Šodien vārdadienu svin Liza, Līze, Elizabete, Betija, rītdien - Anda, Andīna
toptitle
banner

Forums

Tēmas nosaukums - kāpēc Latvijā dzīvnieki staigā apkārt vairāk tik naktī, citur eiropā pa dienu lauki pilni ar zvēriem

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 7 lietotāji. Komentāru skaits 23. Pēdējais viedoklis 13.01.2009. 11:10

Aldis Solovjevs
Aldis Solovjevs
Pēdējo reizi manīts 2019-11-11 19:34
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 20
Aprīkojums: ?
Medību trofejas: 11
28.12.2008. 17:17
Nezinu Vernera kungs par Jūsu pieredzi,bet kāds sakars medīšanai ar lukturi un dzīvnieku barošanās laikam(šeit es domāju-dienas laiku),saistības manu prāt ne kādas.Drīzāk tas viss izskaidrojams ar dzīvnieku ierobežošanu noteiktās teritorijās,medību veidiemun, medību intensivitāti!
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
Pēdējo reizi manīts 2019-05-15 11:45
Atrašanās vieta: Koknese
Medību stāžs: 23
Aprīkojums: pilns
Medību trofejas: 81
28.12.2008. 17:32
Vis tiešākais! Pamēģiniet un redzēsiet! Visā EU medības ir ļoti populāras un nedomāju, ka Latvījā medī daudz vairāk kā piem. Beļģijā vai Francijā, Čehijā vai Bulgārijā, Igaunijā vai Lietuvā- tur vienkārši nedomā "po sovetskomu".
Aldis Solovjevs
Aldis Solovjevs
31.12.2008. 15:59
Piedodiet,bet tā arī Jūs pašlaik konkrētu atbildi neesiet devis,kāds sakars šeit medībām ar lukturi,un dzīvnieku barošanās laikam dienā?Neredzu ne ko sasaistošu,ja nu vienīgi to ,ko argumentēju ieprikš.
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
31.12.2008. 21:46
Aldi! Cik zinu un esmu redzējis, tad ārvalstīs medī ļoti līdzīgi mums resp. medību platības nav ierobežodas ar mākslīgiem šķēršļiem nu vienīgi sētas gar auto maģistrālēm, kas drīzāk ir dzīvnieku pasargāšanai, vai negadījumu novēršanai. Tākā Tavs arguments par dzīvnieku ierobežošanu noteiktās teritorijās nebūs īsti pamatots. Medību veidi ārzemēs ir tieši tādi paši kā mums- uz gaidi (no torņiem), ar pieiešanu, traucēšanas medības un dzinēju medības. Bet tomēr šo medību veidos salīdzinājumā ar mums ir atšķirības nu piem. uz gaidi medī tikai līdz tumsas iestāšanās brīdim, bet reizēm sēž un vēro dzīvniekus pat visu nakti izmantojot lukturus, kas tiek baroti no auto akumulātoriem, bet viņi nekad nešaus, kad izmanto lukturi(tā Beļģijā)! Traucēšanas un dzinēju medības pārsvarā notiek līdz pusdienām un, tad notiek medību tradīcijām bagātas izdarības, bet tikai ne medības. Es nedomāju, ka medību intensivitāte ārvalstīs būtu zemāka kā pie mums nu varbūt tomēr vairāk medī induviduāli nevis kolektīvi, bet Francijā tomēr dzinēju medības ir ļoti populāras un kā man stāstīja kāds izbijis augsta ranga Francijas virsnieks tur vienās dzinēju medībās nomedī 40 un vairāk meža cūkas - šim Kungam neticēt man nav vienkārši pamata.( runa iet par atsevišķiem Francijas reģioniem) Interesanti novērojumi Argentīnā! Jā šeit ir ierobežotas medību saimniecības, bet pirmais ko mēs pieprasījām ir medīt dzīvniekus to dabīgā vidē un medību organizātori dabūja krietni pasvīst lai sakaņotu medības ar zemju īpašniekiem, kur varētu medīt Latvju bāliņi. Tā nu mums reizēm nācās paskriet "tepat" 300-400km. attālumos lai medītu. Visas medības Argentīnā notika dienas laikā un arī manu biedru skaistās briežu trofejas krita diennakts gaišajā laikā, bet es, savu iekāroto Indijas antilopi nedabūju, bet redzēju vairākkārt. Lai kā es Aldi gribētu, bet Jusu argumentiem piekrist nevaru, jo ir daudz faktu un faktiņu, kas liecina par veiksmīgu medīšanu diennakts gaišajā laikā un mums medniekiem ir jābūt pacietīgiem! Veiksmīgu 2009g. un šaujiet garām! :))
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Medību trofejas: 19
31.12.2008. 21:58
Šorīt aizgāju uz barotavu,ēd 15 rukši ap 7,30 no rīta.Cik rīt būs nezinu,jo katru reizi paliek mazāk.Jo kaimiņi bliež neskatās ne uzko.
guntars Rimeicāns
Pēdējo reizi manīts 2009-01-16 12:24
Lietotāja statuss: Vērotājs
11.01.2009. 16:13
kaadus dziivniekus tu gribi redzeet buki vazaajas visu diennakti
guntars Rimeicāns
Pēdējo reizi manīts 2009-01-16 12:24
Lietotāja statuss: Vērotājs
11.01.2009. 16:19
aizpagaajosho gadu mees neatshaavaam limitu, bet shogad cuuku ir daudz vairaak un arii aljnju
Aldis Solovjevs
Aldis Solovjevs
12.01.2009. 19:36
Vernera kungs,ne būt nenoliedzu Jūsu lielo pieredzi medībās ārzemēs,bet kāds tam visam sakars ar medīšanu ar palīgierīcēm(domāts medību lukturis),vienalga nesaprotu.Medību pieredzē esmu bijis tikai Polijā,liela daļa to objektu kur viesojāmies diemžēl bija ierobežota,platības milzīgas,bet vienalga ierobežotas.Ja jau tos dzīvnieciņus te visi tik traki pa naktīm šauj,tad jau loģiski tiem vajadzētu rādīties tieši dienas laikā?
Verners Mašinskis
Verners Mašinskis
12.01.2009. 21:03
Zinātniski atbildēt protams nevarēšu jo šādus pētijumus speciāli neēsmu darījis tik vados no novērojumiem un tie norāda uz lieliskām medību iespējām diennakts gaišajā laikā vietās kur dzīvnieki netiek medīti ar šīm palīgierīcēm. Vēl varu piebilst par dzīvnieku uzvedību gaišajā laikā tad var novērot, ka tie dienā ir daudz drošāki kā naktī vai krēslā. Varbūt dzīvniekiem tas ir ģenētiski ieprogrammēts, ka nakts ir plēsoņu laiks? Pirms trim dienām veiksmīgi medījot lapsas dienas laikā speciāli pievērsu uzmanību stirnu uzvedībai pēc šāviena un kā izrādījās tās mierīgi turpināja baroties kaut gan tika šauts ar 243win. aptuveni 300m. attālumā no viņām. Sezonas laikā esmu visus savus medījumus nomedījis bez šiem lukturiem un arī optikas uz maniem ieročiem ir ne vairāk kā ...x42 tā kā par gaismas spēju varat spriest paši un ar to, sēdēšana līdz vēlai tumsai nesanāk un arī medījuma novērtēšana gašajā laikā ir daudz labāka, kas praktiski izslēdz jebkādu kļūdu trofejas izvēlē. No agras bērnības esmu ņemts līdzi uz vis dažādākajām medībām tanī skaitā arī medībās kur tika izmantoti aizliegti paņēmieni un vēlāk arī pats esmu medījis ar aizliegtiem veidiem, bet drīz būs 10 gadi kā cenšos ievērot noteikumus un aicinu to darīt arī citiem, jo ticiet -savārīt putru var ātri, bet izstrēbt būs vajadzīgi gadi. Dzīvniekiem lai veiksmīgi vairotos un attīstītos ir nepieciešami 3 faktori: ūdens, barība un miers. Dosim viņiem šo mieru vismaz naktīs, bet ja tik ļoti ir vēlme būt naktī mžā, tad dariet to un vērojiet- tik nemedījiet! P.S. es izsaku tikai savu viedokli un nemēģinu te uzspiest savu taisnību un kā medīt ir katram sava izvēle, bet neaizmirstat par meža sardi, kas kalpo likumam! :)
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
12.01.2009. 21:31
Juris Orinskis, 19.11.2008. 21:01
Pēdējo reizi manīts 2009-01-12 14:41
Man tomēr šķiet, ka tas daļēji ir dzinējmedību dēļ. Tur, kur zvērus šauj vien uz gaidi no torņiem, viņi drošāki ir dienā.
Es piekrītu Jurim,jo no personīgās pieredzes,dzīvnieki daudz vairāk baidās no cilvēka,nekā no lukturgaismas.