Šodien vārdadienu svin Maigurs, Mārica, Māris, rītdien - Vanda, Veneranda, Venija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Klusinataji

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 51 lietotāji. Komentāru skaits 194. Pēdējais viedoklis 02.03.2019. 11:52

Līdzīgās tēmas

Juris Orinskis
Juris Orinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-29 11:12
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: No 1981.g.ar papīriem
Aprīkojums: pietiekams
Medību trofejas: 5
04.07.2018. 15:11
Visi runā par vītni un stobra centrēšanu virpā, bet var būt arī labi uzgriezta vītne klusinātājam, bet pats plauktiņš stobra vītnes beigās, kur klusinātāja virsma piespiežas(centrējas), var būt ar defektiem. Jo ideāla asu sakritība klusinātājam ar stobru centrējas tieši uz šīs virsmas. Der apskatīt, kā šīs vītnes ir nobeigtas rūpnieciskajiem ražojumiem un paturēt prātā, ka resnākam stobram minētā atdures virsma vienmēr platāka un stabilāka. Tievajiem ko skrūvēt virsū ir bīstamāks pasākums. Liekot garu klusinātāju ar vidus kanālu tieši kalibram, pret iepriekš minēto ir ļoti augstas prasības. Iesaku izvēlēties klusinātājus mazliet lielākam kalibram, nekā ierocim ir. Dažus decibelus pazaudēsiet, toties precīzus trāpījumus nekad. Īpaši, kad klusinātāju ikreiz skrūvē nost un virsū. Ar gadiem saskares virsmas var iedilt un tad izmainīsies klusinātāja un stobra asu sakritība.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2019-09-20 16:31
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
04.07.2018. 19:50
Tas bija viens no iemesliem kāpēc manai rorei ir pāreja, jo teorētiski ar 14 vajadzēja pietikt, taču,lai labāk atspiestos izšķīros par labu pārejai.
Slēpts
05.07.2018. 00:00
Vai kādam ir pieredze ar Norvēģu HAUSKEN klusekļiem? Liekas, ka tie kas daļēji maucas uz stobra, tādi stabilāki. Vismaz teorētiski tā vajadzētu būt. Pagarinājums arī tikai kādi 14.cm. Hūberts tādus tirgo.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
05.07.2018. 09:10
Man nav Hausken, bet Nordic ekonom. Pirmā kamera uziet uz stobra. Ne vainas. Es domāju,ka klusinātāju vajag pirkt un uzstādīt vienā vietā. Tas samazina iespēju , ka var sanākt šmuce, jo nav trešās personas uz ko novelt atbildību. Tas gan, varbūt, izmaksā kapeiku dārgāk taču izpaliek variants ,kā vītne ir ne tāda vai stobrs nepareizs. Ir jau protams izņēmumi, jo cilvēku bezkaunīgs brīžiem ir neizmērojama.
Slēpts
05.07.2018. 09:13
Paldies, Mārci. Bez tādas pārejas- māc bažas par ilgtspēju. Sieninas Paliek biški vairāk kā bisei...
Slēpts
05.07.2018. 09:31
Ierocis zastava! Normāls dzelzis. Esmu šāvis ar trijām. Bet! Ir diezgan naivi iedomāties, ka acīm redzami škībai kārbai, ar nobīdītiem neprecīziem kronšteinu urbumiem varēs tā vēsi pielikt nereti tik pat škību sliedi. (Jo labu ir pagrūti atrast). Un viss būs labi. Nu nebūs...Ar skrūvīti un superlīmi.Vienai no 3 nebija uz aci redzamas nobīdes. Meža ielā pateica, ka esot nočakarējušies konkrēti... Kas lēti pērk, tas dārgi maksā...
Slēpts
05.07.2018. 09:36
Jāpērk nevis brīnumlīdzeklis, bet risinājums. Meža ielā man ir spējuši atrast risinājumus.
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2019-09-22 18:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
05.07.2018. 10:22
Ar tam skruvejamam sliedem gruti salagot stobra vidus asi ar optikas vertikali jo regulejums vairak nelauj,sencis tikkai t3 ar optilokiem un niveliera palidzibu dabuja idealu horizontali 0/0 uz 150m,savai savagei labakais ko dabuju bij 100m 1cm pa labi !
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
05.07.2018. 11:25
Viesturs ar to zastavu un klusiķi esmu izšāvis ap 1,5 k šāvienu. Nekāda vaina. Kā šāva tā šauj. Ierocis , jo sevišķi Zastava, nav mugurkaula operācija. To pirku , zināmā mērā, tāpēc, lai varētu bez sirdsapziņas pārmetumiem palūkoties ,kas lācītis vēderā. Rezultātā esmu šo un to iemācījies un sapratis. Ja būtu nopircis kādu dārgā gala ieroci, droši, ka līdz šim brīdim domātu, šaubītos un uztrauktos. Bet man patīk ērti šaut un labi trāpīt. Kas arī izdodas un ko visiem novēlu.
Slēpts
05.07.2018. 16:16
200% Mārcim taisnība! Nebiju tik tālu aizdomājies. Tā ir, klusinātājs jāpērk tur, kur griezīs vītni. Nebūs uz ko novelt vainu. Tā tad, Hūberts atkrīt, jo vītni viņi negriež. Man kā zemgalietim, tuvākais kantoris paliek Talsi. Var jau arī kur tālāk aizbraukt, bet kur??? Anima-libra arī variants, dzirdētas labas atsauksmes, bet tiem nav tādi bunduļi, kas daļēji maucas uz stobra. Varbūt kāds var kādu citu variantu ieteikt? Manai CZ jau tā garšs stobrs, ja vēl tur kādus 25.cm. pieliks klāt, tas vairs nebūs labi..