Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Atšķirība starp strādājošu medību šķirnes suni un strādājošu nešķirnes suni???

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 30 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 19.12.2010. 11:07
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Arnis Minikovičs
Arnis Minikovičs
Pēdējo reizi manīts 2013-03-01 12:04
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
07.12.2010. 21:08
Te laikam ir aizmirsuši ka pie katra suņa ir jāstrādā... protams, ka papīrs nenosaka ka viņš būs 'profesors', to noteiks saimnieka pieliktās pūles un suņa instinkti. Iemācīt var arī lācim ar riteni braukt.
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
07.12.2010. 22:03
Man škiet ka te aizmirsuši par ko vispār bija tēmas jautājums, kā ieskrējušies????
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
08.12.2010. 00:15
Godīgi sakot, nebiju gribējusi šai tēmā rakstīt, bet nu man radies iespaids, ka dažam labam viss ir sajaukts vienā baigā putrā :(
Tātad, kā mēs varam vispār iedalīt suņus no mednieka viedokļa?
1.KRANCIS. Nu ne pēc kā neizskatās :) Nevajadzētu aizmirst, ka visu suņu senči ir bijuši aktīvi mednieki un visiem suņiem vairāk vai mazāk piemīt mednieka instinkts. Ja tas tā nebūtu, tad jau mums nebūtu nekādu raižu ar klaiņojošiem suņiem, vai nē? Mēs nevaram noliegt, ka starp krančiem ir eksemplāri ar labām vai pat izcilām mednieka dotībām. Kāpēc šāds suns nevarētu iegūt darba diplomu un oficiāli piedalīties medībās? Es nezinu. Cits jautājums, vai ņemot kranci un cerot, ka no viņa izaugs labs palīgs medībās, cilvēks pamatīgi riskē. Jo neviens nevar prognozēt, kas no viņa izaugs.
2.SUNS BEZ PAPĪRIEM. Izskatās pēc medību šķirnes suņa, tikai papīru nafff. Ceru, ka neviens no klātesošajiem nedomā, ka sakrustojot vilku ar kaukāzieti varētu nejauši piedzimt foksterjers? Tātad, šādi suņi, visdrīzāk, ceļas no tīršķirnes vecākiem, kuros kāds ir ielicis savu darbu, izkopjot šķirnes īpašības vairākās paaudzēs. Bieži gadās, ka šādi šķirnes suņi atstāj tā saucamos neplāna pēcnācējus. Nu mēs visi zinam, kā tas notiek- uz izstādi neaizbrauca, darba eksāmenu nokārtot nebija laika, bet suns mežā strādā. nu un tad sarunā- tava kuce strādā, mans suns arī, davaj, taisam bērnus! Tomēr šajos suņos jau ir ielikts selekcionāru darbs, pateicoties kuram strādā arī viņu pēcnācēji. Un te nu nebūtu korekti runāt, ka man bez papīriem taksis/foksis/laika strādā! Ne no kā nekas nerodas! Tās ir šī suņa senču asinis, kas strādā!
3.MEDĪBU ŠĶIRNES SUNS AR DOKUMENTIEM.Protams, gadās, ka strādā slikti, bet lielākā daļa tomēr ir medībām piemēroti, pie tam mēs varam paredzēt , kādam medību veidam šis suns būs piemērots, kāds būs viņa raksturs utt. Bet ar jebkuru suni ir jāstrādā!!! Nekādi papīri un gēni nelīdzēs, ja ar suni nenodarbosies.
Slēpts
08.12.2010. 07:01
Girt, varu pateikt ka ar vienu suni ir ļoti daudz un riktiģi jastrada, ar citu ne, ka saka viņam jau tas instinkts jau asinis un tur ir ta rozinite ka suņu ar tiem instinktiem ir ļoti maz. Ja var pat laci iemacit... bet tas jau no citas operas.
Andis Bricis
Andis Bricis
Pēdējo reizi manīts 2018-04-26 12:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: Runga
Suņi: nu jau 2 X Kvaukšķis
08.12.2010. 12:47
Aizsūtīju Vmd ē-pastu ar sekojošu tekstu
Gribētu zināt ja ir medību šķirnes suns, bet viņam nav ciltsrakstu, bet ir potēts un reģistrēts PVD drīkst piedalīties medībās vai nedrīkst?
saņēmu atbildi no J Ozoliņa
Drīkst, bet suņa īpašniekam ir jābūt klāt vetārsta izdotai suņa pasei, kurā lasāms šķirnes nosaukums.
No tā izriet ka ja sunim pvd pasē rakstīta šķirne var iet un medīt ciltsraksti nav nepieciešami!!!!
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
08.12.2010. 12:52
Vou... Andi, tas nav kāds atkal kārtējais joks? Esi tik labs pārsūti (privāti uzrakstīju) vai iemočī te to vēstuli!
Anita Upīte
Anita Upīte
Pēdējo reizi manīts 2022-08-09 16:45
Lietotāja statuss: Lietotājs
08.12.2010. 15:35
Tas nav nekāds joks, jo faktiski jau mēs te jebkurš/-i, piemēram, trīs tautieši no foruma, varam uztaisīt savu kinoloģisko biedrību, klubu vai apvienību un izdot kādus vien ciltsrakstus gribam. Jo Latvijā jau nepastāv tikai divas organizācijas - LKF un LMKA, bet ir vēl vesela virkne mazāk dzirdētu "branžu". Un nav arī nekādas likumiski noteiktas "sertifikācijas" šādām organizācijām vai tamlīdzīgu apgrūtinājumu. Ir tikai spēja (vai nespēja) iegūt vārdu, atpazīstamību un starptautisku atzīšanu, lai "lietas kustētos"...
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2022-05-31 00:57
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
08.12.2010. 15:48
Man viss ir skaidrs uz doto brīdi, ja manis vadītajās medībās piedalās foksterjera, vai laikas, vai takša, vai Latvijas dzinējas (arī pēc izskata un darbībām līdzīgs šim sugām) suns, ar saimnieku un pasi par potēm un ierakstu ka ir šīs škirnes pārstāvis. Okei es ļauju šiem strādāt! To te nevarēja saprast drīkst vai nedrīks, katrs centās iztulkot kā saprot, (ka atļauts tikai ar papīriem un ciltsrakstiem). Bet tagad ir J.Ozoliņa k-ga vēstule!
Slēpts
08.12.2010. 17:39
Nu takš, Andi, ieliec šo vestuli lai citi zina kas pa kam un nebus parpratumu...
Miks Krūmiņš
Pēdējo reizi manīts 2011-03-27 22:59
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Medību stāžs: 10
Aprīkojums: ZBK-110
Suņi: Laiki
08.12.2010. 20:42
man tik nav skaidrs kā tad mēs vēlāk iegūsim strādājošu pēcnācējus no nezināmas izcelsmes suņiem???? kā es varēšu zināt ka tiem abiem kucēna vecākiem ir apakšā tādas pašas šķirnes suņi????