Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - DDupleks munīcija.


Andis Liepiņlauskis
Andis Liepiņlauskis
Pēdējo reizi manīts 2023-12-28 13:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: oksalis.lv
Atrašanās vieta: Austrumlatgales virsmežniecība
Medību stāžs: 3 gadiņi
Aprīkojums: mazs, mazs nazītis...
Suņi: Taksis - Lara
20.01.2014. 12:59
Dēļ heksolīta, kādu mēnesi atpakaļ, kādā medību kolektīvā vislabāk strādājošais suns tika sačakarēts. Šāva pa cūku, ķēra zaru un viena no šķembām ķēra suni. Neatzīstu šitās te lodes, kā arī daudz vairāk ko mest ārā no gaļas...
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
20.01.2014. 13:16
Ilgvar, to ta visu es saprotu...
Bet reālajā dzīvē zinot arī šīs lodes "blakus (de)efektus" piem. - ne pārāk lielā precizitāte (no backbored vispār iet orbītā:),
ārkārtīgais jūtīgums pret šķēršļiem, salauzti dārgas el.gaļas mašīnas naži; + vēl Anda minētais gadījums ar suņiem utt.utt.
Nu nevaru es iedomāties kādu iemeslu, kāpēc man tā būtu jāliek stobrā, ja ir pieejams Monolīts. Vai Brenneke, vai Gualandi.
Ja šķiet, ka 32 g Monolītam nepietiek enerģijas, lai nopļautu kādu lopu ir arī citas spēcīgas lodes. Piemēram Brenneke OpalMagnum. 43 g ar V0=490 m/s ( melo protams, bet nu labi..:)
Nav jau tas Hexolīts nekāds enerģijas atdeves brīnumlīdzeklis. Šosezon stāvošam veprēnam (~150 kg) tika ielikts desmitniekā no 30 m. Šis pamanījās vēl 50 metrus noskriet...
Laimonis Jukša
Laimonis Jukša
Pēdējo reizi manīts 2021-07-24 16:16
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: ilgs
Aprīkojums: pamatīgs
Suņi: trīs
Medību trofejas: 1
20.01.2014. 13:21
Intar , heksolīts esot lielā cieņā roņu medībās. Baigi labi apstādina un nepaspēj ievelties āliņģī.
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 13:03
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
20.01.2014. 14:57
"Nepatīk - neēd..." Nav spiesta lieta. Un pa cūku vispār labāk nešaut, ja suns blakus. Dundura komanda esot šāvusi caur hronogrāfu un želatīna blokiem un konstatējusi, ka heksolīts atdodot enerģiju būtiski labāk par brenekiem. Slinkums pašlaik ciparus meklet.
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 13:03
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
20.01.2014. 15:04
jā, starp citu, Dundurs savulaik stāstīja, ka heksolīts sadalās, trāpot mērķī, kura blīvums līdzinās ūdens blīvumam. Tāpēc viņš ieteica caur slapjiem egļu zariem ar heksolītu labāk nešaut - sašķīdīšot kā likts.
Intars Lucjanovs
Intars Lucjanovs
Pēdējo reizi manīts 2022-10-20 10:03
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: Rīts
Atrašanās vieta: Nagļi
Medību stāžs: No 2001
Aprīkojums: Blaser F3, Blaser R8 GRS+Kahles 624i, Keppeler Benchrest 6,5x47+Nightforce 15-55/52
Medību trofejas: 2
20.01.2014. 15:29
Visu cieņu Dunduram !
Līdz viņa zināšanu un pieredzes līmenim mums kā līdz mēnesim :)
Ir bijis gods spiest roku un būt kopā uz vilku piegaudošanas pasākumu.
Roku neesmu mazgājis līdz šai dienai :))
Lai kā gribētos būt politkorektam un "klusēt drēbē" - pēc manām domām - medībās Latvijas apstākļos Hexolīta plusi neatsver tā mīnusus...
Daudzi mednieki, paļaujoties uz šīm slavas dziesmām, tik zvetē... Ar šo es vairāk gribētu aicināt medniekus izvērtēt kritiskāk, ar ko konkrētā situācijā šauj un ko sagaida no šāviena. Nevis - nu, ja ielikšu ar Hexolītu kaut vai pakaļā - jābūt nost 100 punkti:)
Monolīts - cita lieta. Vienkāršs un ģeniāls.
p.s.
Cepuri nost arī Strīpnieka kungam. Ir palīdzējis un pakonsultējis dažos jautājumos.
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2024-03-29 13:03
Lietotāja statuss: Guru
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
20.01.2014. 15:41
Visu cieņu Dunduram ! Līdz viņa zināšanu un pieredzes līmenim mums kā līdz mēnesim :)

+100
Ar šo es vairāk gribētu aicināt medniekus izvērtēt kritiskāk, ar ko konkrētā situācijā šauj un ko sagaida no šāviena.

+ 100
P.S. Dupo arī sadalās, ne tikai heksolīts. Un ar 16. kalibra Dupo man pašam šosezon divi aļņu teļi nogāzās kā mīļie :)
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2023-12-08 15:13
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
21.01.2014. 19:50
Kāds ar Heksolītu caur krūmiem mēģina bliezt, bet kaimiņzemē atkal bebrus medīt:
ОЧЕНЬ советую этой пулей не стрелять в небольшого зверя!!! вчера стрелял в бобра (около 25 кг)) с 20 метров, бобр просто "взорвался"- сидел ко мне мордой, попал под углом 20-25 гр в холку.на плотине остались ошметки внутренностей,шкуры и тд.остальное улетело в запруду и утонуло,шкрябал багром по дну,но не нашел т.к глубина больше 2 метров.
Krišjānis Bērtulis
Krišjānis Bērtulis
Pēdējo reizi manīts 2024-02-24 04:26
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Saldus
Medību stāžs: 12 gadi
Medību trofejas: 12
22.01.2014. 00:50
Nepatīk man HEXOLIT! Daudz sašķaidītas gaļas un pamatīgs belziens.
Slēpts
22.01.2014. 07:22
cik daudz? vairāk kā no vītnes nav vienozīmīgi, tas ka vairāk, kā no monolīta tā varētu būt,kā nekā ekspansīvā, cik sanācis pašam lietot, tad gaļa ir tikpat laba kā no monolīta izņemot šķembu efektu, tapēc tag lietoju rossu tai laikam tās škembas neatdalās