Šodien vārdadienu svin Daina, Dainida, Dainis, rītdien - Renāte, Modrīte, Mudrīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ieroča pielietošana pašaizsardzībai

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 63 lietotāji. Komentāru skaits 396. Pēdējais viedoklis 20.07.2016. 22:44

Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
24.03.2015. 12:14
Jāni Veset, no normatīvo aktu puses skatoties - es teikšu, tiek kontrolēti pietiekami. Kā suņu īpašniekam ir nācies saskarties ar PP darbiniekiem, kuri man arīdzan ir paskaidrojuši soda būtību, ka esmu pārkāpis vietējos kautkādus tur noteikumus. Bet tas, ka uzraudzība Biķernieku mežā todien netika veikta - arī ir jautājums!
Ģirt, otra puse gan saka, ka divi brīdinājuma šāvieni tika veikti suņa virzienā!!
Slēpts
24.03.2015. 12:14
Gribu redzēt to kadru, kurš medību laikā ieskrien mastā :D tur jau viņš pat medniekus var apšaut kā nekā tie ir pat bruņoti un pa reizei šauj :D
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
24.03.2015. 12:17
Ģirt, ja apmeklē dzinējmedības, tad teikšu, ka sēņotāju, mīlnieku un citu dabas vērotāju esamība mežā ir diezgan regulāra parādība.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.03.2015. 13:44
Netu trupa netu dela !!!!
Jānis Brolišs
Jānis Brolišs
Pēdējo reizi manīts 2017-10-01 16:39
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Jelgavas nov. Kūldīgas nov.
Medību stāžs: No 2007 gada + 10 gadi kā dzinējs
Aprīkojums: bise 16. kal. bise 12. kal. karabine 30-06 kal.
Suņi: Krievu eiropas laikas nu jau divi pus invalīdī.
Medību trofejas: 1
24.03.2015. 14:31
Nu bilžu izvietošana gan bija neadekvāts solis kuru veicot suņa saimnieks parādīja cik adekvāts viņš ir. Cirks gatavais. Un mans suns arī nekož bet atsevišķos gadījumus arī kož tāpat kā slotas kāts šauj.
Raimonds Butkāns
Raimonds Butkāns
Pēdējo reizi manīts 2019-07-13 21:56
Atrašanās vieta: Ādaži, Rīga
Medību stāžs: kopš 2013
Aprīkojums: Browning X-Bolt Stainles Stalker 7 Rem. Mag. + Schmidt Bender; MC 21-12
Suņi: 2 kaķi: Nezobs un Princese Histērija - abi medī uz vella paraušanu
24.03.2015. 18:06
Nezinu situāciju, bet manī aizdomas raisa fakts, ka čalis skrienot ņem pielādētu ieroci ar 2 aptverēm līdzi... un viņa feiss. Tam šāvējam ir "one of these faces". Zinu zinu, es tikko stereotipā ierāvu, bet atgādina filmu Zikovs-2. Vēl man liekas, ka, ja kāds šautu uz maniem kaķiem (pagalmā starp daudzdzīvokļu mājām), tad es arī tam iznestu seju.
Bēeeet, redziet, es nezinu, kas tur īsti notika, tāpēc grūti spriest... Vardarbība, katrā ziņā, ir pēdējais mērs, ko pielietot.
Ja nu man būtu "aizkrāvies ciet" un es dotos skriet ar pistoli... sorry - ar makāroveni (grūti to lūzni nosaukt par pistoli)..., tad laikam pirms šaut gaisā, vai uz suņiem es bļautu uz saimniekiem, lai pietur suņus, lai nekavējoties tos savāc. Iespējams es lietotu nedaudz tēlainākus izteicienus attiecībā uz tiem saimniekiem nekā tikko uzrakstīju. Nu jā, un tad jau redzētu, kas notiktu tālāk - es domāju, ka viņi savus suņus sasauktu atpakaļ.
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 12:04
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
24.03.2015. 19:15
Es kā esmu strādājis ar vācu aitas sugas suņiem un dzīvē personīgi esmu saskāries ar dažādas škirnes suņiem tad varu pateikt to ka ar lielu suni tikt skaidrība ir vieglāk nekā ar maziem. Galvenais ir nebaidīties, neraustīt liekos locekļus un nebēgt. Man cik reizes ir uzbrukuši lielie suņi, lielākoties pietika ar to ka es nobļojos fu nedrīkst vai krieviski neļza un suns lielākoties piebremzē un neuzbrūk. Bet ar maziem ir tā kamēr ar mietu pa purnu nesadevi tikmēr neatstāj un uzbrūk. Cik man redzētā viss stulbākā suga ir pikinesi, tie pat saimniekam uzbrukt var. Es nerunāju par kaujas suņiem, bet par tipja majas suņiem, mīļuļiem. Protams katra situācija ir dažāda, bet galvenais nebaidīties un neskriet. Kā viens kinologs teica ja velies lai suns tevi klausītu galvenais ir pirmajam iekost sunim un tā lai tas saprastu kurš ir īstais saimnieks šajā vieta. Pats personīgi pārbaudījis nēssmu ,bet vienam vācu aitas sugas sunim gan žoklis ilgi nestrādaja, jo uzbruka no slēpņa,pašam nekā nebija jo zinu kā ar šiem suņiem rīkoties. Sliktāk ir kad bars uzbrūk tad gan ir pagrūti atvairīties no vairāku suņu uzbrukuma!
Armands Apinis
Armands Apinis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-29 19:29
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ir
Aprīkojums: ir
Suņi: nav
24.03.2015. 19:58
Padomājiet par vēl vienu scenāriju, kas notiktu, ja ierocis būtu GAN skrējējam GAN suņa īpašniekam !!! Tad pēc nelielas 30 min. apšaudes savā starpā un visas munīcijas izšaušanas tiktu noskaidrota patiesība... Paldies Dievam, kad šāda apstākļu sakritība nav notikusi...
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-10-23 20:15
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
24.03.2015. 20:06
Jā, Edgar, locekļus publiskās vietās vispār labāk nevajag raustīt ;)
Bet par tēmu - varenais sitējs ir viennozīmīgi iebraucis auzās. Pat, ja miesas bojājumus atzīst par viegliem - prettiesiska ieroča piesavināšanās un personas brīvības nepamatota ierobežošana ir krimināls. Ceru, ka nosacīto vismaz dabūs. Un cerams, ka upuris piedzīs nevāju kompensāciju - tur gan ieteiktu nevilcināties ar civilprasības iesniegšanu un prasības nodrošinājuma pieprasīšanu, pirms nav pēdējie grozījumi Civilprocesā stājušies spēkā. Tādus varoņus ir jāmāca.
Attiecībā par šaušanu - ja suns uzbruka, vajadzēja šaut sunim. Ja šāva, bet netrāpīja, tad:
-vai nu sūdīgs ierocis - jēgas ar tādu staigāt nav;
-vai nu sūdīgs šāvējs - atkal, tad nevajag ar ieroci vazāties;
-vai nu suns bija par tālu - tādā gadījumā ieroča pielietošana bija prettiesiska, bet, ja ierocis tika nevis pielietots bet izmantots veicot brīdinājuma šāvienu, tad izmantošana bezjēdzīga.
Jautājums rodas arī par 2 šāvieniem.
Pareiza rīcība, ja uzbrukums nebija negaidīts un pēkšņs - un no skopās informācijas tā var secināt - būtu bijusi skaļi brīdināt par potenciālu draudu sev un palūgt savākt suņus. Jā, tas ir kaitinoši, ka treniņu laikā jāapstājas, bet - ja uzbrukums nav pēkšņš, šaut nedrīkstēja.
Savukārt, ja uzbrukums bija pēkšņs, tad šaujamierocis bija jāpielieto tā, lai suns būtu padarīts nekaitīgs.
Līdz ar to, šajā gadījumā izskatās, ka ieroča izmantošana bija neadekvāta situācijai. Vēl vairāk - ieroča īpašnieks pieļāva ieroča nonākšanu trešās personas valdījumā. Faktiski, ar to parādot, ka viņam ieroci nemaz nevajag, jo adekvāti reaģēt uz situācijām viņš nespēj.
Vienlaicīgi, ir pilnīgi skaidrs - problēmas cēlonis ir bezatbildīgs suņa/-u īpašnieks/-i, kuru dēļ cilvēkiem jājūtas bezmaz kā kaujas zonā, jo nevar zināt, kurā brīdī "on nekusaet" pēkšņi sadomās tomēr savus žokļus pāraudīt uz dzīvas miesas. Cerams, ka tas, ka šāvējs ir varas partijā šo situāciju, pirmkārt, atrisinās tā, ka kauslis vairs ar savām ekstrimitātēm nevicināsies un suņu brīvā vazāšanās tiks piegriezta. Pieļauju, ka varbūt var apmācīti suņi ar īpašu sertifikātu vazāties bez pavadas. Bet tad tā - ja suns kādam uzbrūk, sertifikāta izsniedzējs automētiski zaudē savas tiesības izsniegt sertifikātu un - šāda suņa vazāšanās no īpašnieka tiek obligāti civiltiesiski apdrošināta. Ja nē - milzīgs sods. Tāds, lai maz neliekas. Un - nenvēršams. Ja bezatbildīgajam suņa īpašniekam pieder tikai apenes - jāatņem tās!
Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2019-07-21 18:29
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
24.03.2015. 20:22
Arni - šeit nu gan Tu samurgoji.. Nebij tiesību izvilkt pat šaujamieroci. Koduma pēdas ir? NAV!! VISS!! Pierādīt ka suns uzbruka nevar, būtu tas suns tuvumā tiktu nošauts, tik sūdīgi makarovs jau ar neiet. Raimonds varētu vēl piedzīt kompensāciju no ta huļapļota par morālajiem pārdzīvojumiem. Šeit Raimonds saskatīja draudus sev un ģimenei un ar dūrēm aizstāvējās. Ierocis nekur nav pazudis tā kā nekas nav atņemts. Aizturēt gan nedrīkstēja, bet tās jau ir sekas. Par suņa laišanu bez saites... Reti kurš tur staidzina suni pavadā, un līdz šim nekas ļauns nav noticis.