Šodien vārdadienu svin Undīne, Leopolds, Unda, rītdien - Glorija, Banga
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - Klusinataji

Gunārs Saule
Pēdējo reizi manīts 2019-11-13 15:32
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: Klubs VNL
Atrašanās vieta: Valdemārpils, Lubezere
Medību stāžs: No 1981
Aprīkojums: IŽ27E Browniwng BAR .3006 Marlin 60SN .22Lr
Suņi: nav
03.04.2018. 15:40
Ar to dzirdes pārbaudes veidu ir tā interesanti. Parasti pārbauda čukstot, ja tanī pat laikā aiz kabineta durvīm notiek paskaļāks bazars, var rasties problēmas. Intereses pēc pētīju, kas rakstīts noteikumu prasībās par dzirdi. Izrādās, ka par kaut kādu čukstēšanu tur runa nav. Ir jāvar normāli komunicēt trīs metru attālumā, kaut kā apmēram tā bija rakstīts. Ko katrs pārbaudītājs saprot ar vārdu "normāli", var tikai minēt.
Slēpts
03.04.2018. 16:23
Šodien, 14:32
nevis paranoiskie miliči, bet pašu uzvedība uz to ved ;)

Lūk,šim es ne pārāk ticu. Tiem kas gribēs pa nelegālo - ir visas iespējas skrūvēt galā kad un ko grib jau tagad. Un likt termotēmekļu un visu citu. Faktiska, reāli pārbaudāma pamatojuma, ka klusinātāju atļaušana visiem kalibriem piepeši radīs malumedību krasu pieaugumu nav.
Slēpts
03.04.2018. 16:31
Ar to dzirdes pārbaudes veidu ir tā interesanti. Parasti pārbauda čukstot, ja tanī pat laikā aiz kabineta durvīm notiek paskaļāks bazars, var rasties problēmas.

Manā gadījumā īsti bazara nebija, vienkārši lika pamainīt ausis un reāli es pats sapratu, ka ar kreiso viss ir ok, bet ar labo čukstus nedzirdēju.
Nekādas sankcijas nesekoja- vienkārši tika konstatēts fakts, ko es pieņēmu zināšanai.
Tā kā ja kāds grib šaut bez klusinātāja vai bez austiņām - uz priekšu- dzirdes aparāti esot liels bizness.
Klāvs Benefelds
Pēdējo reizi manīts 2019-10-29 21:30
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
03.04.2018. 22:50
Vai kāds lieto Stalon klusinātājus un kādas ir atsauksmes?
Slēpts
04.04.2018. 08:59
Notestēju 223 AL klusekli uz 22LR. Ar virskaņas patronām nekāda efekta:( Uz 223 kluseklis labi strādā.
Slēpts
04.04.2018. 10:06
Nu, 223 klusinātājs ir projektēts jūtami citam gāzu daudzumam un spiedienam. Tas nenozīmē ka viņš labi nostrādās uz masenes, kur 1/3 vispār ir kapsele, un pulveris - šķipsniņa. Un protams - virsskaņas lodes sprakšķi nekāds klusinātājs nenovāks principā.
Slēpts
04.04.2018. 10:21
nekāds efekts ir tā virsskaņa, manuprāt, 223 klusiķim ir noteikti jāsabremzē visas masenes gāzes. Tomēr tas apjoms ir stirpi mazāks.
Ivo Grinbergs
Ivo Grinbergs
Pēdējo reizi manīts 2019-08-14 13:33
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava, Rīga
Medību stāžs: kopš 1988
Aprīkojums: Browning BAR .30-06, Fabarm Lion H35 Titan 12 ga, Mannlicher ProHunter .223 Rem
Suņi: taksis
Medību trofejas: 2
05.04.2018. 08:26
Kaut kā citus iemeslus, kāpēc man dzirde ar labo ausi ir palikusi sliktāka, nevaru iedomāties.

Es krietni sliktāk dzirdu ar kreiso ausi, tomēr plinti metu pie labā pleca. Pamatīgi krīt dzirdamība, pieaugot skaņas frekvencei. Abām ausīm, bet kreisajai vairāk.
Manuprāt dzirdes sakarā lielāka loma ir gēniem nekā šāviena troksnim.
Slēpts
05.04.2018. 13:32
Es krietni sliktāk dzirdu ar kreiso ausi

Nu tad es pavisam nesaprotu- kāpēc jautā vai vajag klusinātāju.
Ja ir iespēja un finanses- viennozīmīgi ka vajag likt.
p.s Gēniem varētu būt nozīme, ja no dzimšanas būtu dzirdes problēmas. Bet to ka dzirde neatjaunojas- tas ir fakts.
Slēpts
05.04.2018. 14:14
++ cepums Gatim M. -- '' virsskaņas lodes sprakšķi nekāds klusinātājs nenovāks principā.'' Ar virsskaņas lidmašīnām, tas ļoti labi novērojams.