Šodien vārdadienu svin Hedviga, Helvijs, Eda, rītdien - Daiga, Dinija
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - vītņstobra patronu lādēšana/aprīkojums

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 80 lietotāji. Komentāru skaits 909. Pēdējais viedoklis 29.09.2019. 20:23

Slēpts
22.12.2014. 23:09
Ja ar krimpu bija labāks tad pieber 0,1-0,2 grainus klāt nekrimpētai un būs tas pats.
Slēpts
23.12.2014. 08:55
Vispār jau interesanti- te īstie vīri spriež par zemes griešanās virzienu un nepieciešamajām korekcijām dēļ tā, bet par parastu jautājumu, kur daudzos šavēju forumos NAV vienota viedokļa atbild ar skopiem "NAFIG vajag".
Vai Anrijs nevarētu nedaudz plašāk paskaidrot, vēlams no savas pieredzes- jo forumos ir gan pozitīvas , gan klaji negatīvas atsauksmes- viens piemēram savas pārspiestās deformētās lodes ir salicis daudzās vietās..
Anrijs Priede
Anrijs Priede
Pēdējo reizi manīts 2017-02-08 23:12
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
23.12.2014. 09:30
Krimps ir svarīgs automātiskajiem ieročiem, lai pārlādēšanas brīdī lode tiktu noturēta savā vietā. Ar garantiju. Hermētiskumu ar laku abos galos nodrošina. Militāristiem tas ir svarīgi.
Lodei ir jābūt krimpa kanelūrai. Ja tā nav, tad skaidrs, ka lode tiek deformēta.
Ja izmanto pietiekamu čaulas kakla apspiedienu, manuprāt vajadzība pēc krimpa nav nekāda.
Juris Krīts
Pēdējo reizi manīts 2015-01-21 14:58
Lietotāja statuss: Lietotājs
23.12.2014. 09:39
Palasīju tēmu pāris lapas atpakaļ... Anrij - nu takš necenties! Te daļa tēlos "sertificētus ieroču meistarus" un "CNC spečus", bet Tu būsi ieroču kropļotājs! :D :D :D
Slēpts
23.12.2014. 09:42
Uzskatu ka krimpējot iegūt "taisnu" patronu ir ļoti grūti, kas atkal ir aktuāli uz tālu, protams medībām to pat nepamanīs. Domāju ka ari Anri šeit piekritīs par visiem 100 ,ka jo vairāk samocīs čaulas kakliņu jo greizāks būs gala iznākums. Uz vienmērīgiem lodes sākumātrumiem ari pa manam tomēr tas krimps atstās negatīvu ietekmi.
Slēpts
23.12.2014. 09:48
Nu re - Latvijas guru viedoklis ir skaidrs.
A es salasoties ārzemju forumus kā reizi krimpējamo matrici gribēju pasūtīt- jo GMX lodei kā reizi krimpa kanelūra ir.
Paldies par komenttiem , tātad nepirkšu.
p.s Valērij- vai pats esat krimpējis un pārbaudījis?
Slēpts
23.12.2014. 10:31
Neesmu gan, kādreiz kad vēl 30-06 lādēju ar LEE bija man tāds štrunts ... tā ari nesapratu nafig.:)) GMX ja nekļūdos ir vairāk kā viena tā rieva, vismaz Barnes tās pozicionē ka no viņām hidrodinamiskais šoks lopam, piekritīšu šim viedoklim.
Slēpts
23.12.2014. 11:58
Valērij- tātad dodam padomus, pēc tā ko citi saka.. Bet reāli netā var atrast daudz dažādas bildes- ka ar krimpu ir labākas grupas, un tik pat bildes, ka ar krimpu nekas labāks nav.
Bet tagad zināšuu vēl ko jaunu, ja ar krimpu ir labāk, tad pieber 0.1 vai 0.2 grainus un nebūs atškirības...
Varbūt kādu linku vari iedot , kur ši situācija ir aprakstīta, citādi tāda mistiska informācija...
Ražotājs pie GMX lodes raksta sekojošo, nezinu kāds sakars Hornady ar Barnes...
Features:
Copper Alloy Construction
Monolithic, copper alloy bullets deliver controlled expansion and 95+% weight retention
Crimping Cannelure and Pressure Relieving Grooves
Reduces both bearing surface and fouling, and aids in consistent reloads.
Slēpts
23.12.2014. 12:28
Par tiem +0,1 saku jo krimpēta lode sēž stingrāk , attiecīgi spiedieni-ātrumi lielāki. Ja lodei tas patīk pieberam tos iztrūkstošos un darīts. Atkal tīri mans viedoklis.
Par krimpu nelasu neko... visu nav ne laika ne vēlēšanās studierēt, tīri mans viedoklis. Redzot kā Anri čakarējās :D lai dabūtu ideālo lodes sēdināšanu Crimp to noteikti sačakarēs ar visām izrietošām sekām. Pats salīdzinoši pie tā lādēšanas procesa pieeju stipri liberālāk. Nav man ne castom matricu ne krutu štrumentu.:D
P.s. es neesmu aizmirsis garumzīmi vārdam pievienot ;)
Slēpts
23.12.2014. 13:22
Valerij!
Paldies par info, es kaut kad palasījos un sapratu , ir pilnīgi pretēji viedokļi, un taisnība kā vienmēr par vidu, lai gan krimpēšanas pretinieku ir vairāk..
laikam jau es arī nemaz nemēģināšu to darīt.