Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Jauni medību noteikumi

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 38 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 03.04.2013. 12:38

Edmunds Svencs
Edmunds Svencs
Pēdējo reizi manīts 2019-11-26 17:45
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Aprīkojums: Vītne,gludais
Medību trofejas: 10
13.03.2013. 06:18
Arni, cepuri tev nost - pagaidām tu vienīgais Gaismas bruņinieks... Vienīgi, smagu sirdi jāatzīst, ka Jānim Misiņam tomēr būs beigās taisnība. Industrializācija paņems savu un dažādais kultūras līmenis mednieku vidū ir acīmredzams. Latvieša vājā vieta ir vienotības trūkums, kas mūs piečakarēja gan 13.gadsimtā, gan arī vēlāk... Padoties nevajag, to es nesaku - ir tikai kādā brīdī jāsaprot, vai cīņa nenotiek ar vējdzirnavām un vai nebūtu vērts mainīt taktiku. Nav īstā vieta polemizēt par latvju nācijas evolūciju, taču īsuma, šobrīd esošā paaudze nesaklausīs tavus saucienus. Izredzes ir ar jaunāko paaudzi - mūsu bērniem. Uz to es arī spiežu, stāstu, rādu, skaidroju, ņemu līdzi mežā, vārdu sakot audzinu par godīgiem (cik nu man tās saprašanas). Nāks tie pie šprices, tad arī visas nācijas izglītība būs citā līmenī. Turies!
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-03-28 15:40
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
13.03.2013. 06:33
Vakardien, 21:44
Nu nau ko skepus lauzt,katram savs viedoklis.Pec kada laika manis,kas un ka.Naks citi kungi,tie bidis sev izdevigus noteikumus un likumus.

Nu tas gan ir totāla fatālisma piemērs! Nu ko tur mēs, mēs maziņi un melni....
Tā domāt vienkārši nedrīkst! Katram ir tiesības uz savu viedokli, un katram jābūt iespējai savu viedokli paust un aizstāvēt!
Jānis Jasinskis
Pēdējo reizi manīts 2021-02-24 23:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
13.03.2013. 08:49
Šodien runāju ar vienu mednieku par ūdensputnu problēmu. Viņu paltībās ir ezers - publiskā ūdesn tilpne. Pīles paliek ar vien mazāk. Nav vietējam kolektīvam motivācijas saimniekot, jo atbrauc, pašauj, piemeslo un aizbrauc.

Vot šitā ir tipiska latvieša nostāja , nav motivācijas( kas pieder visiem , tas nepieder nekam) . Un vaitad nevar uzrīkot talku , pieaicināt caur plašsaziņas līdzekļiem palīgā medniekus kuriem nav sava kolektīva un sakopt apkārtni , ierīkot ugonskuru un atkritumu vietas? Uzbūvēt pīļu ligzdas? Sakārtotā vidē normālam cilvēkam necelsies roka mēslot , bet ja tur ir izgāstuve ,tad viņa tikai vairojas.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
13.03.2013. 09:24
Jāni Jasinski tu riktīgi kļūdies ka necelsies roka piemēslot, pats presonīgi pazīstu tādas cūkas un tos varēs pārmācīt tikai lode galvā, jo ir sava stulbā ideoloģija un ka ja es atbarucu atpūsties, kādā vietā ,tad es varu rīkoties kā uziet, bet beigu beigās zemes īpašniekam uznāk besis ka tiek piemēlsota viņa zeme, uzliek zīmi privātīpašums un slakbaumu, un neviens vairs nevar tikt tajā vietā, bet vēlāk tās lielās cūkas abraucot, lauž atslēgas, apbrauc tos pa citiem laukiem, un atkal par jaunu piemēslo. Vai tad šim te cūkām grūti savākt pēc sevis atvestos mēlsus, kā ar maisiem stiepties velns sazin kur ir spēks,bet pēc sevis novākt, nē, labākajā gadījumā salasa maisos, vai nu sadedzina, vai nu pakar kokā, bet meža zvēri padara savu un maisi tiek spaplēsti. Tāpēc ir tāda situācija daudzās vietās kur agrāk varēja mierīgi piekļūt pie tā paša ezera krasta tagad tur viss pārraksts un aizslēgts. Labs piemērs ir Višķu ezera pussalā agrāk varēja mierīgi piebraukt, atpūsties un pie reizes pazvejot, tagad tur ne no vienas puses nepiekļūt pateicoties cūku dēļ. Tur bija galdiņš ar nojumīti, viss bija nojaukts un slinkuma dēļ sadedzināts, kaut blakus pastaigājot pa mežu varēja salasīt kritušos kokus cik sirds vēlas. Otra vieta Naujenes pagastā pie Daugavas butišku rajonā, ar saimnieks uzcēla mazmājiņu, galdi stāvēja. urnas, tagad daudzi ir sajaukti un sadedzināti. Laikam tautai darīt nav ko, un tā ir mūsu jaunā kultūra.
Kā saka paņeslo mani ne pa tēmai :).
Bet ja par medību likumiem, tad ja tiešām dos saimniekiem uz savas zemes atšaut nelimitētos, āmen varam aizmirst par medījamo dzīvnieku populāciju, jo pats personīgi pazīstu tādus kas gaida šos te jaunos likumus un paši ir teikuši, ka neskatīsies kas tur izgāja, no kātiem nost un miers mājās :( Būs kā 90 gados viss tiks izšauts un nomedīts. :( Jo diemžēl kultūra dara savu, mums vēl līdz veco ES valstu kultūrai kā rakom do ķitaja. Skarbi, bet tas ir patiesi.
Jānis Jasinskis
Pēdējo reizi manīts 2021-02-24 23:07
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: uz 8 nevar salasīties nekad
Atrašanās vieta: dīvāns, dators
Medību stāžs: arvien lielāks
Aprīkojums: ir
Suņi: vakcinēti
13.03.2013. 11:05
Jā Edgar - sūdīgi jums tur Daugavpils apkārtnē . Spriežot pēc visiem taviem komentāriem var secināt , ka pie jums nebūtu pat neviena cilvēka , ja ziepes būtu lētākas un virves nebūtu sapuvušas!
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
13.03.2013. 11:06
Labi, es saprotu, ka kopumā problēmu neviens nesaprot. Respektīvi es drīzumā iesniegšu dokumentus 2 iecirkņu veidošanai - 3,2 un 7 ha izmēros! Aleluja!
Slēpts
13.03.2013. 12:31
Izskatās, ka Arni tavu tekstu neviens nelasa :D
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2024-02-15 00:29
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
13.03.2013. 13:00
Līdz ar to, pazūd jēga kaut ko rakstīt - tie, kas grib kko zināt, tie noteitki zina tāpat, tie, kas mucā - tie tāpat neizlasa... :)
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2022-06-14 14:15
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
13.03.2013. 13:14
Jāni noģērb nost rozā brilles un paskaties kādi ir publiskie pieejamie ūdeņi un vietas, nevajag Latgali, pietiek pilnīgi pa visu Latviju pabraukāt un atrast piemēslotas vietas. Jo tā ir kultūra, vieni pēc sevis un pat pēc citiem novāks, citi atbraukt piemēslos un vēlāk atbraucot vēlreiz uz it kā bijušo skaisto vietiņu, rezumēs a kādas cūkas šeit piemēsloja, bet tas ka paši pirmie bija no tiem kas to izdarīja nepielec. Paskaties cik piegružoti meži, tagad mazām, bet paskaties katru gadu pavasara talku, novākto gružu skaists nevis katru gadu samazinās, bet otrādi tikai palielinās un par kādu tad kultūru varam runāt.
Arni, es neko nesaku pret maziem medību iecirkņiem, to tā pat ja paskatītes pēc statistikas vairāk nekā kucei blusu, bet tieši es vēlos izteikties par to ka tagad atļaus medīt uz sava nereģistrētā medību iecirkņa, pat arī ja reģistrēs visus nelimitētos. Rezultātā daudzās vietās būs tā ka kur nelimitētais tur būs arī limitētais. Protams ka ne visus vienā katlā varēs mest, jo būs arī likuma paklausīgi, bet paskatoties situāciju un zinot daudzu zemnieku attieksmi pret tiem pašiem rukšiem, tad tici man tas pats zemnieks ja viņa lauku raks rukši gāzīs no kātiem ko varēs nogāzt un viņam būs pie vienas vietas varēja viņs to darīt vai nevarēja, ja vienīgi tikai izsauks kaimīnš attiecīgās iestādes un pieiksēs šo gadījumu.
Arni veikmsīgi tev šajos iecirkņos medīties, kā saka laiks rādīs kas tālāk būs!!!
Slēpts
13.03.2013. 15:36
Nu bet Edgar, tak starpība ir tikai papīru būšanā, cik noprotu tas pat nav nekāds sķerslis, tik cik jāaiziet līdz attiecīgajam kantorim. Ja tag kāds grib gāzt visu kas kustās, tad viņam arī pašlaik ir iespēja piereģistrēt to savu gabalu un aiziet klapē visu pēc kārtas. Pēc jaunā tā starpība būs tikai tāda, ka nevajadzēs reģistrēt iecirkni.
Domā, ka ja tag piereģistrē iecirkni, tad uzreiz maliķis paliek par svēto?