Šodien vārdadienu svin Vēsma, Fanija, rītdien - Mirta, Ziedīte
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Par medību suņiem un to izmantošanu (intervijas allforhunt.com)

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 18 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 18.12.2012. 16:58
Ar medībām saistītās tēmasMedību suņi

Slēpts
16.12.2012. 08:57
Žanna, vai Uldis zin, ko nozīmē "ja Tu ar viņu strādāsi!"?
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
16.12.2012. 09:00
Žanna-netēlo tādu lētticīgu vienties.Neesi jau tāda.MANI NEUZTRAUC TAS,KO NEDARA LKF...BET GAN TAS KO DARA.Pagaidām cenšos saprast, kas ir noticis ar dzīvnieku aizsardzības likumu,dzīvnieku labturības noteikumiem un līdzīgiem likumiem un noteikumiem.Vienu varu pateikt-LKF darbība no tāda skatu punkta neizskatās labi.
/Aigar, es īsti nesaprotu Tavu činkstēšanu, ka viss ir tik slikti un labi nebūs./-Kļaviņu Jāni-Ko Tu sauc par činkšķēšanu???Dzīvē nepiekopju strausa filozofiju,lietas saucu īstajā vārdā.Ir gan man istrādādi medību suņu darba vertēšanas metodikas http://www.medibusuni.lv/lv/do... nav nevienai citai kinoloģiskai organizācijai,ir man medību suņu apmācības centrs, arī tada nav nevienai kinoloģiskajai organizacijai jo tām, redzi, nerentējoties tādas veidot un uzturēt pāris tūkstošo reģistrētio suņu dēļ....TĀM nerentējās pāris tūkstošu suņu dēļ, man rentējās 4-5 dēļ...tad rodas jautājums-AR KO TĀS KINOLOĢISKĀS ORGANIZĀCIJAS NODARBOJAS???? Ir man izstrādāts arī savs medību suņu cilcdarba nolikums,bet tas ir man, lai nebūtu laiks un enerģija jaizšķiež bezjēdzīgi, toties ir lietas,kurām ir vajadzīga valstiska pieeja un tāda ir arī Nacionālā medību suņu suņkopība.Var būt Tev tā jautājumu aktualizēšana izskatās pēc ČINKSTĒŠANAS????
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
16.12.2012. 09:27
/ varbūt šim ir nomas līgums uz 5000 ha un tur ir noreģistrējis medību iecirkni. attiecīgi šis tur var organizēt dzinējmedības. ir mum lv budži (pārsvarā ārzemnieki, kam pieder pa 3000 ha zemes)./-Kļaviņu Jāni- 3000-5000h medību iecirknis ir par mazu pārnadžu individuālām medībām ar suni,to es saku kā mednieks kam viņas ļooti patīk....tas neīpaši patīk maniem kolektīva biedriem un kaimiņu kolektīviem.Pirmajiem jāgaida 1-1.5st kamēr es medīju,tādas medības man ir sanākušas arī vakar 15.12.2012 nomedīts kuilis ap 120kg un arī 08.12.2012, todien saskrāpēts sivēns,toties vakar skaisti paņemts kuilis, paņēmām divatā es un Matroška ,domā ka pārējiem medniekiem ļoti patīk vilkt ārā manis nomedītos dzīvniekus?Kaimiņu kolektīviem tāpēc ,ka viņu prāt, mani suņi iztrenkā viņu platības.
Aigars Remess
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
16.12.2012. 09:33
Tādi izskatījās aŗā vilcēji...smaidiņu dabūt no viņiem var tikai ar grūtībām.
Aigars Remess
Slēpts
16.12.2012. 09:42
120 jau tāds ruksītis tik ir, briež augumā, tas ir kuilis, kad pauti kā tesmenis izskatas un bruņa virs 5 cm!
Jānis Kļaviņš
Pēdējo reizi manīts 2017-06-07 12:06
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Rīga
Suņi: Bīgli
16.12.2012. 09:50
Aigar un kā Tu domāji, 1,5 nīka salā, kamēr viens tur medījās un beigās tāpat nekā. Man liekās, ka gandrīz katram lv kolektīvam ar kādu no kaimiņiem būs saspringtas attiecībs it sevišķi viduslatvijā, kur maz kam tās platības ir 20 000 ha. es negribu ticēt, ka lkf vienkārši dēļ skaistām acīm neņem kā klubu Tevis lolotos medibsunus.lv.
Žanna Zariņa
Žanna Zariņa
Pēdējo reizi manīts 2023-11-02 23:18
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Aizpute
Suņi: 3 jagdterjeri, taksis un Rietumsibīrijas laika
Medību trofejas: 27
16.12.2012. 15:30
Kokā karājas pakula,
Sākam visu no sākuma...
Aigariņ, mīļais, es tā pa labam, ko Tev konkrēti neļāva darīt LKF?
Tu biji LKF Medību suņu klubā Valdē, ja nemaldos? Kas Tev liedza bīdīt jaunus pārbaužu nolikumus vai pilnveidot esošos?
Tu taču zini LKF struktūru, bet pieļauju, ka daudzi no klātesošajiem to nezin
http://www.dogs.lv/index.php?m...
LKF ir KLUBU FEDERĀCIJA, tajā sastāv, piemēram, Medību suņu klubs, Takšu un medību terjeru klubs, Labradoru-retrīveru klubs, Dekoratīvo suņu klubs utt. Un KATRS klubs darbojas ar SAVĀM šķirnēm. Nu būtu taču nepareizi, ja pekiniešu audzētāji noteiktu, kādas apmācības ir vajadzīgas laikām, un kādas- LV dzinējiem, vai nē? Tātad, katras šķirnes klubs nosaka, kas ir nepieciešams suņu izmantošanai ciltsdarbā un neviens "no augšas" nenāk un neko neuzspiež, bet nu pašiem vien ir jādara! Ja LV dzinēju saimnieki ir par slinku, lai izstrādātu pārbaužu nolikumus speciāli šai šķirnei un Latvijas apstākļiem, tad tā ir tikai un vienīgi viņu problēma! Nez kāpēc igauņiem neviens Kennelits un FCI to netraucē darīt attiecībā uz Igauņu dzinēju?
Juris Bērziņš sen.
Pēdējo reizi manīts 2013-04-11 08:35
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Mežā. Jau ceturto gadu desmitu.
Medību stāžs: 18
Aprīkojums: Benelli M2 (12x76 plus paradokss), IŽ-54 (12x70), MC 20-01 (20x70)
Suņi: Taksis Tedis
17.12.2012. 10:17
labi, slikti, baisi, nepareizi, forši, utt. - te takš jebkuram vidējam cilvēkam sāk raibs gar acīm mesties! Vai gadījumā nebūtu pats pēdīgais laiks pašiem suņu lietu ekspertiem tomēr tikt pie prāta - kā tad ir patiesībā un kas pietrūkst līdz pilnībai?
Jānis Šmits
Jānis Šmits
Pēdējo reizi manīts 2020-01-22 22:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Kurzeme
Medību stāžs: 28
Aprīkojums: IŽ-12; TOZ-57T; Benelli Duca di Montefeltro; Sabatti Rover 870 308.win
17.12.2012. 11:29
Pēteris Grigorjevs
Pēdējo reizi manīts 2012-12-16 21:53Lietotāja statuss: Lietotājs
Atrašanās vieta: Liepāja
14.12.2012. 17:39
LV nav aizliegtas vienam medniekam medības ar suni. Es mednieks suns dzinējs un aizpilda pārskatu kā dzinējmedībās, Vai tad ir noteikts cik mednieki un cik dzinēji drīkst rīkot dzinejmedības.
Ja runa iet par raidījuma "UZ MEŽA TAKAS" sižetu, tad pat ja tās ir "aiz matiem pievilktas" dzinējmedības, tad ir pārkāpts cits medību noteikumu punkts <51. Dzinējmedībās medniekiem pie virsdrēbju augšdaļas ir spilgtas krāsas elementi, bet dzinēji dzīšanas laikā ir apģērbā, kas spilgti izceļas uz apkārtējā fona.>
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2022-04-20 15:52
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
17.12.2012. 11:41
Žanna,Žanna teoriju Tu daudz maz zini,nu tad vajag atvērt acis...vai beigt liekuļot.
/Aigariņ, mīļais, es tā pa labam, ko Tev konkrēti neļāva darīt LKF?/- LKF,patreizējai vadībai, nav izpratnes ,kas notiek mežā vispār,kas ir medības,kas ir medību suns, tāpēc jau no LV likumdošanas gandrīz ir pazudis termins- medību suns.Ja nav medību suņu, nav vajadzīgi arī medību suņu kinologi....KO ES VARĒJU BĪDĪT LKF, JA ES un V.Klučunieci runājam "dažādās" valodās.Pirmais un galvenais jautājums man ar LKF, ir medību suņu kinologu programma.Nu neiet cauri tā, Tevis pieminētā, LKF iastrādātā, kinoloģijas pamati LKF izpratnē.Medību suņu kinologam savu darbību jāsāk mežā AR MEDĪBU SUŅU DARBA VĒRTĒSANU, A, A.Siliņa grāmatu var pats izlasīt,nevis sēdēt Elijas ielā kur to viņam priekšā lasīs pa 200LS.