Šodien vārdadienu svin Junora, Anšlavs, rītdien - Varis, Eduards, Edvards
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību sadarbības līgums

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 27 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 01.06.2016. 15:00

Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
19.04.2016. 10:38
Lasiet un spriediet paši kā saprast šādu vēstuli no VMD amatpersonas:
Cien.mednieki, kolēģi !
Vakardien pieņemtie Medību likuma grozījumi par meža cūku medībām saistībā ar ACM draudiem šoreiz tiešā veidā attiecas arī uz mums - līdz brīdim, kad savu cūku skaitu mežā būsim samazinājuši 3.6 reizes.....
Tātad, pēc šo grozījumu stāšanās spēkā (parasti 2 nedēļas,informēsim) meža cūkas (tikai meža cūkas !) likumīgi varēs medtī:
visos reģistrētajos medību iecirkņos neatkarīgi no to platības
platībās ārpus reģistrētā iecirkņa, ar vai bez medību tiesību nodošanas līguma
citās medību platībās, neraugoties uz to ka citi normatīvie akti (dabas aizsardzības teritoriju individuālie noteikumi, pašvaldību plānojumi, utt.) to aizliedz (pilsētās un kapsētās gan joprojām medīt cūkas nedrīkstēs !)
Valsts meža dienestam likuma grozījumos dots pilnvarojums iejaukties (noteikt, kas medīs) iespējamos strīdos par medību tiesībām ārpus reģistrētā iecirkņa (arī iecirknī zem 200 ha kopējās platības), bet ceram ka de facto šos jautājumus atrisināsiet paši, aicinu ievērot dažus principus:
godā turēt ar kaimiņiem nolīgtās medību iecirkņu ārējās rebežas, tātad pašiem medīt arī visās platībās bez līguma iecirkņa "iekšpusē"
vienoties ar kaimiņiem par meža cūku medīšanu bezlīgumu platībās "neitrālajā zonā", ievērojot loģiku mastu konfigurācijai dzinējmedību organizēšanai
visos gadījumos informējam zemes īpašnieku (ar kuru mums nav līgumu), ka , pamatojioties uz Medību likuma grozījumiem līdz ACM draudu beigām viņu zemē tiks medītas tikai mežacūkas ! Neaizmirstam, ka ar laipnu vārdu un garšīgu medību produkciju atvērsies visniknākie prāti !
-- Apzinos, ka likumā noteiktās meža cūku medību kārtības ievērošana var būt problemātikska, katrs varēs atrast iemeslu uzsākt strīdu.....
Aicinu to nedarīt, pilnīdi nekonstruktīvas nostājas gadījumā noteikti vērsīšos mednieku sabiedriskajās organizācijās ar lūgumu organizēt spiedienu (sadarbības līgumi, kaunināšana utt.) uz medniekiem, kuri diskreditē mednieku reputāciju Latvijas sabiedrībā.
Un beidzot - neaizmirstam par medību drošību dzinējmedībās- katram ar lieliem burtiem atkārtoti izstāstam, kas ir mednieku līnija un kas skaitās šāviens pa mednieku līniju !
Ar cieņu
Jānis Iesalnieks
Dienvidkurzemes virsmežniecības virsmežzinis
janis.iesalnieks@dienvidkurzeme.vmd.gov.lv
t.+37129163059
Slēpts
19.04.2016. 10:54
Cik nu saprotu- vēstule ir veca un uzrakstīta uzreiz pēc likuma izmaiņu pieņemšanas.
Un galvenais aicinājums jau ir medīt mežacūkas un ievērot labo toni:)
bet ceram ka de facto šos jautājumus atrisināsiet paši, aicinu ievērot dažus principus:
godā turēt ar kaimiņiem nolīgtās medību iecirkņu ārējās rebežas, tātad pašiem medīt arī visās platībās bez līguma iecirkņa "iekšpusē"

Lai gan pēc BŪTĪBAS viss ir ok, bet pēc likuma burta te gan var saskatīt aicinājumu uz malumedībām:),
Jo bez VMD atļaujas medīt mežacūkas, platībās, kur nebija līguma nu nekādi nedrīkst.
Slinkums meklēt- vai šai atļaujai bija jābūt rakstiskai- man liekas, ka jā..
Valdis Burvis
Valdis Burvis
Pēdējo reizi manīts 2019-06-16 19:53
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Mednieku organizācija: m/k avots.
Atrašanās vieta: kurzeme
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: iz .ij27em.cz550 7*64.MARLIN -22WMR
Suņi: jaktis rasa.
Medību trofejas: 2
19.04.2016. 11:17
Nav skaidrība ,kāpēc vēl lidz šim brīdim mc nav nelimitēto statusā ,ja jau reiz ir tik briesmīgi ar mēri draudiem , par to ka pataisītu šo populāciju par nelimitēto sugu nebūtu jabaidās ka izšaus visas jo kā runā lielie vīri tāpat nosprāgs..........!!!!!!!!!
Slēpts
19.04.2016. 12:26
Tieši tā. Aicinājumi visiem intensīvi medīt, un nelikt nelimitētajos ir tiešā pretrunā.
Slēpts
19.04.2016. 12:33
Nu tomēr nepiekritīšu.
ja aiziet kā nelimetētais , tad vairāk neviens īsti negrib ziņot par to , kas ir nomedīts.
(piemēram pīles- vai godprātīgi veicam nomedīto uzskaiti un par rezultātiem noziņojam?)
Bet ja ir limits - tad VMD var sekot tā izpildei un dot vadošus norādījumus:)
Slēpts
19.04.2016. 13:12
Ja tas "limits" ir tā kā daudzviet tagad - iedod tik savilcējus cik prasa, tad kāda tam nozīme. Pie ACM ierobežošanai vēlamā mežacūku blīvuma viņas reāli nomedīs tik reti, ka "limita" pildīšana pati no sevis apstāsies, kamēr nedos par cūku lielu prēmiju - neviens tām atlikušajām ar pakaļ neskries meklējot pa visu iecirkni.
Slēpts
19.04.2016. 16:23
Tieši tā, Ivar, visās platībās, kur līdz ML grozījumiem nevarēja medīt (nebija platība, nebija līgums, atradās liegumā), tagad var un to nosaka VMD ar rakstisku rīkojumu, saskaņā ar ML minēto prioritāro secību, nevis kurš katrs, kā to mēģina saprast Uldis. Šādas platības pēc VMD datiem ir ap 25% no visām medījamām platībām ( taisnība gan, ka lielāko daļu sastāda lielie lauki un dabas liegumi, rezervāti) . Kā Jūs domājat cik rīkojumi Latvijā ir izdoti? Mazāk par desmit!!! Un prolēma ir tur, ka no vienas puses VMD ar šo rīkojumu ir jāiepazīstina zemes īpašnieks, bet savukārt medniekam par katrām medībām arī jāinformē zemes īpašnieks. Tā kā neviena puse negrib ķēpāties, tad šīs platības arī tagad apmedītas netiek.
Slēpts
19.04.2016. 16:33
Bišķi jau akmens jāmet arī godājamā ierēdņa lauciņā, nu nedrīkst tādu vēstuli laist laukā, kuru var pārprast.
Citādi censoņi, pamatojoties uz minēto epastu var sākt medīt kādā bezlīguma teritorijā, un ja to nofiksēs Arāja brigāde- nu grūti būs medniekam pierādīt, ka viņš nav malumednieks.
Uldis Roze
Uldis Roze
Pēdējo reizi manīts 2019-04-15 11:13
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
Medību stāžs: 24 gadi
Aprīkojums: IŽ 43EM; IŽ 27; IŽ 18
Medību trofejas: 11
20.04.2016. 10:31
Kā es jau sākumā teicu, ka neesmu šo tēmu no pirksta izzīdi, bet gan saņēmis oficiālu rakstisku ziņojumu no amatpersonas. Centos šo tēmu pārrunāt arī vietējā mežniecībā ar galveno referenti, taču arī tur viennozīmīgu atbildi par cūku medīšanas kārtību nesaņēmu.
Man skaidroja tā - ja zemnieks regulāri sūdzas par mežacūku aktivitātēm savās lauksaimniecības platībās un ar viņu nav noslēgts sadarbības līgums par šo zemju apmedīšanu, tad jānoslēdz rakstisks līgums un VMD var saņemt meža cūkas medīšanas atļauju medībām šajā teritorijā.
Praksē šādu kārtību neesmu izmantojis, tamdēļ nezinu teikt kā tā darbojas (vai vispār darbojas).
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-23 21:36
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
20.04.2016. 11:09
Kam ar ko jānoslēdz rakstisks līgums,lūdzu konkrētāk?