Šodien vārdadienu svin Agija, Aldonis, rītdien - Nanija, Ilgmārs, Igmārs
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Ieroča pielietošana pašaizsardzībai

Informācija

Šajā diskusijā piedalās 62 lietotāji. Komentāru skaits 10. Pēdējais viedoklis 20.07.2016. 22:44

Anna Kirilko
Pēdējo reizi manīts 2023-04-16 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
12.04.2015. 18:03
Vili, 30. panta 4. punkts skan šādi:
(4) Persona drīkst pielietot šaujamieroci kā galējo līdzekli vai gāzes pistoli (revolveri), lai:
1) aizsargātu sevi vai citas personas no uzbrukuma, kas reāli apdraud dzīvību vai veselību;
2) novērstu nelikumīgu mēģinājumu vardarbīgi atņemt šaujamieroci;
3) aizturētu personu, kas pārsteigta nozieguma izdarīšanas brīdī un izrāda pretošanos;
4) padarītu nekaitīgu dzīvnieku, kas apdraud cilvēka dzīvību, veselību vai mantu.
savukārt 31. panta 5. punkts skan šādi:
(5) Par katru šaujamieroča vai gāzes pistoles (revolvera) pielietošanas gadījumu persona, kura to pielietojusi, nekavējoties ziņo Valsts policijai. Šī persona saglabā notikuma vietas apstākļus un paliek notikuma vietā, bet, ja ir cietušie, sniedz viņiem pirmo medicīnisko palīdzību un nekavējoties nodrošina neatliekamās medicīniskās palīdzības izsaukšanu.
Un te nu nevajag, jaukt pī...du ar bībeli. Ar ko atšķiras pielietošana no izmantošanas, palasi pats.
Vilis Ernstsons
Vilis Ernstsons
Pēdējo reizi manīts 2020-11-06 16:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
12.04.2015. 17:28
Anna.šeit bij domāts tieši 30.panta 4. punkts,jo pārējie punkti šeit ir citēti kā attaisnojums ieroča pielitošanai.Šis punkts tad ari nosaka kadas darbības jāveic pēc notikušā. ;)
Slēpts
12.04.2015. 17:14
Pagaidām IMHO bīstamāki ir suņi - vismaz statistika tā liecina.
Nepazīstama suņa skriešanu nepārprotami manā virzienā es arī uzskatītu par uzbrukumu, un visdrīzāk ka novērtētu suņa gabarītus:ja makimums spēj saplēst bikses tad uzbrukuma gadījumā ar zābaku da vienalga kur bet tā lai pietiek ar vienu reizi, saplēstu drēbju gadījumā aiz "škvarņika" un meklētu saimnieku kam izvirzīt pretenzijas, ja lielgabarīta dzīnieks un ir ierocis tad pirmais šāviens gaisā un ja tuvošanās turpinās tad pāris metrus pirms kontakta šautu pa korpusu. Nu labi, otrais visdrīzākais ka būtu kādu brīdi ātrāk augsnē dzīvnieja priekšā un pa korpusu trešais. Un kamēr visi suņi nav ar elektronisko marķieri pēc kura atrast saimnieku nav kam īsti izvirzīt pretenzijas ja suns uzbrūk, šaubos ka suņa dirsinātājs mežā būs gatavs uz sitiena nolocīt kompensāciju par normāliem džinsiem.
Slēpts
12.04.2015. 17:09
suns, kas sakož nav bīstams? vai arī pats sakostais vainīgs, ka patrāpījās suņa ceļā :D
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2024-02-27 20:10
Lietotāja statuss: Eksperts
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
12.04.2015. 16:38
Es šādu, jebkuru pieskriešanu vai tuvošanos uztveru kā uzbrukumu!

Uldi, ceru, ka Tev nav ieroča nēsāšanas atļauja. Ja būtu, tad Tu tādus murgus nerakstītu. Cilvēks ar šādu domāšanu ieroci nedrīkst nēsāt - viņš ir sabiedrībai bīstams.
Ernests Pūriņš
Ernests Pūriņš
Pēdējo reizi manīts 2018-08-12 15:28
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
Atrašanās vieta: Krustakmens
Medību stāžs: kopš spēju aiziet līdz mežam
Aprīkojums: ir
Suņi: kaut kad būs
12.04.2015. 16:35
Gribēju rakstīt praktiski to pašu ko Uldis...D;D:D
Māris, tas kas Mednieks, reāli dzen demogoģiju, ar tādu diskutēt ir pilnīgi bezjēdzīgi...D;D;
Anna Kirilko
Pēdējo reizi manīts 2023-04-16 16:04
Lietotāja statuss: Lietotājs
12.04.2015. 15:53
Būtu nu tu, Vili, vismaz to pantu izlasījis, pirms raksti muļķības.
Vilis Ernstsons
Vilis Ernstsons
Pēdējo reizi manīts 2020-11-06 16:31
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
12.04.2015. 15:03
Ieroču un spec līdzekļu aprites likuma 30.pants.
Uldis Spārns
Uldis Spārns
Pēdējo reizi manīts 2022-12-21 15:30
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Liepājas raj.
Medību stāžs: No 1993g.
Aprīkojums: Benelli Comfort 12 kal.
Suņi: Latvijas Dzinējs brunčos, vārdā Gunta,
12.04.2015. 12:47
Māri!
Tavs - Es vienkārši salīdzinu, cik lielu ļaunumu cilvēkam izdara dzīvnieki un cik lielu cilvēki. Ja te tiek kultivēta doma, ka katrs suns, kurš ne tā paskatās uz ieroča nēsātāja pusi , ir "jāgriež zemē", tad bail iedomāties, kas notiks
No uzbrūkoša cilvēka es varu mukt, kliegt, varu aizstāvēties, ja zinu kādus paņēmienus, varu mēģināt
kaut ko sarunāt, varu draudēt pats, varu uzbrukt pats aizstāvoties.
Es galu galā varu pajautāt, - ko tu no manis gribi?
Man ir varianti!!!
Bet viss augstāk minētais pret suni, - tas viņam tik vairāk uzdzen asini, azartu man iekrampsāt!
Un pajautāt viņam, ko viņš grib, es arī nevaru, jo atbildes nebūs.
Es šādu, jebkuru pieskriešanu vai tuvošanos uztveru kā uzbrukumu!
Un kāpēc lai man tas lops nebūtu "jāgriež zemē"?!
Slēpts
12.04.2015. 11:45

Sarmis Vētra
Vakardien, 20:45
TVNETā bišku vairāk uzrakstīts, ir arī statistika:
''Kā ziņots, Dzīvnieki vidēji gadā sakož aptuveni 1000 bērnu, aģentūru LETA informēja Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas pārstāve Romēna Namniece. Dzīvnieki visvairāk bērnus sakož laika periodā no aprīļa līdz septembrim, lielāko kodumu skaitu sasniedzot tieši vasaras mēnešos. 2012.gadā sakosti 857 bērni, 2013.gadā - 1125, bet pērn - 889 bērni.''
Un tas ir tikai sakosto bērnu skaits, sakož gan jau arī pieaugušos.... bet nu pietiks ar tiem 1000 gadā!

Šito vajag izstāstīt tiem kas pieņem noteikumus kā suni vest dirsināt publiskās vietās, varbūt pieņems izmaiņas un nebūs vairs jādomā par zuņu zobu izraisītiem riskiem.