Šodien vārdadienu svin Ginta, Gunda, Gunta, rītdien - Agija, Aldonis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - medības ar loku - jā vai nē?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 68 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 03.09.2015. 14:41

Uģis Zavadskis
Uģis Zavadskis
Pēdējo reizi manīts 2017-01-03 15:23
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Alūksnes novads
Aprīkojums: Baikal MP153,CZ-555,PSE EVO,PSE VENDETTA
03.09.2015. 14:41
Tīri pēc statistikas, ar loku ievainoti dzīvnieki izdzīvo vairāk nekā savainoti ar lodi. Nav mans izdomājums, bet atsuces uz manis teikto nevaru iedot, jo vairs neatceros kurā grāmatā tas tika minēts.
Nu necepaties tik ļoti par tām lokmedīdām. Visa problēma ir galvās nevis lokā. Un man arī ir pilnīgi vienalga atļaus medīt ar loku vai ne. Es personīgi kompaktloku izmantoju sacensībām, un tas ir arī labs trenniņš šaušanai ar pulvra ieročiem. Zinu tikai vienu, ja būtu atļauts, tad attālumā līdz trīsdesmit metri,pie labvēlīgiem šaušanas apstākļiem varētu nomedīt kaut vai ješku vai zaķi. Bez liekas meža pierībināšanas un kaimiņa izgāšanas no gultas. Tagad gaidu kārtējos apgalvojumus- malumednieku ierocis.
Lokmednieks.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
02.09.2015. 22:19
Par to cik trofejas katru gadu sapūst mūsu pašu mežos , bez visiem lokiem, vēsture klusē. Taisni tā pat kā tas zellis nevienam neteica cik tas briedis viņam izmaksāja. Un gala beigās to bulli viņš tomēr dabūja. Kā būtu, ja būtu, to neviens nevar zināt. Bet bullis labs gan. Katram tādu novēlu.
Viesturs Grigulis
Viesturs Grigulis
Pēdējo reizi manīts 2021-07-25 23:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Aglona
Medību stāžs: kopš 2015.
Aprīkojums: Titan Alpha 30-06, ATA ARMS NEO 12.kal.
02.09.2015. 12:24
[youtube::So6sg3FJ7vg]
Apskatot šo video nekāds labais iespaids par loka medīšanu nepaliek. Tādu trofeju varēja samaitāt, sapūdēt mežā, vienkārši paveicās, ka tas bullis izdzīvoja un atnāca turpat, kur bija 1,5 nedēļu atpakaļ.
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
31.08.2015. 12:04
Uldi. Nekas nebūs. Jo, ja cilvēks ir ieguvis mednieka apliecību, kas mūsu zemē ir panākams tikai ar praktiskā šaušanas eksāmena nokārtošanu ( ar bisi), diez vai tā uzreiz ar loku mežā skries. Uz malīšiem likumi neattiecas. Arī lai lamatotu ir nepieciešama mednieka apliecība. Un tieši mednieka apliecības klātesamība ir visas šīs loku būšanas pamats.
P.S. Cik šeit ,forumā ir mednieku kuri regulāri šauj ar loku? Es šauju. Pāris reizes nedēļā pa kādiem 100 šāvieniem. Vēlme medīt vēl nav parādījusies.
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
30.08.2015. 12:22
Ja tos loka medniekus kādreiz legalizēs ,nekas tur labs nebūs ja viņus ceps spec kursos tāpat kā lidz šim cep medniekus kas medīs ar ieročiem, ir jau puikas kam ir sirdslieta vis saistīts ar apkārtejo vidi un saprašana kas ir ierocis,bet ir nācies sastapties un dzirdēt visādus atgadijumus ka atliek pabrīnīties priekškam tādiem ir izsniegta mednieka apliecība un vēl VP uzticējusi ieroču atļauju,domāju ja nopietnāk pārbaudītu kuram var uzticēt ieroču atļaujas un mednieka apliecības tad arī par loka medniekiem nebūtu jāuztraucās nevienam,bet kamēr tas ir biznes tur nekad nekas ar mūsu LV likumu likumiem labs nebūs.
Slēpts
30.08.2015. 11:47
Bet, ja es būtu valdnieks, tad visiem liktu medīt ar loku 3 gadus, izpildīt normu un tikai tad drīkstētu pirkt šaujamieroci. Pamatojums būtu dzelžains:"Es uzskatu, ka tā ir pareizi"
Slēpts
30.08.2015. 11:20
Būs vecais labais-nekas...
Ja neskaita cepienu no lielas daļas mežā šad tad esošām vai ar to saistītām personām.
Bet vislabāk man patīk, ka jebkurš labāk par pašu lokšāvēju zin, ko lokšāvējs domā, ko viņš var izdarīt, ko nespēj un ko viņš darīs.
Un viņš NOTEIKTI darīs stulbības! Tur nav divu domu.
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
29.08.2015. 22:19
Paši zinām, kā veči šauj mačos, žēluma gals!
Daudzi nevar pa finieri trāpīt, bet dūša piedalīties mačos ir, jo ir pārliecība par sevi, ka varu!!!
Tik pat daudziem ir pārliecība par loka šaušanu, ka varu.
Ja 2/3 no medniekiem neapmeklē (vai reti) šautuvi, netrenējas ar savu ugunsrori,
kas būs, kad tādu palaidīs mežā ar loku?!
Pakaļā jums tās bultas saspraust!
Slēpts
29.08.2015. 03:36
Par arbaletu, nav verts vispar runāt, tas nekad nebūs
Janis Reke
Pēdējo reizi manīts 2020-11-06 22:59
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
29.08.2015. 01:13
jus te par tiem lokiem dodiet vala ta ka butu aizmirsusi par arbaletiem (domatiem medibam).tiem ir cita temesanas sistema un daudz precizaka (ja par to ta problema ir tik aktiva).nesudigaka ka plintei.ja un bulta ar medibu uzgali ari nemaksa tik leti lai vinu palaistu ceriba ka kritis atskiriba ka tas notiek ar patronam. 2-3 eiro nevienam nesit pa kabatu.par leto galu vispar saubu nav...