Šodien vārdadienu svin Gvido, Atvars, rītdien - Dagne, Dagnis
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - DDupleks munīcija.

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 81 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 27.05.2017. 08:17

Marians Formanickis
Marians Formanickis
Pēdējo reizi manīts 2013-12-05 16:37
Lietotāja statuss: Nopietnais vērotājs
01.12.2011. 15:57
Es gan pamēģināju monolit un hexolit un vairs netaisos tādas lietot jo:
1)nav tās caursišanas enerģijas kas piemīt piemēram Gualandi, Maeiro vai Brenneke (Leišu izpildījumā)
2) Laikam ne man vienam šīs lodes negāž zvēru pietiekami labi, jo pagadījās nomedīt kulīti kas bija sašauta ar hexolit nedaudz virs desmitnieka un šķembas bija kā lāpstiņā, tā arī mugurkaula skriemeļos un šāds kuilītis vismaz pusgadu ar viņām staigāja, jau sāka atkopties, kamēr mani nesatika. Ar Leišu lodem ko minēju iepriekš šāds trāpījums vai nu izietu cauri, vai nu paliktu pirms izejas zem ādas pat ar manu 16 kal.
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-02-10 22:46
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
01.12.2011. 17:25
Man alnim heksolīts pa 30m apstājās pie kakla skriemeļa. Ja nebūtu saplēsti asinsvadi,būtu palicis bez trofejas ragiem. Tagad lietoju rotweila brenekus un nejūtos pievilts.
Slēpts
01.12.2011. 19:48
heksolītam jau grūti tikt cauri, lode atdod daudz enerģijas plus daļu svara un man domāt, ka nepietiek jaudas izskriet cauri. Bet man pietiek ar to ka heksolīts izkaļ lielu ieejošo caurumu un ja nu gadienā aizmūk tad asinis ir daudz un tālu netiek. Par to kuili ar heksolītu ribās neticu, nevar pēc tāda cauruma atveseļoties
Andis Anspoks
Andis Anspoks
Pēdējo reizi manīts 2014-02-11 12:32
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mālpils
Medību stāžs: 10
02.12.2011. 09:14
Lietoju MONOLIT jau ļoti ilgi un netaisos mainīt! Kritis labi! Bet es neticu, ka mugurkaula skriemeļos ir šķembas, bet kuilēns dzīvo - NETICU! Un šaubos, vai kāds mediķis ticētu! "loti daudzi gadījumi ir - kāda tante teica! Hexo, DUPO, ROSSA man arī nepatīk, kaut gan pats neesmu lietojis aktīvi! :) Galva netic un viss! Liekas, ka kaut kur pieskārsies un atvērsies, līdz lopiņam neaizies! ĻOTI iespējams, ka tā nebūs un viss būs labi, tomēr galvā ir visādi prusaki, kas saka, ka labāk neriskēt! :)
Ilgvars Zihmanis
Ilgvars Zihmanis
Pēdējo reizi manīts 2020-03-28 00:33
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Rīga, Gulbene un pēc vajadzības
Suņi: nav
Medību trofejas: 11
02.12.2011. 09:23
Ja nebūtu saplēsti asinsvadi,būtu palicis bez trofejas ragiem.

Kas tad tos asinsvadus saplēsa? Svētais gars?
Edgars Kecs
Edgars Kecs
Pēdējo reizi manīts 2020-03-25 13:01
Atrašanās vieta: Kaut kur Latgalē
Medību stāžs: Kas to jau zin cik tā stāža :)
Aprīkojums: Kaut kādi dzelži ir!!!
Suņi: Kaut kad būs!!!
Medību trofejas: 17
02.12.2011. 09:46
Kolēģi jūs esat aptrakuši šaut pa kuili ar ekspansīvām Dupleks lodēm, jo šīs lodes ir domātas vairāk kā aļniem, staltajiem, bukiem , jo viņiem nav bruņu, bet rukšiem it īpaši tēviņiem ziemā ir riktīga bruņa. Xeksolita princips ir maksimāli atdot savu energiju un maksimāli ievainot dzīvnieku ,bet ne kuilim tas domāts. Varat iedomāties, trāpi ar heksolitu kuilim bruņās, tas nedaudz to pārsit, izveidojas liela ārējā rēta, bet lielas jēgas no tā nav, jo dzīvnieks tā pat spējīgs izdzīvot, jo nav nāvīgu ievainojumu. Var būt kādu pērnā gada vai šī gada ruksiku paņemsiet, bet ne kuili gados. Es šauju tikai ar Duplekt monolit lodēm, kā arī ar Breneku, vairs nekādas citas lodes neizmantoju.
Reiz nomedīju kuili kuram svars bija ap 200 kg. Riktīgs makans, šāviens tika veikts no kādiem nepilniem 20m, šāvu ar dupleks monlīta lodi. Lode izgāja cauri tikai pirmajai bruņai cauršāva orgānus un iestrēga otrajā sāna, pat neieejot otrajā bruņā. Kur tur tad pasakiet šaut ar kaut kādiem heksolitiem, tur pat bruņu nepāršausi cauri!!! Kolēģi domājiet ko darie ar tiem heksolitiem, tie nav domāti tādiem gadījumiem. Cik ir dzirdēts kuri ir šāvusī ar heksolit lodēm rukši aiziet uz neatrašanu. Ievainojums ir, bet jēgas no tā nav. Pašam nepatīkami un dzīvniekam jāmokās :(
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
02.12.2011. 11:16
Taisni dīvaini, bet mani prusaki šai gadījumā ir rada Anda prusakiem. :D :D :D No tērauda lietoju tikai monolītus. Edgaram +100.
Slēpts
02.12.2011. 16:20
Diez kas paliek no buka pec heksolita? Nu Tad sauj kuili ar rossu - lapinas nost neplist un bus ari lielais caurums plus labs shoks.
Uldis Putniņš
Uldis Putniņš
Pēdējo reizi manīts 2020-02-10 22:46
Atrašanās vieta: www.logitev.lv
Medību stāžs: 1993 g.
Aprīkojums: Medībām Latvijā pietiek
Suņi: Hanoveras dzinējs Klifs
Medību trofejas: 13
03.12.2011. 20:50
Vakardien, 09:23
Vakardien, 09:23

Nezināju, ka lodes jauda spēj saplēst tikai asinsvadus. To alni vēl dabūja klapēt blakus stāvētājs, kurš sagadīšanās pēc izšāva arī ar ekspansīvo korpusā.Lode izpildījās, kā rāda reklāmās-lapiņas pa gaisu. Bet lai cik stulbi nebūtu-izgāja caur ribu starpu un apstājās pie mugurkaula. Finišā situācija- man lode apstājusies pie kakla skriemeļiem bet kolēģim pie mugurkaula skriemeļiem.Pie ragiem tiku tikai tāpēc, ka tika ķertas kakla artērijas. Man nav nekas pret Dundura kungu, bet es esmu tik daudzas reizes aplauzies ar šīm patronām- gan monolītu, gan rosu, gan heksolītu ka es viņas vairs nepirkšu.Nav nekāds brīnums ka viņas iet ar gludajiem kuriem ir lēzenā vītne stobrā un galā čoks, bet man ar 65-tā gada iž 58m viņas neiet. Trajektorija jā- vis kārtībā.Kur tēmē tur trāpi, bet hidrošoku viņas nedod nekādu.
Jānis Ģirnis
Jānis Ģirnis
Pēdējo reizi manīts 2019-03-03 23:21
Mednieku organizācija: Latvijas Mednieku savienība
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: no 1989
Aprīkojums: TOZ, ZOLI, Titan, Sauer
03.12.2011. 23:37
Visu nevar novelt uz lodi, arī cilvēciskais faktors, sagadīšanās, liktenis u.c. iemesli, bet pēc šodienas medībām kolektīvā par vienu suni mazāk, jo pēc šāviena pa mežacūku ar Heksolitu, tas izšķīda, aizķerot nelielu kārklu, un tās lapiņas trāpīja gan cūkā, gan arī sunim galvā, bet pati lode rikošetēja, mainot trajektoriju par kādiem 30 grādiem...