Šodien vārdadienu svin Anrijs, Arkādijs, rītdien - Maruta, Alda
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Valsts mežu dienests jālikvidē.


Gatis Briedis
Gatis Briedis
Pēdējo reizi manīts 2020-07-02 23:20
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: pagaidām 3
Atrašanās vieta: Zemgale un Kurzeme
Medību stāžs: nemulsināsim citus
Aprīkojums: pietiekams lai varētu izvēlēties kurus divus ņemt līdz uz medībām un kuriem jāpaliek mājās
Suņi: Riko - poļu dzinējs
Medību trofejas: 5
24.01.2020. 19:55
Mans skatījums uz problēmas atrisinājumu būtu tāds - stirnas un mežacūkas ( nelimitētajos ), starp citu Lietuvā tā ir . Staltos nedalīt dzimumos ,bet dot nenoteikto , lai kolektīvi uz vietas redzot situācīju varētu izlemt ko darīt .Katru gadu situācija var mainīties .Cenu te varētu arī celt , bet atstājot iespēju paprasīt vel licenses .VMD labi zina , kas notiek ar stalto licensēm mazajos kolektīvos . " Lielais " kaimiņš Tev atmet pāris buļļus pārējo iedod govis un teļus .Citu gadu Tu vari no ādas līst ārā un tās govis nedabūt , nāk vieni buļļi baros .Šogad bija labi, pamainīja noteikums par medīšanu uz govs un teļu licensi . Tas ir ceļš pareizā virzienā - stalto nenoteikto limits . VMD vairāk uzticieties medību kolektīviem ! Tie kas visu izšaus , varēs sēdēt pie tukšas bļodas un ja līdīs pie kaimiņiem dabūs bietē ( ir jau precedenti ) .Par alņiem - tas ir interesants stāsts . Aļni noteikti ir palikšu vairāk .Tie pat sākuši apmesties tur , kur tie vispār nekad nav bijuši , bet labas trofejas ir baigais retums .Tur arī varētu atstāt veco kārtību un palielināt liceses cenu .VMD varētu atjaunot veco kārtību - licenses izsniegt katram kolektīvam atsevišķi .
Kaspars Kusiņš
Kaspars Kusiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-07-04 22:56
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils nov.
Medību stāžs: No 28.09.2006
Aprīkojums: Titan 6 .308 win., MC-21-12
Medību trofejas: 10
24.01.2020. 19:17
Govīm jau arī krotāliju liek ausī lai varētu izsekot kas ar viņām notiek, kādi izmeklējumi uz slimībām jāveic, un nododot kautuvē ir redzams ka saimnieks lopu nodot nevis kādam nospēris. Bet ja ir vēlme ganāmpulku likvidēt ldc taču neaizliedz sakot ka nē nedrīkst tirgot, ciemā pēdējās govis, apkārtnes bērni aizmirsīs kāda govs izskatās. Un ldc krotāliju komplektu tirgo pa 3, 25 € un kautkā normāli funkcionē, un arī ar pārbaudēm braukā apkārt.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2020-07-06 02:41
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), Walther G22 (22lr), Sauer Fulstock (7 mm), IZ 57 (12)
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts
Medību trofejas: 92
24.01.2020. 16:09
Ar to atteikšanos no licencēm būs tā ka strauji samazināsies to skaits, jo normāli saimniekojot skaits paliks nemainigs, vai pirmajos gados nedaudz samazinasies to skaits, bet būs daudzi kuriem viss būs mazs un intensīvi medīs pie kaimiņu robežām un rezultātā tieši otrādi pārnadžu skaits pat kritiski samazināsies. Ar zemniekiem vispār tad sāksies epopeja. Jo tiem pat ja pēdejais pārnadzis sataisīs postijumus vienalga bļaus ka jānošauj.

Varbūt lielākajai daļai Latvijas mednieku būs pārsteigums, ka piemēram Staltbriedis, kā medībās normāli apsaimniekojama suga Vācijā tiek pieļauts TIKAI 6% teritoriju!!! Visur citur viņš tiek iznīcināts bez mazākajām šaubām, jo tiko šīs sugas biezība pārsniedz kritisko masu tās vairošanās paliek nekontrolējama. Palasiet zinātnieku pētijumus. Pat neskatoties uz ĀCM NEVIENA no latvijas pārnadžu sugām, pat pie vēl krietni intensīvākas medību slodzes VĒL ILGI nekļūs ADRAUDĒTA!!! Un nevajag te liet par 90 tajiem un zemessargiem ar AK 47, jo daudz būtiskāks faktors par adraudējumu ir barības bāze!!! Un barības bāze 90 tajos bija plāna ne tikai divkājainajiem! Tagad gan lauksaimniecība, gan mežsaimniecība ir krietni intensīvāka!
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.01.2020. 12:06
Ivar ja valstī merģtiecīgi netiktu iznīcinata ražošana tad arī nodoklu ieņēmumi būtu lieli, bet tā kā daudz tika iznīcinats pateicoties pāris gudro likumiem un mantkāribai, rezultātā nav no kā nodoklus iekasēt, tapēc tiek celti vecie nodokļi kā arī izdomati jauni. Kāpēc kaiminu valstīs daudzu nodoklu vispār neeksistē kā pie mums , bet nodokli tiek iekasēti nesliktāk, vai pat labāk nekā pie mums.
Slēpts
24.01.2020. 11:17
Cik nu zinu - speciāli budžeti praktiski ir nolikvidēti kā suga- palicis tikai VSAA speciālie budžeti.
Vai pareizi- es laikam piekristu , ka jā.
Jo speciālie budžeti parasti ir krietni necaurspīdīgi- un tiek kas tiek pie "katla" parasti cenšas to padarīt nepārredzamāku, lai neiztērēšanas gadījumā to "nenogrieztu".
Valstij ienākumi ir vajadzīgi- vēl neviens no mums nav izticis bez skolas un ārstiem, tiem pašiem ceļiem un daudzām citām lietām , kas tiek darītas par kopējo naudu.
Un lai kā lamā to ka atcēla atlaides ziedojumiem- tā ir viena no labākajām rīcībām, jo bija jau mēģinājumi visus ziedojumus sadalīt atbilstoši vajadzībām, bet pie mums bieži vien ir noteicošākais "spalvainās rokas "princips- kad pie siles tiek tikai tie, kas ir vienādāki par pārējiem.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.01.2020. 10:28
Es atradu tikai 2016 gada info. Autovaditāji ceļu nodoklos un nodevās samaksā vairāk kā 550 ļimonus, bet ceļu remontos toreiz aiziet vien 195 ļimoni. Kad likvidēja autoceļa fondu lielākā nodokļu daļa paliek valsts kasē nevis tiek izlietoti ceļu remontiem un uzturēšanai. Tā pat būs ari ar mūsu samaksātiem nodokļiem un savillcējiem. 19 gadā sanāk ka vēl lielāka summa tika iekasēta.
Slēpts
23.01.2020. 22:12
Edgar, kā tag ir ar to "ceļa" nodokli? cik iekasē to nodokli? cik % aiziet ceļiem?
ceļiem šogad piešķirti 250 citroni, "ceļa" nodoklī vispār tik daudz iekasē?
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
23.01.2020. 12:50
Ar to atteikšanos no licencēm būs tā ka strauji samazināsies to skaits, jo normāli saimniekojot skaits paliks nemainigs, vai pirmajos gados nedaudz samazinasies to skaits, bet būs daudzi kuriem viss būs mazs un intensīvi medīs pie kaimiņu robežām un rezultātā tieši otrādi pārnadžu skaits pat kritiski samazināsies. Ar zemniekiem vispār tad sāksies epopeja. Jo tiem pat ja pēdejais pārnadzis sataisīs postijumus vienalga bļaus ka jānošauj. Tiem galvenais lai nebūtu vispār postijumu. Karoči sanāks ka vajadzēs tik ilgi visus izšaut ka neviena vairs nepaliktu. Tas ir absurds. Bet no otras puses nesaprotu loģiku. Katru gadu pie mums aļņu paliek vairāk norādām skaitu vairāk, bet limiti katru gadu samazinās. Tā pat katru gadu palielinas negadijumu skaits uz ceļiem ar meza zvēriem, tas ar parāda ka skaits palielinās, bet limitu nepalielina. Neredzu nekādu logiku.
Par tām cenām, var būt vispār pacelt sezonas karti kādi 300 eur, katra licence piem buks 50 eur, cuka 100, alnis 200. Tad vispār jautriba būs, un cik kolektīvu spēs atlauties licenšu. Un būs kā vecajos muižkungu laikos ka medības varēs atļauties tikai bagātie. Ja tomēr tiks paceltas cenas tam visam jābūt saprāta robežās un nauda vismaz 90% jāaiziet visam kas saistits ar medībām un to attistibu, nevis valsts kasē. Kā tagad tas ir ar ceļa nodokli. Ceļi daudzviet kritiskā stāvoklī, nauda tiek iekasēta lielos apjomos, bet remontiem naudas nav, jo lāpa vasts budžetu. Da valsts budžets ir kā dzila bedre bez dibena, ber tajā cik uziet bet naudas kasē kā nepietika tā nepietiks.
Jānis Plotnieks
Jānis Plotnieks
Pēdējo reizi manīts 2020-07-05 23:00
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Stratosfera
Aprīkojums: black salami magnum железобетонный болт
Suņi: 2 vedeveshniki un 3 sauc nemednieks, ceturtais ir chigans
23.01.2020. 10:35
Si vienosanas nekam neder,ar zemes ipasnieku jabut kautkadam limitam uzskaitei,ko un cik driz saut,kaut ari vmd tas viss tapat no pirksta tika zists ara un uzskaites veica kabineta pie kafijas kruzites!Vajadzigs personazs,kas to visu delu lemj!
Slēpts
23.01.2020. 09:42
Nu, dialogs ar zemes īpašniekiem var arī nesanākt. Ja pieprasīs izšaut jebkuru briedi kas izdomājis rapsi apēst vai ko tādu. Ar saprātīgiem saimniekotājiem var vienoties, bet ne visi ir saprātīgi.