Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Medību iecirkņa minimālā platība!

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 30 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 07.02.2012. 11:13

Aivars Lamba
Aivars Lamba
Pēdējo reizi manīts 2015-04-06 20:54
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Ziemeļvidzeme.
Medību stāžs: 1989
Aprīkojums: ir
Suņi: ir
03.09.2010. 14:55
Bet uz to vajadzētu tiekties,un iniciatīvu uzņemties pašiem medniekiem.
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
03.09.2010. 14:58
tikai nekaucat pēc tam, ka visas tās medību lietiņas sāks izbeigties, kad katrs varēs savos 20ha purinat par zvēriem

Un šis nav no fantāziju lidojuma vai varbūtības??? Kur un kad ir varēts uz 20ha aiztikt kādu nopietnu kukaini? Kāpēc medījamo dzīvnieku uzskaites dati rāda pozitīvu dinamiku?
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
03.09.2010. 14:59
Aivar! Pēc būtības es gribētu domāt tāpat kā Tu, bet diemžēl pārliekam optimimam šai virzienā nav pamata. Kā jau daži te pareizi raksta - latviešu mentalitāte, mans, utt.
Slēpts
03.09.2010. 15:39
Par privātajiem mežiem.
Daudziem socproduktiem tas ir aizmirsies.
Mana māte un vecāmāte vienmēr notieca, kur var iet lasīt ogas- kur NEVAR- jo tas nav ne mūsu, ne Valsts mežs.
Par to ka pagasta robežās varētu būt viens iecirknis ok- bet tomēr ar piespiedu laulībām nevienmēr ir ok. Zināmas partijas noorganizēja Teritoriālo reformu- izdeva likumus , iztērēja naudu un izrādās, akal mainīs likumus jo Roja ar Mērsragu nemāk sadzīvot. Arī Jūrmalu visu laiku grib R"igai pievienot- arī pārāk gads kumoss:)
Piedevām VMD jājamzirdziņš- platību pārrāvums var novest pie absurdām situācijām, ka katrs zemes īpašnieks būs vēl lielāks kundziņš, jo viņa 200metrus platais lauks sadala kolektīvu 2 daļās pa 999 ha un cūku licences nepienākas...
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
03.09.2010. 16:01
Janka, patreiz viss tas tikai dīgst, mikro kolektīviņi. Bet nu neesi naivs, ne jau tikai viņi tos veido, lai nelimitētos nogāztu, gan jau pakritis kads ēdamais uz lapsas rēķina... es neesmu optimists šai jomā, bet man tā kaut kā domas velk... nu nav mums to "lapsinieku" tik sirsnigi daudz. (mans lauks, mans zvērs un ja izdevās pa kluso, viss ok, taču mans).
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
03.09.2010. 16:12
Tā arī palika neatbildēts jautājums, kāda JĒGA personalizēt, uz sava īpašuma medību tiesības, ko no tā iegūst - morālo gandarījumu, redz es neatkarīgs, vai kas cits???? Un kāda adekvātā zvēru uzskaitē šadā mikrobā var būt, tā kura iestaigā, lielās graudu kravas uzēst??????
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
03.09.2010. 16:17
Kāds te nafig sakars MĒRSRAGS-ROJA, vai Jūrmala-Rīga, apskatāties, kāds kontingents tur mitinās visā tajā piejūras robežā, tiem vienmēr visa kā būs par maz... (tur ta iedzimto iedzīvotāju, labi ja puse vēl palikusi un tos pat pie teikšanas vai maz laiž) nesapratu Ivar, Tavu argumentu par tām laulībām?
... bet vēl kāds varētu to 200 lauku izveidot par trešo medību platību, nu vispār super būtu.....
Andris Zariņš
Biedriba Medniekiem.lv
Andris Zariņš
Pēdējo reizi manīts 2024-04-10 13:29
Lietotāja statuss: Guru
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv
Atrašanās vieta: Marupe
Medību stāžs: No 1989 gada
Aprīkojums: H&K 2000 SLB (30-06), Savage (223), IŽ 57
Suņi: Krievu Eiropas laika- Bārts, Latvijas Dzinējsuns Dārts Veiders
Medību trofejas: 93
03.09.2010. 16:50
Raimond! Tada situacija ka mans gadijums nekadi lielie iecirkni nepalidzes... Es vienkarsi ietiepigi varu nelaut sava teritorija medit un viss! Pats protams ari nevaresu. Bet ja man ir savs registrets mikroiecirknis, tad es varu ar lielo kolektivu slegt sadarbibas ligumu ( ja vini protams mainis savu augstpratigo attieksmi). Es uz so situaciju skatos filozofiski. Noteikti agri vai velu es ar vienu no diviem kolektiviem panaksu kopigu valodu. Steiga tikai kakenus taisa :)) Tu vienkarsi nezin kapec doma ka ar likumu pietiek lai atrisinatu tiri cilveciskas attiecibas !? Tipa aiz manis ir likuma speks un man uzsplaut uz jusu sikalu problemam.... Necivilizeti kautka... Vai tev ta neliekas?
Raimonds Runts
Biedriba Medniekiem.lv
Raimonds Runts
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 20:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežmaliņa
Medību stāžs: 1992
Aprīkojums: Norrmāls...
Suņi: Dvorterjērs
03.09.2010. 18:52
Nu, lai tā būtu, tikai agri vai vēlu tā ietiepība atspēlējās, man tāds uzskats, jo katrā lietā un vietā normāli izrunājoties var rast kompromisus, bet, jā nu ambīcijas un pozas, vienmēr ir katram savas un pieņemākās! Bet vai nepastāv Andri tāda iespēja, ka ne vienam ne otram kolektīvam nebūsi interesants ar saviem nosacījumime???? Es domāju, ka cilvēciskās attiecības vienmēr un visur ir bījušas pārākas par likumu. Es tikai paliku neizpratne, par tādām atļaujām, ka tas viss tiek likumīgi atļauts un čakarētas i normāli jau gadiem pastāvošu kolektīvu teritorijas un attiecības. Un jo varāk tā tas turpināsimies jo mazāk izredžu, ka kaut kas reiz normalizēsies. Kaut kā drūma nots sanāca, tas pats, kas ar postījumiem, zemniekiem... viss vienos vārtos.
Un ja godīgi, esmu priecīgs, ka vēl līdz šim mūsu kolektīvam vismaz šādas problēmas nenāks risināt... un ceru, kaut vēl ilgi tādas nerastos.
Jānis Bārs
Jānis Bārs
Pēdējo reizi manīts 2011-11-11 15:55
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Jelgava
Medību stāžs: 21+
Aprīkojums: atbilstošs
Suņi: Tedis
Medību trofejas: 4
03.09.2010. 20:16
Janka, patreiz viss tas tikai dīgst, mikro kolektīviņi. Bet nu neesi naivs, ne jau tikai viņi tos veido, lai nelimitētos nogāztu, gan jau pakritis kads ēdamais uz lapsas rēķina... es neesmu optimists šai jomā, bet man tā kaut kā domas velk... nu nav mums to "lapsinieku" tik sirsnigi daudz. (mans lauks, mans zvērs un ja izdevās pa kluso, viss ok, taču mans).

Tēma off-topic. Malumedības ir pilnīgi cita luga. Un apkarojama ar pilnīgi citiem paņēmieniem.