Šodien vārdadienu svin Varis, Eduards, Edvards, rītdien - Loreta, Dzidra, Gunita, Dzidris
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - DDupleks munīcija.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 81 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.05.2017. 08:17

Guntis Matjušonoks
Guntis Matjušonoks
Pēdējo reizi manīts 2016-09-05 11:46
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 1
21.09.2011. 19:20
Svarīgi ir ne tikai tas kur munīcija pirkta, bet arī kādos apstākļos tiek glabāta un cik veca. Gludstobra munīcija NAV hermētiska un vazājot līdzi kabatā pats nemanīsi kā pulveris paliks mitrs... Pieļauju ka liela daļa šādu misēkļu ir dēļ nevīžīgas glabāšanas.
Guntis Valters
Pēdējo reizi manīts 2013-09-05 20:08
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
21.09.2011. 19:59
Vēl būtu interesanti uzzināt, kad tas notika - nesenā pagātnē vai pirms daudziem gadiem?
Un ko teica ražotājs, ja protams tika par to informēts?
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-04-09 20:00
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
21.09.2011. 21:30
Ražotāja video par šo tēmu ir pilns internets. Visu noraksta uz mitrumu. Tikai nesaprotu kāpēc no tās pašas patronjostas man heksolīts, rosa šauj, bet monolīts nešauj.
Renārs Agulis
Renārs Agulis
Pēdējo reizi manīts 2016-05-25 16:21
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: 220º40' austrumu garums un 560º39' ziemeļu platums
Aprīkojums: Nāvējošs
Suņi: Takši Iznīcinātāji
Medību trofejas: 15
21.09.2011. 22:05
"Elvijs Katkovskis, Šodien, 16:27
Nu manā gadījumā rezultāti var teikt ir ideāli-50m cūkas mērķī visas 10niekā."
Bildi varētu iemest!? cik šāvienus pēc kārtas ieliki 10niekā?Tev optika virsū?
Kārlis Pabērzs
Pēdējo reizi manīts 2012-01-10 00:16
Lietotāja statuss: Vērotājs
Medību stāžs: no 1996
Aprīkojums: iz 58 tika t3 308win
Suņi: nau
22.09.2011. 00:42
nu vo es ar pusautumātu šaujot 28niecec neazināju kur kikties aiz kauna jo papīrā ir bet tolka nekāda,tai pašā dienā izšāvu ar rio breneksu un 96 punkti pa skrejošu,viela pārdomām vai pirkt un pārlādēt vai pirkt citas?
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2020-05-24 19:26
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
22.09.2011. 07:22
Stāstiet ko gribat,es saku ka labākas munīcijas par DDupleks ražoto nav.Par mitrumu viss ir taisnība,arī man gadījās kādreiz pa ķļūmei,personīgi runāju ar Dundura kungu par šo tēmu,rezultātā dabūju veselu kurvi ar nelikvīdu patronām(sīki vizuāli defekti)un varēju šautuvē šaut līdz riebumam.Pēc apmēram 30. vai 35. patronas plecs bija stīvs un sprands arī bet nevienas kļūdas,tas ir reāli un par saviem vārdiem atbildu.Tagad nopērkot jaunas patronas ar nagu laku aizkrāsoju kapseles presējuma aplīti un otrs ,vairs medībās nelietoju iepriekšējā gada patronas,pērku pat divreiz sezonā.Gribu pateikt ka šī munīcija ir ar lielu lodes sākuma ātrumu atšķirībā no svina ložu munīcijas un prasa arī lietot normālas kondīcijas iročus,kā arī atcerēties ka labākie rezultāti ir no pilna čoka stobra vai vismaz 3/4 čoka.Jau agrāk rakstīju ka pērkot virs 50 patronām "Monolītu",pie ražotāja ir ievērojamas atlaides,vai tas attiecas uz pārējiem veidiem neatceros,tas info jau ir kādu gadu vecs.
Slēpts
22.09.2011. 08:15
DDupleks lodes uzskatu par ļoti labām,bet uz lāčiem ar tām neietu. Ja kādai patronai no patronjostas būs problēmas 99% gadījumu ir ar šīm.Var vienalga kādas slavas dziesmas stāstīt ,bet tas mitrums jostā nez kāpēc skar tikai dzelzenes un citām iet ar līkumu. Ierocis protams jātīra, bet man kaut kā ne visai velk šaut ar munīciju kura atstāj pilnu stobru ar atkritumiem.
Artis Braslis
Artis Braslis
Pēdējo reizi manīts 2015-04-19 20:41
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: Skrunda
Medību stāžs: No 1998 gada
Aprīkojums: Simson 16/16, Kombinētais BRNO ZH 12/12; 12/7x57R, Karabīne Blaser R93 7x64
Medību trofejas: 5
22.09.2011. 08:40
Pats neizmantoju DDupleks lodes, bet esmu no kolēģiem dzirdējis, kad ar to blīvumu tomēr tā ir kā ir. MMD vienā no pēdējiem žurnāliem arī bija intersants raksts par šo tēmu, kur Dundura k-gs skaidroja radušos situāciju. Personīgi es jau gadiem izmantoju Itāļu firmas Bornagi 32 gr. lodes un esmu ļoti apmierināts, gan blīvums labs, gan arī enerģija pietiekoša. Medībās patronas glabāju vaļējā patronjostā, kur protams tiek klāt arī mitrums. Līdz šim nav gadījies, ka šāviens būtu nekvalitatīvs. Man liekas, ka daudziem ir izveidojies viedoklis, ka DDupleks ir vienīgā un tikai tā labākā munīcija. Varbūt tā arī ir. Pamēģiniet arī citu munīciju, tad priekšstats par munīciju būs lielāks un daudz objektīvāks. Katram jāpiemeklē sev un savam ierocim tā piemērotākā munīcija. Ne spalvas un šaujiet garām!
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2020-05-25 15:09
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
22.09.2011. 08:45
Nav nekā labāka par DDupleks.
Šauju no Benelli ložu stobra, cilindra.
Precizitāte brīnisķīga, nezinu vai 50 metros, bet 30 metros tiešām nav problēmu
atļautās trīs patronas desmitniekā salikt.
Patroņus nēsāju patronjostā ar patroņus nosedzošu klapīti, zem jakas,
vasarā un ziemā, nekad neturu kabatā kur svīst.
Mājās atkal visas no jostas ĀRĀ un sausā vietā.
Āda pievelkas ar lauka mitrumu.
Esmu kādas 200 gabalas izšāvis, pārsvarā šautuvē, NEKAD nav bijušas problēmas.
Elementāri!!! - Jātur pulveris SAUSS !!!!!
Slēpts
22.09.2011. 08:55
Dzintar, Jus atrumu merijat dupleksam vai tikai palaujaties uz razotaja teikto?