav iesākuši vai izdarījuši lai samazinātu vai vispār novērstu postījumus. Diemžēl ir arī tādi kuram iesēti simtiem ha graudaugu netālu no meža un vēlas lai vispār nebūtu postījumu, bet tas taču ir nereāli agri vai vēlu kāds ruksis ielīdīs graudaugos, tā pat arī nekad taču nevar pateikt vai vētra nenoguldīs ražu, vai lietus.
Kā saka daudz ko vēlas bet dažreiz lieku reizi pirkstiņu pakustīnāt nevēlas. Jā visu cieņu tiem zemniekiem kas pēc maksimuma izdara lai novērstu postījumu, visu cieņu tiem kas laicīgi paziņo par postījumiem medniekem, bet nevis gaida līdz pēdejam. Ja tev platības ir lielas tu taču nevari reāli nokotrolēt kur un kad notiksies rukšu uzbrukums graudaugiem. Visu cieņu arī tiem mednieku klubiem kur tiešām cīnās ar to, lai mazinātu postījumus, bet cik ir tādu kuriem piezvana, bet tie ai nu tālu, vai nav ko darīt tur, labāk pasēdēsim šeit un šeit.
Tāpēc arī rodas problēmas ka vieni neziņo, netiek pielikta maksimālā piepūle lai mazinātu postījumus, bet citi bez piepūles neko nedara. Tāpēc arī ir kā ir.
Bet pēc būtības mūžīgi būs kāds neapmierināts, mūžīgi būs tādi kam ne tā vai ne šitā dari.
Kā sāka mūžīgais mīlas trīstūris :)
Atrašanās vieta: Jelgavas novads, Kalnciema pagasts
Medību stāžs: 52 gads
Aprīkojums: IŽ-58MAE, TIKKA 650M (30-06)
Suņi: pašreiz nav
Medību trofejas: 6
27.03.2012. 14:53
Labdien visiem! Pilnīgi piekrītu abām Aivara Bundzena atbildēm!!!
Līdzīga piebarošana un medīšana notiek ne tikai Skrundas pusē, bet arī Pampāļu, Kursīšu pusē, cik zinu, arī Saldus pusē. Nedomāju, ka šeit būtu lielas problēmas ar zemju īpašniekiem. Protams, kādreiz kādas arī rodas, bet tās tiek veiksmīgi atrisinātas uz vietām. Jābūt normālai savstarpējai attieksmei ar zemniekiem un viss!
Vajadzētu un varētu vēl vairāk uztaisīt barotavas mežos lai "atvilktu" cūkas un citus medījamos dzīvniekus no laukiem, bet barība ir dārga! Nevar vairs tā, kā krievu laikos, kad visi kvartālstigu krustojumi bija piebērti ar atputām un graudiem.
Jāpiezīmē gan, vienu periodu cūkas nevar "piesiet" pie barotavām, jo kad uz laukiem labībai vārpās parādās piens, visi suķi dodas turp. Neko citu nevar padarīt, kā vienīgi intensīvi jāmedī!!!
Mednieku organizācija: Latvijas Mednieku savienība
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: no 1989
Aprīkojums: TOZ, ZOLI, Titan, Sauer
27.03.2012. 18:45
Protams, anketēšanas iniciators Zemnieku saeimas (ZSA) personā ir izveidojis tādu anketu, kādu vēlas atbildi - postījumi ir ĻOTI lieli un pie tā vainojami mednieki. Pareizi pāris postus iepriekš Juris Bērziņš kompetenti norādīja:
mehānisma praktiskā darbība izpaužas sekojoši:
• Zemes īpašnieks/lietotājs veic preventīvos pasākumus;
• VMD nosaka lielākos pieļaujamos nomedīšanas apjomus (limitus);
• Medību tiesību lietotāji izpilda limitus, medījot atļautajos termiņos (arī vasaras veģetācijas periodā), īpašu medību aktivitāti veltot potenciālajām postījumu vietām. (Protams, nepieciešama savstarpēja komunikācija un operatīva informācijas apmaiņa.)
Ja kāds (vai kādi) no šīs trijotnes neapzinās savus pienākumus vai pilda tos daļēji, tad abi pārējie var censties cik grib, bet rezultāts vienmēr būs viens – postījumi!!!
Protams, visi preventīvie pasākumi maksā naudu un tās jau ir izmaksas, kuras zemniekam jāsedz no savas kabatas, sargājot savus sējumus (lasi - savu biznesu). Bet arī mednieku laiks, transports, degviela, medību infrastruktūras izveide u.c. izdevumi ir izmaksu pozīcijas. Tātad, šeit kaut kur jāatrod zelta vidusceļs uz sadarbību.
Arī LMS savu biedru vidū (un ne tikai) rosina aizpildīt šo ZSA izplatīto anketu medniekiem - zemniekiem, meža īpašniekiem kā arī zemniekiem ar kuriem medniekiem ir sadarbība, lai rastu iespēju oponēt ZSA vēlmei uzpūst no mušas ziloni ar ne pārāk korekti sastādītu anketu un iespēju interpretēt datus sev vēlamā rezultāta sasniegšanai. Uzaicinājums un anketa pieejami šeit: http://www.lms.org.lv/lugums-m...
Slēpts
27.03.2012. 19:44
Diemžēl lielākais vairums mednieku nesaprot, ka bezrūpīgā medīšana diezgan strauji var beigties. Par to liecina darbs Medību likuma (ML) grozījumu darba grupā, pēdējā laika raksti presē, televīzijas sižeti, neapmierināto zemnieku vizītes pie Zemkopības ministres un delegāciju izbraukumi uz postījumu vietām.
Latvijā ir cilvēku grupa, kura uzskata, ka jāmedī ir zemes un mežu īpašniekiem vai labi jāpelna no šīs nodarbes un likumdošana ir jāsakārto tā, lai to varētu netraucēti darīt (mazi medību iecirkņi, medību iecirkņi tikai uz lauksaimniecības zemes, nelimitētās meža cūkas, strauja limitu palielināšana stirnām un briežiem u.c.). Vēsturiskos medību kolektīvus viņi uzskata par atavismiem, kuriem taču nav nekādu tiesību, jo viņiem taču nekas nepieder. Un postījumi šeit lielā mērā ir iegansts nevis iemesls.
Jā, šī aptauja ir tendencioza, bet organizētāji noteikti saņems no saviem biedriem tādas atbildes, kādas vēlas un mērķis būs sasniegts.
Aicinu medniekus, kuri , domāju, lielākā vairumā arī ir zemes un mežu īpašnieki, aizpildīt un nosūtīt šo anketu un palīdzēt to izdarīt arī saviem platību iznomātājiem. Tādējādi varēsim iegūt objektīvāku rezultātu. Termiņš - Lieldienas. Sūtot aptauju elektroniski vēlamo atbildi ierakstīt paresninātiem burtiem (boldā).
Zemnieku Saeima šīs aptaujas rezultātus gatavojas prezentēt ML grozījumu apspriešanas darba grupā 10.aprīlī.
Jā, un šo situāciju ir pastiprinājuši atsevišķi mednieku klubi, kuri nav rēķinājušies ne ar vienu, bet savu medību iecirkni uzskatījuši par savu privāto kūti.
Šī anketa ir salīdzināma ar pašapmierināšanos - galvenais zināt ko grib :) Un rezultāts būs plika iršana, jo cik pa visu Latviju ir sastādīti postījumu akti? Pāris "karstie" punkti pa visu valsti un viss, kas ir jārisina nevis ar izmaiņām likumā, bet ar sūdainu mietu pa muguru!
Kristap, savukārt zemnieki lasot šo diskusiju domā, ka ar pašaapmierināšos nodarbojas mednieki. Neapstrīdams ir fakts, kā teica Māris Bērziņš, ka mednieki iedomājas mežu un laukus par savu privāto kūti. Diemžēl tā nav - mežs pieder valstij un īpašniekiem, bet zeme pārsvarā ir fizisku personu īpašums. Madnieks tur ir tikai ciemiņš, kuram ir jāuzņemās saistības un visas problēmas ir jārisina sarunu ceļā ar tiem, kam šis īpašums pieder. Ja mednieki uz to nav gatavi, tad atliks sēdēt forumā un raudāt gaužas asaras....
Savukārt par anketu varu teikt, ka nekā šausminoša tur nav. Ja zemnieks ir apmierināts ar sadarbību ar medniekiem, viņam ir iespēja anketā to pateikt. Ja zemnieks uzskata, ka zvēru blīvums ir par mazu, arī to var aketā uzrādīt. Tā ir normāla aptauja, kur ir pieejami visdažādākie atbilžu varianti. Tendenciozi ir mednieku murgojumi šinī forumā. Diemžēl, man kā medniekam, nākas to atzīt.
Māris Mednieks
Diemžēl, man kā medniekam, nākas to atzīt.
Māri,vai Tev, kā medniekam, nekad nav ienācis prātā atzīt, ka tā zeme par kuru nu katrs zemnieks brēc - mana, patiesībā sākotnēji bija un arī tagad ir dzīvnieku dzīves telpa, kurā zemnieki zvēriem neprasot, ielīda ar savu cirvi, kapli, traktoru, minerālmēsliem un pesticīdiem?
Nu ja reiz esat zvērus izspieduši no viņa zemes, tad vismaz apkaunaties brēkt, ka tie tur reizēm staigā un kaut ko arī apēd. Uz pirkstiem var saskaitīt tos zemniekus, kas tiešām paši piedomā un kaut ko dara pie tā, lai postījumi būtu mazāki. Nemaz nerunājot par to, ka pasaules prakse ir - zaudējumus sedz apdrošinātājs. Konkrētajai aptaujai cauri vijas viena doma - labs indiānis ir beigts indiānis ... Tikai šoreiz indiāņu godā tikuši visi savvaļas dzīvnieki.
Tas ka vietām ir problēmas pārāk liela dzīvnieku blīvuma dēļ, tas arī ir jārisina tajās konkrētajās vietās. Bet vispārīgi klaigāt par postījumiem un to neapkarošanu, pašiem absolūti neko nedarot, pat ne tik daudz, kā nokārtojot postījuma aktus, ir mazākais, nepieklājīgi.
Diemžēl tā nav - mežs pieder valstij un īpašniekiem, bet zeme pārsvarā ir fizisku personu īpašums
Māri, nu jau Tu sāc runāt nedaudz augstprātīgi, itkā medniekiem šajā valstī nekas nepieder. Tavs tonis piederās Ojāra pieminētajiem zemniekiem, kuri visur redz tikai savu interesi - naudu, lielu naudu!
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
28.03.2012. 08:45
Taisnība pa druskai ir visiem. Arī tiem zemniekiem karstajos punktos. Bēda vien tāda, ka nesanāks iebāzt galvu smiltīs un "norobežoties no tiem atsevišķajiem mednieku klubiem" - normatīvā vide ir domāta visiem.
http://www.latraps.lv/docs/118...
Jo cik pašiem nācās saskarties ar to ka par postījumiem uzzini tikai tad kad pagāja jau krietns laiks, vai vispār rudens pusē un nonāk līdz tam ka tipa tikai mes esam vainīgi ka notika tā vai šitā. Bet ir taču telefona numuri uz kuriem var piezvanīt un pateikt ka tur un tur notiekās postījumi. Un kad uzdot jautājumu a kāpēc nezvanīji, tad pat pateikt neko nevar, vai atbilde ir tāda aizmirsās, vai telefona numur tipa pazuda.
No sākuma gribētos redzēt ko tas pats zemnieks no sākuma iesāk lai samazinātu tos postījumus, nevis vainotu visā tikai mūs medniekus.
Kāpēc nevar vienkārši piezvanīt un pateikt tur un tur rukši rok, bet nē labāk nedarīt neko, bet vēlāk valsts līmenī raudāt ka redziet sliktie mednieki neko nav iesākuši vai izdarījuši lai samazinātu vai vispār novērstu postījumus. Diemžēl ir arī tādi kuram iesēti simtiem ha graudaugu netālu no meža un vēlas lai vispār nebūtu postījumu, bet tas taču ir nereāli agri vai vēlu kāds ruksis ielīdīs graudaugos, tā pat arī nekad taču nevar pateikt vai vētra nenoguldīs ražu, vai lietus.
Kā saka daudz ko vēlas bet dažreiz lieku reizi pirkstiņu pakustīnāt nevēlas. Jā visu cieņu tiem zemniekiem kas pēc maksimuma izdara lai novērstu postījumu, visu cieņu tiem kas laicīgi paziņo par postījumiem medniekem, bet nevis gaida līdz pēdejam. Ja tev platības ir lielas tu taču nevari reāli nokotrolēt kur un kad notiksies rukšu uzbrukums graudaugiem. Visu cieņu arī tiem mednieku klubiem kur tiešām cīnās ar to, lai mazinātu postījumus, bet cik ir tādu kuriem piezvana, bet tie ai nu tālu, vai nav ko darīt tur, labāk pasēdēsim šeit un šeit.
Tāpēc arī rodas problēmas ka vieni neziņo, netiek pielikta maksimālā piepūle lai mazinātu postījumus, bet citi bez piepūles neko nedara. Tāpēc arī ir kā ir.
Bet pēc būtības mūžīgi būs kāds neapmierināts, mūžīgi būs tādi kam ne tā vai ne šitā dari.
Kā sāka mūžīgais mīlas trīstūris :)
Līdzīga piebarošana un medīšana notiek ne tikai Skrundas pusē, bet arī Pampāļu, Kursīšu pusē, cik zinu, arī Saldus pusē. Nedomāju, ka šeit būtu lielas problēmas ar zemju īpašniekiem. Protams, kādreiz kādas arī rodas, bet tās tiek veiksmīgi atrisinātas uz vietām. Jābūt normālai savstarpējai attieksmei ar zemniekiem un viss!
Vajadzētu un varētu vēl vairāk uztaisīt barotavas mežos lai "atvilktu" cūkas un citus medījamos dzīvniekus no laukiem, bet barība ir dārga! Nevar vairs tā, kā krievu laikos, kad visi kvartālstigu krustojumi bija piebērti ar atputām un graudiem.
Jāpiezīmē gan, vienu periodu cūkas nevar "piesiet" pie barotavām, jo kad uz laukiem labībai vārpās parādās piens, visi suķi dodas turp. Neko citu nevar padarīt, kā vienīgi intensīvi jāmedī!!!
• Zemes īpašnieks/lietotājs veic preventīvos pasākumus;
• VMD nosaka lielākos pieļaujamos nomedīšanas apjomus (limitus);
• Medību tiesību lietotāji izpilda limitus, medījot atļautajos termiņos (arī vasaras veģetācijas periodā), īpašu medību aktivitāti veltot potenciālajām postījumu vietām. (Protams, nepieciešama savstarpēja komunikācija un operatīva informācijas apmaiņa.)
Ja kāds (vai kādi) no šīs trijotnes neapzinās savus pienākumus vai pilda tos daļēji, tad abi pārējie var censties cik grib, bet rezultāts vienmēr būs viens – postījumi!!!
Protams, visi preventīvie pasākumi maksā naudu un tās jau ir izmaksas, kuras zemniekam jāsedz no savas kabatas, sargājot savus sējumus (lasi - savu biznesu). Bet arī mednieku laiks, transports, degviela, medību infrastruktūras izveide u.c. izdevumi ir izmaksu pozīcijas. Tātad, šeit kaut kur jāatrod zelta vidusceļs uz sadarbību.
Arī LMS savu biedru vidū (un ne tikai) rosina aizpildīt šo ZSA izplatīto anketu medniekiem - zemniekiem, meža īpašniekiem kā arī zemniekiem ar kuriem medniekiem ir sadarbība, lai rastu iespēju oponēt ZSA vēlmei uzpūst no mušas ziloni ar ne pārāk korekti sastādītu anketu un iespēju interpretēt datus sev vēlamā rezultāta sasniegšanai. Uzaicinājums un anketa pieejami šeit: http://www.lms.org.lv/lugums-m...
Latvijā ir cilvēku grupa, kura uzskata, ka jāmedī ir zemes un mežu īpašniekiem vai labi jāpelna no šīs nodarbes un likumdošana ir jāsakārto tā, lai to varētu netraucēti darīt (mazi medību iecirkņi, medību iecirkņi tikai uz lauksaimniecības zemes, nelimitētās meža cūkas, strauja limitu palielināšana stirnām un briežiem u.c.). Vēsturiskos medību kolektīvus viņi uzskata par atavismiem, kuriem taču nav nekādu tiesību, jo viņiem taču nekas nepieder. Un postījumi šeit lielā mērā ir iegansts nevis iemesls.
Jā, šī aptauja ir tendencioza, bet organizētāji noteikti saņems no saviem biedriem tādas atbildes, kādas vēlas un mērķis būs sasniegts.
Aicinu medniekus, kuri , domāju, lielākā vairumā arī ir zemes un mežu īpašnieki, aizpildīt un nosūtīt šo anketu un palīdzēt to izdarīt arī saviem platību iznomātājiem. Tādējādi varēsim iegūt objektīvāku rezultātu. Termiņš - Lieldienas. Sūtot aptauju elektroniski vēlamo atbildi ierakstīt paresninātiem burtiem (boldā).
Zemnieku Saeima šīs aptaujas rezultātus gatavojas prezentēt ML grozījumu apspriešanas darba grupā 10.aprīlī.
Jā, un šo situāciju ir pastiprinājuši atsevišķi mednieku klubi, kuri nav rēķinājušies ne ar vienu, bet savu medību iecirkni uzskatījuši par savu privāto kūti.
Savukārt par anketu varu teikt, ka nekā šausminoša tur nav. Ja zemnieks ir apmierināts ar sadarbību ar medniekiem, viņam ir iespēja anketā to pateikt. Ja zemnieks uzskata, ka zvēru blīvums ir par mazu, arī to var aketā uzrādīt. Tā ir normāla aptauja, kur ir pieejami visdažādākie atbilžu varianti. Tendenciozi ir mednieku murgojumi šinī forumā. Diemžēl, man kā medniekam, nākas to atzīt.
Diemžēl, man kā medniekam, nākas to atzīt.
Māri,vai Tev, kā medniekam, nekad nav ienācis prātā atzīt, ka tā zeme par kuru nu katrs zemnieks brēc - mana, patiesībā sākotnēji bija un arī tagad ir dzīvnieku dzīves telpa, kurā zemnieki zvēriem neprasot, ielīda ar savu cirvi, kapli, traktoru, minerālmēsliem un pesticīdiem?
Nu ja reiz esat zvērus izspieduši no viņa zemes, tad vismaz apkaunaties brēkt, ka tie tur reizēm staigā un kaut ko arī apēd. Uz pirkstiem var saskaitīt tos zemniekus, kas tiešām paši piedomā un kaut ko dara pie tā, lai postījumi būtu mazāki. Nemaz nerunājot par to, ka pasaules prakse ir - zaudējumus sedz apdrošinātājs. Konkrētajai aptaujai cauri vijas viena doma - labs indiānis ir beigts indiānis ... Tikai šoreiz indiāņu godā tikuši visi savvaļas dzīvnieki.
Tas ka vietām ir problēmas pārāk liela dzīvnieku blīvuma dēļ, tas arī ir jārisina tajās konkrētajās vietās. Bet vispārīgi klaigāt par postījumiem un to neapkarošanu, pašiem absolūti neko nedarot, pat ne tik daudz, kā nokārtojot postījuma aktus, ir mazākais, nepieklājīgi.
Māri, nu jau Tu sāc runāt nedaudz augstprātīgi, itkā medniekiem šajā valstī nekas nepieder. Tavs tonis piederās Ojāra pieminētajiem zemniekiem, kuri visur redz tikai savu interesi - naudu, lielu naudu!