Šodien vārdadienu svin Sindija, Sintija, Elfrīda, rītdien - Margots, Igors, Ingvars
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - DDupleks munīcija.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 81 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.05.2017. 08:17

Edgars Frišfelds
Edgars Frišfelds
Pēdējo reizi manīts 2019-12-19 20:54
Lietotāja statuss: Lietotājs
Mednieku organizācija: mb sencis
Atrašanās vieta: sēme
Medību stāžs: 28
Aprīkojums: iž27,mp153,sxr vulcan30-06
22.09.2011. 09:12
var būt arī pulveris pie vainas, jo pēc katras sezonas kauču kas no patronām paliek pāri,neskries jau tādēļ tūlīt tās izšaut,iepērkot jaunas patronas,tās jostā sajaucas un viss notiek.Gadu atpakaļ ar iaunām 5 patronām-pieci gar zemi,bet ar pērno lodi pa 45m tik aiz ādas-arī bij cemme.Pašam gan boķene 16k,bet nu velk labi kā ar monolit,tā arī ar breneku,tos gan pats lādēju.
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
22.09.2011. 10:10
diezgan daudz lasīts par to, ka ddupleks municijai ir pietrūkusi jauda un lode knapi aizlien aiz ādas

Gadīties var visādi, savs brāķa procents ir pat superprodukcijas ražotājiem. Man pašam gan nav gadījies neviens misēklis ar DDupleks munīciju.
Par jaudu. Pavisam nesen kļuvu par laimīgu 20.kalibra lietotāju. Tā kā konkrētajam kalibram skrotis mūsu platuma grādos nav prioritāte, tad iegādājos nepilnu simtu monolītus, no kuriem vairākus desmitus izmēģināju šautuvē uz 50m. Biju gaidījis visu ko, tikai ne TĀĀĀDU kumeļa spērienu pa plecu! 12-tais kalibrs paliek ēnā. Tā kā par jaudas trūkumu sūdzēties nevar. Protams, arī plinte viegla - tam ir nozīme.
Trāpījumu blīvums ar parasto vaļējo tēmekli (grauds un ligzda) no manām trīcošajām rociņām tais 50m izveidojās tāds ne visai - apmēram 15cm diametrā. Droši vien paša vaina - nebija šaujamā diena.
Mareks Skuja
Pēdējo reizi manīts 2018-02-26 15:30
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
Atrašanās vieta: kaibala
Medību stāžs: 1
Aprīkojums: toz 34er
Suņi: nav
22.09.2011. 11:26
Lodes tika pirktas sogsad junija ,bet sauts augusta beigas uzglabatas patronas sausa seifa.
Es negribu teikt ka vinas ir sliktas,pats sautuve sasauju ap 90p.
Bet pec ta ka iesprust lode stobra es izmantoju citu razotaju.
Indulis Laiva
Indulis Laiva
Pēdējo reizi manīts 2019-02-15 13:39
22.09.2011. 13:23
Pievienojos tiem, kas saka, ka Dupleksa Monolītam nav jaudas. Runāju par 16. kalibru. Iešauj zvērā lodi, aiziet ar lielām asinīm. Viņu nošauj citi otrā masta galā, mana lode knapi sprīdi zem ādas. Šādi esmu sacūkājis dažu labu zvēru. Ar svaigām patronām, 20 metros. Mans iespaids ir, ka pirms gadiem 10 Dupleksa lādiņš bija daudz jaudīgāks. Tagad tāds plīkšķis vien ir. Jā, precīzas viņas ir, kā jau visi vārgi lādējumi, bet ko tas dod? Vairs nezinu,ko likt stobrā.
Guntis Veits
Guntis Veits
Pēdējo reizi manīts 2020-06-03 22:55
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Grobiņa
Medību stāžs: Kopš 2009
22.09.2011. 13:28
Varbūt tad vajag uzlādēt pašam?
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-04-06 16:48
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
22.09.2011. 13:48
Jā Gunti ar Barsu. :D
Krišs Kursītis
Krišs Kursītis
Pēdējo reizi manīts 2017-10-18 08:28
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 2006
Aprīkojums: iz54,saiga.223rem
Medību trofejas: 10
22.09.2011. 14:05
man ir gadījies viens nepatīkams pļurkšķis ar monolit32, ...
Jānis Cimmers
Jānis Cimmers
Pēdējo reizi manīts 2017-08-04 20:33
Atrašanās vieta: Ikšķiles un Ādažu/Sējas novadi
Medību stāžs: no 2002 gada dzinējs, kā mednieks no 2009 gada
Aprīkojums: Iž 58, Savage 308 win, Ata arms neo 12
Suņi: jagterjers Urga
Medību trofejas: 1
22.09.2011. 14:26
Par desmitnieku sērijām šautuvē nelielīšos, bet medībās cik ir sanācis cūkas ir kritušas. Konkrēti divi divgadnieki, vienam trāpijums bija aiz priekškājām mugurkaulā - rezultātā lode cauri un ap 5cm caurums, tas uz gidi no metriem 40.
Par to stobra smērēšanu, vai to gadijumā nedara plastmasas gredzens kas ietver lodi, ja tā nav palabojiet
Ģirts Baķis
Ģirts Baķis
Pēdējo reizi manīts 2018-10-03 17:06
Atrašanās vieta: Ikšķile
Medību stāžs: 16
Suņi: Aspalvainais taksis
Medību trofejas: 4
22.09.2011. 15:08
Izdomāju ielikt rakstiņu ko savā laikā publicēja MMD. Pa šo laiku savu uzticību Dupleks lodēm nesu mainījis un netaisos mainīt, jo kāda velna pēc būtu kaut kas jāmaina, ja laiks ir pierādijis lodes vērtību.
Gribējās padalīties pieredzē kā man gāja ar Dupleks lodi MONOLIT 29. Stāvēju uz masta nebūt ne labākā vietā, pārredzamība slikta, jo priekšā apmēram 25 - 30 metru kārklu jaunaudze, aiz tās egļu mežs ar bieziem zariem. Redzot, ka šaušanas vieta diezgan švaka, stobrā ielādēju lodi, kas tiek slavināta, kā laba krūmu šķēlēja.
Te mastā atskan vairāki šāvieni un manu, ka manā virzienā nāk cūkas, tās pamanu un meiģinu vilkt līdzi cūku skrējienam, bet grūti, jo stobrs velkot ķeras aiz kārklu galiem, attālums tā ap 40 - 45 metriem, palaižu pirmo garām un meiģinu otrai cūkai cauri šai blīvai koku sienai dot virsū, cerībā, ka lode izdarīs savu it kā neiespējamo darbu. Atskan šāviens, cūka pazūd, tās vienkārši nav, tā neparādās eglēm ne vienā pusē, ne otrā pusē, nodomāju pūdelis, iestājās klusums. Paveros šaušanas virzienā, skatos tur kur gājusi lode - tunelis, viss lodes ceļā nopļauts, pat 4.cm. biezam bērziņam izcirsts robs, tikai eglēs pazaudēju lodes trajektoriju, bet kāds man bija pārsteigums, ka eglēm otrā pusē guļ cūka, pie tam lode bija izgājusi cauri cūkai apmēram 12 - 15 cm. no muguras augšas un cūka bija veikusi tikai 5 metru skrējienu pēc inerces.
Pirmkārt prieks par labo šāvienu, otrkārt cepuri nost Dupleksa monolīta lodei, esmu pārliecināts, ja būtu stobrā piemēram svina poļevene, pūdelis garantēts. Treškārt ir jāizvēlas lode atbilstoši medību vietai un varbūt pats galvenais, nav svarīgi cik maksā lodes, bet ir svarīgi cik TU UZTICIES SEV UN IZVĒLĒTAI MUNĪCIJAI, jo zvēram nav jāmaksā par tavu skopību ar mokām un sāpēm.
Varu novēlēt medību vīriem, domājat par ko šaujat un ar ko šaujat. Es esmu izvēlējies savas lodes, krūmiem, eglēm - monolīts, klajākām vietām - Heksolit32, lodēm kas prot savu darbu
Slēpts
22.09.2011. 15:08
Jāni Cimer
Man no monolīta32.g. pēc šāviena pasitot pa stobru ir izbiris nesadegušā pulvera atliekas.
Bet lopiņi krīt labi,lai arī nav jau tā ka šauju tikai tad kad skrien caur kājstarpi.Ir nogāzti arī caur krūmiem šaujot ap 35-40m attālumā.
Kad rakstiju Dupleksam kapēc paliek tik netīrs stobrs-atbilde bija ja pareizi atceros(rakstiju pirms kāda gada vai vairāk) lai pamēģinu magnumu.Bet parastajā ierocī kautkā negribas tādas bāzt.
Runājot par to pulvera mitrumu-iespējams ka taisnība ir.Bet kā tas nākas ka tikai Dupleksa patronām tas mitrums tiek klāt?Esmu renkuļus nostaipījis līdzi pat 2.sezonas jo parasti šauju tikai ar lodēm.tie man ir priekš lapsas ja laicīgi pamanīta un iznāk pārlādēt.Un pēc šāviena stobrs nav tik netīrs kā pēc Dupleks lodes kura nēsāta līdzi labi ja mēnesi.