Šodien vārdadienu svin Linda, Janīna, rītdien - Rudīte, Everts
toptitle

Forums

Tēmas nosaukums - Pusautomātu īpašniekiem un visiem kam ir ieroči...

Gatis Kaļva
Pēdējo reizi manīts 2019-08-20 15:07
Lietotāja statuss: Jaunākais eksperts
Atrašanās vieta: Balvi
Medību stāžs: Ir
Aprīkojums: Benelli M2, IŽ-18, ISSC SPA22, nazis
27.12.2015. 19:46
Lielākai daļai "automātistu",kurus zinu, gribētos pusautomātu, it īpaši vītnes izmantošanu, ierobežot, ja ne aizliegt.

Bet tie ir atsevišķi indivīdi, kuru dēļ NAV jācieš citiem. Es varbūt zinu tādus, kuri taisa sūdus ar kloķējamo - tad vajag aizliegt arī tos, taisa sūdus ar gludo, ja taisa sūdus ar divstobreni, tad atļausim tikai vienstobreni? Zinu, ka savs savu ''nestučīs'' likumiestādēm, jo var ciest viss kolektīvs, bet kolektīvā jau arī kārtība var tikt ieviesta, bet nu ja jau nav iespējams ar tādiem tikt galā , tad vienmēr paliek iespēja ar tādiem kopā nemedīt.
Diviem spico pusautomātu izmantotājiem nav gājis vaļā šāviens vajadzīgā brīdī...
...gludajiem...nemaz tā īsti nevaru saskaitīt...

Nu redz- man ar p/a nav bijusi tik sūdīga pieredze, stāžs arī nav tik iespaidīgs kā tev, bet tev pieredze ir pilnīgi pretēja. Tas, ka ierocis nenostrādā varbūt ir attieksme pret ieroci, ka to nekopj, es nezinu, bet man pagaidām problēmas nav bijušas. Bet tas, ka jebkurš ierocis var nenostrādāt arī ir fakts, nu varbūt kādam iespējamība ir lielāka, bet tomēr tādēļ kaut kas nav jāaizliedz...
Par tiem automātistiem man arī ir bijusi līdzīga pieredze, ja nekļūdos varētu būt pat vairāk par tiem 9 šāvieniem, principā tika izšauta visa munīcija, kas bija līdz. Bet tie ir atsevišķi indivīdi.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
27.12.2015. 20:17
Vītņstobra pusautomāta visu aptveri (2+1) esmu izšāvis tikai vienu reizi. Es uzskatu, ka varētu medīt arī tikai ar vienu patronu - parasti vairāk nevajag.

Nu tad kāpēc pusautomāts?
Pusautomātisko ieroču lietošanā vajadzētu labāku sagatavotību.....bet kur "sagatavoties" un galvenais ,kurš noteiks - esi gatavs .....
Šautuvēs medīt neiemācīsies, var jau patrennēties pa skrejošo, bet tas vairāk priekš mērīšanās ar krāniņiem....jo medībās nav pareizi šaut pa skrejošu pārnadzi.
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-08-21 07:17
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
27.12.2015. 20:36
Nu tad kāpēc pusautomāts?

Lai tad, kad vajag, varu ātri izšaut otru šāvienu. Ja man ir pusautomāts, tas nenozīmē, ka jāizklapē tukša aptvere.
Šautuvēs medīt neiemācīsies,

Medībās šaut neiemācās - šaut iemācās šautuvē. Arī pa stāvošu jāiemācās šaut.
Protams, tas ka citi "šaut mācās" medībās - tas nodrošina darbu mums - suņu īpašniekiem. Bet vai vajag????
Arnis Puksts
Biedriba Medniekiem.lv
Arnis Puksts
Pēdējo reizi manīts 2019-08-21 00:00
Mednieku organizācija: Medniekiem.lv - tieši un nepastarpināti!
Atrašanās vieta: Latvija
Medību stāžs: ANNO 1998.
Aprīkojums: IMI, Smith & Wesson, Glock, Browning x2, Winchester, Walther, TOZ, Haenel!
Suņi: Dutchhound
Medību trofejas: 30
27.12.2015. 23:30
Manis pēc, lai medībās šauj (atļauj), kaut ar full-auto. Ja šāvējs zina ko dara, tad nekādu problēmu nebūs. Savukārt, ja nezina ko dara, tad sūdus sataisīs (un tipiski, visbiežāk arī sataisa) ar parasto gludo divstobrenīti. Vai kloķējamo.
Aigar - ir laiks pieaugt un saprast, ka pasaule ir daudzdimensiāla un savu "vienīgo, pareizo" viedokli vajag paturēt tur, kur tas izdara vismazāk kaitējuma - pie sevis :)
Pusautomāta "bīstamība" ir izzīsta no pirksta un personīgajām bailēm (te Freidonkuls noteikti atrastu par ko parunāt, ja būtu dzīvs vēl...). Bet, viena lieta ir 100% - praktiskajās medībās efektivitātes ziņā pusautomātam nekas nestāv klāt. Jā, praktiskās medības ir gaļas sagāde - neslēpšu, ka man medības pirmkārt ir - pilna saldētava kvalitatīvas gaļas un tikai pēc tam ragi da nagi...process, atpūta, daba, trofejas - viss ir forši, bet, manuprāt, ir stulbi iet medībās un rīt veikala pseidodesu. Taču katram savs un, ja kādam tas šķiet pieņemami - just do it ;)
Pusautomāta vienīgais būtiskais aspekts - skaties divreiz, vai patrontelpā nepalika patrona un turi aizslēgu vaļā, kad transportē vai pārvieto ieroci ārpus medībām. Viss, viss pārējais - kā ar jebkuru ugunskoku - pagriezīsi ne uz to pusi, nedomāsi ar galvu, kad spied sprūdu - nelaime būs klāt...
Slēpts
28.12.2015. 02:31
Tāpēc īsti nesapratu, ko tu ar to video gribēji parādīt!?

Tavas problēmas... Melns uz balta, skaidrā latviešu valodā uzrakstīju: "Man dikti patīk..."
Slēpts
28.12.2015. 03:29
Efektivitāte medībās= izdarīto šāvienu skaits/rezultatīvo šāvienu skaitu.
Instinkts par katru cenu dabūt, protams, ir slavējams no Freida viedokļa, bet te jau tas iekšējais saspringums sit tādu vilni, ka tās drīzāk ir bailes nedabūt.
Kad es būšu "onka", tad divstobrenītes vietā paņemšu kādu "vepri", lai ir respekts un visi zin, ka man daudzu gadu stāžs :D
Jānis Krams
Pēdējo reizi manīts 2019-08-14 20:39
Lietotāja statuss: Aktīvais lietotājs
28.12.2015. 04:24
Liekat tak pusautomātus medībās mierā. briseles biedri par medībām un argumentiem par/pret to lietošanu medībās pat neieminas. Viņu skatījumā pusautomāts zīmējas pagrabā, kur bārdains dvieļu nēsātājs ar vīli no pusautomātu automātu vīlē.
Tas viss atgādina epopeju ar gurķu standartizēšanu pēc izliekuma.
Aigars Remess
Aigars Remess
Pēdējo reizi manīts 2019-03-11 10:46
Lietotāja statuss: Eksperts
Mednieku organizācija: M/K"Klīves Mednieks"
Atrašanās vieta: Latvijas vidiene.
Medību stāžs: Kopš 1992.g.
Aprīkojums: МЦ 21-12 , Merkel 12cal,Remington 11-87 12 cal,Tikka M695STD 30-06,Sauer 90 300Win Mag
Suņi: Rietumsibīrijas medību suņi ,vienmēr vismaz 2.Latvijas dzinēji.
Medību trofejas: 6
28.12.2015. 07:06
Bet, viena lieta ir 100% - praktiskajās medībās efektivitātes ziņā pusautomātam nekas nestāv klāt. Jā, praktiskās medības ir gaļas sagāde - neslēpšu, ka man medības pirmkārt ir - pilna saldētava kvalitatīvas gaļas un tikai pēc tam ragi da nagi...process, atpūta, daba, trofejas - viss ir forši, bet, manuprāt, ir stulbi iet medībās un rīt veikala pseidodesu.

Nezinu,kā un ar ko medīja Freids.....nezinu kā medī Arnis Puksts, bet zinu to - ka medījot akcents jāliek uz pirmo šāvienu ....nevis pirmo atveri.
Instinkts par katru cenu dabūt, protams, ir slavējams no Freida viedokļa, bet te jau tas iekšējais saspringums sit tādu vilni, ka tās drīzāk ir bailes nedabūt.

Šis, Viestura citāts, labi raksturo mednieku@ automātistu....
Māris Mednieks
Pēdējo reizi manīts 2019-08-21 07:17
Atrašanās vieta: Vidzeme
Medību stāžs: 30
Aprīkojums: Labs.
Suņi: Ir
28.12.2015. 09:03
Šis, Viestura citāts, labi raksturo mednieku@ automātistu....

Izskatās, ka situācija tik kritiska nemaz nav. Vienīgie, kas uzskata, ka pusautomāta aptvere, ieraugot medījumu, ir jāizšauj tukša - tie ir kloķu un gludo īpašnieki. Kamēr viņi savu arsenālu nav nomainījuši, tikmēr nav ko uztraukties. Tas varbūt gan gan ir pārdroši teikts, jo jāuztraucas ir vienmēr, kamēr cilvēks ar tādām domām un ieroci ir mežā, jo šāvienu izdara cilvēks... Un ne vienmēr šis cilvēks domā.....
Maigonis Lapsa
Maigonis Lapsa
Pēdējo reizi manīts 2019-03-19 10:27
Lietotāja statuss: Lietotājs
Medību trofejas: 12
28.12.2015. 09:53
jo garāka aptvere, jo lielāka iespēja, ka kaut kas kritīs. tas tak loģiski