Šodien vārdadienu svin Karīna, Gaits, rītdien - Rolanda, Rolands, Ronalds, Erlends
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Vītņstobra tīrīšana 2 jeb "Tīrīt nenozīmē iztīrīt" !

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 37 lietotāji. Komentāru skaits 92. Pēdējais viedoklis 13.06.2017. 08:49

Aivars Bundzens
Aivars Bundzens
Pēdējo reizi manīts 2019-10-16 19:40
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Saldus , Druva,Zvārde
Medību stāžs: no tāļā 1989.gada
Aprīkojums: sauer, krieghoff,banelli,gruening&elmiger ,anschutz,savage ,blaser R8
Suņi: viens boksers
16.12.2016. 18:57
...man viens pazīstams džeks teica ,ka viņš plinti esot pircis priekš šaušanas ,nevis priekš tīrīšanas. ja stobrs vairs nešauj ,tad nopērk jaunu.,:)
Slēpts
16.12.2016. 16:15
Variet smieties, bet es aizdomājos tieši līdz tādam pašam risinājumam. Tas šķita loğiskākā puse, no kuras tai lietai pieiet. It kā nekas nekur netecēja. Tāpat izārdīju visu pavisam un iztīriju. Mazums kaut kur kaut kas... Pēc tam domāju, nu i nah tādu procedūru. Tā jau slinkums citreiz.
Slēpts
16.12.2016. 14:40
Varat smieties, bet es tās dažas reizes, kad lēju stobrā Robla, "aiztaisīju" to ar izšautu čaulu un aizslēgu ciet. It kā nekas netecēja ārā... Tiesa gan, es lēju uz aptuveni 0,5 h, turot visu nakti varbūt kaut kas arī iztecētu ārā.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-12 00:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
16.12.2016. 14:15
.......un ar visu ierobežotāju.....:):):):)
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 23:12
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
16.12.2016. 14:11
Fak, kas pa lielu bildi! Kā dāmu rotaļa :)
Anrijs Priede
Anrijs Priede
16.12.2016. 14:08
Es ar šādu stobru bāzu ciet, kad eksperimentēju.
Anrijs Priede
Slēpts
16.12.2016. 13:20
Nu skaidrs. Paldies.
Man jau arī tā procedūra liekas, maigi izsakoties- dīvaina. Nevar izdomāt ar ko labāk viņu aizbāzt- vaska krītiņiem vai dzēšgumiju. Un tāpat puse pa zemi.
Tas vienkārši ir līdzeklis, kurš kādu laiku lielā daļā Latvijas bija teju vienīgais. Un arī nevis plauktā, bet "nākošmēnes" Un veikalā prasīja:"Priekš kam tev viņu vajag? Tīrīšanai ir ballistols!"
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2018-01-29 14:21
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
16.12.2016. 12:50
Par Roblas (vai cita uz amonija hidroksīda balstīta solventa) atstāšanu uz nakti... NAV tiešu un ticamu pierādījumu, ka tā var kaitēt stobram. Par Sweet 7,62 ir pat eksperimenti, kur stobra (nerūs.) gabals ticis iemērkts tajā uz veselu gadu - un nekādu acīmredzamu bojājumu nebija.
Mans ieteikums neatstāt uz nakti ir balstīts uz to:
- ilgais izturēšanas laiks nedod nekādas priekšrocības (kaut vai 2 iesmērēšanas un 10 min pauze + birste būs daudz efektīvāk)
- ja priekšrocību nav un ir kaut vai 1 % varbūtība, ka tik agresīva ķīmija var kaitēt - kāpēc lai to darītu?
Ne velti - kāda daļa ASV un UK vīru, kuri šautuvēs pavada 8 h dienā ir atteikušies no šādām agresīvām ķīmijām vispārībā.
Kā saka drošs paliek drošs. Viņi var to atļauties, jo labā maču stobrā varš krājas tik minimāli, ka ar to pilnībā tiek galā tas pat Butch.
Tā, ka galvu nelauzam, lietojam.. bet ar prātu:)
Slēpts
16.12.2016. 12:27
Intar pēdējais labs, bet man vienu Sweet's 7,62 atstāj, braukšu pakaļ.
Anrijs Priede
Anrijs Priede
16.12.2016. 12:19
Nekad neesmu lietojis Roblu un neesmu vizuāli skatījies uz stobra virsmu, kā tā strādā. Jā, Robla raksta, ka var atstāt uz nakti. Pirmkārt, rodas jautājums, kas tā vispār ir par ķīmiju, kurai vajadzīgs 12h reakcijas laiks. Otrkārt, mēs nešaujam ar pneimatiku, kur būtu elegans un tīrs vara uzklājums uz metāla. Mums darīšana ir ar vara un pulvera izdedžu slāņu pīrāgu, ko veido viens šāviens pēc otra. Nedomāju, ka aktīvu tīrīšanu ar nelielām laika pauzēm var kaut kas aizstāt. Dēļ izdedžiem, ogles, karbona slāņa, saucam, kā gribam. Tā ir vislielākā problēma.