Šodien vārdadienu svin Patrīcija, Ludis, Ludvigs, Ivonna, rītdien - Tālija, Natālija, Broņislava, Broņislavs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību atļaujas (marķieri).

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 44 lietotāji. Komentāru skaits 181. Pēdējais viedoklis 08.06.2016. 15:28

Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2019-08-21 20:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
17.06.2015. 13:44
Lai man atvaino šo savilcēju autori,bet kārtējo reizi tas ir lieks un nevajadzīgs pasākums kas neko nenodrošina. Vismaz malumedību izskaušanu nē.
Ints Pelnis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-31 17:19
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
17.06.2015. 14:39
Malu medības izskauž institūcijas, inspektori, darbinieki. Savilcējs nomedītu limitētu dzīvnieku padara par likumīgu. Varbūt tā būs vieglāk saprast un sagremot. Ja inspektors pēc šāviena sēdēs krūmā, un vēros darbības pie dzīvnieka līķa un redzēs, ka tas tiek vilkts, neaizpildot licenzi(pilnībā no likuma vidokļa nevis ierakstot datumu)(pa vecam)) vai neuzliekot savilci (pa jaunam) tās ir malumedības. Jaunā likuma redakcija bez savilcēm bija likuma starpposms. Uz ceļa tieši tas pats pie dzīvnieka, bija jābūt licenzei(pilnībā aizpildītai (pa vecam)) vai savilcei (pa jaunam). Viss tā pat kā pa vecam tikai nav jādomā, kādā īpašumā, kāda svara un kāda garuma ragi bija lopam. Tas ir atvieglojums mednikiem.
Viktors Liepiņš
Viktors Liepiņš
Pēdējo reizi manīts 2015-06-18 09:28
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
17.06.2015. 15:17
Mārim
Lai man atvaino šo savilcēju autori,bet kārtējo reizi tas ir lieks un nevajadzīgs pasākums kas neko nenodrošina. Vismaz malumedību izskaušanu nē.

Malu medniekus neatturēs nekas. Viņiem vienalga vai savilcēji vai medību atļaujas, ja cilvēks būs tendēts uz pārkāpšanu tad tā arī notiks.
Šobrīd ir tik liberālas un brīvas iespējas medīt, ka neredzu jēgu maliķot. Ja tev ir zemesgabals medī tur lapsas, bebrus, ješkas. Gribās cūkas, briežus, nu tad vienojies, slēdz sadarbības līgumu utt.
Tas, ka katrā kolektīvā ir ierobežojoši pasākumi un nosacījumi (nedod savilcējus uz rokas) tā jau nav likumdošanas problēma, bet komunikācija kolektīva iekšienē.
Man liekas, ka paies gads divi un neviens vairs nerunās par to, ka savilcēji ir lieki.
Personīgi es to uztveru, kā atvieglojumu savā medību procesā. Vēl būtu labi, ja nevajadzētu braukt iesniegt 3.pielikumu uz mežniecību. Ceru, ka šo ieviesis ar 2016.gadu.
Vienkārši cilvēkam ir raksturīgi, nepieņemt neko jaunu.
Pēdējo piecu gadu laikā vērtējot jauninājumus uzkatu, ka diezgan adekvāti šis process notiek un negācijas parasti nāk tikai no veciem medniekiem, kas negrib neko mainīt.
Jauninājumi:
1.Lielos medīt tikai ar lodi (aļņi, brieži, cūkas) - negācijas vairs nav ik uz soļa;
2.Naktinieki - nu jau arī visiem pierasts un neviens īpaši vairs nestreso, ka visu izšaus. (kaut gan gads nav pagājis.)
3.Klusinātāji - vēl veči pukst. (atļauts no aprīļa).
4.Savilcēji -vēl veči pukst. (atļauts no aprīļa).
Māris Markovs
Māris Markovs
17.06.2015. 16:07
Viktor,varbūt, ka Tu esi cienīgs pamācīt večus,bet tad esi zolīds pret citiem foruma dalībniekiem un vispirms legalizējies! Par punktu Nr.1 esmu par un mūsu kol-vā medī tikai ar lodēm,par punktu Nr.2 - palasi vecos komentārus- esmu tikai par,par punktu Nr.3 palasi vecos komentus esmu par,par punktu Nr.4-pukstu,jo neesmu pret,bet neredzu ārī īpašu jēgu. Man nebija problēma aizpildīt licenci un nebūs problēma uzlikt marķieri.
Viktors Liepiņš
Viktors Liepiņš
Pēdējo reizi manīts 2015-06-18 09:28
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
17.06.2015. 16:39
Viktor,varbūt, ka Tu esi cienīgs pamācīt večus,bet tad esi zolīds pret citiem foruma dalībniekiem .........

Māri tehnisks brāķis Tev bija adresēts tikai pirmais teikums, ka maliķus tāpat nekas neatturēs...
.
Pārējais tikai viedoklis nevis pamācība! :) Nevienam nekas netiek uzpiests vienīgais un patiesais, jo jebkurš viedoklis var būt kļūdains, tai skaitā mans! :)
Māris Markovs
Māris Markovs
17.06.2015. 18:01
Par cik esmu arī vecis (pendža),tad aizstāvu veču kanti :) ,kas attiecas par reģistrēšanos,tad esmu nelokāms,jo Tev taču nekas nav slēpjams un Tu, ceru, esi goda vīrs.........
Māris Markovs
Māris Markovs
17.06.2015. 18:03
Jā,Viktor! Protams,ka cienu Tavu un citu viedokļus.
Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2019-08-23 18:10
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 3
17.06.2015. 19:26
Es aizstāvu viedokli , ka marķieri ir laba lieta .Vienīgais iebildums - vajadzētu ļaut uzlikt viņus mašīnā . Viedoklis , ka citi sadala uz vietas ,neiztur kritiku .Pirms sadali jāaizpilda 3. pielikums , kur ir jāuzrāda marķiera numurs un sutkas laikā jāpaziņo med. tiesibu īpašniekam .Ja paņem inspektors ,tas var noskaidrot ,kad dotais marķieris ir izlietots .Vispār maliķiem dzīvi tie marķieri atvieglo .
Māris Markovs
Māris Markovs
17.06.2015. 20:18
Laikam mašīnā tomēr nevarēs. Pirms iecelt mašīnā - arī idejas autori piekritīs. Lai gan,ja Tu iecel autiņā un nekusti no vietas,kur lops ir nomedīts un izvilkts līdz autiņam vai citai tehnikai, lietas būtību nemaina.Par dalīšanu uz vietas,nu nezinu,kurš tīšu prātu gribēs bāzt galvu cilpā.
Slēpts
17.06.2015. 20:41
Nesaprotu to jūsu domu gājienu par sadalīšanu uz vietas. Kāpēc nevar to darīt normālos apstākļos (medniekmāja, garaža, šķūnītis), vai tas ir tik tāpēc lai nav jāliek savilcējs!!!