Šodien vārdadienu svin Hedviga, Helvijs, Eda, rītdien - Daiga, Dinija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Jautājums par ieročiem.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 19 lietotāji. Komentāru skaits 91. Pēdējais viedoklis 24.03.2009. 12:27

Jānis Rubulis
Jānis Rubulis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-25 16:15
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus - Zvārde
Medību stāžs: no 1986.gada
Aprīkojums: Brownig Bar 30-06,Iž -18 12kalibrs
Suņi: Rīzenšnaucers
17.12.2008. 21:22
Aivar,lietotāja apliecība tev darbojas līdz brīdim,kad iesi pagarināt,tad tev lietotāju vairs nedos.Jā šobrīd,kad tu vēl esi lietotājs ,tu uz mežu vari iet medīt bez ieroča saimnieka,bet jaglabājas pie īpašnieka.
Aivars Liepkalns
Aivars Liepkalns
Pēdējo reizi manīts 2019-10-09 20:15
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Jēkabpils
Medību stāžs: 11 gadi (Kā oficiālam medniekam :) )
Aprīkojums: IZH 27-E,TOZ 78, Mosberg 100ATR, Baikal MP - 153, Savage 11 Trophy Hunter - 223 rem.
Suņi: Taksis
Medību trofejas: 44
17.12.2008. 21:33
Nu jā kārtējais birokrātijas jaunais stulbums.... :(
Imants Voitins
Pēdējo reizi manīts 2016-03-02 16:31
Medību trofejas: 3
17.12.2008. 22:03
Ja uz šaujamieroci uz kuru ir izsniegta glabāšanas atļauja ar lietošanas tiesībām ,bez īpašnieka klādbūtnes medībās izmantot nevar, jo pastav "Medību noteikumi", kas nosāka ieroča izmantošanas kārtību medībās -kankrēti 16.p.; 17.p.;30.prim.p.. Kas attiecas uz šaujamieroča izmantotu šautuvēs ar ieroci uz kuru ir izsniegta glabāšanas atļauja ar lietošanas tiesībām ,tad tu vari lietot bez īpašnieka klādbūtnes,bet ne Medības(JO TUR ŠAUJAMIEROČU IZMANTOŠANU NOSAKA "MEDĪBU NOTEIKUMI".). Kas vēl "Ieroču aprites likumā", 85.panta nemaz nav, bet ja tika domāts MK noteikumi Nr. 159, tad tas būs 85.punkts, jo panti ir tikai likumos, bet nevis noteikumos.
Jānis Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2013-09-13 15:52
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
17.12.2008. 22:24
Es atvainojos, ka sajaucu punktu un pantu lietošanas kārtību, domāju, kas gribēs tas sapratīs par ko iet runa un kur meklēt. Imant, man interesē kā ir izpildāmas MK Nr.159 noteikumu 85.punkta prasības, kad ar lietošanas tiesībām izmanto ieroci treniņšaušanai vai šaušanas sacensībās. Kā šajā gadījumā izpaužas ieroča īpašnieka piekrišana. Jautāju Tev kā speciālistam. Slinkums meklēt, bet interesē, kaut arī man tas nav būtiski. Ja nav par apgrūtinājumu, vēlētos saņemt konsultāciju.
Imants Voitins
18.12.2008. 00:51
85. Fiziskā persona, kurai šo noteikumu 54.punktā minētajā gadījumā izsniegta citas fiziskās personas īpašumā esošā šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča glabāšanas atļauja, attiecīgo ieroci un munīciju var izmantot medībās, TRENIŅŠAUŠANĀ VAI SPORTA SACENSĪBĀS tikai ar ieroča īpašnieka piekrišanu. Pēc šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izmantošanas fiziskā persona nodod ieroci un neizmantoto munīciju tā īpašniekam. Ieroci un munīciju glabā tikai ieroča īpašnieka glabāšanas atļaujā norādītajā ieroča glabāšanas vietā. Ieroča īpašnieks nodrošina, lai persona, kurai izsniegta atļauja šo ieroču izmantošanai, nepiekļūst tiem bez viņa piekrišanas.
Medībās bez šaujamieroča īpašnieka klādbūtnes ieroci aizliedz izmantot "Medību noteikumi" par medību norisi -atbild medību vadītājs, bet TRENIŅŠAUŠANĀ VAI SPORTA SACENSĪBĀS , "Ieroču aprites likums" 42.panta 1.daļa Par drošības noteikumu ievērošanu konkrēta šāvēja vai šāvēju grupas treniņos vai nodarbībās ir atbildīgs attiecīgās nodarbības treneris vai instruktors. Par konkrētām darbībām ar ieroci treniņos un sacensībās ir atbildīgs ieroča lietotājs.
Jānis Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2013-09-13 15:52
18.12.2008. 01:23
Imant, drošības noteikumi ir cits jautājums. Bet mani interesē kādā veidā ieroča īpašnieks man dod savu piekrišanu, lai es treniņšaušanā vai sporta sacensībās varētu likumīgi izmantot viņa īpašumā atrodošos ieroci. Lai uz mani attiektos drošības noteikumu prasības šautuvē, man vispirms likumīgā kārtā jāiekļūst šautuvē un jānostājas uz ugunslīnijas ar ieroci, kurš ir cita īpašums, tātad man vispirms ir jāizpilda 85.punkta prasības. KĀDĀ VEIDĀ ŠAJĀ GADĪJUMĀ IEROČA ĪPAŠNIEKS DOD SAVU PIEKRIŠANU, KĀ VIŅA IR JĀNOFORMĒ UN PIE KĀ?
Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
18.12.2008. 08:56
101.9pants jau ir gana dīvains-jābūt klāt īpašniekam un vēl jāreģistrējas abiem pārskatā(diez kuram neuzticās,papīram vai ieroča īpašniekam),bet ja vēl piemet klāt 54.pantu...Tādi brīnumi var būt tikai muļķu zemē!
Imants Voitins
18.12.2008. 10:34
Jāni M. 85.p. Pēc šaujamieroča vai lielas enerģijas pneimatiskā ieroča izmantošanas fiziskā persona nodod ieroci un neizmantoto munīciju tā īpašniekam. Likums nenosaka, ka šaujamierocis Lietotājam janodot šautuvē, tas nozīmē ka to var izdarīt arī majās. Kādā veida šaujamieroča nodošana notiek, tā ir pašu ziņā. (Likumdevēji rullē -ar vieniem noteikumiem atļauj ar otriem noliedz, konkrēti par izmantošanu medībās).
Edgars M.
Edgars M.
Pēdējo reizi manīts 2017-05-12 16:19
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: no 2002g
Aprīkojums: T3, iž,
Suņi: Latvijas dzinējs
Medību trofejas: 1
24.03.2009. 11:03
Sveiki.
Interesē tāda lieta, vai divi mednieki kas pierakstīti vienā dzīves vietā var ieročus glabāt vienā seifā???
gan vītni gan gludo.
Juris Kazaks
Juris Kazaks
Pēdējo reizi manīts 2011-03-24 13:54
Medību trofejas: 19
24.03.2009. 12:01
Nevar glabāt ieročus,abi vienā seifā.Ja ir atļauja uz vītni vienam,bet otram nav tādas.Tad vajaga katram savu,vai ir atļauja uz vienu vītņu ieroci abiem tad var.