Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Kolimātors

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 53 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 07.11.2019. 13:08

Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
21.01.2015. 20:36
- spīdinot lukturi, lopu redz, atklātos tēmekļus neredz.
Nu neredz!
Slēpts
21.01.2015. 20:44
Man ir paradoksa stobrs, tam tēmekļi ir savādāki...nu ja tev gludais stobrs. Ar gludo tumsā neesmu mēģinājis, varbūt tādēļ ,ka lukturis zem stobra- tāpēc arī neredz.
Slēpts
21.01.2015. 21:53
Labai optikai lietus neskādē.
Savukārt kolimatoru, uz kuru var paļauties lietus laikā, neesmu redzējis.
Esmu nācis pie secinājuma, ka nauda par kolimatoriem ir nomesta zemē. Neviens kolimators nespēj aizstāt platleņķa optiku.

pēdējās medībās man gan nācās redzēt/dzirdēt citu bildi par tām labām optikām un lietu, nekādi tur pārklājumi neko nedod, ja salīst stikls, tad velc ārā lupatu. Sarkanais punkts tas, kas trubā ir tāds pats - stikli no abiem galiem iekšā gāzīte, izņemot protams ĶTR kuriem mitrums tiek iekšā un miglu uztaisa :D lai gan arī šis ir labojams ir viens piemērs :D
Vot televīzors ir pipec, ja trāpa lietus pile tieši uz stara
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
22.01.2015. 08:59
Kungi ar to lietu un svīšanu ir vienkārši tikt galā,ir tāda lieta kā optiku tīrīšanai paredzētie airosoli(purosols piem.)kurš satur optisko vasku un optikas tīrīšanas salvetes!Ejot uz mežu viegli līdz paņemt tādu nieku kā "lenspen" mazs sprīdi garš"zīmulis"vienā galā grafīta šķiedras otiņa,otrā gumijas slauķis ar samta pārklājumu un nekādu pirkstu vai puņķainu kabataslakatu!:):)
Jānis Eniņš
Jānis Eniņš
Pēdējo reizi manīts 2022-01-27 10:08
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krimuldas pag.
Medību stāžs: no 1988g.
Aprīkojums: Iž27; Haenel Jaeger 10, 30-06; Meopta Meostar R1r 3-12x56
Suņi: KEL
Medību trofejas: 6
22.01.2015. 09:31
optiku tīrīšanai paredzētie airosoli(purosols piem.)kurš satur optisko vasku un optikas tīrīšanas salvetes!

Šis ir baigā štelle. Dzintars man reiz tādu uzsauca. Lielais paldies. Iesaku visiem. Man bija problēma, ka sēžot uz gaidi iznāk skatīties uz gāzes krātuves apgaismojuma prožektoriem un optikā tikai balta migla un neko nevar redzēt. Tad lūk apstrādājot ar šo airesolu mierīgi var tēmēt kaut uz prožektoru stabiem. Noteikti iesaku visiem apstrādāt optikas ar šo airesolu.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
22.01.2015. 10:03
ja salīst stikls, tad velc ārā lupatu.

Lietus laikā es uzmanību optiskam tēmeklim nepievēršu - nekas netraucē. Sniegs gan - tā ir problēma.
Alvis Šubenieks
Alvis Šubenieks
Pēdējo reizi manīts 2015-06-10 16:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: 7 gadi Tibetā
Aprīkojums: Mauser M12(7x64) extreme + Kahles Helia CSX ; IŽ-12 12/70
Medību trofejas: 2
22.01.2015. 10:21
Rudenī, lietus laikā medīju bebrus, karabīne karājas uz pleca un trubas resnais gals pielijis ar ūdeni, kad vajag met plecā un bliez, lēca klāta ūdens pilienos, bet tas nu nemaz netraucē. Optika Kahles.
Biedram ir Burris kolimators(p-ts regulējas automātiski), šis teic, ka ūdenim esot uz stikla punkts pārvēršas "zvaigznītē"(mazliet izplūst), pagrūtāk esot, bet notēmēt varot.
Māris Markovs
Māris Markovs
Pēdējo reizi manīts 2023-05-30 10:08
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
22.01.2015. 10:43
Par ūdeni un optiku jau rakstīju-tur viss skaidrs.Vienīgi lienot caur krūmiem........,tad,bet to visi tāpat zin. Bet to,ko Alvis raksta par savu kamerādu un Burris,tas jau ir interesantāk.Saprotu,ka punktiņš būs izplūdis,bet notēmēt var. Vispār tādas situācijas nav daudz,bet pietiekoši,lai par viņām uztrauktos. Patīk arī Poļa kunga variants ar šņorīti,un kāpēc arī nē.
Slēpts
22.01.2015. 12:12
optiku tīrīšanai paredzētie airosoli(purosols piem.)kurš satur optisko vasku un optikas tīrīšanas salvetes!
Šis ir baigā štelle. Dzintars man reiz tādu uzsauca. Lielais paldies. Iesaku visiem. Man bija problēma, ka sēžot uz gaidi iznāk skatīties uz gāzes krātuves apgaismojuma prožektoriem un optikā tikai balta migla un neko nevar redzēt. Tad lūk apstrādājot ar šo airesolu mierīgi var tēmēt kaut uz prožektoru stabiem. Noteikti iesaku visiem apstrādāt optikas ar šo airesolu.

Kur tādu var iegādaties?
Dzintars Graudužis
Biedriba Medniekiem.lv
Dzintars Graudužis
Pēdējo reizi manīts 2023-11-24 10:43
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Rīgas raj.Inčukalns
Medību stāžs: Labs laiks jau pagājis
Aprīkojums: gludais,kombi,vītne
22.01.2015. 12:44
Vajadzētu būt medību veikalos,pašam savulaik ienācās Zommerā,principā šķidrumu ir gadījies pirkt gan briļļu bodēs gan pie fotooptikām!Piezvani uz Hubertu,mājaslapā ir bilde,noskaidro vai ir uz vietas,Purnavu muižā arī laikam.