Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Stirnas kā nelimitētais dzīvnieks?

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 41 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 11.05.2010. 14:33

Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
29.01.2010. 14:27
Pēdējais raidijums "Uz Meža Takas" intervija ar Baumaņa kungu izskanēja doma stirnas padarīt par nelimitētām.Baumanim nekas nebij pretī, kādas ir Jūsu domas šinī jautājumā.
Man nepatīk.
Jānis Antonovs
Jānis Antonovs
Pēdējo reizi manīts 2024-03-18 08:44
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: MMK ''SALA''
Atrašanās vieta: Jēkabpils, Rīga
Medību stāžs: No 2008
Aprīkojums: MC-21-12, TOZ- 34. Howa 1500
Suņi: Nav, bet būs
Medību trofejas: 18
29.01.2010. 14:40
Tad jau aļņus un briežus ar par tādiem pataisam!!!!
Visu izklapējam un miers!!!!
Varesim staigāt pa tuksnesi...
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
29.01.2010. 14:44
Neredzu nekadu dizo problemu sada risinajuma. Doma ka baigi apklapes? Man personigi vinas saut ir zel- pastulbas... Cik vajag, janu saslikam, vai ta pat gribas kadu ciskinu, panemu. Bet milzigos daudzumos slaktet neredzu jegu. Nu laba trofeja, vai ari kroplitis, ta ir cita lieta!!! Domaju ka lidziga attieksme ir 90% mednieku un raditajs mums pelekas sunas ir devis lai mes vinas izmantotu, nevis gaiditu vadosos noradijumus no augsas (lasi VMD) :)))) Man liekas atstat uz licencem tikai dizmedijumu butu sapratiga politika kas samazinatu nevajadzigu birokratiju! (to pasu vajadzetu attiecinat uz cukam)
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
29.01.2010. 15:05
Piekrītu Andrim
Man jau no bukas gaļas dažreiz vemsīns nāk!!! Dažreiz tikai šašlikam vai kādu ciksu izkūpināt vai cepeškrāsnī sagatavot. Tā manis pēc kaut vai bariem staigā, kaut kādi es pret āžiem attiecos normāli. varēju pagājušajā gadā pieklapēt uz nebēdu, bet kaut kādi negribējās, labāk izšautu pa kādu lapsu, ješku vai ruksi. Vairāk prieka sagādātu.
Es ar par to lai buki būtu nelimitēti. Domājams ja tie būtu nelimītēti tad kolektīvi necenstos visiem spēkiem norakstīt tās licences. Plusu domāju vairāk būtu nekā mīnusu. Jo pirmkārt dzinējmedībās tos mazāk tramdītu, tas ir mazāk dzenātu tieši tās vietas kur ir buku koncentrācijas vietas. Vēl tas ka medījot uz gaidi, nogāzi buku, kādam šašlikam un viss, man ar to pietiks veselai vasarai, jo es tos ne visai mīlu ēst. Vieglāk būtu kontrolēt tieši kroplīgos bukus, nestresotu ka izziet āzis ar kroplīgiem raģiem, bet tev nav licences.
Pagājušajā gadā daudzi ir pagājuši tieši zem medību torņa, interesanti bija nabaga āzim kad bija riests, uz nerviem pakrist, tas ir sēdi tornī, nosvilpjies, tas kā traks nogribējies āzis skrien uz šo pusi, skraida skraida, kazu neatrod, attiet nedaudz tālāk. Atkal pasvilpju, atkal atskrien un nēsājas pa augsto zāli. Tādu teātri var noskatīties, un ap sirdi paliek jautrāk :) Tikai dzīvnieciņu žēl laikam nabagam no uzbudinājuma širmītis toreiz aizvērās. Pat nofilmēt paspēju visu cirku :)
Domāju pats kolektīvs būs ieinteresēts tieši nevis atšaut pa maksimums, bet otrādi atšaut tikai uz gaidu, bet dzinējmedībās tos neaiztik!!!! Izņēmums protams būs gaļenieki, tiem tas dos uz nebēdu klapēt šos lopiņus :(
Mārcis Mūrieks
Mārcis Mūrieks
Pēdējo reizi manīts 2020-09-03 11:00
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Ikšķile, Tirzas pagasts
Medību stāžs: No 2005 gada
Aprīkojums: " Ierindas mednieka darba zirgi"
Suņi: taxis
Medību trofejas: 25
29.01.2010. 15:06
Es domāju,ka tas atkarīgs no saimniekošanas un galvenokārt no katra sirdsapziņas. Visi ņaudēja,ka bebrus par nelimitētajiem. Nu dabūjām.Domājiet ,ka situācijā baigi uzlabosies? Ne vella!Kamēr bebra medību produkciju nebūs kur grūst( pārdot) nekas nemainīsies.Ar stirnām varētu būt drusku savādāk tieši dēļ šīs realizācijas.No medīšanas pašpatēriņam nekas nemainīsies. Uz ceļiem tik daudz nemētāsies sabrauktas.Mūsu pusē(ZA vidzeme) tā īpaši neviens viņas neskaita.Tāpat vienmēr biļetes pāri paliek.Ja pavasarī atrod vairākas kritušās uz oktobri atkal bari pa padsmit galvām.Tāpat arī klaiņojošie suņi savu daļu paņem un tāpat stirnas ir pietiekamā daudzumā .Visiem pietiek.Par zaķiem jau viņas vairāk ir.Tā kā manas domas ir ,ka jāšauj tik cik grib apēst un jāpieskata "ganāmpulks" no nelūgtiem ciemiņiem.Tā kā palielam vienalga, neredzu starpību.Bet noteikti ir vietas ,kur šī problēma varētu būt ļoti aktuāla.(Publiskie ūdeņi. Tur tiešām visu izšaus ,ja baigi nenokontrolēs)
Dainis Dižais
Dainis Dižais
Pēdējo reizi manīts 2019-02-20 22:59
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Bolderāja
Medību stāžs: 1987
Aprīkojums: TOZ34E 12/70,MP153 12/76,Mannliher 30-06
Medību trofejas: 9
29.01.2010. 15:14
Viss jau būtu labi ,tikai saimniekojam mēs dažādi. Ir kolektīvi kuros buks ir pamat medījums un viņi pataupa licenzes uz dzinējmedībām.Stirnu daudzums ir ļoti atkarīgs no laika apstākļiem ziemā,2-3 gadi un nav buciņu.
Ja var operatīvi nokontrolēt situāciju,lai iet sākam klopēt kā pīles.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
29.01.2010. 15:14
Mārci nezinu kā jūsu pusē ar bebru atsaušanu, pie mums bija tā ka uz pavasara pusi, no izsiegtām licencēm paliek labi ka kādi 10 bebruki, nu tad pienākas uz vienu kādus trīs klapē, jo vienā vietā paretini, otrā vietā saimnieki brēc, ka tur bebri trako, tur nomedīji, citā vietā trako. Mēs no bebriem gardas desas gatavojam, jā ādu nav kur likt, diemžēl, vēl klāt ar no bebra ņemu bebra dziedzerus ar laba lieta gan sev gan citiem!!!! Bet sakarā ar to ka daudzi bebrus neēd, tad jā tie vairojas tur uz nebēdu!!!
Man tak ļoti patīk medības uz bebriem, pats pocess, apmānīt dzīvnieciņu, trāpīt tieši galvā lai nenoslīkst, pie reizes arī roku piešaut pie tādām medībām :)
Armands Liepiņš
Armands Liepiņš
Pēdējo reizi manīts 2020-04-24 15:03
Lietotāja statuss: Lietotājs
29.01.2010. 15:24
Nu nē veči,tad jau bodes būs pilnas ar buku gaļu un pēc pāris sezonām varēsim ar uguni viņus meklēt.Edgar,Andri 5 par jūsu attieksmi pret dabu ,bet baidos ka tādu nebūs daudz,vai arī daudz būs tikai forumā(domāju-taisīs sevi par svētajiem).Un buks nav bebrs,ar to es domāju ka buks ir daudz vieglāk nomedījams nekā bebrs.Un nekad neticēšu ka nu visi veči kolektīvā tik svēti, ka buciņu tikai Jāņu šašlikam.Es kategoriski pret,tā pie labām trofejām nekad netiksim un arī bez bukiem paliksim.
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
29.01.2010. 15:43
Vai patiesam mes neko nevaram pasi!? Pasi padomat un pasi izlemt?! Muzigi musm vajag kadu kas kontroles, ieteiks, sodis un aizliegs!!!! Ta pati dziesma valsts meroga skan par SVF.... Nu nemakam mes dzivot bez VAGARA !!!!
Vai nav biskin pazemojosi pasiem tadas lietas par sevi runat un rakstit? Vai varbut vienreiz jasanemas un jasaka- es pats varu!!! Un par savam kludam atbildesu pats un ari sekas, ja bus, labosu pats... Man liekas visiem mums beidzot ir pienacis laiks klut pieaugusiem un pastavigiem!!!
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību trofejas: 19
29.01.2010. 16:07
Neredzu plusus,bet tikai mīnusus šai jomā,ka katrs mednieks nolems ka man gribas gaļu,un kaimiņam ar utt.Labāk uz licenzēm.Tas ir mans viedoklis.