Šodien vārdadienu svin Laura, Jadviga, rītdien - Vēsma, Fanija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kā uzlabot sapratni starp medniekiem un nemedniekiem

Ar medībām saistītās tēmasBrīvie temati

Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2022-06-30 11:07
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 32
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
07.08.2008. 11:25
Jurčik es 100% piebiedrojos Tavam sacītajam!
Ivars Brangulis
Ivars Brangulis
Pēdējo reizi manīts 2014-09-11 13:42
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Medībās!
Medību stāžs: 10
Medību trofejas: 1
07.08.2008. 12:07
Nekādi nevaru saprast, kāpēc man būtu jāuzlabo sapratne ar nemedniekiem! Es labāk izvēlos uzlabot sapratni starp medniekiem... :)
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-04-17 16:31
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
07.08.2008. 13:05
Jurčik! Žetons! Labāk nepateiksi!
Ir jau starpība starp vienkārši nemedniekiem un Fanātiskiem Antimedniekiem :)
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 13:20
Jurčik!
Varu pastāstīt, kas notiek, ja lieto hormonālos kontracepcijas līdzekļus (HKL). Kāds ir rezultāts vidējā termiņā. 4 piemēri... vairāk slinkums rakstīt- sieviete 21 g.v (būtībā meitene) regulāri lieto HKL hroniski sāp galva,; sieviete 25 g.v. regulāri lieto HKL liekais svars (dzīves veids ir aktīvs uzturs sabalansēts); sieviete 30 g.v. regulāri lietoja HKL - insults (30 gadu vecumā INSULTS), pēc kura atveseļojas pilnīgi; sieviete 30 g.v. regulāri lietoja HKL - insults (30 gadu vecumā INSULTS), pēc kura neatveseļojas pilnīgi, saglabājās neliela vienas ķermeņa puses paralīze...
Andris Bērziņš
Andris Bērziņš
Pēdējo reizi manīts 2008-08-08 00:42
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 14:12
RAIMOND: redzu, ka ar lasīšanu esat "uz Jūs". Tāpēc arī pierakstu pie katra sava komentāra fragmenta cilvēku, kam tas domāts. Ja acis gurst - izlasiet tikai sev adresēto un vairāk nepūlieties! Mani komentāri ir tika gari arī tāpēc, ka citēju vārdus, kurus komentēju, citādi jūsu komentāriem reizēm trūkst sakara ar maniem. Paldies par kompāniju.
MĀRTIŅ: "Sanāk tomēr, ka jebkurā gadījumā ir kāds jānogalina." - tas ir Jūsu pieņēmums - es par šī konkrētā preperāta izstrādi nezinu, bet ceru, ka pētāmie dzīvnieki nav cietuši.
AIVAR: "kas notiktu,ka jau ar šodienu visi mednieki vairs nebūtu mednieki,nevienu dzīvnieku vairāk nemedī." - mednieki būtu! tikai viņi nevis nošautu dzīvniekus, bet gan iešautu tiem vakcīnas. Un kā noskaidrojām - nošaušana taču ir tikai viens medību aspekts un ne visiem tas svarīgākais!
Paldies, JURČIK, par sakarīgo komentāru!
1) "agri vai vēlu jūs pats (pati) nonāksiet ētiskās pretrunās" - neko no Jūsu minētajiem produktiem apzināti nelietoju, cenšos būt konsekvents.
2) Es arī nesaku, ka medības būtu pasaulē lielākā problēma - attiecībā uz dzīvniekiem daudz lielāka problēma ir lopkopība. Seit es tikai gribu šo to pajautāt un pakritizēt reizēm jūtamo kritiskas domāšanas trūkumu (protams, tas sastopams itvisur).
3) "ko jūs ieteiktu darīt ar miljardiem vērtu ieroču koncernu, kas specializējas med. ieroču ražošanā? Ar viņiem bla, bla neies cauri!" - jā, mūsu sabiedrībā biznesmeņiem ir milzīga ietekme uz politiku, diemžēl. Bet tas man neliek mest plinti krūmos!
4) "Attiecībā uz kontracepciju - apjautājiet medicīnas darbiniekus, ko viņi domā!" - laba ideja! pajautāšu arī mediķu forumā.
5) "Liekaties mierā ar šo utopisko ideju un aiztaupīsiet sev kaudzi nervu." - tā nav mana ideja, bet gan aktuāli pētījumi, kas skar jautājumus, kuru dēļ esmu gatavs ziedot savus nervus.
6) "Un pēdējais - medniecība ir tāda pati tautsaimniecības nozare, kā graudkopība vai lopkopība." - jā, tā jau man likās. tikai mednieki nereti to negrib atzīt un saka, ka medības (tādos apmēros kādos tās notiek) ir pilnībā neizbēgamas. Reti kurš atzīst, ka dzīvnieku skaits tiek mākslīgi palielināts, lai vairotu "medību saimniecības" resursus - lai turpinātu nodrošināt klientus - medniekus ar "šaujamo materiālu".
7) Ja mēs apmaināmies tikai ar viedokļiem tiešām "sanāk sanāk mūsu vārds pret jūsējo" - tāpēc es cenšos atrast konkrētus faktus un pētījumus par kuriem gribu dzirdēt mednieku viedokļus.
8) "šeit jums sekotāju nebūs!" - ne mirkli neesmu cerējis uz kaut ko tādu. Vēl vairāk - liekas, ka šeit praktiski nav arī nopietnu cilvēku.
MĀRTIŅ: es arī zinu par HKL blakusefektiem. Bet vēl nezinu vai IC (imunokontracepcija) līdzekļi ir veidoti pēc tā paša principa. To vispirms vajadzētu noskaidrot pirms šo blakusefektu "piesiešanas" dzīvnieku kontracepcijas līdzekļiem.
VISIEM: patiesībā es priecājos, ka daži vīri sūdzas, ka mani komentāri ir pārāk gari, jo rezultātā diskusijā paliek tikai patiešām ieinteresētie cilvēki - tie, kas gatavi par lietu runāt nopietni. Un kā jau sākumā minēju - jums nav jālasa viss mans komentārs - lasiet tikai sev adresētos fragmentus.
Kārlis Ozols
Kārlis Ozols
Pēdējo reizi manīts 2014-12-07 23:55
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: LMS
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: 11 gadi
Aprīkojums: Browning Gold Fusion
07.08.2008. 14:25
Andri Bērziņ - apbrīnoju Jūsu pacietību rakstīt šos bezsatura memuārus, ietiepīgi iesaistoties diskusijā, kurā Jums tāpat nav cerību šeit kādu pārliecināt par savu viedokli..., ja nu vienīgi gūt gandarījumu no tā, ka tas ir pausts - kaut kas līdzīgs pašapmierināšanās!
Edgars Baumanis
Edgars Baumanis
Pēdējo reizi manīts 2023-03-14 20:46
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 14:38
Interesanti palasīt dažādus viedokļus. Nesaprotamas palika sekojošas lietas:
1) kāpēc cien. Andris Bērziņš pēc vairākkārtējiem lūgumiem nestādas priekšā ar savu īsto vārdu?
2) kāds ir pamatojums tik krasi aizstāvēt savus dīvainos uzskatus nepieņemot kolēģu vairākkārtējus uzaicinājumus piedalīties medībās, lai turpmākie spriedumi būtu objektīvi?
3) vai es esmu slikts cilvēks, ka man patīk medības un makšķerēšana, garšo zivis un gaļa, visvairāk paša noķertās un nomedītais?
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 14:41
Andris Bērziņš: "tas ir Jūsu pieņēmums - es par šī konkrētā preperāta izstrādi nezinu, bet ceru, ka pētāmie dzīvnieki nav cietuši"
Ministru kabineta noteikumi Nr.409
Rīgā 2004.gada 22.aprīlī (prot. Nr.24, 45.§)
Veterināro zāļu reģistrācijas kārtība
Izdoti saskaņā ar Farmācijas likuma 5.panta 3.punktu
II. Kārtība, kādā iesniedzams iesniegums veterināro zāļu reģistrācijas apliecības saņemšanai
12. Papildus šo noteikumu 9.punktā minētajam iesniegumam pievieno šādus dokumentus:
12.1. par fizikāli ķīmisko, bioloģisko vai mikrobioloģisko, toksikoloģisko un farmakoloģisko testu un klīnisko izmēģinājumu rezultātiem;
Varbūt piezvani: LU Biomedicīnas pētījumu un studiju centrs, Rātsupītes ielā 1, Rīga, LV-1067 Latvija, tālrunis: 2426128, 2427117 un apvaicājies par ekskursijas iespējām. Varūt ka viņi Tev parādīs lielo, balto saldētavu. Neesmu pārliecināts, ka viņi ir specializējušies veterinārijā, bet pētījuma būtība nemainās.
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 14:51
PIP: 115 male Swiss strain mice were injected with Pr-B-HCG-TT vaccine and observed for 1 month. In another group of mice, a 2nd injection was given after 1 month and observation continued 8 weeks. Each injection was equivalent to 32 human doses. 6 of the 84 given 1 injection died; 1 of 31 given 2 injections died. A 10% mortality had been observed in the colony of untreated mice for this length of time. Autopsies showed no g ross or microscopic abnormalities. Anti-HCG antibodies were demonstrated in the animals' sera. 6 rabbits were each given 1-3 doses of the vaccine equivalent to 6-10 human doses. No deaths occurred up to 20 months of observation. 19 monkeys were each given 1-4 injections, each equivalent to 1 human dose, together with Freund's complete adjuvant or alum plus SO. At 2-16 months postinjections, survival was 100%. All animals tolerated the vaccine satisfactorily. Results show lack of toxicity of the vaccine.
http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pu...
Mārtiņš Akermanis
Mārtiņš Akermanis
Pēdējo reizi manīts 2013-02-21 10:32
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.08.2008. 14:54
Es ceru ka tulkot nevajag- šis ir tikai viens preparāts no daudzajiem..., kuram ir "ļoti labas" īpašības...
Andri Bērziņ, tomēr klīniskie pētījumi ir jāveic diezgan nopietni... Parēķini cik aiziet bijā preparēšanas procesā, kad tiek ņemts audu materiāls analīzēm...