Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kā uzlabot sapratni starp medniekiem un nemedniekiem

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2008-08-08 00:42
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
30.07.2008. 14:58
Ir apsveicami, ka kāds cenšas sakārtot mednieku attiecības ar sabiedrību. Tomēr tam jānotiek gana nopietni. Jāatzīst, ka arī es līdzīgi kā Līdakas kungs pats neesmu mednieks, varbūt arī tāpēc iekrīt acīs daži šī raksta dīvainie un nepamatotie izteikumi:
1) Jau pirmais teikums "Nevar noliegt acīm redzamo – medības ir un būs samērā lielas sabiedrības daļas vaļasprieks" ir kā gala spriedums pirms kaut kas cits ir pateikts. Tas var šķist dīvaini - piemēram, laika gaitā vairākās Eiropas valstīs mežu platības ir būtiski sarukušas un līdz ar tām sarūk arī mednieku skaits. Protams, pašlaik neizskatās, ka Latvijā kaut kas tāds tuvākajā laikā ir sagaidāms, tomēr principā šis teikums var sabojāt nemednieku vēlmi rakstu lasīt tālāk.
2) "Misija – sekot norisēm dabā" - nereti mednieki cenšas savu reputāciju uzlabot, stāstot par labajām lietām ko tie dara - pēta situāciju dabā, novēro dzīvniekus, baro tos utt. Teiksim, pirms kāda laika MMD bija raksts par to, ka briesmīgi laba mednieku/sabiedrības attiecību uzlabošanas ideja ir taisīt zvēru novērošanas torņus un vedot uz tiem cilvēkus, rādot - re, cik labus darbus mednieki dara! Bet tie, kas iebilst pret medībām, jau neiebilst pret šiem labajiem darbiem! Iebilst pret "asiņainajām" dzīvnieku populāciju kontroles metodēm! Labi, varbūt kādam var aizmālēt acis, aizvedot uz novērošanas torni un parādot barotavas, taču, piemēram, manās acīs šie labie darbi nav tik nesaraujami sasaistīti ar to medību daļu, kas sabiedrībā šobrīd tiek kritizēta. Protams, kā dadzis acī ir arī Āfrikas un vietējie trofejnieki džipos un neskaidrība par limitu noteikšanas procedūru.
3) "Dzīvnieku daudzveidību vēlas visi" - no vienas puses taisnība - sabiedrība kopumā atbalsta šādu politiku. Bet no otras puses - cik sakarīgi ir par katru cenu censties saglabāt sugu daudzveidību, ja tas notiek pamatā tādu kā estētisku nebis praktiskuapsvērumu dēļ - līdzīgi kā kolekcionējot markas gribas saglabāt kādu 1 reto eksemplāru. Ja daudzveidība tiek uzturēta pamatotu iemeslu dēļ, tad iebildumu būtu mazāk. Bet tauta par to taču neko nezin!
4) "Mednieks kā dārznieks" - salīdzinājums jau labs, tikai tāds aiz ausīm pievilkts - kurš dārznieks gan stādīs nezāles, lai pēc tam pašam būtu ko ravēt? Saprātīgs dārznieks darīs tā, lai nezāles neataug nevis centīsies nodrošināt, lai arī nākamgad būtu ko paravēt. Medību pretinieki nereti saka, ka populāciju kontrolei vajag attīstīt "humānākus līdzekļus" un tas nenotiekot pietiekami aktīvi - zaļie parasti ir pret šaušanu nevis dārza sakopšanu kā tādu. Sakopšana ir OK, bet metodes tiek apšaubītas. Lai to nokārtotu, ir vainu jāpaskaidro, kāpēc šaušana ir labākais variants vai arī aktīvāk jāattīsta "humānākus līdzekļus".
5) Īsti neatrodu atbildi uz virsrakstā redzamo jautājumu "Kā uzlabot sapratni starp medniekiem un nemedniekiem?". Iespējams, ka šo virsrakstu pievienojis vēlāk kāds no Latvijas Avīzes, jo vispirms šis Līdakas raksts tika publicēts adresē www.nokilling.us un BEZ virsraksta. Varbūt sapratni uzlabot domāts, lasot šo rakstu publikas priekšā kā referātu? :) Interesanti arī, ka šajā adresē publicetajā rakstā pirmajā teikumā teikts "medības ir un būs KĀDAS sabiedrības daļas vaļasprieks", bet avīzē "medības ir un būs LIELAS sabiedrības daļas vaļasprieks" - nez, kurš gribējis rakstu "uzlabot"? :)
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
30.07.2008. 15:46
VArbūt raksta mērķis nebija dot kādu vienu konkrētu risinājumu situācijas mainīšanai, bet gan atspoguļot problēmas, tādējādi cenšoties panākt, ka mednieki un ne mednieki paskatītos uz lietām/problēmām ar cita acīm (šajā gadījumā ar raksta autora). Un salīdzinājums ar augļu dārzu man tomēr liekas diezgan precīzs, jo gan medniekiem, gan augļkopjiem ir sava saimniecība, kuras apsaimniekošanā nepieciešams liels darbs un zināšanas. Ja augļudārzu atstātu bez apsaimniekošanas, tad pēc dažiem gadiem degradētos, tāpat kā ar mūsu mednieku saimniecībām. Tāpat kā starp koku sugām arī dzīvnieku sugām ir lielas atšķirības spējai pielāgoties apstākļiem (piemēram, bebri, jenoti, ūdels etc.). Jau tagad stipri ir jūtama dažu sugas zvēru ietekme uz mednieku saimniecību (lapsu un jenotsuņu lielais skaits ir samazinājis diezgan daudz putnu sugu populācijas apjomus Latvijā, arī bebru radītie aizsprostojumi nav nekas jauks, jo pirmkārt- nograuztie koki (ja nemaldos, tad bebri nograuž vairāk, kā nodeg meža ugunsgrēkos), otrkārt- appludinātās platības kļūst nepiemērotas uz zemes dzīvojošiem zvēriem). Bet nedrīkst salīdzināt dzīvnieku sugas ar nezālēm, jo tomēr katra no tām ir bagātība mūsu mežā (tikai- kas par daudz, tas par skādi).
Bet to, ka medniekiem vajadzētu censties rast izpratni nemedniekiem par lietām, kas ir sasitītas medību saimniecību un saimniekošanu, ir vairāk kā skaidrs. Tikai reizēm jāsastopas ar tādu lietu kā cilvēku nevēlēšanās (grūti pateikt, kas ir tās pamatā- aprobežotība, vai kas cits?) izprast citu cilvēku dzīves uzskatus un pamatojumu, kādēļ cilvēkam ir tādi uzskati...
Variantus, par to kā rast saikni starp šīm sabiedrības daļām un sapratni par pretējo pušu uzskatiem, varētu rast diskusiju ceļā... Jo katram ir sava ideja par to kā ārgumentēt savu rīcību pretējai pusei (protams, ja tā nav vienkārši akla bļaušana tikai tāpēc, ka tu tad skaities piederīgs pie kādas konkrētas sabiedrības daļas (piemēram, es esmu mednieks, vai arī es esmu zaļais), kā tas varētu būt ar vienu sabiedrības daļu.....
Šis forums varētu būt vieta, kur katrs mednieks un arī nemednieks izsaka savu skatījumu par pretējo pusi.
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-06-30 11:07
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 32
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
30.07.2008. 18:30
Iz dzīves. Reiz man piezvanīja kādas saimniecības īpašnieks un lūdza palīdzēt tikt vāļā no diviem bebriem, kas bija iemitinājušies foreļu dīķī nu burtiski mājas pagalmā un uzsākuši savus "labos" darbus attiecībā uz apstādījumiem un ūdens augiem.
Mūs divus medniekus sagaidīja saimniece. Noskaidrojam situāciju, iekārtojamies uz gaidīšanu kad no saimnieces nāk interesants jautājums: "vai jums tos bebrīšus šaut nav nemaz žēl, jo vispār taču tādi smuki?" Esam apjukuši- mūs tak palūdza radušos situāciju atrisināt un ezim skaidrs kādā veidā?! Vēlreiz pārrunājam un saimniece visam piekrīt(apstādījumu, zāliena, ūdensrožu ir tomēr drusku žēl), bet uz to šaušanu noskatīties viņa nevarētu, kas mums ir tikai labāk. Vēlāk mums medniekiem piebiedrojas saimnieks un vēl pēc neilga brīža atskan pirmais šāviens. Vēl plinte nav pārlādēta kad pār pagalmu teciņiem skrien visa saime bruņota ar fotoaparātu un lai mēs parādot to bebriņu un vai var jau nofočēties? Ar grūrībām simnieks visus dabon prom, jo vēl otrs bebrs jāmedī. Kad ar zināmām grūtībām tiek nomedīts otrs bebrs, situācija ar mājniekiem atkārtojas un nu notiek fotosesija un jāatbild uz kaudzi jautājumu. Vai nav žēl, vai stirniņas, cūciņas un briežus arī šaujam un kā to vispār var? P.s. personīgi man liekas, ka "zaļās" sabiedrības lielakaji daļi tā ir tikai poza vai mode nevis patiesa vēlme palīdzēt dabai, dzīvniekiem.
Ojārs Žvagiņš
Ojārs Žvagiņš
Pēdējo reizi manīts 2023-02-08 20:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Latvijas vidus, Daugavas krasts
Medību stāžs: Pirmais medījums septiņdesmitajos.
Aprīkojums: stobri vairāki
Suņi: Četrus draugus esmu pārdzīvojis
Medību trofejas: 21
30.07.2008. 22:42
Ir jau apsveicami Andri Bērziņ (ja vien tas nav pseidonīms, kura vietā tik pat labi varēja būt Jānis Ozoliņš, vai varbūt Pēteris Kļaviņš ... ),ka būdams nemednieks, Jūs ne tikai lasāt, bet esat pat reģistrējies tādā visnotaļ specifiskā – medniekiem domātā forumā. Tikai kāds tad būtu tā visa īstais mērķis, izpratnes veicināšana starp medniekiem un sabiedrību, jeb kašķa meklēšana un „piektās kolonnas” tribūna funkcijas?
1) Medības bija, ir un būs. Tas nav vienkārši spriedums, tā nav pat teorēma, tā ir aksioma ... Daba tukšumu nemīl, samazinoties meža platībām (nteresanti, vai arī pie tā mednieki vainīgi!?) mainās tikai medījamo dzīvnieku un putnu sugas. Un vai cik tie nabaga nemednieki vārīgi, viens teikums redz nositot vēlmi lasīt! Nu bet drīkst taču arī nelasīt, kaut izrādās lasāt, tātad neatsita to lasīšanas vēlmi nemaz tik traki.
2) Jā, nu vainīgi gan tie mednieki, atļaujas sekot norisēm dabā, pat vēro tās un pat baro dzīvniekus, nu gatavie ļaundari! Medību noliedzēji un pretinieki, gan neko tik sliktu nekad nedara. Jo tad vairumā gadījumu būtu jāizlien no saviem betona un asfalta džungļiem un palaistu vēl garām kādu "Animal Planet" sēriju! Kuras starp citu, skatās arī mednieki. Bet limitu piešķiršana tiešām brīžiem neizprotama, jo ja piešķirtais stirnāžu limits ir tik pat liels, cik sezonā kolektīva platībā uz ceļiem notriec ar automašīnām ...
3) Būdams mednieks saku - dzīvnieku daudzveidībai IR jābūt! Kas ir tas Jūsu, kā nemednieka domāšanā – ”bet no otras puses”? Kurus no dzīvniekiem tad esat nodomājis Latvijā liekus esam. Vai pelēkos zaķus, laukirbes, griezes, cīruļus, ķīvītes un visus pārējos kuri jau tā strauji tuvojas savu beigu sākumam, jo krauklis nu ir saudzējams un sabiedrībā tik iemīļotie svēteļi ir lielākie slepkavnieki laukos un pļavās? Kādi tad būtu tie pamatotie iemesli,kurus tauta nezin? Vai nav paradokss – nemednieks /it kā dabas draugs, gatavs to noplicināt ...
4) Ko gan Jūs bijāt domājis ar ”nezāļu stādīšanu” no mednieku puses? Kuru gan no Latvijas medījamajiem savvaļas dzīvniekiem, Jūs atļaujaties uzskatīt par nezāli dabā! Dabā vienīgi homo sapiens ir kā tāda nezāle! Ko būdams medību pretinieks jūs ieteiktu ”dārza sakopšanai ,kā tādai”? Varbūt kājnieku mīnas uz dzīvnieku pārejām? Ak jā, jums taču nepatīk asinsdarbi! Tad varbūt tiešām jāattīsta humānāki līdzekļi - elektrība, gāzes kameras, indes, jeb varbūt vispārēja nevēlamo sterilizācija? Kaut ko tādu jau reiz ne pārāk senā vēsturē mēģināja īstenot...
5) Tā vien šķiet, ka Jums atbilde uz jautājumu – kā uzlabot attiecības starp medniekiem un nemedniekiem ,nekad arī neradīsies. Jo patiesībā Jūs un Jums līdzīgos tas neinteresē, pat vēl vairāk, Jūs to nevēlaties. Tādi ļautiņi, kā visiem jau zināmais foto „mākslinieks” patiesībā nospļaujas par dabu,bet mēģina izsist savu labumu braucot uz pašu radīta negatīvisma viļņa kores. Tādi „viltus zaļie” starp īstiem dabas draugiem, ir kā radikālie musulmaņu teroristi starp citādi visnotaļ miermīlīgās reliģijas islāma pārstāvjiem. Tādu mērķis nav aizstāvēt dabu un dzīvniekus, jo tam vajag zināšanas un ieguldīt ne mazums darba.
Būt zaļganam mūsdienās taču ir tik modīgi, pašam jau nekas nav jādara, var skaļi lamāt citus un pašapmierināti grudzinot papliķēt sev uz pleca – sak, ak es labais, bet tie tur, tie sliktie!
Par to, ko antimednieki tik labprāt ēd un cik humāni tas ēdiens tiek nogalināts, labāk pat nepieminēšu.
Bet mednieks var neliekuļot, mednieks var teikt kā ir – es neesmu maitēdājs, man nav jāpārtiek tikai no citu nogalinātā pārpalikumiem, kuri nopērkami veikalā, man pašam pietiek varēšanas,dūšas un prasmes medījumam izņemt dzīvību.
Medības ir bija un būs KĀDAS LIELAS sabiedrības daļas vaļasprieks.
Lai nu kā, bet mednieks bija pirmais amats, kopš cilvēks nokāpis no koka, vienā rokā paņēma koka bozi,bet otrā akmeni un medības būs arī pēdējais, ko darīs cilvēks, kad pienāks civilizācijas noriets ...
Es esmu lepns, ka jau kurā paudzē manā dzimtā ir mednieki, es esmu MEDNIEKS!
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
30.07.2008. 23:45
Skaisti norūkts OJĀR!!!
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
31.07.2008. 08:36
Kā jau vienmēr, atkal uzradušies mums tie gudrie, vai mūsu sabiedrība var arī kādreiz kaut ko pieņemt tā kā tas ira, laikam jau ka nē, esam tā uzbūvēti, lai visu laiku būtu kāds, kas sāktu urdīties un ņaudēt sava personīgā labuma dēļ...
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-06-30 11:07
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 32
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
31.07.2008. 09:10
Iegūstot kāroto medījumu, noķerot zivi, atrodot sēni vai bagātu ogu vietu, cilvēki izjūt prieku. Tas viņiem kā seno mednieku un vācēju pēctečiem ir ierakstīts gēnos. Šādas normālas, cilvēciskas izjūtas ir jāaudzina bērnos jau no mazotnes.
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
31.07.2008. 15:12
Kādus pāris gadus atpakaļ ar mednieku klubu mēģinājām pieteikties eiropas naudām, sadaļā aktīva dzīvesveida veicināšana... Kur viena no galvenajām domām bija medību saimniecības labiekārtošana, lai varētu piesaistīt arī nemednieku interesi brīvā laika pavadīšanai mežā... Bet mūsu projekts netika atzīsts par tik labu, lai tam piešķirtu finansējumu (bija apmēram 18 pretendenti uz "5 naudas vienībām").
Es domāju ka tā ir laba ideja par skata torņu ierīkošanu un mednieku sadarbību ar nemedniekiem. Jautājums ir par to cik liels varētu būt atbalsts no malas šādu pasākumu organizēšanā un vai cilvēki varētu būt atsaucīgi... Es domāju, ka redzot mednieka ikdienas gaitas, daudzi medību noliedzeji varētu savas domas mainīt un diezgan radikāli.
Bet vispār jau diezgan daudzi pasākumi, kas tuvināja cilvēkus dabai tagad ir kkur izpalikuši. Atrceros, ka kādreiz mežsargi braukāja pa skolām un novadīja bērniem stundas, stāstot par mežu un dzīvniekiem... Kā arī skolniekiem varēj noorganizēt mežaa stādīšanas talkas, lai savāktu naudu ekskursijām...
Tagad reizēm partijas tēla spodrināšanas nolūkos tiek izsūtīts kāds deputāts vai ministrs pastāstīt par situāciju ekonomikā vai arī vienkārši pagrozītos kameras priekšā...
VAr jau būt, ka mazliet kļūdos, jo pamatskolā nu jau kā kādus gadus 10 neesmu bijis, bet nu tāds ir man skatījums uz dažām lietām.
Varbūt kāds VMD darbinieks var pastāstīt, vai skolās vēl tiek rīkotas stundas par mežu un zvēriem?
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2008-08-08 00:42
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
31.07.2008. 15:49
Paldies tiem, kas atbildēja nopietni!
Jā, Andris Bērziņš nav mans īstais vārds. Un šo komentāru mērķis bija ļaut medniekiem uzzināt, kāds ir nemednieka viedoklis par tradicionālajam medībām un pašreizējo mednieku / sabiedrības problēmu un centieniem to risināt. Šīm lietām jau kādu laiku cenšos sekot līdzi, lasot mednieku diskusijas, rakstus avīzēs, žurnālos un internetā mednieku lapās. Gribēju parādīt, ka ir ne tikai tādi medību kritizētāji, kas pilnīgi neinteresējas par šo lietu, bet tikai muld. Es to uztveru patiešām nopietni un uzskatu, ka pašreizējo situāciju t.s. "medību saimniecībā" vajag daudz stingrāk kontrolēt.
Jau labu laiku medniekiem veltītajos medijos un diskusijās tiek runāts par to, ka vajag uzlabot sabiedrības attieksmi pret medībām. T.sk. tajā pašā "Latvijas avīzē". Visai drīz arī atradās šis Līdakas raksts (kopā ar rakstu "Saldū izglītojoša trofeju izstāde", kas, šķiet, arī ir no "tautas izglītošas programmas".)
Tad nu laika gaitā man ir izveidojies savs viedoklis, ko kopā ar komentāriem par Līdakas rakstu piedāvāju Jums - ieinteresētajiem.
Par Ojāra komentāriem:
1) Man vienkārši likās, ka tam pirmajam teikumam būtu jābūt šādam: "Nevar noliegt acīm redzamo - dzīvnieku skaita kontrole ir un būs." Pašreizejā variantā tas liek domāt, ka šīs metodes mūžīgi paliks nemainīgas, neskatoties uz sabiedrības un tehnoloģiju attīstību.
2) Īsti neuztvēru Jūsu domu. Liekas Jūs mani pārpratāt - uzskatu, ka liela daļa no tā, ko mednieki ir neizbēgami nepieciešamas un labas lietas, kurās varētu iesaistīt arī visu sabiedrību - saiknes ar dabu stiprināšanai. Iebildumi ir par to, ka netiek pietiekami aktīvi attīstītas "humānākas" kontroles metodes.
3) Otra puse ir tā, par ko saka entomologs V. Spuņģis "Dzīvnieku aizsardzībā pārsvarā valda antropocentrisms un antropomorfisms. Galvenokārt tiek aizsargātas tās dzīvnieku sugas, kurām ir salīdzinoši liela tā saucamā estētiskā vērtība vai saimnieciskā nozīme, vai kuru īpatņi ir pēc izmēra lieli. Visbiežāk tās ir mugurkaulnieku - putnu, zīdītāju sugas." Tātad mēdz būt tā, ka idejā par daudzveidības saglabāšanu ir vairāk estētikas un ekonomisku apsvērumu nekā loģikas un ētikas.
4) Nevienu sugu es nesauktu par nezāli - vismaz ne negatīvā nozīmē. Ar šī "dārznieka salīdzinājuma" turpināšanu es gribēju teikt, ka izskatās, ka mednieku interesēs daudz vairāk savu interešu apmierināšana nevis bioloģiskā līdzsvara saglabāšana dabā. Reizēm atsaukšanās uz rūpēm par dabu izskatās pēc tikai iegansta kaut kam pavisam citam.
5) Tam nu gan nepiekrītum, ka mani un man līdzīgos neinteresē šo mendieku un nemednieku attiecību uzlabošana. Šķiet, ka, pēc daļas mednieku domām, par "attiecību uzlabošanu" būtu uzskatāma sabiedrības pārliecināšana nevis kopsaucēja meklēšana un konflikta jautājumu risināšana.
Kā jau teicu, manuprāt, liela daļa no tā, ko mednieki dara dabā, ir pilnīgi apsveicamas lietas. Neapsveicama ir nevēlēšanās pāriet uz modernākām metodēm. Manuprāt, ar laiku medības pārvērtīsies savā ziņā līdzīgi kā klaiņojošo dzīvnieku skaita kontrole - sākumā vienkārši izšāva, bet tagad cenšas sterilizēt, jo, ja kādā teritorijā dzīvo sterilizēti dzīvnieki, to kopskaits pieaug daudz lēnāk.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
31.07.2008. 16:21
Nu "normāla" doma par sterilizāciju, tikai kam nafig tas dzīvnieks būs vajadzīgs strerilizēts, varbūt es kļūdos, bet cik esmu saskāries ar sterilizētiem kaķiem un suņiem, nu vārdu sakot fuflo, viens vienīgs sugas nosaukums, nav viņam tā dzīvnieka degsme, dzīves prieka un možuma, kaut kas tur pietrūkst. Suvenīri pastaigāsies pa mežiem. Katrā novada 5 eksemplāri, kas nevairosies, bet vai tad ar to problēma būs atrisināta??? Un vai šie eksemplāri arī tikai ēdīs atvēlētajās vietās???? Nu tā es to sviestu te aprakstīto sapratu, vienkāršos vārdos pārtulkojot, bez te žurnālistu svešvādiem.
Man tāds viedoklis rodas, ja neesi saistīts ar mednieku dzīvu un procesu nu nevajag tur urdīties un sāk rakt jaunus tuneļus, tā pamuļķigi izklausās no vienkāršā mednieka skata punkta... kaut vai tād jautājums, rīt sākas bebri, cik cienijamais ANDRIS BĒRZIŅŠ ir reālus dambīšus izārdijis, un bebrīšus humāni kjēris vai samazinājis, bet savukār parunājis noteikti par to tēmu ne vienu vien avīzes sleju?
Arī tas smaidu parauj nav vīra dūšas būt atklātam, bet zem pseidonīma, bez sevis atklāšanas te runāt, ja esi vecis tad esi ar pilnu krūti...